Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 6:31 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie mogę już edytować...
Jak u Was z ochotą na przytulanki?Bo u mnie kiepsko,czyżby to wina mireny...?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Madzia_21 pisze:
Kilka dni temu dostałam @.Taką "normalną",na ogół były to tylko plamienia.Na szczęście już się kończy.Ale coś mnie zastanawia.Kilkakrotnie zauważyłam coś co wyglądało jak złuszczona tkanka,błonka(nawet nie wiem jak to opisać :roll: ).Czy któraś z Was też takie "coś"zauważyła?Czy to "normalne"?

Chyba o tym samym pisałam jakiś czas temu, też miałam coś podobnego.

Madzia_21 pisze:
Nie mogę już edytować...

Tak. Antykoncepcja działa aż za dobrze, chroni przed ciążą i chroni przed seksem :lol:

Ja się chciałam z Wami podzielić odczuciami "post mirenowymi". Mianowicie - zmieniła mi się długość cykli - wcześniej był to okres 26-29dni, teraz 24-31 (na podstawie 3 ostatnich cykli po odstawieniu mireny). Miesiączki są tragiczne - przed Mireną miała normalne krwawienia, 3-4 dni + plamienie 1dzień, teraz mam cholernie obfite krwawienia około 3dni + plamienie jakiś tydzień.
Nigdy wcześniej się tak nie działo, nawet po odstawieniu tabletek. Wszystko wygląda na to, że to "dzięki" mirenie mam teraz takie cykle a nie inne.

A jeszcze chciałam się zapytać, bo nie wiem czy to prawda - Mirena nie pozwala się zagnieździć zapłodnionej komórce jajowej, w rezultacie czego zostaje ona wydalona z organizmu. To prawda? Czy zapobiega zupełnie zapłodnieniu.
W sumie już nie planuję stosowania żadnej hormonalnej antykoncepcji, a już na pewno nie Mireny, ale ciekawi mnie ta informacja.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

touch pisze:
Madzia_21 pisze:
Kilka dni temu dostałam @.Taką "normalną",na ogół były to tylko plamienia.Na szczęście już się kończy.Ale coś mnie zastanawia.Kilkakrotnie zauważyłam coś co wyglądało jak złuszczona tkanka,błonka(nawet nie wiem jak to opisać :roll: ).Czy któraś z Was też takie "coś"zauważyła?Czy to "normalne"?

Chyba o tym samym pisałam jakiś czas temu, też miałam coś podobnego.

Madzia_21 pisze:
Nie mogę już edytować...

Tak. Antykoncepcja działa aż za dobrze, chroni przed ciążą i chroni przed seksem :lol:

Ja się chciałam z Wami podzielić odczuciami "post mirenowymi". Mianowicie - zmieniła mi się długość cykli - wcześniej był to okres 26-29dni, teraz 24-31 (na podstawie 3 ostatnich cykli po odstawieniu mireny). Miesiączki są tragiczne - przed Mireną miała normalne krwawienia, 3-4 dni + plamienie 1dzień, teraz mam cholernie obfite krwawienia około 3dni + plamienie jakiś tydzień.
Nigdy wcześniej się tak nie działo, nawet po odstawieniu tabletek. Wszystko wygląda na to, że to "dzięki" mirenie mam teraz takie cykle a nie inne.

A jeszcze chciałam się zapytać, bo nie wiem czy to prawda - Mirena nie pozwala się zagnieździć zapłodnionej komórce jajowej, w rezultacie czego zostaje ona wydalona z organizmu. To prawda? Czy zapobiega zupełnie zapłodnieniu.
W sumie już nie planuję stosowania żadnej hormonalnej antykoncepcji, a już na pewno nie Mireny, ale ciekawi mnie ta informacja.

Właśnie,czasami się zastanawiam po co mi taka "super ochrona"skoro kompletnie nie mam ochoty na seks...
Może Twój organizm,cykle wrócą do normy,daj sobie troszkę czasu.
Co do Twojego pytania,to też się przyłączę,bo słyszałam różne "opinie".

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Madzia_21 pisze:
Właśnie,czasami się zastanawiam po co mi taka "super ochrona"skoro kompletnie nie mam ochoty na seks...

Miałam tak samo po jakimś czasie stosowania tabletek dwufazowych, przy minipigułce nie było tego problemu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

touch pisze:

Madzia_21 pisze:
Nie mogę już edytować...

no ja tez zwalam wine na mirene :roll:

Cytuj:

nooo wlasnie zebys w ciaze nie zaszla :twisted: :lol:
jakbys nie miala mireny, to i ochote bys miala, a co w zwiazku z tym i mozliwosc zajscia :lol2: [/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czarnolaska pisze:
touch pisze:

Madzia_21 pisze:
Nie mogę już edytować...

no ja tez zwalam wine na mirene :roll:

Cytuj:

nooo wlasnie zebys w ciaze nie zaszla :twisted: :lol:
jakbys nie miala mireny, to i ochote bys miala, a co w zwiazku z tym i mozliwosc zajscia :lol2: [/b]

Kurcze,to faktycznie niezawodna ochrona :lol: :lol: :lol: Ale mąż niezbyt szczęśliwy ;)
Czasem zastanawiam się nad inną metodą...Ale jaką...?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no moj mezus tez nie zadowolony....ale obydwoje sie na to zdecydowalismy...a teraz nie abrdzo chcemy zmienic na inne, bo troche kasy to kosztowalo....

z drugiej strony narzeka sie na brak ochoty na sexik....

tez sie zastanawialam nad inna anty, i z mezusiem gadalismy... ale za bardzo tez nie chcemy ryzykowac, bo w planach mamy dziecie za jakies 2-3 lata, dlatego mirena :roll:

i tak zle i tak nie dobrze.... :x

ja myslalam nad plastrami, albo krazkami..... ale bardziej ku plastrom...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też wolałabym nie zmieniać.To dosyć "zachwalana",skuteczna metoda.
Tabletek nie chcę-za dużo rzeczy na głowie,żeby jeszcze o pigułkach pamiętać,zastrzyk-nie wiadomo jak organizm zareaguje-jak źle to będę się męczyć 3 miesiące,plastrom nie do końca ufam...Brałabym pod uwagę krążek albo implant...Ale nie wiadomo jak wtedy z "ochotą"itd...
No nic...Może wróci :roll: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kurcze a u mnie w sprawie seksownej tylko poprawa po założeniu mireny nastąpiła :oops: Przy karmieniu brałam cerazette i to dopiero odbierało ochotę :? potem yasmin i ok. Bałam się mireny własnie przez to, że nto ten sam hormon co przy minipigułce ale lekarka mnie zachęciła, że dawka jest 10krotnie mniejsza i działa lokalnie i nie odczuję hormonu. I tak rzeczywiście jest.
No i pewnie na psychikę oddziałuje, że czuję się swobodniej i tak się zachowuję :wink: :oops:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pastek pisze:
Kurcze a u mnie w sprawie seksownej tylko poprawa po założeniu mireny nastąpiła :oops: Przy karmieniu brałam cerazette i to dopiero odbierało ochotę :? potem yasmin i ok. Bałam się mireny własnie przez to, że nto ten sam hormon co przy minipigułce ale lekarka mnie zachęciła, że dawka jest 10krotnie mniejsza i działa lokalnie i nie odczuję hormonu. I tak rzeczywiście jest.
No i pewnie na psychikę oddziałuje, że czuję się swobodniej i tak się zachowuję :wink: :oops:

Ojj,ale Ci fajnie :) :oops: Zanim założyłam mirenę sporo czytałam i przekonała mnie przede wszystkim(poza wysoką skutecznością)niska dawka hormonu.
Nie daje mi to wszystko jednak spokoju...Próbowałam "znaleźć"inny powód spadku libido niż mirena.Ale nie znalazłam...Męczy mnie(i męża)to przeogromnie.Moja ochota jest na potężnym minusie.Także chyba niedługo wyjmę spiralę i wybiorę jakąś inną metodę...Jestem w dużej kropce :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie w tym temacie nic sie nie zmienilo.
Ochota pozostala na poziomi 1-2 x w miesiacu. Takze szalu ni ma :oops: :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

madziu myślę że każda forma antykoncepcji może ci tak wpływać na libido no bo nie ma co kryć najjwiększą ochote mamy na seks przed i w czasie jajeczkowania oraz wiele kobiet również przed samym okresem. ma to zwiazek ze zmieniającymi sie hormonami. mirena i tabletki sprawiają ze hormony są na jedyn poziomie przez cały miesiąc nie ma jajeczkowania często nie ma okresu co sprawia ze organizm nie ma funkcji rozrodczej wiec nie ma ochoty na seks bo przecież to nic innego jak własnie biologia przetrwanie gatunku nas pcha do seksu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mamcia21 pisze:
madziu myślę że każda forma antykoncepcji może ci tak wpływać na libido no bo nie ma co kryć najjwiększą ochote mamy na seks przed i w czasie jajeczkowania oraz wiele kobiet również przed samym okresem. ma to zwiazek ze zmieniającymi sie hormonami. mirena i tabletki sprawiają ze hormony są na jedyn poziomie przez cały miesiąc nie ma jajeczkowania często nie ma okresu co sprawia ze organizm nie ma funkcji rozrodczej wiec nie ma ochoty na seks bo przecież to nic innego jak własnie biologia przetrwanie gatunku nas pcha do seksu

Masz rację.Tylko,że może wpłynąć,ale nie musi...Myślałam,że mirena z racji małej ilości hormonu nie będzie tak bardzo wpływać na mnie.Może powinnam spróbować innej metody-może będzie lepiej...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie wielka zmiana :) Plamień żadnych(co prawda @ też "zniknęła"-ostatnią miałam 4 lipca...)i libido wróciło do normy,a nawet ponad nią :oops: :D Może wreszcie organizm przywykł do spirali.Także póki co nie rozstanę się z Mireną :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Madzia_21 A byłaś od tego czasu na kontroli u lekarza? Chodzi mi o zrobienie usg poprawności ułożenia mireny po stwierdzeniu zaniku miesiączki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

eva pisze:
Madzia_21 A byłaś od tego czasu na kontroli u lekarza? Chodzi mi o zrobienie usg poprawności ułożenia mireny po stwierdzeniu zaniku miesiączki.

a to moze byc przez zle ulozenie?

ja tez nie mam krwawien, ani zadnych plamien....ale akurat wyszlo, ze bylam na kontroli i wsio bylo oki :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Do lekarza idę we wrześniu-kontrola co 3 miesiące.Usg tutaj niestety nie robią :? Lekarka sprawdza tylko ułożenie przy badaniu.Robiłam dla pewności test-negatywny.I pewnie jeszcze dla pewności powtórzę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

To ok.
Bo jak ja byłam po zaniku miesiączki na badaniu poprawności ułożenia (bez USG) to też było niby ok, a 3 tygodnie w ciąży już byłam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

eva pisze:
To ok.
Bo jak ja byłam po zaniku miesiączki na badaniu poprawności ułożenia (bez USG) to też było niby ok, a 3 tygodnie w ciąży już byłam.

Dałaś mi do myślenia...A po tym jak nie pojawiła się @ robiłaś test?
Ja dziś mam plamienia-być może to okres :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Nie nie robiłam, zadzwoniłam tylko do lekarza aby się upewnić czy wszystko ok. Potem miałam wizytę kontrolną.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]