Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 2:51 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

zakladam temacik po to aby wszystkie posiadaczki mireny mogly wypowiedziec sie na temat pozytywnych i negatywnych aspektow posiadania tej wkladki... :D

jestem posiadaczka od 10 dni i poki co czuje sie jak najbardziej ok poza tym ze mecza mnie plamienia...z rozna intensywnosia a jednak sa meczace...mam nadzieje ze niedlugo mina i bede mogla w pelni cieszyc sie z antykoncepcji :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam ja generalnie jeszcze nie mogę stwierdzić czy jestem zachwycona bo od początku mam plamienia i krwawienia bez ani jednego dnia przerwy tj od 11 czerwca.. Ale dostałam tabletki i moze się unormuje.. Ogólnie Mirena drogą wkładką jest ale słyszłam same dobre opinie więc czekam na poprawę u mnie i myślę że przez te 5 lat bedzie ok ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja zachwycona na razie tez nie jestem...13dc i plamie caly czas od zalozenia...tez mam talbetki i widze poprawe...zobaczymy jak to bedzie ...mam nadzieje ze wkrotce sie skoncza nasze problemy :wink:

chyba jestesmy tylko 2 z mirena na forum :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ile zaplacilyscie- i dlaczego wlasnie zdecydowalyscie sie na ta wkladke?- ja zielona w tych sprawach...

*5.06.2005 12tc
*31.07.2006 10tc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chyba wielu klubowiczek ten kącik miał nie będzie :) A szkoda. Też chętnie bym popytała, jak się Mirena sprawuje. Planuję założyć. Wyraziłam pewne obawy co do wkładek podczas rozmowy z moim lekarze i on zaproponował Mirenę, mówiąc, że to "mercedes wśród wkładek". Wiem, że chłamu by mi nie wcisnął.
Ale natrafiłam na jakiś niby naukowy tekst odnośnie ogólnie wkładek, m.in. hormonalnych. I tam była informacja, że te wkładki mogą powodować zmiany trądzikowe i nadmierne owłosienie :? Mało zachęcające.
Wie ktoś coś na ten temat?
I cenę orientacyjną tez chętnie poznam. Wiadomo, że co lekarz to inna cena, bo inaczej sobie liczą za "serwis".
Pewnie niedługo zadzwonię do lekarza i o wszystko wypytam, ale chcę mieć też porównanie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cena to 650 wkladka < najtaniej chyba w Polsce > i 200 zalozenie...tradziku nie mam wlosow dodtakowych tez nie...czuje sie ok z tym ze nadal plamie juz 3 tyg....ale to normalne i do 3-6 mies po zalozeniu moze sie zdarzyc...
dlaczego ta?

hmmm...najskuteczniejsza metoda z dostepnych w polsce....skutecznosc porownywalna do sterylizacji ...brak miesiaczek badz 2 dniowe plamienia zamiast nich..ogolnie konfort psychiczny i fizyczny.
moga wystapic skutki uboczne < rzadko> ale mijaja zazwyczaj w pierwszych miesiacach stosowania....znam 3 osoby z mirena osobiscie i bardzo zadowolone z tego ze ja maja :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja cały czas plamię.. a założyłam 11 czerwca.. wiem że tak może być ale mnie to już trochę męczy....

Lila a powiedz jak u Ciebie przez te plamienia z sexem :oops: :oops: Bo ja wogóle nie mam ochoty... a M się wkurza... Jak u Ciebie te sprawy :?: Może ze mną coś nie tak :?:

A jeśli plamienia nie przejdą to co wtedy :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzwoniłam dziś do swojego lekarza. Wkładka z założeniem to u niego 1000zł. Nie będę szukać taniej :) Powiedział, że oczywiście na żadne miesiączki czekać nie będziemy, bo możemy się nie doczekać. Ale stwierdził, że na pewno nie będzie żadnego problemu z założeniem, bo jestem po 2 porodach s.n.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mama79 tak sie sklada ze wieczorami nie plamie w ogole wiec nie mam problemu jezeli chodzi o wspolzycie.. :wink: do pol roku mozna plamic...potem wszystko sie normuje i zauwazylam czytajac mnostwo postow mirenowiczek ze faktycznie tak jest...poza tym jezeli plamienia nie mina to warto pojsc do gina i poprosic o leki na plamienia...sa takowe ktore problem zlikwiduja :D

jezeli chodzi o libido to nie mam zadnych zahamowan...wrecz powiedziala bym ze komfort psychiczny...brak leku o to ze zajde w ciaze sprawil ze moje libido jakby wzroslo :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mirene jest droga, a ktoś może coś wie na temat Lady Insert??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to jest to samo... system Lady Insert to Mirena :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pisałam w innym temacie, ale tu będzie chyba właściwiej (choć temat już wiekowy - wybaczcie za wskrzeszanie)

jakie badania należy wykonać przed załozeniem Mireny?
mój lekarz kazał zrobić tylko cytologię, ale to przecież hormony - cytologia wystarczy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cytologia styknie, hormonu jest tak niewiele i działa bezpośrednio tam w dole, że nie trzeba jak przy tabletkach

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To czy działa tylko tam w dole to nie jest tak do końca pewne ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
cytologia styknie, hormonu jest tak niewiele i działa bezpośrednio tam w dole, że nie trzeba jak przy tabletkach
tak jest...ale tylko teoretycznie... 90% kobiet z mirena odczuwa wyraznie ogolnoustrojowy wplyw hormonu....sama pozbylam jej sie 2 tyg temu po pol roku uzytkowania wiec co nieco wiem... teraz odzywam :lol:

cytologia wystarczy... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziekuję za odpowiedź :)

i teraz troche się zgubiłam - Mirene można mieć podczas karmienia piersią, to musi być bardzo bardzo mało tego hormonu i to też mimo wydzielania w macicy dociera do krwi? no niby logicznie, macica jest ukrwiona, ale to musza być bardzo sladowe ilości - aż tak czuć?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cerazette stosowane również przez kobiety karmiące doprowadza wieeeele kobiet do obłędu :D Np. mnie - działanie ogólnoustrojowe ogromne mimo niskiej dawki hormonu. Wszystko zależy od wrażliwości kobiety na takie śladowe ilosci...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lila no to podajmy se rece bo ja jutro dzwonie do gina i tez chce ja wyciagnac :twisted: mam Mirene od czerwca 2007 i caly czas plamie!! W dodatku mam kupe innych dolegliwosci.. widac mi tez Ona nie sluzy.. Mam nadzieje ze jak ja wyciagne wszystko sie "unormuje". A napisz mi prosze jak wyglada wyciaganie ? Jest bolesne ?? :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

w zasadzie racja - to zawsze hormon, a organizmy i ich wrażliwość bywają różne
ale nie straszcie, naprawdę jest tak koszmarnie? :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moje przeboje z mirena wygladaly tak... plamienia od dnia zalozenia do dnia wyjecia...normalnie obfite miesiaczki...pojawil sie tradzik...ale zniknal po 2 mcach... ogolnie kiepski nastroj...libido w zaniku...bole stawow kolanowych...zatrzymanie wody w organizmie ...3 tygodniowe pmsy i napady obzarstwa... czulam sie jak balon...zadnego pozytku z mireny....malo tego obsunela sie i mialam ja poprawiana...wyjelam i tyle...sensu nie widzialam zadnego zeby sie meczyc....po tyg od wyjecia wszystkie dolegliwosci ustapily...libido na maxa ...i ogolne samopoczucie bardzo dobre :)

mama79 wyciaganie nic nie bolalo...za namowa lekarza ktory zaoferowal mi za darmo cooper t 380...wyjelam mirene i zalozylam zwykla z miedzia...wszystko w tym samym czasie.... :D teraz plamie ale to najprawdopodobniej moze byc efekt pozbycia sie mireny i zalozenia cooper T...musze dojsc do siebie... nie polecam mireny jako antykoncepcji...jest za droga zeby sobie ja zalozyc a potem wyjac :roll:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]