Dzisiaj jest śr lis 22, 2017 7:37 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Autor posta nr 6.000.000
Awatar użytkownika

Dziewczyny a kiedy jest sens powrocic do mierzenia temperatury i obserwacji po porodzie? Teraz akurat kończy mi się połóg. Karmię piersią, często wstaję w nocy, więc zastanawiam się czy wogóle jest sens na razie wracać do npr 8)

Aniołek XII.2011

Offline Wyświetl profil  

Kurcze dziewczyny ja to mialam wszystko zaplanowane od poczatku:) przed ciaza odstawilam rok wczesniej tabletki, w tym czasie uzywalismy prezerwatyw. Nigdy nie bylam przekonana do antykoncepcji naturalnej, chyba jestem zbyt tchorzliwa:)

Offline Wyświetl profil  

ja chyba też zawsze miałam takie podejście, bo to poważna sprawa po fakcie czasu nie cofniesz,
nie metoda jest straszna, a to, że trzeba umieć to robić, i co tutaj znaczy umieć?:)

Offline Wyświetl profil  

ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Witam.

NPR stosuje już ponad 5 lat z przerwami na planowane ciąże i nigdy mnie nie zawiodła.

Anikia obserwacje po porodzie zaczęłam w 118 dc.

Wiadomo, że wstaje się do dziecka, ale wystarczy, ze przynajmniej 2 godzinki przed pomiarem będziesz leżała w łóżku. Sprawdza sie to przy w miarę stałych porach karmienia.

Mały budził sie średnio co 3 godziny. Karmiłam go przeważnie o 2 lub 3, a o 5 mierzyłam temperaturę.

Karmiłam piersią 13 miesięcy,a pierwszy okres dostałam 7 miesięcy po porodzie.

Jeżeli będziesz miała pytania to śmiało. Postaram się pomóc.

Tak jak każda z metod ma swoich zwolenników i przeciwników. Ma swoje wady i zalety.

Sądzę, ze jeżeli ktoś sumiennie przestrzega zasad to może z powodzeniem być stosowana również jako antykoncepcja.

Każdy wie, co dla niego najlepsze.

Obrazek

Aniołki moje kochane: [**]

Offline Wyświetl profil  

to ja Cie podziwiam:) zawsze kojarzyło mi się to z dużym ryzykiem a jak poród?tak jak wyliczyliście?

Offline Wyświetl profil  

ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Każda metoda antykoncepcyja niesie za sobą ryzyko.

Myśle, że jeżeli komuś będzie odpowiadało ścisłe trzymałanie się zasad, będzie dokładnie obserwował swój organizm i nie mylił tej metody z kalendarzykiem małżeńskim, to nie powienien mnieć problemów z nieplanowaną ciążą.

Metoda ta nie ma nic wspólnego z długością ciąży.

Hormony u mnie odpodają.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

oczywiście że metoda nie ma nic wspólnego z długością ciąży, ale z tego co wiem to na jej podstawie można wyliczyć dokładny dzień porodu,czy próbowaliście?czy się zgodziło?

Offline Wyświetl profil  

ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Moje dzieciaki urodziły się przed terminem. Córeczka 3 tygodnie przed, ale ona pchała się na świat już wcześniej. Synek urodził się 5 dni przed planowanym terminem.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

zuzka_ak pisze:
z tego co wiem to na jej podstawie można wyliczyć dokładny dzień porodu

Możesz sobie liczyć do woli. A dziecko i tak urodzi się we właściwym sobie terminie. Chyba że masz zaplanowane CC :roll:

Offline Wyświetl profil  

ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Cytuj:
Możesz sobie liczyć do woli. A dziecko i tak urodzi się we właściwym sobie terminie. Chyba że masz zaplanowane CC

Popieram

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Chodzę na wykłady z medycyny chińskiej. Można obliczyć bardzo dokładnie dzień porodu tym bardziej że niektóre pary bardzo dokładnie wiedzą kiedy kobieta zaszła w ciążę, niemniej dziecko reaguje nie tylko na ten czas ale także na księżyc, w zależności czy jest nów czy pełnia dopasowuje się. Nie są to jakieś ludowe wierzenia, prowadzone były badania kiedy jest więcej porodów a kiedy mniej i to się pokrywa z danymi statystycznymi. Księżyc z którego cyklami zsynchronizowana jest miesiączka, reguluje przypływy i odpływy mórz.... od niego też zależy intensywność krwawienia przy operacji, co niektórzy lekarze biorą pod uwagę wyznaczając termin. Dlatego czas porodu nie zawsze będzie taki policzalny, bo dziecko żyje w zgodzie z naturą, której my ze szkiełkiem i okiem zaprzeczamy, ale ona ma i tak swoje zasady bez względu czy nasza medycyna je szanuje czy nie, ale coraz więcej przybywa na szczęście lekarzy którzy poszerzają swoje horyzonty.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Orzeszyna para nie jest w stanie dokładnie podać czasu zajścia w ciążę... bo zajście w ciążę to nie tylko owulacja, stosunek i zapłodnienie... ważne jest kiedy dojdzie do zagnieżdżenia zarodka w macicy - a tego nie da się dokładnie sprawdzić...

co do faz księżyca to się nie wypowiadam, bo się nie znam :)

Offline Wyświetl profil  

ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Pasiu co tam u Ciebie słychać? Jak synek?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Ja się wypowiem co do naturalnej metody. Jak głupio by to nie brzmiało, stosowałam ją ze względów również "moralnych".

Działało 3 piękne lata- aż do listopada 2013.Tyle, że nie wzięłam pod uwagę ogromnej tragedii, która spowodowała niesamowity wstrząs w moim życiu.
Ale uraz mam- po urodzeniu idzie w odstawkę .

Offline Wyświetl profil  

to prawda że niepłodność można stwierdzić ( i to nie 100% bo cuda się zdarzają) dopiero po długich obserwacjach i badaniach. czasem wystarczy trochę odpoczynku, relaksu i nie myślenia o tym, czasem mozna wziąć antykoncepcje hormonalna, postaciować trochę, pozwolić sobie i mężowi na chwilę bezpiecznego seksu, a po odstawieniu można zajść w ciąże tak jak ja z drugim dzieckiem od razu po odstawieniu. Przestrzegam przed nadmierną determinacja, bo wy zgłupiejecie albo wpadniecie we frustracje, albo Wasz mąż się odsunie, bo mężczyzni są inni i tak do końca nie zrozumieją (bez obrazy)

Offline Wyświetl profil  

Znam takie małżeństwa, które przez lata ten system nie zawodził, aż w końcu wpadli. ja wolę rano nie marnować czasu na zbadanie siebie tylko np na poranny seks bez stresu. Niestety jeśli się ma nieregularne miesiączki, to stosowanie tej metody i seks po niej to wieczny strach. Współczuje.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja stosuje npr od wielu lat i mnie nie zawodzi.

ps- czy u Was libido po porodzie tez masakrycznie spadło??

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Mam wrażenie, że u mnie seks po porodzie przestanie istnieć w ogóle. Nie wiem, jak kobiety się nie boją ponownego zajścia w ciążę....

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Queen boja sie.
ja przez pierwsze miesiace miałam ciągłe schizy ze zajde w ciaze,a tak naprawde nie było ku temu podstaw. poprostu kazde zblizenie kojarzylo mi sie z "wpadka"..
ale z czasem to mija :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

black_cherry pisze:
Queen boja sie.
ja przez pierwsze miesiace miałam ciągłe schizy ze zajde w ciaze,a tak naprawde nie było ku temu podstaw. po prostu kazde zblizenie kojarzylo mi sie z "wpadka"..
ale z czasem to mija :)

Ja mam to samo :mrgreen: Nawet jak mi się śnią jakieś przytulanki, to zaraz w tym śnie pojawia się myśl: matko, w ciążę zajdę!!!!
Mimo że chcę mieć drugie dziecko i to niedługo ;) A jednak przeraża mnie wcześniejsze zajście w ciążę ;)

brzuszki listopadówek '13: http://img594.imageshack.us/img594/9614/hb5z.jpg
Listopadowe dzieci 2013: http://i60.tinypic.com/2ymys00.jpg

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]