Dzisiaj jest śr wrz 20, 2017 6:31 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

naturalna antykoncepcja...nie zawodzi... mam szczęście czy może coś jest nie tak? Powiem tak. Początkowo były prezerwatywy, potem bardzo krótko brałam tabletki (tylko jeden miesiac, ale mialam problemy z zoladkiem i zrezygnowalam)...jesteśmy już 3 lata zaręczeni, za rok planujemy slub i... ponad rok temu postawiłam na antykoncepcję naturalną... brałam pod uwage ewentualne ryzyko, ale bylam swiadoma tego i wiedzialam ze w razie ciazy nie bedzie to dla mnie zla wiadomosc. Dzidzie planuje za rok ale rok temu postanowilam ze od tamtej pory jestem w razie co gotowa... no i tak mija ten czas, staram sie unikac dni plodnych choć cykle mam nieregularne i te dni obserwuje poprostu po moim ciele ktore daje wyrazne znaki bo w tych dniach bardzo boli mnie brzuch i oczywiscie jest obfity sluz...po "sluzowych" dniach czuje sie bezpiecznie. Ale wiadomo. Niejedna z was zaszla tuz po okresie albo bedac pewna ze juz jest po plodnych. A mi sie "udaje" juz ponad rok... i tak sie zastanawiam czy to nie znak ze moze cos jest nie tak????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Ja też kiedyś uważałam, i udawało mi się nie zajść w ciążę.

Od 5 miesięcy próbuje i nie mogę...

I teraz tak myślę, czy wtedy miałam po prostu szczęście, czy ta metoda super działa a może... jestem bezpłodna?

:cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Maleńka pisze:
Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Ja też kiedyś uważałam, i udawało mi się nie zajść w ciążę.

Od 5 miesięcy próbuje i nie mogę...

I teraz tak myślę, czy wtedy miałam po prostu szczęście, czy ta metoda super działa a może... jestem bezpłodna?

:cry:

No przestań!!
Słyszałam że bezpłodność można podejżewać wtedy gdy para stara się o dziecko conajmniej rok (przytulając się conajmniej 3 razy w tygodniu!!)
Tak mówił jakiś doktor w TV ale już dokładnie nie pamiętam jaki.
Więc nie martw się jeszcze dużo ci brakuje..oczywiście do tego by PODEJRZEWAĆ bezpłodność. :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kochana nie zadręczaj się po prostu metody naturalne działają - i ciesz się nie rujnujesz organizu prochami

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Metody naturalne są tak samo skuteczne jak tabletki (wskaźnik Pearla 0,01). Próbowałam jednego i drugiego. Nie wpadlismy, a płodni jetsesmy, bo teraz jestem w palnowanej ciązy.

Krzyś, nasze Słoneczko, 17.10.007, godz.1.30
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kuleczko jak sie zna swoj organizm to i nawet jak sie ma nieregularne cykle to naturalne metody skutkuja :) Ja 2 lata stosowalam naturalna metode i nie zaszlam w ciaze :D

Dopiero jak przestalam i powiedzialam ze mi sie juz nie chce to zaszlam w ciaze ;) Zreszta nie udana!!!!

A teraz mam te metody gleboko gdzies bo sie staramy o dzidzie :lol:

Kuleczko
jak bedziecie sie z narzeczonym starac dlugo okolo roku i nic to wtedy nalezy wykonac jakies badania :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

ja tam na naturalnej metodzie nie opieram się bo cykl zawsze może się zmienić nawet jesli przez 10 lat jest jak w zegarku. Poza tym trudno zawsze mówić - tego i tego dnia będe sie kochac z męzczyzną a tego i tego nie - w koncu organizm i nasze potrzeby to nie maszyna którą można ustwić ze tu i tu tak a tam nie. Czesto jak mozna to się nie chce a jak nie to nagle przychodzi ochota :)

poza tym nie trzeba byc koniecznie na hormonach - sa tez globulki itp - nie bombarduja orgaznizmu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

male sprostowanie - do metod naturalnych nei trzeba miec regularnych cykli, bo one sie opieraja nie na wyliczeniu, tylko na obserwacji sluzu, temperatury i szyjki maciciy.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja naturalnych metod nie nazwałabym antykoncepcją, dlatego, że tak naprawdę to są naturalne metody planownia rodziny, czyli albo obserwowania swojego organizmu w celu lepszego poznania jego cyklu, albo w celu obserwacji "czy aby wszystko jest ok", albo w celu podjęcia staranek, albo w celu czasowego odłożenia tychże starań. Natomiast antykoncepja jak sama nazwa wskazuje jest działaniem "przeciw", czyli jest to stosowanie środków antykoncepcyjnych nawet w czasie płodnym, a to właśnie wyklucza NPR. Ja sama stosuję NPR od prawie 3 lat właśnie w celu odłożenia starań, ale niedługo zacznę go stosować w celu rozpoczęcia starań i bynajmniej nie chodzi tu wcale o serduszkowanie tylko w dniach płodnych itd. a o obserwowanie organizmu, czy wszystko przebiega w prawidłowy sposób. NPR to dość rozbudowana dziedzina i aby poznać wszystkie jej zasady trzeba by było przeczytać ładnych parę bukw, nie mówiąc już o doświadczeniu. Ja stosuję metodę objawowo-termiczną wg Roetzera i jak do tej pory bardzo dobrze się mi ona sprawdza. Mam też nadzieję, że pomoże mi w obserwacji prawidłowości przebiegu przynajmniej pierwszego trymestru ciąży.

Zauważyłam też, że niektóre dziewczyny mylą NPR z kalendarzykiem, który jest praktycznie bezwartościowy, bo przecież my kobiety jesteśmy nieprzewidywalne i nasze organizmy mogą nam niezłego psikusa czasem urządzić, a NPR mówi nawet o takich psikusach.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zgadzam się z autorka poprzedniego posta, tylko z ejuz mi sie nei chciało wypisywac tego wszytskiego. ja stosowalam tez objawowo-termiczną wg Kippleyów plus reguła Doringa. udalo nam sie z ta metoda skutecznie odkładać poczęcie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja stosowałam NPR krótko w celu odłożenia poczęcia krótko, bo tylko 5 miesięcy (później przyszła "ochota" na dzidzię i w trzecim cyklu starań - również dzięki NPR, jak sądzę, dzidzia się pojawiła), ale za to z powodzeniem.

Jestem nauczycielem NPR, więc znam wiele par, które od lat stosują tę metodę z powodzeniem. Jest po prostu skuteczna, jeśli się zna reguły i stosuje do nich. Wszystkim, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na ten temat polecam stronę www.npr.pl.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Też stosowaliśmy. Z powodzeniem , pomimo brania przeze mnie przez jakiś czas sterydów, 2 operacji i bardzo stresującej pracy wpływającej na skoki temperatury. Ciąża przy 1 podejściu też dzięki tej metodzie. Dla mnie to metoda idealna - nie mogę brać żadnych hormonów ze względu na 2 wyciete guzy. Częste infekcje - odpadają prezerwatywy i inne dopochwowe, jestem tak wrażliwa, że reaguję na każde ciało obce :). Polecam, ale trzeba się uczyć kilka miesięcy, dla cierpliwych, darmowa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja jak najbardziej wierzę w NPR. Z powodzeniem stosowałam kilka jako środek antykoncepcyjny, ale że w ogóle nie planuję mieć dzieci, a jestem zwolenniczką tylko naturalnej antykoncepcji to dodatkowo dla pewności planuję sobie kupić elektrolitowy monitor dni płodnych i niepłodnych- ovacue. Czy któraś z Was go stosuje może? jak się sprawdza?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Matko, zaintrygował mnie tytuł - nie ma czegoś takiego, jak "naturalna antykoncepcja" :shock: Szczęście, że Kicunia sprostowała :D

Stosuję NPR z powodzeniem już 14 cykl w celu odłożenia poczęcia. Na własnej skórze sprawdziłam skuteczność. Wcześniej zachodziłam w ciążę w odstępie 4-6 cykli

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja naturalną antykoncepcje stosowałam prawie 5 lat,z przerwą na ciążę i mnie nie zawiodła.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a ja przez 4 lata stosowałam chyba nie npr, a raczej kalendarzyk, po wyliczałam sobie dni płodne (cykle mam regularne) i dodatkowo zawsze czułam kiedy jestem płodna, wtedy staralismy sie nie przytulaćz moimM, choc było ciężko czasem ;) a poza tym zawsze stosunek przerywany. i nigdy mnie te metody nie zawiodły. aż w końcu postanowilismy się postarać o dzidzię. obliczyłam jak zwykle dni płodne, jeden stosunek w płodnym okresie (potem nic, bo mój partner musiał wyjechac na trzy tygodnie), w dniu spodziewanej miesiączki test i dwie kreski. dziś córeczka ma prawie 10 miesięcy. także mnie naturalne metody nigdy nie zawiodły :P od syntetycznych hormonów zawsze stroniłam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Ja stosuję naturalną od ponad 7 lat i też mnie nigdy nie zawiodła. Każda ciąża zaplanowana i właściwie 1-2 starania i się udawało. Nawet lekarz mnie namawiał na antykoncepcję hormonalną ale nie chciała. Stosowałam tabletki jako nastolatka. I nigdy więcej!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wszystko co naturalne jest najlepsze z tego co widzę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Niebieskooka pisze:
Ja stosuję naturalną od ponad 7 lat i też mnie nigdy nie zawiodła. Każda ciąża zaplanowana i właściwie 1-2 starania i się udawało. Nawet lekarz mnie namawiał na antykoncepcję hormonalną ale nie chciała. Stosowałam tabletki jako nastolatka. I nigdy więcej!!!!

a dlaczego nigdy więcej? tabletki jakoś Ci zaszkodziły? ja właśnie teraz się zastanawiam nad tym jaką formę antykoncepcji wybrać...czytam wszystkie mozliwe opinie i dalej nie wiem na co się zdecydować, wszyscy pisza w każdym temacie plusy i minusy trudno racjonalnie ocenić co będzie najlepsze

Offline Wyświetl profil  

cześć dziewczyny! ja mam dwoje dzieci i planuję trzecie. Zanim jednak moje dzieci się pojawiły na tym świecie, brałam tabletki. potem zdecydowałam, że może jednak metoda naturalna, ale nie ukrywam bałam się strasznie. 3 lata było ok :) metoda okazała się skuteczna. Potem wzięłam ślub i 3 miesiące później okazało się, że jestem w ciąży :D przypadek? ;) tym razem metoda nie zadziałała. Oczywiście nie żałuję tego co się stało, mój synek jest cudowny ;) drugie dziecko było już planowane, staraliśmy się o nie 5 miesięcy, a teraz staramy się o trzecie dziecko i na tym planujemy zakończyć :D plusem metody naturalnej jest to, że jednak nie ładujemy w siebie tych hormonów, chociaż ja jak brałam tabletki to się czułam dobrze :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]