Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 6:30 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość

To niesamowite ale też pomyśl że w końcu będziecie chcieli dziecka, im wcześniej zaczniecie leczyć niepłodność tym większa szansa na dziecko, u mnie z zajściem w ciążę nie było problemu, dlatego po pierwszej ciąży brałam już dla większej pewności tabletki a teraz chcę założyć levosert, czekam tylko na wizytę i badania, mam nadzieję że wyjdą dobrze.

Offline Wyświetl profil  

Ciekawa jestem czy taki levosert można załozyc przy nadczynności tarczycy. Wie ktoś? Biore thyrozol czy ktoras z was go brała i korzystała z antykoncepcji?

Offline Wyświetl profil  

Marlenka nie wiem, nie znam sie...

Na na naturalnych sposobach dawalam radę przez 10 lat dopóki nie pojawila sie Lalusia :) pierwsza dwojka planowana, wystarana... czasem tylko gumka czy przerywany... teraz jak juz decyzja o ilosci dzieci zapadla to za chiny ludowe nie zdecydowalabym sie na natural... wcześniej moglam sobie pozwolic na nieplanowana niespodziankę, teraz juz nie...

Offline Wyświetl profil  

Własnie troszkę strach tak naturalnie np z kalendarzykiem w ręce. Mam dziwna panią endokrynolog jej to nawet strach zapytać czy mogłabym coś z środków medycznych zastosować u siebie. Ona zawsze jest na NIE :( Obawiam się ze w końcu przy tych naturalnych metodach ta ja wpadkę zalicze a nie chciałabym miec większych problemow ze zdrowiem niz mam. Tarczyca troche zniszczyla mi serce...wiec pewnie też byłabym pod wielkim znakiem zapytania co do stosowania antykoncepcji.

Offline Wyświetl profil  

Marlenka wkładkę levosert można stosować przy chorobach tarczycy, nie ma przeciwwskazań, podobnie przy ryzyku zakrzepicy, gdzie inne metody odpadają wkładka jest dopuszczalna, także w jeśli karmisz piersią już w 6 tyg po porodzie możesz ją założyć.

Offline Wyświetl profil  

Nie karmię piersią i odpukac w niemalowane nie mam tez problemow z zakrzepicą :P ...największe moje zmartwienie to ta tarczyca i trochę rozlegulowana praca serca. W antykoncepcji jestem zielona zupełnie może dlatego że zawsze staralismy sie uważać.Niewiele wiem o tych wkładkach ale to juz sobie poczytam a o resztę dopytam ginekologa.

Offline Wyświetl profil  

Tak zrób koniecznie, a ginekolog na pewno rozwieje Twoje wątpliwości, może będzie miał taką wkładkę, sama zobaczysz jak ona wygląda

Offline Wyświetl profil  

Poleganie na naturalnej antykoncepcji może być zgubne. Z drugiej strony, znam dziewczyny, które biorąc regularnie tabletki zaszły w ciążę...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re:

agaja pisze:
male sprostowanie - do metod naturalnych nei trzeba miec regularnych cykli, bo one sie opieraja nie na wyliczeniu, tylko na obserwacji sluzu, temperatury i szyjki maciciy.

Tylko przy prawidłowym stosowaniu, co w przypadku metod naturalnych nie jest wcale takie łatwe i przy cyklach jak w szwajcarskim zegarku.

Generalnie wcale mnie nie dziwi że u kogoś taka metoda nie zawodzi (choć trzeba brać również pod uwagę fakt, że bardzo wiele par stara się o dziecko rok, a nawet więcej i ciąży nie ma, a starania do roku to jeszcze nie podejrzenie z niepłodność). Problem polega na tym, że u nastoletnich dziewcząt albo u kobiet z małą ilością czasu, słabej świadomości własnego ciała, niedokładnych w badaniu organizmy, z nieregularnymi okresami i tak dalej i tym podobne, skuteczność sposób naturalnych jest znikoma.

Offline Wyświetl profil  

Jak ktoś ma okres jak w zegarku co do godziny to może i może polegać. U mnie by odpadało. Wolę vixpo i święty spokój.

Offline Wyświetl profil  

O nie, po to są różne metody antykoncepcyjne żeby je stosować. Ja jestem bardzo ostrożna i mam przypomnienie w telefonie ustawione o której godzinie mam przyjąć tabletkę, chociaż i tak o niej pamiętam. Wcześniej stosowałam wkładki, ale jakoś lepiej czuję się po ....

Offline Wyświetl profil  

Też bazuję na przypominajkach. Ale ja mam taką babską aplikację Różowe Lusterko w telefonie i ona mi pzypomina kiedy mam brać.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]