Dzisiaj jest sob lis 17, 2018 8:00 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Domine, w Twoim rozumowaniu tkwi jeden błąd. Założyłeś, podpierając się statystyką, że osoby wypowiadające się tu są katoliczkami. A przecież wcale tak być nie musi... Jesteś człowiekiem wierzącym, ale chyba nie w statystyki? :roll:
Życie i wiara są na pewno sprawami społecznymi, ale już życie intymne w daleko mniejszym stopniu...

Ten wątek wydaje mi się idealny do kontynuowania tej dyskusji:
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=12

No i pewnie ta uwaga juz niepotrzebna, ale panuj nad sobą... Człowiek ma wolną wolę, nawet jeśli nam się to nie podoba... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

To ja wrócę do tematu głównego, bo widzę że się rozeszło....

Jestem po laparoskopii, z trudem ale w końcu udało mi się uwolnić od Mireny. Szukali jej w trakcie operacji długo, bo okazało się, że była w innym miejscu niż to wyszło na usg przed operacją, a znaleziono ją w końcu esicy jelita, po zrobieniu już na stole rtg.
Jak to stwierdziła Pani doktor, ona nie ma pojęcia jak można chodzić przez pół roku z ciałem obcym w brzuchu i nie czuć dolegliwości i mieć tyle szczęścia....

Szkoda tylko, że niikt nie potrafi mi wyjaśnić dlaczego, to wszystko się stało....a może nie trafiłam na razie na odpowiednią osobę. Spróbuję ostatni raz coś się dowiedzieć.

Podsumowując; "gdyby człowiek wiedział, że się przewróci, to by się położył..."
Ja po tych przejściach z pewnością się nie zdecyduję na żadne wewnętrzne, "ciała obce" jako metodę antykoncepcji.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja mirena sie wysunela :shock: dobry centymetr poza szyjke macicy...ale lekarz mi ja dopchnal...pionierski zabieg co prawda ale sie udal....czuje sie ok i wiem ze teraz jest na wlasciwym miejscu...podejrzewam ze przyczyna bylo zle zalozenie przez lekarza no ale mu tego nie udowodnie.... :)

eva rozmawialam o twoim przypadku ze swoim lekarzem i jedyna przyczyna jaka on podejrzewa moglo byc przebicie macicy...delikatne...a z czasem mirena przesuwala sie az wyszla poza nia...i to przebicie najprawdopodobniej...takie sa jego slowa...nastapilo juz podczas zakladania....ramie mireny moglo delikatnie naruszyc miesien i dalej poszlo...z czasem oczywiscie ...nie wiem jak moglo byc naprawde...ale powiem szczerze ze sam sie nad tym glowil... :wink:

ps...spytalamlekarza co bedzie jezeli znow sie wysunie...odparl....widac dobrze pani znosi dopychanie to bedziemy ja dopychac...antybiotyk i po sprawie... :shock:
jest to lekarz o swietnej renomie we wroclawiu...klinicysta wiec coz :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Lila. ja tam nie wiem, ale ten pionierski zabieg....., ;) to chyba raczej się nie powinno powtarzać, bo to bez sensu.

Ale zaciekawiła mnie Jego opinia dot koncepcji jak to się stało.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć kobietki!
Chyba już wszystko przeczytałam na temat mireny,ale może jeszcze ktoś by mi powiedział czy mocno boli samo założenie bo jakoś pominełyście tą sprawe.Ja niestety już nie mogę brać tabletek ,mam za wysokie ciśnienie i mój gin bardzo mnie namawia na mirene. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Z mojego doświadczenia: samo założenie nie jest zbyt bolesne (ale to zależy od progu bólu), aczkolwiek nie jest to przyjemne. Jeśli lekarz ma doświadxczenie nie trwa nawet zbyt długo. Potem badanko usg i do domu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzięki mam nadzieję,że jakoś to przetrwam tym bardziej,że wszystko dość krótko trwa. PA :papa:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oj po tych wszystkich opisach o Mirenie, to ja bym się nie zdecydowała jednak. Wiem, że to sporadycznei przypadki , ale jednak są. Oto moja historia ( miałam zwykłą spiralę.)
Założyłam sobie spiralę po pierwszym dziecku Patrycji. Przed ciążą brałam tabletki, ale miałam problem z zajściem w ciążę i dlatego zdecydowałam się na wkładkę, bo planowałam jeszcze dzieci. Wiele moich znajomych ma i są zadowolone. Mają spokój na 5 lat. Tak więc i ja się skusiłam. Za spiralę zapłaciłam 250zł ( w 2003r) ginekolog powiedział, że nie jest z tych najtańszych, ale też nie z najdroższych, a jest dobra. Założył mi i wszystko było ok, na kontrolnej wizycie też. Skutki uboczne spirali to mocniejsze miesiączki no i nie można absolutnie używać tamponów. Minęło 10 miesięcy, myślałam, że dostałam okres, ale tak mnie cholernie bolało i leciało ze mnie jak z kranu. Siedziałam na ubikacji, bo to mi jakoś ulgę przynosiło, za chwilę słyszę brzdęk - patrzę, wypadła spirala. Dzwonię zaraz do mojego lekarza ( była sobota), kazał przyjechać w poniedziałek do gabinetu, sprawdzimy , czy cała wypadła, czy coś zostało. Za 5 minut czuję, jak mi coś wyciska z cipki - w ostatniej chwili złapałam- coś jak łożysko, mieściło się na dłoni. Dzwonię do niego zaś, każe mi przyjechać zaraz do szpitala, bo ma dyżur i mam to wziąść ze sobą. Tam robi mi usg, macica czyściutka, wszystko dobrze. Przepisuje antybiotyk. Pytam, czy to ciąża, on na to , że jak chcę wiedzieć, to do 24 godzin mogę zrobić test...... No i kupiłam i zrobiłam. Wyszedł pozytywnie -to była ciąża. Dzwonię, żeby mu powiedzieć, on na to, że wiedział, ale chciał tą decyzję zostawić dla mnie. Według jego, to był ok.10 tydzień. Powiedział, że to przykre, co zaraz powie, ale chyba dobrze się stało -- to nei wyglądało normalnie, prawdopodobnie poroniłabym i tak, albo dziecko nie przeżyłoby. Na szczęście dobrze się skończyło, bo mój organizm sam się oczyścił, nie musiałam iść do szpitala, nikt nie musiał ingerować.
Dlatego ja nigdy w życiu już nie zdecyduję się na spiralę. Przychodzą takie dni, że jak przypomnę sobie, jak np. Pati wyglądała na usg w 10 tygodniu, to szlak mnie trafia - przed oczami mam jej bijące serduszko...
Wolę ten zastrzyk depo provera, który niby ma mnóstwo skutków ubocznych , ale ja nie mam żadnych. Moje dwie koleżanki też. Zastrzyk kosztuje mnie 38zł raz na 12 tygodni. Jak przestanę karmić, to wrócę to tabletek - ostatnio brałam novynette i super je znosiłam, a po odstawieniu zaraz udało mi się zajść w ciążę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no to chyba odechciało mi sie spirali po tym co tutaj przeczytalam... ale w takim razie nie wiem co mam zrobić, bo tabletek brać nie mogę...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja też już chyba zrezygnowałam po przeczytaniu tych wszystkich opinii :( Od początku miałam wątpliwości, ale teraz to już po prostu się boję :? Tabletek już nie chcę brać, bo po każdych mam bolesne piersi, depresyjne nastroje, jestem jakaś grubsza mimo ćwiczeń, no i stałam się strasznie nerwowa. Mój gin powiedział, że są kobiety które na każde tabletki reagują bólem piersi i dla nich są wkładki. Zwykłej nie mogę, bo bez hormonów mam bolesne miesiączki :( więc mirena miała być wybawieniem... A tu się okazuje że może być nieźle kłopotliwa;/ A bez hormonów ja nie mogę funkcjonować, bo mam PCO :(
Idę się pochlastać...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ciaze ze spirala zdarzaja sie rzadko...a cos mi sie nie chce wierzyc ze to byl 10 tygodniowy zarodek....nie da sie 10 tyg ciazy poronic i nie byc oczyszczana... :roll: a nie ma 100% srodka antykoncepcyjnego...kazdy moze wybrac cos dla siebie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ale crazycocos, wszystko moze być kłopotliwe, a nuż akurat Tobie Mirena będzie sprzyjała...
ja sie tak pocieszam i trwam przy swoim wyborze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lila wiesz, wierzyć nie musisz, ale taka jest prawda i tyle. To napewno było ok.8-10 tygodni, ponieważ prawdopodobnie łożysko miałam na ręce, a zajmowało mi całą dłoń, więc małe nie było. Mój lekarz jest specjalistą, jednym z najlepszych w regionie i jak tak powiedział, to musiało być. A leciało ze mnie straszliwie, normalnie podpaska nawet na 10 minut nie starczała, z wc nawet już nie schodziłam, bo zaraz musiałam lecieć zmieniać. Brzuch bolał mocno. Zrobił mi w szpitalu usg i było widać, że macica jest już czysta, więc obyło się bez czyszczenia , dostałam antybiotyk i do domku. Z resztą jak dojechałam do jego do szpitala, to już ból przechodził i mniej leciało. Sam stwierdził, że jedno w tym dobrze się stało, że nie potrzebuję już żadnej ingerencji. Nie wiem dlaczego dla Ciebie to jest niemożliwe, jak tutaj nawet są przypadki, co kobiety całą ciążę ze spiralą donosiły.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

DANITA w 8-10 tc nie ma jeszcze lozyska...a sam plod moze miec okolo 3 cm...to mogl byc skrzep zluszczajacego sie endometrium... :?

Cytuj:
Nie wiem dlaczego dla Ciebie to jest niemożliwe, jak tutaj nawet są przypadki, co kobiety całą ciążę ze spiralą donosiły
. a gdzie ja napisalam ze ciaza ze spirala jest niemozliwa...ze jest 100% skuteczna....nigdzie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Lila pisze:
Cytuj:
ja już nie raz słyszałam, że kobiety zachodza w ciążę z wkładka a dzieci rodzą się z nóżką czy rączką, gdzie wrosnięta jest wkładka. ja biorę cerazette, gdybym nie karmiła piersią to normalne tabletki anty.
alez bzdura...jak czytam takie rzeczy to sie zastanawiam jakie kobiety wierza w taka glupote :shock: :lol:

niestety ale ja tez kiedys czytalam o tym jakie jest duze prawdopodobienstwo tego ze zajscie w ciaze na spirali niesie ze soba prawdopodobientwo tego ze dziecko bedzie mialo ja gdzies w sobie :!:

DOMINE
a jesli chodzi o ciebie to chyba nie musze duzo mowic bo reszta dziewczyn sie wypowiedziala ! byc katolikiem to byc ale trzeba z gowa planowac rodzine i nie wymyslac ze antykoncepcja to grzech! wole sie zabezpieczyc niz miec dziecko za dzieckiem bo antykoncepcja naturalna nie wypalila i pozniej czasem zyc w biedzie i nie miec na chleb :!: :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiecie co, ja lekarzem nie jestem, ale mi na logikę nie wychodzi nawet ta wrośnięta spirala - no bo tak - zarodek wpływa sobie do macicy i się zagnieżdża, pamiętamy że to twór wyjątkowo nietowarzyski i delikatny, żeby spirala wrosła musiałby zagnieżdzić się w bezpośrednim jej towarzystwie i zacząć się formować tak, zeby ciało rosło naokoło spirali, bo przecież jak już się uformuje ciałko, to niby jak miałaby wrosnąć, co najwyżej wbić, ale z jej kształtem mogłoby być to ciężkie - pewnie źle myślę, ale mnie pierścionki nie wrastają a lata długie noszę, to raz, a dwa - spiralki najczęściej są wchłaniane przez łożysko, zatem wrosnąć nie mogą zupełnie z tej pozycji
przepraszam, jak dla mnie teoria o wrastaniu jest średnio zgrabną bajką

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

z innego forum ile prawdy nie wiem :roll: :?:

Cytuj:
Autor: PANI (2006-01-16 11:15:26)
-----
Jestem położną z dość dużym stażem, pracowałam też za granicą i drażnia mnie głupie wypowiedzi na temat tabletek i spirali. chodzi głównie o to co jedna z komentatorek nazwała plotką przekazywaną pani z warzywniaka. Ja na własne oczy widziałam przypadki wrośniętej spirali w główki , rączki i brzuszki dzieci.To okropny widok i mając już sporą praktykę za każdym razem nie mogłam powstrzymać łez widząc coś takiego. Jak kobieta może tak okrutnie okaleczać swoje dziecko!! A potem jeszcze pisać innym że to nieprawda!! Ludzie gdzie wy macie serca i sumienia??! Co się z tym światem dzieje??

Cytuj:
Nie znam osobiście takich przypadków ale bliska koleżanka, która jest położną i wiele już widziała opowiadała mi o podobnym przypadku. Dziecko urodziło się ze spiralą w podniebieniu

Cytuj:
Witam.

Dziewczyny, ostrzegam Was żebyście przemyślały kwestie spirali.
Niestety znam dokładnie zasade jej działania .
Ona zabija kilkugodzinne a nawet kilkudniowe dzieciątka!!!
Zdarza się, że większe!
Znam kilka przypadków kiedy mimo spirali ciąża się utzrymała a dzieci rodziły się z poważnymi wadami bądź ze spiralą wrośniętą w ciało!

Ufajcie naturze!

TYPOWY SCHEMAT WYSTĘPOWANIA ŚLUZU A PŁODNOŚĆ

Faza niepłodna

* suchość i brak śluzu – na początku zaraz po miesiączce przez kilka dni panuje suchość i brak śluzu.
* suchość i śluz w bardzo małej ilości -następnie pojawia się bardzo krótko drobna ilość śluzu mimo suchości, właściwie prawie go nie widać i można w ogóle go nie zauważyć

Faza płodna początkowa
śluz lepki, rwący się, kremowy – pojawia się śluz lepki, który powoli przechodzi w kremowy, mimo, że nie ma on dobrych właściwości dla życia plemników oznacza, że zaczyna się zbliżać faza płodna, albo już się zaczęła, ilustracja pierwsza. Taki śluz może utrzymywać się nawet kilka dni.

śluz wodnisty, uczucie wilgoci – z dnia na dzień śluz kremowy coraz bardziej staje się przezroczysty, wzrasta też uczucie nawilżenia ilustracja 2, w końcu śluz robi się wodnisty. Jest to płodny okres i oznacza zbliżanie się owulacji.

Faza płodna SZCZYT OBJAWU ŚLUZU

1. śluz jak jajko kurze - Śluz ten daje wrażenia dużej wilgotności i naoliwienia, rozciąga się w długą nitkę, często towarzyszy temu nagły wzrost libido. Następnego dnia śluz znika oznacza to, że dzień szczytu mamy za sobą. Jeżeli staracie się o dziecko w tym dniu macie największe szanse.

Faza niepłodna poowulacyjna

1. Śluz klejący się – kolejnego dnia śluzu prawie nie ma a ten który jest nie rozciąga się, a wręcz klei. Następuje niepłodna faza i po około 14 dniach pojawia krwawienie miesiączkowe, chyba że staraliście się o dziecko J

UWAGI:

* Pamiętaj jeżeli nie chcesz zajść w ciążę - gdy po miesiączce pojawi się jakikolwiek śluz nawet kremowy to istnieje ryzyko ciąży.
* Jeżeli starasz się o dziecko wykorzystaj śluz wodnisty i jak jajko kurze !!!

Mam nadzieję, że nigdy nie będziecie żałować podjętych pzrez siebie decyzji.

Pozdrawiam.

Cytuj:
ja kiedys się zastanawiałam i czytałam na necie różne opinie na temat spirali i jedna babka pisała,że miała a i tak zaszła w ciążę i potem córeczka urodziła się ze spiralą wrośniętą w rączkę !!!
Zrezygnowałam...
[/code]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ewka23 pisze:
byc katolikiem to byc ale trzeba z gowa planowac rodzine i nie wymyslac ze antykoncepcja to grzech! :

Tutaj
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=26354
była dyskutowana ta kwestia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

od razu prosze katolikow o nieudzielanie sie w tym temacie....nie umoralnianie :!: :D a wymysly ze dzieci rodza sie z wkladka w glowce czy innej czesci ciala to sa BZDURY!!!! jak juz dojdzie do ciazy i ona przetrwa to dziecko rodzi sie w 100% zdrowe :D

ewka23
zacytowalas tekst jakiejs nawiedzonej katoliczki ktora podaje sie za polozna i myslisz ze to jakis autorytrt...ja moge napisac ze jestem swietym mikolajem ...uwierzysz mi? :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

amidala pisze:
ewka23 pisze:
byc katolikiem to byc ale trzeba z gowa planowac rodzine i nie wymyslac ze antykoncepcja to grzech! :

Tutaj
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=26354
była dyskutowana ta kwestia.

zupelnie nie rouzmiem dlaczego mnie cytujesz!
ja nie mam nic przeciwko antykoncepcji i jestem za ! wole to i jestem za niz zeby rodziny mialy po 5 dzieci i nie mialy za co zyc! dlatego mozna byc katolikiem i mozna tez stosowac antykoncepcje bynajmniej ja tak uwazam!
Lila no to moze poczytaj jeszcze w tej sprawie i popytaj ludzi !
ja wkleilam co znalazlam na necie ale sama sie tym intereuje i szukam dalej i pytalam ludzi i tez mi to potwierdzali!
a ogolnie widZIALAM KIEDYS TAKIE FILMIK wlasnie z takim przypadkiem !

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]