Dzisiaj jest czw lis 15, 2018 3:02 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Rozumiem, z epodoba Wam się skuteczność spirali. Ale czy tak samo podoba Wam się permanennt jałowy stan zapalny, posiadanie czegoś nieustannie w macicy i dzialanie wczesnoporonne? Mnie nie bardzo :? :?

Krzyś, nasze Słoneczko, 17.10.007, godz.1.30
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agaja...jakie dzialanie wczesnoporonne? prosze cie...zdobadz dokladna wiedze na ten temat a dopiero potem dyskutuj bo wiekszej bzdury nie slyszalam... :wink:
nie odpowiada ci spirala jakos srodek antykoncepcyjny...ok...nie zakladaj...ale to co piszesz to prosze poprzyj jakims dowodem ...skladnym argumentem...a nie opowiadasz herezje rodem spod kosciola :roll: < bez obrazy >

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Spirala uniemozliwia zagniezdzenie się zapłodnionej komorki jajowej. koscioł nie ma tu nic do rzeczy. przeciez słowem o nim nie wspomnialam zapołodniona komórka to pełny material genetyczny czlowieka. Spytaj zresztą dziewczyny po poronieniach na wczesnym etapie ciazy, czy zalożylyby spiralę.
prosze, tu nawet jest mozliwosc dizalania wczesnoporonnego wg pojmowania poronienia jako oderwania sie zagniezdzonego zaplodnionego jaja. czyli nawet gdyby zalozyć,z ę ciaza zaczyna sie od zagnieżdzenia, a ni eod zaplodnienia:

W początkowej fazie po założeniu wkładki możliwe jest jej działanie wczesnoporonne, kiedy z powodu niedostatecznego jeszcze wykształcenia opisanych czynników może dojść do zagnieżdżenia zarodka. Wówczas jednak drażniące działanie samej wkładki, będącej ciałem obcym w macicy, jak również zwiększona produkcja prostaglandyn (czynników wywołujących m.in. skurcze) oraz toksyczne działanie jonów miedzi na zapłodnioną komórkę jajową i ciałko żółte, powodują zwiększoną kurczliwość jajowodów i mięśniówki macicy, doprowadzając do wydalenia obumarłego zarodka.

Dodatkowym mechanizmem działania wkładki jest działanie "ratunkowe" po stosunku bez zabezpieczenia, którego efektem mogła być ciąża: założenie wkładki do pięciu dni po owulacji, niezależnie od liczby stosunków płciowych w danym cyklu miesiączkowym, powoduje obumarcie zapłodnionej komórki jajowej przed jej zagnieżdżeniem (działanie jonów miedzi) oraz jej wydalenie wskutek silnych skurczów mięśniówki macicy.

zakaz linkow (strona medyczna, jak najbardziej przecież)

Rzecz ciekawa, ze w ostatnim podrozdziale autorzy strony piszą:

Środek wczesnoporonny?

W medycynie o ciąży mówimy dopiero od momentu implantacji, czyli zagnieżdżenia się zarodka w błonie śluzowej macicy, a nie od chwili połączenia się komórki jajowej z plemnikiem (zapłodnienia). W około 80% fizjologicznych cykli miesiączkowych u zdrowych, dojrzałych kobiet nie dochodzi do zagnieżdżenia zarodka mimo dokonanego zapłodnienia - jeżeli więc natura tak rozrzutnie obchodzi się z materiałem genetycznym, działania wkładki wewnątrzmacicznej nie można uznać za poronne.

Przy czym wczeŚrodek wczesnoporonny?

W medycynie o ciąży mówimy dopiero od momentu implantacji, czyli zagnieżdżenia się zarodka w błonie śluzowej macicy, a nie od chwili połączenia się komórki jajowej z plemnikiem (zapłodnienia). W około 80% fizjologicznych cykli miesiączkowych u zdrowych, dojrzałych kobiet nie dochodzi do zagnieżdżenia zarodka mimo dokonanego zapłodnienia - jeżeli więc natura tak rozrzutnie obchodzi się z materiałem genetycznym, działania wkładki wewnątrzmacicznej nie można uznać za poronne. Przy czym wczesniej napisano wyraźnie: W początkowej fazie po założeniu wkładki możliwe jest jej działanie wczesnoporonne Czy to jets konsekwencja w wypowiediz autorów strony? _sama sobie odpowiedz na to pytanie.

A tak na przysżlosć - prosze bez zbędnych emocji. ja z kolei, i chcę , zebys to wiedizala, NIGDy się nei wypowiadam na żaden temat, jesli wczesniej się nei zapoznam z rzetelnymi informacjami, wiec prosze mi nie zarzucac nieznajomosci tematu.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
A tak na przysżlosć - prosze bez zbędnych emocji. ja z kolei, i chcę , zebys to wiedizala, NIGDy się nei wypowiadam na żaden temat, jesli wczesniej się nei zapoznam z rzetelnymi informacjami, wiec prosze mi nie zarzucac nieznajomosci tematu.
to teraz zapoznaj sie z dzialaniem mireny a potem pisz...bo to co tutaj napisalas dotyczy wkladki z miedzia...poza tym wg WHO ciaza zaczyna sie dopiero po zagniezdzeniu zarodka....owszem spirala moze spowodowac poronienie jezeli sie w nia zajdzie....ale glownie nie dopuszcza do poczecia wiec o czym mowa?
a mirena to jeszcze inna bajka... szanse poczac dziecko w jej przypadku sa prawie rowne zero...poza tym pigulki antykoncepcyjne tez w przypadku nieplanowanej ciazy moga spowodowac poronienie... :)
a to czy dziewczyny po stracie zalozylyby mirene zupelnie nie ma zwiazku z tematem..nie przemawia to do mnie w zaden sposob...ja chce zastosowac poprostu antykoncepcje :wink:

ps...mozliwe nie oznacza ze tak jest wiec nie zakladajmy czegos co nie do konca jest zbadane :)

Antykoncepcja czy środek wczesnoporonny?

Chociaż niektórzy uważają spiralę za środek wczesnoporonny, nie ma to żadnego potwierdzenia w badaniach medycznych. Spirala nie zwiększa wydalania zapłodnionych komórek. Tak samo kobiecie, która nie stosuje żadnych metod antykoncepcyjnych, jak i tej, która używa spirali, może zdarzyć się zapłodnienie, a następnie wydalenie zapłodnionej komórki i nie udowodniono, że u kobiet, które mają założone wkładki, zdarza się to częściej.

Nie można mówić o wczesnoporonnym działaniu spirali tym bardziej, iż z medycznego punktu widzenia ciąża zaczyna się od zagnieżdżenia, które rozpoczyna się kilka dni po zapłodnieniu, do którego spirala nie dopuszcza.

Ostatnio zmieniony pn lip 23, 2007 11:00 am przez _Lilith_, łącznie zmieniany 2 razy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To juz kwestia twojego wyboru i podjęcia odpowiedzialnosci za niego.
prawie równe zeru - mówisz, a jednak nie. o czym świadczy przypadek tej dziewczyny, która chodziła w ciazy ze spirala. dziekuję, postoje.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agaja nikt cie do niczego nie namawia...nikt...weszlas tutaj po to aby wyrazic opinie wlasna...uwazasz ze wczesnoporonna i ok...masz prawo :lol:
a dziewczyna w ciaze zaszla i urodzila pieknego synka...AMEN :wink:
poza tym nie ma 100% pewnych srodkow antykoncepcyjnych....zawsze moze sie zdarzyc wpadka chociaz ryzyko jest minimalne

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

To prawda zaszłam w ciążę ze spiralą, ale jak na razie Maluszek jest zdrowy i jest wszystko w porządku. Czeka mnie teraz zabieg usunięcia spirali, a może organizm sam bedzie na tyle "mądry", że ją usunie, kto wie...?
Niemniej jednak do momentu tego niezwykłego przypadku (to naprawdę bardzo rzadko się zdarza) byłam naprawdę zadowolona z działania wkladki - w końcu chroniła mnie bez przeszkód i skutków ubocznych przez ponad 2 lata.

Mama79 - jeśli chodzi o miesiączki, to faktycznie zwykle stają sie mniej obfite i krótsze i to może trwać dosyć długo, jak również mogą zaniknąć zupełnie, a to jest skutek działania hormonu tam zawartego. Ja plamień pomiędzy skąpymi miesiączkami nie miałam, także trudno mi coś powiedzieć.
Jeśli nie czujesz żadnych dolegliwości bólowych, to wszystko powinno być ok., chyba, że używałaś tamponów, to mogłaś niechcący pociągnąć za nitkę i zmienić położenie spirali, a to już niedobrze by było. Najprościej chyba zrobić sobie usg w takim przypadku i sprawdzić czy wszystko jest tak jak powinno być.
Nie stresuj się bez potrzeby.

Uważam jednak, że kobiety powinny mieć świadomość, że takie przypadki się zdarzyły (sporadycznie, ale jednak...) dla własnej wiedzy, aby nie zaufać do końca i jednak obserwować siebie, a nie na wszystko znaleźć wytłumaczenie...dla dobra swojego i ewentualnego dziecka.
Po swoich doświadczeniach nie życzę nikomu tylu negatywnych przeżyć i zdenerwowania czy, aby, wszystko będzie dobrze. Bo jeśli już się zdarzy, to zawsze lepiej wceśniej wiedzieć, aby bardziej na siebie uważać.

Ostatnio zmieniony pt lip 27, 2007 2:02 pm przez eva, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Eva, a ze tak spytam - czy planujesz jeszcze zalozenie spirali, skoro do tej pory bylas z niej zadowolona.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Opisałam swoją historię tylko po to, aby w pewien sposób uświadomić wszystkim kobietom, które zdecydowały się akurat na ten rodzaj antykoncepcji i wybrały właśnie ten produkt, aby nie wierzyły "ślepo" ulotce, aby również zwróciły uwagę na sygnały od swego organizmu -czasem subtelne.
Uważam, że lepiej sprawdzić czy pomimo tak dobrego zabezpieczenia nie jest się w ciąży, a nie dopasować sobie wszystko do informacji w ulotce (tak jak ja to zrobiłam) i być zaskoczonym później i martwić się czy wszystko jest w porządku z dzieckiem.

Agaja
Czy zabezpieczę się ponownie używając Mireny - nie wiem. Statystycznie rzecz ujmując nie powinnien mi się zdażyć drugi cud ;)
Ale trójka dzieciaczków to dla mnie wystarcająca ilość...i z pewnością na jakąś metodę się zdecyduję.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzieki za odp.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

juz ja zalozylam...na razie mam zwiekszone krwawienie i tyle....oczywiscie nie krwotok tylko przedluzajaca sie miesiaczka tak jakby...no ale w koncu byla to jakas ingerencja :wink: zobaczymy co bedzie dalej :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Lila - no to mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, bezpiecznie i wygodnie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie wiem co mam robic... :roll: chcialam zalalozyc sobie ta wkladke ale maz sie waha po tym jak opisalam mu twoja historie. Myslam wczesniej o pigulkach ale jak po Cilest przytylam 9kg to juz nie chce tego typu antykoncepcji. A ty eva przytylas podczas stosowania mireny?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Nie, nie przytyłam wogóle.
Nawet w końcu zebrałam, się aby zacząć ćwiczyć, co dało efekty. Także chyba to nie koliduje.
I na pewno zauważyłam poprawienie wyglądu skóry, przez ten czas nie miałam żadnych krosteczek, wyprysków itp na twarzy.
Ale myślę, że to zależy od indywidualnych cech, musisz zapytać lekarza, czy różni się skład od Cilestu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

eve-lina ...przy pigulkach ryzyko ciazy jest wieksze niz przy mirenie...wymioty...biegunka...zapominanie o dokladnej godzinie wziecia tabletki...antybiotyki...alkohol itp...to wszystki zmniejsza skutecznosc antykoncepcyjna tabletek...do tego cala gama skutkow ubocznych... :)
przy mirenie wystapienie skutkow ubocznych jest maloprawdopodobne poniewaz hormon dziala tylko na sluzowke macicy...ale sie zdarzaja...z tego co sie orientuje za tycie odpowiedzialna jest baza estrogenowa stosowana w pigulkach a nie progesteronowa...wiec nie sadze zeby sie tylo ..tym bardziej ze dawka hormonu na dobe jest naprawde niewielka...porownywalam z tabletkami...depo provera...to zawartosc hormonu w mirenie to jest tyle co nic.... :wink:

eve-lina twoj maz zupelnie bezpodstawnie ma obawy....mirena to najskuteczniejszy srodek antykoncepcyjny z obecnie dostepnych..a wpadki sie zdarzaja w przypadku wszystkich srodkow anty...akurat w przypadku mireny najrzadziej...nic nie jest 100% pewne...nie ma takiego srodka :)

cilest to pigulka dwuskladnikowa...zawiera estrogeny jak i pochodna progesteronu wiec juz widac ze sie rozni od mireny i napewno skutki uboczne sa duzo czestsze niz w przypadku mireny :wink:

mirena to kosztowna inwestycja wiec napewno trzeba dokladnie wszystko przemyslec i podjac decyzje...wziac wszystkie za i przeciw :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zapominanie tabletek nie jets dizś problemem. od czego sa przypominajki w komórkach? jak komuś na antykoncepcji zalezy to o tabletce nie zapomni i na umór też sie nie spije, biorąc ją. A od lampki wina przy antykoncepcyjnych tabsach nic się nei stanie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agaja...temat - mirena a ciaza... :lol:
i sa takie kobiety ktore pija troszke wiecej niz lampke wina...chyba wiekszosc... :wink:
poza tym mirena jest duzo wygodniejsza niz przypominajki w tel...nie ma dzialania na ukl pokarmowy i wplywu na paskudny stan watroby... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: mirena
Awatar użytkownika

Kurcze ale to drogo troche... tak obliczalam czy koszt tabletek bedzie podobny i generalnie sie oplaca mirene... moj maz twierdzi ze wybierzemy taki srodek na ktory bede gotowa... :roll: wytlumaczylam mu ze chodzi nie tylko o to zeby nie zajsc w ciąże ale taki komfort. My czesto podrozujemy. Nie chce myslec czy napewno spakowalam pigulki, czy nie skonczy sie opakowanie itp. No sama nie wiem... Czy jak sie zaklada mirene pozniej niz 6tyg po porodzie to juz za pozno?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Wkładkę możesz założyć w sumie kiedy chcesz, ale po urodzeniu dziecka i jeśli nie chcesz mieć w nabliższym czasie dziecka, bo spiralka jest na 5 lat. Nie ma chyba zaleceń czasowych, kiedy powinnaś ją założyć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mirene mozesz zalozyc kiedy chcesz poczawszy od 6 tyg po porodzie .....jezeli podrozujecie to naprawde super wyjscie poniewaz dodatkowo minimalizuje miesiaczki a nawet zatrzymuje...super sprawa...komfort psychiczny...pelen luz....bardzo to sobie cenie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]