Dzisiaj jest śr lis 22, 2017 7:35 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Założyłam mirenę, pare dni temu Zero krwawienia nic.
Mam tylko pytanie, czy od samego poczatku, tzn od jej założenia jestem chroniona? Bo w ulotce, ani na stronie internetowej nic na ten temat nie pisze... A mam watpliwości... No fakt, ze kochałam sie w 4 dni po założeniu... i mam nadzieje ze nie jestem w ciazy...?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mirena chroni juz od samego poczatku..od razu po zalozeniu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

pewna jesteś?
tez tak myslałam skoro nie podają ograniczeń w ulotkach...
ale zawsze jakis tam niepokój istnieje...

dzieki za szybka odpowiedz...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jestem pewna bo ja pytalam swojego lekarza...tez mialam mirene :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Ciaza a spirala
Awatar użytkownika

Ja tez nie mialam nic przeciwko spirali mimo,ze jestem katoliczka. Znosilam ja bardzo dobrze przez ponad 2 i pol roku.Czasem mialam wieksze,czasem mniejsze miesiaczki, ale czulam sie pewnie. Jednak w grudniu zaszlam w ciaze,ktorej wogole sie nie spodziewalam i nie planowalam. Dopiero w lutym zorientowalam sie ,ze to jest ciaza. Dlugo myslalam,ze to grypa zoladkowa. Przyznam,ze nie bylam szczesliwa z tego powodu,ale kiedy mijaly miesiace,widzialam dzidziusia na ekranie USG i czulam jego ruchy,nie moglam doczekac sie,kiedy przyjdzie na swiat.Mialam tylko cicha nadzieje,ze to bedzie dziewczynka,bo mam juz dwoch synkow.Oni od poczatku bardzo cieszyli sie z malej istotki. Wszystko byloby O.K.,gdyby nie to,ze dwa tygodnie temu,w 21 tygodniu poronilam moja upragniana coreczke.Stalo sie to w dniu,kiedy mialam sie dowiedziec,ze bede miala dziewczynke. Nie potrafie wyrazic bolu,jaki czuje caly czas oraz poczucia winy,ze to wlasnie spirala ja zabila. A przeciez wiedzialam,ze tak moze sie stac...Urodzilam ja normalnie.Jeszcze zyla.Tulac ja do siebie widzialam jak umiera.Teraz czeka nas jej pogrzeb...
Mam nadzieje,ze nikogo nie urazilam. Napisalam to,zeby przestrzec dziewczyny przed czyms,co moze sie wydazyc zawsze. Teraz napewno nie zaloze juz spirali.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mageena nie sadze zeby spirala byla przyczyna twojej tragedii...ja po corce mialam spirale i teraz mam pieknego zdrowego syna...nie mozna generalizowac...spirala moze zadzialac poronnie jak juz sie zajdzie w ciaze w trakcie jej obecnosci w macicy...i moze dojsc do poronienia...ale jest to poronienie wczesne.. :)

ps..poza tym spirale nalezy kontrolowac co miesiac poprzez samobadanie...jezeli robila bys to co miesiac po miesiaczce nie umknelo by twojej uwadze to ze spirala sie wysunela badz przemiescila...prawidlowo zalozona spirala jest 100% srodkiem anty...antykoncepcyjna jej skutecznosc zmniejszaja wlasnie przesuniacia ..wysuniecia itp...do ktorych najczesciej dochodzi podczas miesiaczki...dlatego wazne jest aby kontrolowac wkladke tuz po niej :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mageeno, bardzo mi przykro
jesteś pewna, że powodem poronienia była spirala? czy to tylko Twoja opinia? przeciez tak się czasem dzieje bez dodatkowych bodźców

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiedziemko,taka byla diagnoza lekarzy: zapalenie wewnatrz maciczne powstale od spirali-ciala obcego w organizmie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

..ja dwa tygodnie temu miałam mieć założoną wkładkę mirena.i powiem wam szczerze że się w ostatniej chwili rozmyśliłam.Głównym powodem była właśnie obawa przed kolejną ciążą po wyjęciu wkładki.Mam 25 lat więc po wyjęciu wkładki czekało by mnie jeszcze przynajmniej kilkanaście lat płodności a nie wierzę w to iż obecność wkładki przez 5 lat nie powoduję żadnych zmian w mięśniu macicy...przecież w końcu to nie jest część naszego ciała.Skąd te długie plamienia na początku użytkowania u niektórych kobiet? myślę że macica walczy z wkładką :)
Zresztą Pani Doktor ,gdy powiedziałam że być może będę chciała urodzić jeszcze jedno dziecko,zbytnio mnie nie namawiała do jej implantacji!
Pomyślę o tej formie antykoncepcji około 40 :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Skąd te długie plamienia na początku użytkowania u niektórych kobiet? myślę że macica walczy z wkładką
sa spowodowane dzialaniem hormonu uwalnianego z mireny...z czasem mijaja...ale fakt wkladka to cialo obce i macica z nia walczy dopoki sie nie przyzwyczai :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: moje mireny

witam forumowiczki!
przeczytałam Wasze posty i utwierdziłam się w przekonaniu ,że nie ma dwóch takich smych przypadków. Każda reaguje inaczej na spiralkę ,inaczej na tabletki. MIAŁAM MIRENĘ PRZEZ 5 LAT. BYŁO NA POCZĄTKU ZE 2 MIESIĄCE PLAMIENIA...POTEM BAJKA. MIESIĄCZKI JEDNODNIOWE I SKĄPE. ZAPOMNIAŁAM , ŻE SEX WIĄZE SIĘ Z CIĄŻĄ...:) I W ZWIĄZKU Z TYM BYŁO CUUDOWNIE W ŁÓŻKU BO NIE MUSIAŁAM MYŚLEĆ OTYM ,KTÓRY TO DZIEŃ CYKLU I CZY PRZYPADKIEM NIE TRZEBA SIĘ JAKOŚ ZABEZPIECZYĆ.
MINĘŁO 5 LAT USUNĘŁAM MIRENĘ,...SAMA JĄ SOBIE WYCIĄGNĘŁAM POD PRYSZNICEM POCIĄGAJĄC ZA KONIUSZKI DRUCIKÓW. NIE BOLAŁO.
PO MIESIĄCU ZAŁOŻYŁAM NASTĘPNĄ......
MAM JĄ JUŻ OD LUTEGO I WSZYSTKO BYŁOBY OK....ALE...
MIMO,ŻE DBAM O HIGIENĘ JA KAZDA NORMALNA DZISIAJ KOBIETA...BIORĘ PRYSZNIC 2 RAZY DZIENNIE I KORZYSTAM Z BIDETU PO WYJŚCIU Z UBIKACJ...ODCZUWAM JAKIŚ BARDZO NIEMIŁY ZAPACH WYDOBYWAJĄCY SIĘ Z POCHWY.
PODCZAS SEXU JEST JESZCZE GORZEJ...
BYŁAM U LEKARZA, NIE STWIERDZIŁ ZAPALENIA ,DAŁ MI GLOBULKI DOPOCHWOWE...PÓKI BRAŁAM BYŁO OK...PRZESTAŁAM ZNÓW TO SAMO...JAK ZDECHŁA RYBA.
LEKARZ TWIERDZI,ŻE NIE JEST TO WINA MIRENY I PEWNIE PRZESADZAM BO ON NIE WIDZI NIC NADZWYCZAJNEGO.
ZASTANAWIAM SIĘ JUŻ NAD RÓŻNYMI MOŻLIWOŚCIAMI...
MOŻE TA USUNIĘTA SAMODZIELNIE SPIRALKA NIE WYSZŁA W CAŁOŚCI?
CZY KTÓRAŚ Z WAS WIDZIAŁA TĘ SPIRALĘ PO WYJĘCIU?
CZY JEST TO TYLKO KAWAŁEK PLASTIKU?
ZROBIŁAM USG...ALE NIC NIE WIDAĆ:(

WOLAŁABYM NIE REZYGNOWAĆ Z TEJ MOJEJ MIRENY, BO BYŁAM POPRZEDNIO TAK ZADOWOLONA, ŻE NAMÓWIŁAM 2 KOLEŻANKI ( NOTA BENE TEŻ SĄ BARDZO ZADOWOLONE )
MOŻE KTÓRAŚ Z WAS MA JKIŚ POMYSŁ... SKĄD TE DOLEGLIWOŚCI ZAPACHOWE?
JEST TO DLA MNIE BARDZO WSTYDLIWY TEMAT I WOLĘ POROZMAWIAĆ Z WAMI NIŻ BIEGAĆ PO KOLEI DO WSZYSTKICH LEKARZY POSZUKUJĄC TEGO, KTÓRY POTRAKTUJE MNIE SERIO.
PO PRZECZYTANIU WASZYCH WĄTKÓW ZACZĘŁAM JUŻ NAWET PODEJRZEWAĆ,ŻE MAM W SOBIE JAKIŚ UMARŁY ZARODEK....
NAPISZCIE MI PROSZĘ CO O TYM MYŚLICIE...
POZDRAWIAM

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Przeczytalam caly watek. W czasie kiedy go studiowalam otwieralam oczy i usta ze zdziwienia, smialam sie i zastanawialam skad niektore teorie. Nie chce mi sie teraz wszytskiego komentowac bo za dlugo by to trwalo. napisalam juz w jednym watku ze mam zalozona Mirene - zrobilam to 7 tyg. po porodzie, spotykalam sie juz z opiniami ze to za wczesnie i ze zle, ale tutaj gdzie mieszkam to normalne i niczemu to nie zaszkodzilo. Po kilku miesiacach ze spirala dochodze do wniosku ze to najlepszy srodek antykoncepcyjny jaki dane mi bylo uzywac. Tabletki to zupelna porazka, przynajmniej dla mnie-zatrzymywaly mi wode w organizmie, okresy mialam 2-tygodniowe nie wspomne juz o wadze i samopoczuciu.
Gdzies w watku znalazlam wypowiedz o tym ze po spirali poprawia sie cera itd. po Mirenie faktycznie tak jest, wlosy i skora zupelnie inne jakby odzywione (co nie oznacza ze na wszytskich tak dziala) co lepsze schudlam, nie wiem ile Mirena miala w tym udzialu , ale od kiedy ja mam bez stosowania zadnej diety i bez karmienia piersia zleciala mi cala waga z porodu plus dodatkowe 5 kg :D ochote na seks mam duuuuza :P i mam wieksza pewnosc niz przy tabletkach ze nie zajde w ciaze (ok wiem sa wyjatki) mimo wszystko spirala daje mi duzo lepsze samopoczucie niz jakikolwiek inny srodek anty. jedyny minus to wlasnie te plamienia ktore trwaja nawet do 10 dni i to mnie martwilo, ale lekarz mnie uspokoil ze to normalne no i doczytalam jeszcze wypowiedz Lili na ten temat.
Jak widze zdania sa podzielone, tak jak zawsze z reszta.
Nie mam zadnych wyrzutow sumienia noszac spirale. Sama stracilam jedna ciaze w bardzo wczesnym stadium bo w zaledwie w 4 tyg. (bylo to na krotko przed moja druga ciaza) i na pytanie jednej z forumowiczek na temat tego czy dziewczyny ktore poronily kilkutygodniowe ciaze zalozylyby spirale, odpowiadam jako jedna z tych dziewczyn : tak zalozylabym, jak widac juz to zrobilam i jak tylko wyjma mi ta, zaloze nastepna.

Obrazek
*23.12.2006 Malutki Anioleczek. 4 tc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

niespodzi-anka mirena to jest kawalek plastiku w ksztalcie takiej kotwiczki...ma ramiona i trzon w formie zbiorniczka na hormon...na koncu niteczki...wiec jezeli wyciagnelas takie cos to chyba cala...poza tym od siebie dodam ze nie wyobrazam sobie wyciagac spirali osobiscie pod prysznicem...to jakis horror i spore ryzyko uszkodzenia sciany macicy:lol:

jezeli lekarz robil ci usg przed i po zalozeniu natepnej to zapewne zauwazyl by gdyby cos pozostalo czy cos sie wytworzylo ...a twoj M ze tak zapytam tez czuje ten zapach czy tylko ty? :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

może zrób posiew - będziesz wiedziała, czy jakieś wredne mikroby się zalęgły

też nie wyobrażam sobie samodzielnego wyjęcia, bałabym się

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

posiew zrobiłam- wyszły bakterie coli...jakieś tam, lekarz dał mi na to biseptol. OPRÓCZ TEGO KUPIŁAM 2 OPAKOWANIA GLOBULEK PRZECIWZAPALNYCH I NARAZIE PROBLEM ZOSTAŁ WYLECZONY:):):)
CO DO SAMODZIELNEGO USUWANIA....NITKI MIAŁAM NIEWIDOCZNE,PRZYCIĘTE KRÓCIUTKO-TAK,ŻE CAŁKIEM SCHOWAŁY SIĘ W SZYJCE, I LEKARZ STRASZYŁ MNIE JAKIMIŚ BARDZO INWAZYJNYMI ZABIEGAMI PRZY WYJMOWANIU...WIĘC KIEDY NADSZEDŁ CZAS NA USUNIĘCIE SPIRALKI ,SPRAWDZAŁAM CO JAKIŚ CZAS CZY NITECZKI SIĘ NIE POJAWIAJĄ.
POJAWIŁY SIĘ ....POCIĄGNĘŁAM TYLKO,ŻEBY SPRAWDZIĆ CZY MAJĄ TENDENCJE DO PRZESUWANIA SIĘ....NO I WYSZŁY:) RAZEM Z PLASTIKIEM ZAKOŃCZONYM DWOMA WĄSIKAMI.
SWOJĄ DROGĄ, NIESAMOWITE,ŻE TAKIE MAŁE COS PRZEZ PIĘĆ LAT POKONUJE NATURĘ.

DZIĘKI ZA WASZE ODPOWIEDZI:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no widzisz, posiew to jednak dobra rzecz ;)
teraz rozumiem, taki wypadek "przy pracy" :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mam spirale juz od czterech miesiecy.przez pierwsze dwa miesiace mialam stale plamienia przebiegajace z rozna intensywnoscia ale nie bylo w tym czasie ani jednego dnia suchego.potem wszystko uspokoilo sie ale tylko na jakis tydzien,wlasciwie nie sa to mocne krwawienia ale wkurza mnie codzienna potrzeba zakladania wkladki.czy to napewno jest normalne?nie bylam nawet na kontrolnej wizycie.ogolnie dobrze sie czuje ale ostatnio czesto boli mnie brzuch w dole,takie jakby klucia.czy to moze oznzczac ze ona mogla sie przemiescic?sznureczkow nie wyczuwam ale lekarz krociutko je przycial a maz czasem je czuje,czasem nie,zalezy od pozycji.a czy bym komus polecila mirene?mysle ze nie,sama zastanawiam sie nad wyciagnieciem,caly czas mam swiadomosc ze mam tam cos obcego i zadreczam sie czytajac niektore wasze wypowiedzi czy mi tez ona sie gdzies nie przemiesci

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ale w Mirenie przemieszczenie nie ma takiego znaczenia jak w przypadku wkładki miedzianej, bo hormon przecież nadal jest wydzielany i działa, choć lepiej żeby siedziała tam, gdzie być powinna - co do plamień mogą trwać nawet do pół roku niestety, a z tymi kłuciami powinnaś iść do lekarza,niech dla Twojego spokoju sprawdzi położenie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam

jestem posiadaczka mireny. W moim przypadku to kompletny niewypal, czekam na laparoskopje, gdyz okazlo sie ze mam ja w brzuchu :cry:
Czy ktoras z was moze miala tez ten problem? Zaden lekazr nie umie mi odpowiedziec dlaczego tak sie stalo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mimo ze za zalozenie mireny nie zaplacilabym ani grosza to jednak sie nie zdecyduje... wole jednak tabletki...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]