Dzisiaj jest wt wrz 26, 2017 2:21 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Lila no to moze poczytaj jeszcze w tej sprawie i popytaj ludzi !
ja wkleilam co znalazlam na necie ale sama sie tym intereuje i szukam dalej i pytalam ludzi i tez mi to potwierdzali!
a ogolnie widZIALAM KIEDYS TAKIE FILMIK wlasnie z takim przypadkiem !
nie bede pytac ludzi...bo ludzie maja fantazje przeokrutna...bazuje na wypowiedziach specjalistow...tych ktorzy sie na tym znaja a nie podslyszanych plotkach od sasiadki ktorej sie nudzi...wklej wypowiedz jakiegos specjalisty a twoje wypowiedzi nabiora sensu...a nie piszesz totalne bzdury nie wiem skad wytrzasniete :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ewka23 pisze:
zupelnie nie rouzmiem dlaczego mnie cytujesz!
!

Żeby nie rozwlekać tutaj tematu, który był już poruszany gdzie indziej. Nie grzebmy się tutaj w kwestii antykoncepcji kontra KK, pomówmy o tym tam, gdzie już była podjęta ta dyskusja.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

amidala pisze:
ewka23 pisze:
zupelnie nie rouzmiem dlaczego mnie cytujesz!
!

Żeby nie rozwlekać tutaj tematu, który był już poruszany gdzie indziej. Nie grzebmy się tutaj w kwestii antykoncepcji kontra KK, pomówmy o tym tam, gdzie już była podjęta ta dyskusja.

chyba nie czytasz uwaznie postow !
to domine najechala na katolicyzmy a nie ja!!! ja tylko sie wypowiedzialam co do niej ze mi antykoncjepcja nie jest grzechem! gdybym chciala wejsc
Tutaj
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=26354
była dyskutowana ta kwestia.
to bym weszla ale ja potzreby takiej niee mam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

już opisywałam swoje myślenie - zresztą o niewrastaniu spiral mówił mi mój ginekolog, a ja mu wierzę

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jeśli chodzi o możliwość uszkodzenia płodu przez wkładkę (a więc np. wrośnięcia jej):
Cytuj:
Rozwój ciąży w przypadku obecności wkładki w jamie macicy jest możliwy. Należy jednak poinformować pacjentkę o ryzyku wystąpienia następujących powikłań (zakażenie, spontaniczne poronienie, poronienie zakażone, uszkodzenie płodu)

Cytat pochodzi ze strony firmowej wkładki Goldlily (http://www.goldlily.pl/info.html)

A jeśli chodzi o historie typu "jedna pani drugiej pani" to kilka lat temu w krakowskiej klinice jeden z lekarzy odbierał poród swojej synowej, której sam założył wkładkę a ona pomimo to zaszła w ciążę. Dziecko zaraz po porodzie trafiło na chirurgię, gdzie bodajże z rączki wycięto mu wkładkę. Nikomu nie życzę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

solanna pisze:
Jeśli chodzi o możliwość uszkodzenia płodu przez wkładkę (a więc np. wrośnięcia jej):
Cytuj:
Rozwój ciąży w przypadku obecności wkładki w jamie macicy jest możliwy. Należy jednak poinformować pacjentkę o ryzyku wystąpienia następujących powikłań (zakażenie, spontaniczne poronienie, poronienie zakażone, uszkodzenie płodu)

Cytat pochodzi ze strony firmowej wkładki Goldlily (http://www.goldlily.pl/info.html)

A jeśli chodzi o historie typu "jedna pani drugiej pani" to kilka lat temu w krakowskiej klinice jeden z lekarzy odbierał poród swojej synowej, której sam założył wkładkę a ona pomimo to zaszła w ciążę. Dziecko zaraz po porodzie trafiło na chirurgię, gdzie bodajże z rączki wycięto mu wkładkę. Nikomu nie życzę.

:kjk: :kjk: Brawo dobra robota!
MAM NADZIEJE ZE MI TEZ UDA SIE COS JESZCZZE ZNALEZC LUB INNYM NOWYM MAMA

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ale jaki jest cel waszych postow bo nie rozumiem?

:)

ryzykowne jest wszystko...a uszkodzenie plodu nie oznacza wrosnietej wkladki...dziewczyny...idzcie do specjalisty i zasiegnijcie opinii a nie piszecie jakies herezje... :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Piszę o tym, bo wiem, że żyją dzieci okaleczone przez to, że urodziły się razem z wkładką i uważam, że lekarze proponując kobiecie tę formę antykoncepcji powinni mówić pacjentce, że istnieje takie ryzyko. Masz prawo mi nie wierzyć, ale też nie jesteś ginekologiem-położnikiem o sporej praktyce, który może mi z pewnością powiedzieć: przypadków takich porodów nie ma.
A co do pytania specjalistów, to z mojego doświadczenia wynika, że często proponują ten środek antykoncepcyjny, którego firma więcej im zapłaciła za promocję. Promujący pigułki podkreslają szkodliwość wkładki, promujący wkładkę podkreślają szkodliwość pigułki. I bądź tu mądra i wybieraj! Na szczęście są też tacy lekarze, którzy kierują sie dobrem pacjentki.
A co wrastania, o którym troche wyżej napisała Wiedziemka: mój tato nigdy nie zdejmował z palca obrączki, bo jak przytył, to ona "wrosła" mu w palec. Zdjął ją, jak się przetarła od środka. Płód bardzo intensywnie rośnie, to możliwe, że "zasymiluje" ciało obce znajdujące się w macicy, skoro nawet ciało dorosłego człowieka jest w stanie to (w ograniczony sposób) zrobić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Lila pisze:
ale jaki jest cel waszych postow bo nie rozumiem?

:)

ryzykowne jest wszystko...a uszkodzenie plodu nie oznacza wrosnietej wkladki...dziewczyny...idzcie do specjalisty i zasiegnijcie opinii a nie piszecie jakies herezje... :lol:

no i tu masz problem bo ja do specjalisty nie musze isc bo bylam ! i mi osobiscie odradzila spirali wlasnie z roznych powodow jakie po spirali wystepuja! dlatego nie jetem za!

a jesli chodzi o spirale i tabletki jakie zachwalaja to zgadzam sie z solannabo taka prawda jest ze lekarz zachwala te od tego przedstawiciela ktory wiecej kasy zaplacil!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oj, alesmy zaszły z tymi rozważaniami
uszkodzenie płodu nie jest równoznaczne z wrastaniem
wrośnięte oznacza, ze trzeba usuwać to chirurgicznie, wycinać, inaczej się nie da (oderwanie oznaczałoby, ze coś jest "tylko" przyrośnięte)
a w ogóle, to mamo, co my tu uprawiamy? wzajemne umoralnianie i nawracanie na jedyna właściwą? przecież po to jest tyle metod, zeby każdy mógł wedle własnych przekonań wybrać swoją
a spiralki i tak nie wrastają ;) dobra, dobra, pax między chrześcijany :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:P kazda z nas zrobi jak bedzie chciala , jedna wybierze to inna cos innego :wink: :wink: :wink: :wink: indywidualna sprawa wiadomo! :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
no i tu masz problem bo ja do specjalisty nie musze isc bo bylam ! i mi osobiscie odradzila spirali wlasnie z roznych powodow jakie po spirali wystepuja! dlatego nie jetem za!
spytam...czytalas temat watku? a moze przeczytalas tez pierwszy post? jak tak to wiesz o czym jest ten watek...prosze dostosowac sie do tematu :!:

ja nie mam problemu zadnego....ja mam spirale :lol: ten temat nie dotyczy opinii na temat spirali...zakladac czy nie wiec nikt nie musi twojego zdanie tutaj honorowac....nie zakladaj i pozwol innym decydowac o sobie... :roll:
tyle na temat...wracamy do tematu watku...mirena i ciaza :)

Cytuj:
a jesli chodzi o spirale i tabletki jakie zachwalaja to zgadzam sie z solannabo taka prawda jest ze lekarz zachwala te od tego przedstawiciela ktory wiecej kasy zaplacil!
wiesz co? ty nie masz bladego pojecia oczym piszesz...nie znasz kompletnie tematu wkladek antykoncepcyjnych...nie wiesz ile kosztuja i z czym to sie je...w piejesz piesni na temat spiral jakbys sama je wymyslila...daj spokoj... :lol:
lekarz nie bedzie zachwalal spirali ktora kosztuje 60 zl...wolal by zachwalac tabletki ktore miesiecznie kosztuja 30 zl...wieksza niby kasa jak to mowisz....ale z antykoncepcja jest tak ze nie kazdemu pasuje jeden rodzaj...jednej pirala a drugiej prochy...i to lekarz wlasnie pomaga podjac decyzje co jest najlepsze dla danej pacjentki... i placi mu za to NFZ albo sama pacjentka...spora kase :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

LILA zachowujesz sie jakbys pozjadala wszystkie rozumy! i przestan wreszcie mnie obrazac kobieto!
jestes moderatorem a przykladu dobrego niestety nie dajesz!
jesli bede chciala pisac w watku mirena a ciaza to bede pisac i ty mi nie zabronisz!!! bo ja kiedys tez satalam przed wyborem spirala czy....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to nie jest temat wyboru...spirala czy....tylko temat mirena i ciaza... ...rozumiesz kochana?bardzo prosze poraz kolejny o nie pisanie blednych informacji...albo poprzyj je jakims konkretnym dowodem a nie pleciesz totalne bzdury... :roll:

Cytuj:
przestan wreszcie mnie obrazac kobieto!
a gdzie ja cie obrazam? :shock: uwazam ze piszesz bzdury i tyle...fakt jest faktem :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czesc dziewczyny.trzy tygodnie temu zalozylam sobie wkladke mirena,od tego czasu nieustannie plamie,w sumie okres mam juz ponad miesiac.lekarz uspokaja ze to normalne,ponoc niektore kobiety tak reaguja na te wkladke a do trzech miesiecy wszystko powinno sie unormowac dlatego pytam czy ktoras z was byla w podobnej sytuacji?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

według mi znanych danych możliwość plamień może być przez nawet 6 miesięcy, więc spokojnie poczekać, nie jest to pewnie komfortowe, ale "normalne"

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

awsk takie plamienie to norma przy mirenie...az sie zrymowalo... :lol: moze minie a moze nie...z mirena to jedna wielka niewiadoma...hehe...mam nadzieje ze u ciebie bedzie ok :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lila! nie strasz! :) a tu na poparcie <link> ciach jest informacja o tych 6 miesiącach

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja nikogo nie strasze...wyrazam tylko wlasna opinie...oraz wielu innych kobiet ktore z mireny musialy zrezygnowac...wyrzucily w bloto kupe pieniazkow..sa tez kobiety ktorym mirena odpowiada w 100% ....dlatego mowie...nigdy nic nie wiadomo z mirena :wink:

ps...i polecam przed zalozeniem mireny przeczytac jej ulotke informacyjna....nie to co pisza na stronkach o mirenie ...tylko ta...z pudelka...oko wam zbieleje... :lol:
bylam bardzo pozytywnie nastawiona do mireny...tak jak wy...nawet skutki uboczne tlumaczylam sobie czym innym...i czekalam az ustana plamienia...miesiaczki....i wierzylam...i juz sie widzialam bez miesiaczek....szczesliwa i zadowolona...zabezpieczona na maxa...bez stresu....ale nie wypalilo...coz....tak bywa... :wink: teraz mam wkladke z miedzia i jestem bardzo zadowolona...wkurzam sie tylko plamieniami przed miesiaczka...ale mam ja dopiero 2 mce wiec moze to sie unormuje...i zawsze bede uwazac ze miedzianka jest lepsza od mireny...mialam obydwie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

z niczym niewiadomo, bo jak się tak człowiek wczyta, to idzie albo za furtę klasztoną, albo pas cnoty co na jedno wychodzi, albo żyły otworzyć, czy też fundusz na przyszłe potomki założyć ;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]