Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 7:48 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:

a ja jestem nadal,juz ponad ponad 7miesiecy zadowolona z mireny...w czasie miesiaczki wystarczaja mi wkladki zamiast podpasek,krotko 3dni i po wszystkim,pozatym nie musze o niczym pamietac,myslec itp.mam ja i juz...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

mia4 pisze:
witam

jestem posiadaczka mireny. W moim przypadku to kompletny niewypal, czekam na laparoskopje, gdyz okazlo sie ze mam ja w brzuchu :cry:
Czy ktoras z was moze miala tez ten problem? Zaden lekazr nie umie mi odpowiedziec dlaczego tak sie stalo.

Jak pewnie przeczytałaś wyżej, moja Mirena również przebiła się do jamy brzucha. Już dawno po laparoskopii jestem. Dlaczego się przebiła - nikt z wielu lekarzy, którzy badali mój przypadek nie odpowiedział. Generalnie to nie powinno się zdarzyc... i co z tego, jak się zdarzyło.
Pozdrawiam
eva

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witajcie mirenowiczki!!
Po waszych wpisach miałam chwilkę refleksji.Mam już drugą mirenę,pierwszą wyjęłam po 5 latach w tamtym roku.Mimo,iż regularność moich miesiączek nie zmieniła się(nadal obłędnie nieregularne)to zatrzęsłam lekko gaciami.Moja miesiączka bardzo się opóźnia i zastanawiam się czyżby.....??Obym nie została kolejną ciężarną z mireną.Dziś lecę do ginekologa bo jak czytam w waszych postach wszystko jest możliwe;))
Pozdrawiam was gorąco :D

Offline Wyświetl profil  

Eva,
ryba1548 pisze:
Generalnie to nie powinno się zdarzyc... i co z tego, jak się zdarzyło.

No i zdarzylo sie znow! Mirene zalozylam 1.05.13 po urodzeniu mojej drugiej corki ( z ktora "zaszlam" biorac tabletki antykoncepcyjne - to na marginesie). W zw. z tym chcialam lepszego zabezpieczenia i zdecydowalam sie na spirale. od kilku dni bola mnie piersi i ogolnie czuje sie w ciazy, choc przeciez to "niemozliwe"...
Wczoraj zrobilam test - wynik: ciaza. dzis dwukrotnie potwierdzilam go u lekarza i w szpitalu. zdarzono zrobic mi USG, niestety Mirena przepadla bez wiesci..
Ciaza na szczescie rozwija sie w macicy, ale oczywiscie nikt nie daje gwarancji czy przypadkiem bobo nie zostanie narazone na uszczerbek, przez zaplatana gdzies we mnie spirale...

wniosek nasuwa sie jeden, jak dla mnie, nie istnieje antykoncepcja...

pozdrawiamm

Offline Wyświetl profil  

Hej dziewczyny. Wiem , że już troche upłyneło czasu od ostatniego postu,
Ja mam wkładkę Mirena od ponad dwóch miesięcy. do pierwszego okresu plamiłam ale od porodu byłam przyzwyczajona...
Gdy byłam na kontroli po pierwszym okresie pani doctor nie mogła znależć ani nitek ani wkładki. Mam mieć USG ale muszę czekać ... Ostatnio dostałam niby plamienia niby okres ale jest jasne( i takiego czasami galaretowate) i wogóle nie czuję bólu ani troszkę. Dodam, że po pierwszym okresie czułam, ze mam dni płodne....

wiec powiedzcie mi czy to możliwe zeby mieć dni plodne gdy ma sie wkładke?? robiłam testy ciazowe ale wg moich obliczen bylo za wczesnie
Normalnie nie wiem co myśleć :(

Pozdrawiam Niki

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Serwus ;)
Ja pół roku po ostatnim porodzie założyłam zwykłą spiralkę (nie hormonalną) i cieszyłam się jej skutecznością przez 5 lat. W maju tego roku wymieniłam wkładkę na nową- tym razem 10letnią :wo: Jeszcze pamiętam jak zażartowałam mówiąc do mojego ginekologa: "Łał, 10lat?! To przyjdę na wymianę przed 40tką" :lol: Byłam zadowolona :) Miesiączki miałam dość intensywne i nieregularne ale to u mnie akurat normalne.
...po czterech miesiącach od założenia spiralki (czyli we wrześniu) już okresu nie zobaczyłam, a dwie grube, różowe kreseczki na teście ciążowym :)
Lekarz podczas usg domacicznego, przezbrzusznego i zwykłego badana nie stwierdził obecności wkładki. Spiralkę nie trudno dostrzec w usg ponieważ jak to powiedział lekarz "świeci". Moja prawdopodobnie wypadła podczas obfitej miesiączki.

Już zastanawiam się co zastosuję po porodzie. Odpadają hormony. Jeśli znów zdecyduję się na wkładkę to chyba będę chodzić na kontrolę co miesiąc :lol:

Obrazek

Obrazek

"Losu dar szybko zgasł...
Mój Skarbek poszedł spać na tysiąc lat"
( *9tc)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

3serca_i_ja powiem Ci że nieźle rozbawił mnie Twój post :D :lol: :lol:
Też zastanawiałam się nad mireną ale jakoś nie jestem do niej przekonana że faktycznie chroni przed ciążą...Aktualnie jem hormony....Ale pewnie będę chciała zmienić po czasie na coś innego...chociaż nie wiem czy to dobry pomysł.Aktualnie mam torbiel na prawym jajniku 3cm...Za 3 miesiące kontrola czy coś się zmieniło pod tym kątem czy nie....

Mariusz :D 7:30, 3310g i 52 cm :D
Obrazek

Mikołaj [*] 15.06.2016 (7tc) :( :( :(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Darka17772
;) chyba najpewniej będzie jak zostaniesz przy swoich hormonach ;)
Przed spiralą miałam plastry i nikomu bym tego dziadostwa nie poleciła- drogie, odklejają się i samopoczucie okropne...
Kurczę to w takim razie czeka Cię zabieg?

Obrazek

Obrazek

"Losu dar szybko zgasł...
Mój Skarbek poszedł spać na tysiąc lat"
( *9tc)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Zagląda tu ktoś jeszcze? Mam pytanie. Kiedy zrobić test przy mirenie? Tak "normalnie" w dniu/po spodziewanej miesiączce? Kolejną powinnam dostać około 7-9 stycznia,ale od 2 tyg. nie czuję się najlepiej.

Offline Wyświetl profil  

Przy Mirenie serio obawiasz się ciąży? Od kiedy ją masz? Ja mam wkładkę hormonalną Levosert - ma taki sam skład hormonalny i działanie jak Mirena. Mam ją od 4 miesięcy - założyłam po urodzeniu dziecka i lekarz zapewniał mnie, że jak jest dobrze założona - a sprawdzał usg, to nie ma możliwości zajścia w ciąże - to tak jak wygrać w totka podobno...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kończy się piąty rok jak ją mam. No cóż- i przy mirenie zdarzają się ciąże...
Jaki jest koszt "Twojej"wkładki i na jak długo się ją zakłada?

Offline Wyświetl profil  

No ale z tą ciążą to trzeba mieć serioo wielkiego pecha - biorąc pod uwagę skuteczność innych metod, to wkładka hormonalna wypada najlepiej. Ja swoją zakładałam ponad 4 miesiące temu i zapłaciłam za wszystko u mojego ginekologa 700zł. Założyłam głownie z powodów, że jestem mega zapominalska wiecznie zapominałam, a to o wzieciu tabletki jak je stosowałam, a to o umowieniu wizyty u ginekologa na czas jak konczyły mi się plastry i życie w ciągłym biegu i stresie. Z wkładką w końcu odetchnęłam...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Witam dziewczyny.Mam ogromną prośę do evy o kontakt ponieważ jestem obecnie w takiej samej sytuacji jak TY przed laty-zaszłam w ciąże mając założoną wkładke Mirena i chciałabym się dowiedzieć dlaczego tak się stało skoro to "prawie niemożliwe"a jednak.Chciałabym dowiedzieć się o dzieciaczka czy zdrowy i czy w końcu doczekałaś się odpowiedzi od tej firmy na swój list...pozdrawiam/monikalopatkax@interia.pl/z góry dziękuje

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

o rany. a właśnie mnie ginekolog ostro namawiał na wkładkę hormonalną, że sto procent pewności i bezpieczna przy karmieniu...

Offline Wyświetl profil  

To są jakieś skrajne przypadki. Jeśli wkładka jest dobrze założona, to nie ma opcji na ciąże - ma zdecydowanie najlepszą skuteczność w porównaniu do innych metod. I faktycznie z Levosertem można karmić bez obaw.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Mnie też instruowano, że dobrze włożona wkładka = 100% pewności. Ciężko będzie z nimi wygrać i cokolwiek udowodnić.

Offline Wyświetl profil  

nie sądziłam że to jest możliwe, szok!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]