Dzisiaj jest czw lip 19, 2018 3:35 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

W niedziele moje dziecko skarzylo sie na bol gardla wierczorem dostal goraczki ktora nie moga zbic do normalnej temperatury ,rano zauwazylam wysypke na plecach poszlam z nim do lekarza i stwierdzil ze to zapalenie gardła i dostał antybiotyk a jesli chodzi o wysypke to powiedzial ze przy goraczce jest mozliwosc ze wysypka moze wyskoczyc , ale ta wysypka zaczela rozchodzic sie po caly ciebie i zbledniala ,robi sie tylko czerwona gdy dziecko spi a moj maly ma taki nawyk ze nawet jak jest cieplo to zakrywa się po sama szyje czyli pod wplywem ciepla i gdy dziecko sie poci wysypka robi się czerwona ,dzisiaj znowu bylam u lekarza pokazac ponownie ta wyspke lekarz powiedzial mi ze to nie jest szkarlatyna bo mlody nie ma powiekszonych wezlow chlonnych i nie wyglada na czerwone plamy tak jak przy szkarlatynie i moj mlody nie ma polikow zaczerwienionych oraz nie posiada tego trojkata .Poniżej zamieszczam zdjecie nożek i raczki zaraz po wstaniu dziecka .

http://imageshack.us/photo/my-images/228/sam2016.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/269/sam2017.jpg/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ile dziecko ma?
Moja córka podobnie przechodziła mononukleoze, moze to to...? Podobno czesto bywa własnie mylona z zapaleniem gardła bądz anginą...
A ta gorączka nadal taka wysoka sie utrzymuje?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

goraczki juz nie ma i ogolnie stan sie poprawil :) tylko ta wysypka zostala , dziecko ma 3 lata

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to to najważniejsze :)
U nas obylo sie wtedy bez antybiotyków, bo monoklueoza to wirus, wiec antybiot i tak nic by nie dał. Ale u nas skonczylo sie niestety wtedy szpitalem :?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

czytalam o tej chorobie i moje dziecko akurat nie ma powiekszonych wezlow chlonnych i ogolnie widze wielka poprawe , na samym poczatku podejrzewalam szkarlatyne ale dziecko nie mialo tych rumiencow czerwonych na policzkach , moze akurat tak sie stalo ze zbieg okolicznosci polączyl uczulenie z zapaleniem ( poniewaz przez pare dni przed wystapieniem objawow mylam dziecko w normalnym plynie do mycia ciala i moze dostal uczulenia ) dostalam krem od lekarza,wysmarowalam nim dziecko i wysypka na buzi zeszla

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Powiedz mi te plamki wyskakują w tym samym miejscu cały czas, czy za każdym razem w innym?bo możliwe że to pokrzywka lotna. Najczystszy objaw uczulenia na kosmetyki i konserwanty.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ta wysypka jest cały czas tylko na plecach i brzuchu i troszkę na udać czasami pojawi się na policzkach i w dotyku jest chropowata i nie ma koloru czerwonego i nie wygląda ani na ospę czy odrę ani na szkarlatyne oraz rozyczke

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ta wysypka jest cały czas tylko na plecach i brzuchu i troszkę na udać czasami pojawi się na policzkach i w dotyku jest chropowata i nie ma koloru czerwonego i nie wygląda ani na ospę czy odrę ani na szkarlatyne oraz rozyczke

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Nikt tu diagnozy przez internet nie postawi bo nie jesteśmy lekarzami, a tylko namiesza ci w głowie.
Najlepiej udać sie do specjalisty dermatologa, skoro lekarz pediatra twierdzi że to nic z wirusówek, trzydniówkę też wykluczył... jakis powód tej wysypki może być ile dni mam już tą wysypkę. Może to AZS?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

4 Dzień już ją ma lekarka przepisała mi krem i zaczęłam go smakować i widzę poprawe już nie ma takiej bardzo chropowatej skóry na plecach i brzuchu, wczoraj w nocy miał temperaturę 37.9 ale dzisiaj już jej nie ma

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj! U mojego Smyka taka wysypka, jak na Twoich zdjęciach, pojawia się przy zmianie kosmetyków, proszku do prania czy przy wysokiej temperaturze. Jak bardzo swędzi dermatolog przepisała maść ze sterydem, a jak nie swędzi to mamy maść bez sterydu. Synuś ma stwierdzone AZS więc jest bardziej podatny na wysypki :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

własnie dostałam odpowiedz od pediatry i stwierdził że przebieg i objawy choroby nie wskazuja na szkarlatyne , poprostu jest to albo wysypka przyinfekcyjna lub zwykła alergia . Oczywiscie wysłalam mu cala historie tej choroby oraz zdjecia tej wysypki.Juz jestem spokojniejsza .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

U nas też wysypka, ale zdecydowanie gorsdza, nawet przypominająca trochę ospę, ale podobno u małych dzieci oraz u dzieci alergicznych częstym objawem wirusa są krostki (wysypka) na ciele, nogach i stopach i u nas właśnie mamy taki objaw. Nawet niektóre krostki są ropne, trochę dziś dodatkowo weszłam do net-a i rzeczywiście piszą o wirusie zwanym chorobą bostońską; myślę, że to prawdopodobne, że u nas to jest właśnie to. Więc sprawdź może czy to te same krosty:)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]