Dzisiaj jest pt lip 20, 2018 8:01 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

nanusia nikt orbitki nie wyganiał. Zareagowała tak, jak chciała. Sama piszesz, że była tu całą ciążę. Właśnie. I zostawiła koleżanki, z którymi pisała całą ciążę, bo ktoś jej zwrócił gdzieś uwagę. No rzeczywiście...
Może przestańmy w ogóle wyrażać swoje zdanie, nie odzywajmy się, gdy uważamy, że ktoś robi niewłaściwie, uśmiechajmy się tylko do siebie i klepmy po pleckach. Bo jeszcze się ktoś poczuje urażony i trzaśnie drzwiami.
Nie tylko Niaminia zwróciła uwagę orbitce, więc nie rozumiem, czemu do Niaminii ta mowa...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xez, czemu do Niamini? a tak, subiektywnie. jakoś mnie bo ja wiem.. zniesmaczyła? szczególnie tekstem: ulżyłaś sobie? bo ja nie miałam sobie zamiaru na nikim używać a tym bardziej atakować. znasz mnie. KarolinaGT też weszła tu wyrazić opinię a nie, jak to zostało ujęte? odgrywać się za koleżankę?
Tobie też się całkiem bez sensu dostało, czego absolutnie nie pochwalam.

oj, ja wiem, jestem w tym sporze stronnicza i wiem, że Orbitka dała się ponieść emocjom zupełnie niepotrzebnie, ale jest mi zwyczajnie przykro, że tak się stało. a nie musiało, bo można się było ugryźć w klawiaturę.

Małgora, nie, nie karmię dziecka psią karmą :lol: łapię i wyciągam z małego pyska. ale Michalina jest szybsza i czujna :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nanusia ja jestem przyzwyczajona do tego, że mi się obrywa, czy zasłużę czy nie. Mam to w kontrakcie razem z cotygodniową terapią grupową dla funkcyjnych ;)
Natomiast obawiam się, że Niaminia obrywa przez znaczek pod nickiem. Co chwila się ktoś do tego odwołuje. A gwiazdka pod nickiem nie oznacza, że ktoś ma być przymilny i gryźć się w język za każdym razem, kiedy go zbierze na szczerość. Niaminia od początku wypowiadała się grzecznie. Dostaje baty zupełnie bez sensu. I się nie dziwię, że się odgryza.

Myślę, że takie dyskusje mimo wszystko są przydatne. Wiele osób w przeróżnych wątkach dowiedziało się w ten sposób rzeczy, które nie przyszłyby im do głowy, o których nie wiedziały, o które by nie zapytały.
Uczmy się rozmawiania, asertywności. "Dziękuję za opinię, rozważę." Tupanie nóżką i trzaskanie drzwiami jest bez sensu, zarówno na forum, jak i w życiu. Ciągle dostajemy rady nieproszone od ludzi, pouczają nas, krytykują. Życie. Trzeba umieć to przyjąć. Jeśli uważamy się za idealne matki, puszczamy mimo uszu, olewamy, idziemy dalej. Jeśli nie czujemy się idealne, przemyślimy, weźmiemy z tego coś dla siebie.

Bardzo powszechne jest spławianie takich rad argumentem, że to moje dziecko i będę sobie robić z nim co chcę. Ale jestem bliższa opinii, że wszystkie dzieci nasze są ;) Wolałabym, żeby w przedszkolu mojego dziecka inne dzieci też miały wpajane pewne zasady - że nie pije się z cudzego kubka, że nie liże się cudzego lizaka, że nie gryzie się cudzej kanapki. Moje dziecko wie. Ale nie chciałabym, żeby inne podeszło do niego i beztrosko oblizało jego lizaka. Stąd to wtrącanie się.

Ale basta. Produkuję się niepotrzebnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja juz nie raz zauważyłam ze tu na forum,niektóre Panie lubią sie czepiać. Zadała pytanie odnośnie szczepienia,a dostała milion odpowiedzi na temat lizania lizaka. Wiem ze to forum i każdy moze swoje zdanie wyrażać ale czasmi warto sie ugryśc w język. Nie które mamy po prostu sa słabsze emocjonalnie i ranią je takie słowa. Tym bardziej ze Orbitka martwiła sie o dziecko,zyby mu nie zaszkodzić szczepieniem a zrobiliście z niej wyrodną matkę bo dizecko lizaka lizneło! Porażka!

Jeżeli Wasz dziecko nigdy nie zrobiło wbrew Wam czegos co nie powinno to ukłony dla Was! Bo to chyba nie możliwe. Chyba ze siedząc przy dziecku 24/h

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

*honey* pisze:
ja juz nie raz zauważyłam ze tu na forum,niektóre Panie lubią sie czepiać. Zadała pytanie odnośnie szczepienia,a dostała milion odpowiedzi na temat lizania lizaka. Wiem ze to forum i każdy moze swoje zdanie wyrażać ale czasmi warto sie ugryśc w język. Nie które mamy po prostu sa słabsze emocjonalnie i ranią je takie słowa. Tym bardziej ze Orbitka martwiła sie o dziecko,zyby mu nie zaszkodzić szczepieniem a zrobiliście z niej wyrodną matkę bo dizecko lizaka lizneło! Porażka!

Jeżeli Wasz dziecko nigdy nie zrobiło wbrew Wam czegos co nie powinno to ukłony dla Was! Bo to chyba nie możliwe. Chyba ze siedząc przy dziecku 24/h

ja proponuję ugryźć się w paluchy i skończyć już występowanie w roli adwokatów :twisted:
lub czytać ze zrozumieniem bez stronniczości :]

oczywiście czekam na kolejne baty za powyższy post 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

e tam, wystarczy przeczytać Twój podpis i człowiek od razu gryzie się w palce :wink:

Czy Ty nie potrafisz rozmawiać w miły sposób? Musisz atakować?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

W podpisie mam co chce i sama tego nie wymyśliłam. Swoją drogą kolejny problem. Najpierw gwizdka i tytuł, teraz podpis. Co będzie kolejne?
Nie musiałabym nic pisać w takim tonie gdybyście się do mnie nie czepiały. Po Xez personalnie jakoś nie jedziesz. Boisz się ? Czy jak? Bo to dla mnie niezrozumiałe jest- tez zwracała uwagę.
Mogłabym się też poczuć urażona jak koleżanka która odeszła ale jestem za duża na takie zachowanie .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

*honey* pisze:

Orbitka nie widziała nic złego w tym, że dzieci sobie liżą tego samego lizaka, więc... jak by Ci to powiedzieć... tamto zachowanie nie było wbrew woli matki. Ale proponuję poczytać jeszcze raz.

I bez przesady z tą słabością emocjonalną. Chyba dorosłe jesteśmy. Przynajmniej w większości.
Piszcie w sygnaturach "Jestem słaba emocjonalnie. Proszę nie zwracać mi uwagi i ze mną nie polemizować."

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nanusia, ale nie usprawiedliwiasz sie w banalny sposób chocby zdaniem "to nasz pies, wiec nie ma zarazków" :)
Michaliny sa czujne i sprytne :)
Moja też wyjadała ;)

nie ma ideałów, ale tóumaczenie, ze polizal bla bla bla, ze to drugie dziecko to tak jakby brat jest troche nie teges... Mnie bardziej razi to.
Wiadomo, ze każde z maluchów nie raz i nie dawa wzieły do buziaka coś czego nie powinny, ale reakcja jest zawsze ta sama NIE WOLNO, a pozwalać lizać, bo znamy drugie dziecko to już chyba niezbyt mądre :roll: :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niaminia, ja się czepiłam nie Twojej polemiki z Orbitką, ale frazy "ulżyłaś sobie" i "przyszłaś się odgrywać za koleżankę" bo mnie to osobiście uraziło.

Napisałam, ze mi przykro, że w świetle tej dyskusji wydarzyło się, co się wydarzyło. nie pisałam kto miał rację w tym sporze i co za tym stało, tylko podzieliłam się swoim smutkiem spowodowanym opuszczeniem nas przez koleżankę, do czego dojść nie musiało.

w ogóle niepotrzebnie się daję wciągnąć w polemikę z Tobą, bo widzę, że się absolutnie nie rozumiemy.

Twoje pytanie o to czy się boję Xezbeth uważam za wyjątkowo niesmaczne i jako takie pozostawię bez odpowiedzi.

Małgora, ja jestem przekonana, że ślina psa działa odkazajaco, więc jedzenie ze wspólnej miski jest właściwie wskazane ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

*nanusia* pisze:

Twoje pytanie o to czy się boję Xezbeth uważam za wyjątkowo niesmaczne i jako takie pozostawię bez odpowiedzi.

reszty zwyczajnie mi się nie chce komentować .
ale to , co zacytowałam i zaznaczyłam rozbawiło mnie do łez :heh:
pozwolę sobie nie komentować dalej ponieważ poczułabyś się jeszcze bardziej urażona zapewne :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

*nanusia* pisze:

Małgora, ja jestem przekonana, że ślina psa działa odkazajaco, więc jedzenie ze wspólnej miski jest właściwie wskazane ;)

Od jakiegoś czasu śledzę ten serial, ale ten odcinek zasługuje na szczególne wyróżnienie :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Agacior pisze:
*nanusia* pisze:

Od jakiegoś czasu śledzę ten serial, ale ten odcinek zasługuje na szczególne wyróżnienie :lol:

i zaraz będzie że sie czepiasz 8)

Ostatnio zmieniony śr cze 13, 2012 4:49 pm przez Niaminia, łącznie zmieniany 3 razy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

*nanusia* pisze:

przepraszam, ale zainteresowało mnie to stwierdzenie i chciałabym się dowiedzieć - to odkażające działanie to przed czy po wylizaniu sobie genitaliów??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dociekliwa iza30k pisze:
przepraszam, ale zainteresowało mnie to stwierdzenie i chciałabym się dowiedzieć - to odkażające działanie to przed czy po wylizaniu sobie genitaliów??

w trakcie Iza. w trakcie :lol:

wydawało mi się, że ikonka :wink: oraz żartobliwy styl, który przyjęłyśmy z Małgorą wystarczą aby wiedzieć, że to był żart :lol:

aczkolwiek (jej, to już masakryczny OT się zrobił) ludowo wierzono, że ślina psa działa antyseptycznie. a to pewnie dlatego, że pies liże sobie skaleczone miejsce, które goi się szybko. dlatego często jeszcze na wsiach można spotkać się z radą aby skaleczenia dac polizać psu. co oczywiście (dla dociekliwych!) jest bzdurą wierutną. wie o tym każdy, kogo pies ugryzł, choćby lekko - rany po takim zdarzeniu goją się długo i boleśnie.

"Wzmianki o leczniczych właściwościach psów pojawiają się już w opracowaniach dotyczących czasów starożytnych. W Grecji wierzono, że psy są wysłannikami boga, a ich języki mają moc uzdrawiania chorób, co z resztą jest prawdą, gdyż ślina psa zawiera lizozym, enyzm o właściwościach bakteriobójczych. Psy były wtedy często szkolone do towarzyszenia człowiekowi i częstego lizania ludzi ze swego otoczenia. W średniowieczu wierzono, że bliskość psa i przyciskanie go do ciała w miejscach „chorych” powoduje przejście choroby na czworonoga."

http://aktywni.pl/aktualnosci/lecznicza-moc-psa/

może i stąd właśnie wzięło się tfu, tfu na psa urok? :hm:

Agacior, cieszę się, że Cię ubawiłam. Zawsze staram się być źródłem uciechy :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

*nanusia* bardzo lubię czarne komedie :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:lol:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]