Dzisiaj jest wt gru 11, 2018 12:06 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Wyjasnianie wszystkiego, co zwiazane z refluksem zajeloby kilka takich for, wiec ...
Nie pochlebiaj sobie ;))))

To, co napisalam, bylo raptem paroma zdaniami na temat mozliwosci leczenmia, co tez moglo zajac pare grubych rozdzialow opracown medycznych.

Przykro mi, ze temat, ktory jest tak interesujacy, tak rozlegly splaszczasz do zaledwie paru zdan.

PS
a co do zlosliwosci.. pozwole sobie nie komentowac. Jakos dysonans "site admin" i dowalanie komus... Ale biorac pod uwage, ze nawet nie zadalas sobie trudu zacytowania zrodla informacji o sklejeniu warg sromowych to czego moge sie spodziewac?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jeśli masz ochotę opracować temat refluksu, proszę bardzo, załóż wątek - jeśli sobie życzysz. Ale nie rozumiem, dlaczego mam się na ten temat rozpisywać i to akurat tutaj, w tym temacie... Jejku, to jakiś obowiązek?

Jesteś na forum od wczoraj, więc nie możesz wiedzieć, że jeszcze miesiąc temu był tu zakaz wklejania linków, więc nie mogłam wrzucić linka do Twojej strony. Jeśli nie życzysz sobie rozpowszechaniania tych informacji, mogę cytat usunąć.

A odnoszę się tak do Ciebie, bo po prostu wiem, jak Ty odnosisz się do innych. Tyle na ten temat.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej
Jeśli by ktoś mi pomógł, odebrałam wyniki krwi córci i tak podam te nie właściwe, neu 1.97 L a norma to 18.0 L i lym 7.40 H a norma 67.5 H. Wiem, że to jest nie w porządku bo u nas zaznaczają. Dziecko miało podejrzenie niedokrwistości i jest załączony jeszcze jeden wynik:
Test: irn
result: 94
interval: 35-150
units: ug/dl

Czy coś z tych wyników wynika? bardzo się niepokoje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Należy podawać całość wyników, bo i całościowo się je ocenia. Poza tym normy na wydrukach często dotyczą dorosłych, a nie dzieci.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dobrze, dziekuje.sugerowałam się normami bo robiłam w szpitalu dzieciecym.

HGB 11,6 g/dl
HCT 35,7%
MCV 88 f
MCH 28.5 pg
MCHC 32,6 G/DL
RDW 11.5%
PLT 369
MPV 7,7
PCT 0.285 %
PDW 10,3 %
WBC 11.O H
NEU 18.0 L 1.97 L
LYM 67.5 H 7.40 H
MON 7.4 0.81
EOS 6.4 O.70 H
BAS 0.7 0.08
ALY 2.8 0.30
LIC 0.4 0.04

no i ten irn na odzielnej kartce
Zuzia ma 8 i pół miesiąca.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert

normy pewnie wziete dla doroslych stad odchylenia zaznaczone - dla niemowlat sa zupelnie inne normy. Morfologia nie jest zla, hemoglobina na dolnej raczej granicy ale w tym wieku to nic nienormalnego.
Dla niemowlat normy bialokrwinkowe sa zupelnie inne niz dla doroslych
Leu - norma do 14 tysiecy
neu - czyli neutrofile (frakcja bialych krwinek) - norma od 25 %
limf - limfocyty - norma do 65%
eo - czyli kwasochlonne komorki - do 7% norma - mopga swiadczyc o sklonnosci do alergii jesli podwyzszone.
Rozmaz bialych krwinek Twojej corci ma calkiem niewielkie roznice od normy, byc moze miala lekka infekcje? wirusówki daja taki obraz.
Z jakiego powodu byly robione badania? byc moze tu bedzie odpowiedz na te odchylenia od normy.ale generalnie nic zlego nie widac.

Ty moje dziecko,a ja Twoja mama
Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam,
oto wyniki badań mojego synka, martwi mnie wysoki poziom limfocytów. O czym to może świadczyć? Dodam że mały jest alergikiem i ma już dłuższy czas powiększony węzeł chłonny na szyjce
lekukocyty 11tys/ul
erytrocyty 4,5 mln/ul
hemoglobina 12,2gl/dl
hematokryt 35,8 %
MCV 78,7fl
MCH 36,8pg
MCHC 34,1g/dl
RDW 13,7%
PLT 477tys/ul
MPV 8,2fl
neutrofile 14%
eozynofiule 1%
limfocyty 84%
monocyty 1%

Proszę o odpowiedź
Badania były robione z powidu powiększonego węzełka na szyjce, i ogólnego osłabienia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert

wyniki ok, u niemowlat rozmaz bialych krwinek jest odwrotny do tego u doroslych - czyli limfocytow ma byc duzo.

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam
Dziękuję za odpowiedź. Badanie krwi było robione bo od 3 miesięcy Zuzia ma coraz gorszy apetyt i było podejrzenie niedokrwistości. Doszło do tego że moje dziecko je kilka łyżeczek dziennie i na widok jedzenia płacze. Dzięuje za odpowiedź.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

co to jest - średnia objętość kwinki MCV?
na wyniku mam normę 81-100, a moja córka ma 75, i 76 .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert

MCV - srednia objetosc krwinki czyli po prostu objetosc czerwonych cialek=erytrocytow ;) dla dzieci norma jest szersza - to znaczy od ok 70(roznie labortoria podaja). Spada przy niedoborach zelaza, wzrasta przy niedoborach kwasu foliowego i wit B12-.

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam
to i ja bardzo prosze o porade
badania były wykonywane głównie rutynowo choc córcia ma probklemy z brzuszkiem i była po trzydniówce, podejrzewano tez azs, a wymazy-miała kontakt z dzieckiem z pneumokokami i chciałam sprawdzic. Dodam ze na szyi ma równiez powiekszone wezly

wymaz z nosa
Corynebacterium species - obfity
staphylococcus koag(-) poj.

wymaz z gardła:
Escheriachia coli - obfity
Haemophilus parainfluenzae umiark.
Staphylococcus aureus umiark.
Streptococcus z gr. "viridans" umiark

Morfologia: erytrocyty 4,7 norma 3,7-5,1
leukocyty - 11,2 norma 3,8- 10,00
płytki krwi: 628 norma 140-440
hematrokryt- 37,1 norma 37-47

rozmaz manualnie:
segmentowane 35 norma 40-70
limfocyty 62 norma 20-45
monocyty - 3, norma 3-8

moczGlukoza,bilirubina,ketony - nieobecne
pH-7
ciężar <= 1.005 norma 1.015-1.030
białko-nieobecne
urobilinogen-0,2 norma 0,2-1
azotyny 0 nieobecne
leukocyty - 10-12 norma 0-5
nabłonki płaskie-nieliczne
nablonki okrągłe 0-1
bakterie nieliczne

dodam, że córka nadal bardzo ulewa i robi zielone kupy czy e-coli moze mieć na to wpływ?

z góry dziękuję, pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert

Morfologia i rozmaz - ok, troche za duzo plytek - byc moze po infekcji.
Mocz- lekka infekcja, ew. niedokladnie umycie, warto powtorzyc.
Wymaz z nosa - ok, wymaz z gardla - E. coli nie powinno byc, moze odpowiadac za biegunki - typowe dla niemowlat, S. aureus - tez raczej nie powinno byc, ale nie oznacza koniecznie choroby, moze dziecko jest nosicielem , wszystko zalezy od kliniki.
Ulewanie moze byc spowodowane slabym napieciem zwieracza wpustu do zoladka - czeste u niemowlat, leczenie glownie jesli spadek masy ciala, trzeba po posilku dziecko nosic pionowo min pol godziny, podawac jedzenie czesciej a w mniejszych ilosciach, ew. farmakologiczne leczenie pod kontrola lekarza.

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Proszę o interpretację badania moczu mojego 2,5 miesięcznego dziecka

Mocz - badanie ogólne
Przejrzystość -przejrzysty
Barwa -jasnożółty
Ciężar właściwy-1.004 g/ml (norma 1,0150 1,03)
pH 7 (norma 5 - 7)
Glukoza w moczu (pasek)- nieobecna
Ketony -0 mg/dl
Urobilinogen- <1 mg/dl (norma 1)
Bilirubina - nieobecna
Białko w moczu (pasek)- nieobecne
Leukocyty- ślad
Krew - nieobecna
Azotyny - nieobecne
Mocz - badanie osadu
Nabłonki płaskie - nieliczne ( w prep. )
Leukocyty- 5-10 wpw (norma 0 - 5 )
Eryt. cz. wyługowane - 1-3 wpw (norma 0 5)
Pasma śluzu - nieliczne (w prep. )

Córka ma wadę ukladu moczowego, tzw. przetrwaly moczownik, który wymaga operacji, bo może powodować infekcje ukladu moczowego. Czy z tego badania moczu i z podwyższonych leukocytów wynika że ona ma już infekcję??????????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ponawiam prośbę o interpretację wyników powyżej.

Bylam wczoraj z tymi wynikami u pediatry. Ale ręce mi opadly, bo moja pani doktor od razu wypisala mi skierowanie do szpitala, twierdząc że jest to ZUM i że ZUM u takich malych dzieci (2,5 miesiąca) leczy się tylko szpitalnie :shock: . Poszperalam w necie, znalazlam wypowiedzi urologów, że norma leukocytów u dziewczynek do 3rż wynosi do 10wpw. Czy to prawda?? Bo jak tak, to nie mam się czym niepokoić, tylko dlaczego moja pediatra o tym nie wie?? :roll:

W każdym bądz razie dziś zapisuję się do innego pediatry (Xezbeth do Twojego dr), dziś też powtórzylam badanie (bo wczorajsze pobralam do woreczka, dziś udalo mi się bezpośrednio do pojemnika), jutro pobiorę mocz na posiew i udam się z tymi wynikami.

Tylko czy napewno mogę poczekać jeszcze kilka dni??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

asienka nie lubię się wypowiadać w kwestiach tak poważnych odtyczących tak malutkich dzieci, bo nie jestem lekarzem.

Ale...
biorąc pod uwagę, że jedynym parametrem, który w wynikach Twojej córeczki może niepokoić, jest podwyższona nieco liczba Leukocytów, to przed przystąpieniem do jakiegokolwiek leczenia NALEŻY wykonać powtórne badanie. Super, że udało Ci się złapać do kubeczka.
Wg mnie ten wynik moczu nie wskazuje na ZUM :ysz:

Po części Twoja pediatra ma rację ;) - takie maluchy najczęściej (choć nie zawsze) leczy się w szpitalu. Po pierwsze ze względu na trudność podania odpowiedniej dawki antybiotyku tak małemu niemowlęciu doustnie, dlatego w szpitalu podaje się dożylnie. Po drugie ze względu na to, że ZUM lubi powodować wysoką gorączkę, a maleństwa lubią od bardzo wysokiej gorączki dostać np. drgawek.

Jak będziesz miała wynik drugiego badania, pokaż. Ale wątpię, zeby objawiły się w nim nagle bakterie, białko itp...
I w zderzeniu z wiedzą Twojej lekarki, polecam faktycznie wizytę u dr Witwickiego.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

asienko powyżej przedstawiałam wyniki badań mojej córeczki, nie wiem czy patrzyłaś, ale leukocytów w moczu ma więcej niż Twoja córeczka. Radziłam i pytałam o to kilku lekarzy, większość z nich generalnie stawia na zakwaszanie moczu - cebion 2 razy po 5 kropelek i podmywanie septosanem a wczoraj pediatra przepisała furagin pół tabletki na noc. Nikt nie kazał mi jechać z tym do szpitala itp,fakt, że u nas nie ma stwierdzonego nic z układem moczowym, mojej leukocyty wyszły jeszcze w morfologii i bakterie no i Agatka jest starsza...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.
Odebralam wyniki powtórnego badania i jest idealne.
Leukocyty 1-3 wpw.
Pozostale parametry jak wyżej.
Dodam, że morfologia też zawsze w normie, dziecko nie gorączkuje, mocz oddaje bez problemu, jest w świetnej formie.

Niemniej jednak, Xezbeth zapisalam się do dr W. na najbliższy poniedzialek na 11, bo mam wiele innych wątpliwości.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No i super :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Super, a mąż powiedzial, że jak jeszcze raz pójdę do tej Pani Znachorki to się ze mną rozwiedzie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC [letni]