Ciąża, objawy ciąży, macierzyństwo, dzieci
http://www.forum.e-mama.pl/

prawie zrośnięte ciemię
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?f=58&t=18832
Strona 1 z 1

Autor:  lalalola [ śr wrz 05, 2007 8:42 am ]
Tytuł:  prawie zrośnięte ciemię

Szanowna Pani Doktor,

na wizycie u neurologa (w zwiazku z napieciem miesniowym) lekarz powiedziala nam, ze maly ma juz ciemie na opuszczke. Obwod glowki w tym momencie wynosi 41cm, a przy porodzie bylo 32. Wyglad czaszki prawidlowy, nerwy czaszkowe bez uchwytnej patologii.
Zalecila nam badanie obwodu glowy co 2 tygodnie i ograniczenie wit.D. Wyslala nas takze na USG p-c (wizyta w poniedzialek).

Nasz pediatra jest dostepny dopiero w przyszly wtorek. Czy moze napisac mi Pani czy to jest jakas nieprawidlowsc i czy jest to grozne?
Karmimy synka Humaną. Czy ograniczenie wit.D ktorej Humana posiada duzo bedzie oznaczalo zmiane mleka?

Z gory dziekuje serdecznie za odpowiedz.

Autor:  Małgorzata Zawacka [ śr wrz 05, 2007 5:38 pm ]
Tytuł: 

Jeśli główka prawidłowo przyrasta nie ma potrzeby zmiany mleka (aktualnie we wszystkich jest wit D3). Dziecko wymaga częstszej kontroli. Proszę iść spokojnie na USG.

Autor:  lalalola [ wt wrz 18, 2007 1:53 pm ]
Tytuł: 

witam ponownie, wykonalismy usg p-c (ciemie male-ocena struktur tylnojamowych utrudniona; struktury mozgowia dostepne w badaniu zmian nie wykazuje; uklad komorowy symetryczny, nieposzerzony, sploty naczyniowkowe prawidlowe; przestrzenie plynowe przymozgowe nieposzerzone) ale opis niewiele mi mowi :? czy wszystko jest w porzadku?

czekamy do jutra na wyniki morfologi+moczu w sprawie tej wit. D3, ale mimo to pediatra zalecila juz zmiane mieszanki. ktore mleko pani doktor posiada najmniej tej witaminy?

z nadzieja na wyjasnienie moich watpliwosci pozdrawiam :D

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/