Dzisiaj jest pn gru 11, 2017 1:10 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

tak. Badanie moczu jest ok.

Jakub Jacek 14.08.2013 r.
Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Odebrałam dzisiaj wyniki moczu mojego 4-letniego synka czy są ok?

Odczyn 6.00
Ciężar właściwy 1.010
Leukocyty- pojedyncze wpw
Kryształy-szczawiany wapnia-pojedyncze wpw

Inne parametry pisze że są w normie.

Aniołek (10 tydz) 15.09.2009r.[*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam.
Może ktoś udzieli mi odpowiedzi...
Jakiś czas temu byłam z córką na pogotowiu, ponieważ wymiotowała i ogólnie panuje u nas "jelitówka". Córka dostała kroplówke nawadniającą, pobrano krew. Martwi mnie poziom leukocytów-24 tyś. Płytki krwi i czerwone krwinki w normie, reszta też ok,. Czy te wysokie leukocyty mogą byc spowodowane tą"jelitówką"? Lekarz na izbie nie sugerował,żeby zrobic za jakiś czas powtórne badanie, a myśle, że jeśli byłoby coś niepokojącego, to zwróciłby uwagę? Poza tym córka czuje się ok, ma apetyt, przybiera na wadze, nie jest anemiczna.
Z góry dziękuję za odpowiedz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

WITAM DZIEWCZYNY A POMOZECIE MI ROZSZYFROWAC WYNIKI BADAN MOJEGO 4 - RO MIOESIECZNEGO SYNKA???

GLU TRACE
KET 2+
SG >=1,030
PH 6,0
PRO NEGATIVE
NIT NEGATIVE
BLD +/- INTACT
LEU NEGATIVE

Offline Wyświetl profil  

Witam serdecznie od paru dni mój trzymiesięczny syn oddaje kupy z dużą ilością śluzu, lekarka zaleciła badanie ogólne moczu oraz posiew na posiew muszę jeszcze czekać a oto wyniki ogólnego badania:
barwa: wodojasny
przejrzystość: przejrzysty
odczyn: zasadowy
ph: 8,5
ciężaw właściwy: 1005 [g/l]
białko nieobecne
glukoza niewykryta
bilirubina nieobecna
urobilinogen prawidłowy
ciała ketonowe: nieobecne
azotyny nieobecne krew nieobecna
mocz osad: nabłonki płaskie: pojedyńcze w preparacie
nabłąki okragłe: nie znaleziono
śluz: nieznaleziono
leukocyty: w polu widzenia w ilości 0-1
erytrocyty świeże, wyługowane,wałeczki- nieznaleziono.
bakterie pojedyńcze w preparacie.
Dodam , że syn dużo razy oddaje mocz, zauważyłam ze podczas oczekiwania na pobranie moczu nawet co 15 20 minut. Proszę o pomoc bo nie wiem co się z nim dzieje :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witajcie
JAKA jest norma badania CRP u 4latka? czy 10 to dobry wynik?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

normy zależą od metody oznaczenia, powinny być podane przez laboratorium wykonujące badanie

Offline Wyświetl profil  

Dobre Serce
Dobre Serce

[quote="soooszka"]Witam serdecznie od paru dni mój trzymiesięczny syn oddaje kupy z dużą ilością śluzu, lekarka zaleciła badanie ogólne moczu oraz posiew na posiew muszę jeszcze czekać
Dodam , że syn dużo razy oddaje mocz, zauważyłam ze podczas oczekiwania na pobranie moczu nawet co 15 20 minut. Proszę o pomoc bo nie wiem co się z nim dzieje :([/quote

nie twierdzę że tak akurat musi być u ciebie ale moja córcia (jak była w wieku twojego synka) to tak dziwnie przechodziła ząbkowanie - chodzi mi o te kupki ze śluzem. Kupki były zielone i miały właśnie dużo śluzu. Podaliśmy jej enterol i wszystko się uspokoiło. Do następnego ząbkowania :D

Offline Wyświetl profil  

Witam u moejgo 9 letniego synka pojawiły się dziwne objawy a mianowicie ciemny mocz... sam powiedział o tym gdyż uważał to za coś śmiesznego, <...> w dodatku mały ostatnio słabiej się czuje, jest zmęczony i ma pogorszoną koncentracje a jada i sypia normalnie, nie karmimy go fastfoodami co nie oznacza że od czasu do czasu w jakąś niedziele jak jesteśmy na wycieczce nic takeigo sobie nie zjeym... ale bez przesady, nie wiem czy brać go do jakiegoś szpitala czy iść do farmaceuty??? a może przy okazji zrobić mu właśnie badania morfologiczne? sądzicie że to może być coś z nerkami?? boje się ;/ to dzieje się od wczoraj więc problem jest bardzo świeży. będę bardzo wdzięczna za odpowidzi :**

Offline Wyświetl profil  

Zacznij od badania moczu. Bo bez tego niestety nie ma co gdybać i wymyślać.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Moim zdaniem trzeba od razu reagować i najlepiej szybko skonsultować się z lekarzem. Publiczna służba zdrowia tego nie ułatwia, więc kupiliśmy swojej córci <tu była reklama>. W każdym momencie mała ma dostęp do opieki medycznej, a nawet takie drobnostki jak szycie rany też załatwiają od ręki. Dla malutkich dzieci do 3 roku życia sprawdza się świetnie

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]