Dzisiaj jest śr paź 24, 2018 6:03 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

no hurra, juz myslalam ze watek zaginie w czelusciach forum
bede mama, ale jeszcze dluuga droga przedemna :wink: , termin mam na 14,03 i jak mi sie poszczesci to rodze w P. /podoli/
a co tam u ciebie :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

I ja myślałam, że upadnie wątek ale naszczescie jestes :)
Ja urodziłam 3 sierpnia synka Leonka tu w Czechach w Mladej Boleslav. Bardzo sobie chwalę tu szpital, obchodzili się ze mną jak z jajkiem w czasie porodu, jestem bardzo zadowolona, sale porodowe dla każdego osobno, nie tak jak w Polsce... Bałam się, że czegoś nie zrozumie albo co ale dałam rade ;) Szukam kontaktu z jakaś mamą lub przyszłą mamą z Czech bo siedze teraz w domu i lipa, nie ma co robić. Naszczescie teraz odwiedzaja nas znajomi z Polski ale w zime to bedzie kicha na maxa :/ a co u Ciebie? jak się czujesz? Moze porozmawiamy na gadu? moj nr 2444704 Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mamaleonka ja za 3 miesiące przeprowadzam się do Trutnova :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ooo super, to niedaleko mnie :) a co Cie sprowadza do Czech?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

praca :) mój prawie mąż już tam pracuje ja od czerwca do niego dołączę ale cały czas myślimy czy mieszkać w Czechach czy przy granicy w Polsce chodzi o córcię i jej edukację :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mam tutaj koleżankę Polkę (niedawno poznałyśmy się) i ma dzieci 8, 10 lat i zapisała je w Czechach w szkole i bardzo dobrze sobie radzą (tutaj jest troche niższy stopień nauczania niż w Polsce z tego co mówiła) noi dzieciaki bardzo szybko załapały język :) ale tak szczerze powiem, że my np. dziecko damy tu do przedszkola czeskiego ale jak bedzie miało pójść do szkoły zjedziemy już do Polski na stałe :)
Mam tez kolegów dojeżdżających codziennie z Polski 100km i dają rade, nie chcą tu mieszkać, jest ich 4 i im sie opłaca nawet zrzuta na paliwo.
A ile Twja córcia ma?
ps. w końcu ruszył się ten wątek
a tak wg to miło poznać :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mamoleonka u nas postanowione ze zamieszkamy zaraz przy granicy polsko-czeskiej jednak w malej miejscowosci, zeby byc w polsce jednak :)
wiec corka pojdize od wrzesnia do polskiego przedszkola, ale pracowac oboje bedziemy jednak w czechach. zobaczymy jak nam to wyjdzie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: dobry den

Witam wszystkich :) Jestem tu nowa ale mam nadzieje zagoscic na stale ,od dwoch miesiecy mieszkam w czechach w ostravie ,sa tu ludzie z ostravy???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

aneta.ostr ja jestem z ostravy!!!!!
mam nadzieje ze tu jeszcze zagladasz.. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cisza.. cheskich mam brak... ehhh szkoda

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj,

ja jestem prawdopodonie przyszłą mamą - wizytę niestety mam dopiero za 2 tygodnie umówioną ale test wyszedł ok i wg moich wyliczęń jestem w 8 tygodniu ciąży. Niestety mieszkam ok. 40 km od Ostravy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Katka_M gratulacje!!
jakies nowe wiesci od gina?
gdzie mieszkasz dokladnie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj,

ja akurat w Krnovie (więc zaraz przy granicy a w Polsce mieszkam pod Krakowem), jestem już prawie na półnemtku. Byłam na badaniach kontrolnych w Ostravie, jade do Ostravy również pod koniec stycznia na badania II trymestru.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Podobno w Krnovie jest bardzo fajny szpital.. znajoma tam rodzila i wychwalala ile sie da.. dosyc czesto jezdzimy do Piskorova do znajomych, takze rzut beretem od ciebie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak, jest wyremontowany (jeszcze nie byłam ale słyszałam). Również żona kolegi z pracy tam rodziła ale nie była do końca zadowolona i poleciła Opavę. Podobno też wszystko nowe, wyremontowane. pani doktor równiez bardziej poleciła mi Opavę. Ile rodzących tyle opinii.

Zobaczymy jak to ze mną będzie. Ponieważ wszytskie papiery i badania mam czeskie a także ubezpieczenie, to i tutaj chciałabym urodzić, wszystko zalezy jak będę się czuć.

Do Ostravy tez nie tak daleko ok. 40minut :)
Czy masz jakies opinie o Ostravskich "porodnicach"?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

o ostravskich szpitalach wiem calkiem sporo :)
jeden jest w Vitkovicach, jeden na Fifejdach i jeden w Porubie..

ten w Porubie jest najwiekszy i najbardziej zaawansowany.. jesli oczekuje sie problemow z maluchem, to porod jest zawsze tam.. z pozostalych szpitali ciezkie przypadki sa przewozone do poruby.. mieszkam od niego moze 1-1,5km ale rodzic tam nie bede :wink: jest wyremontowany i fajny (w nadstandardzie jest wanna do rodzenia), ale podobno maja tyle mam, ze jest jak w fabryce dzieci :wink:

Vitkovice, tam rodzilam pierwsza corke.. 4 sale do porodu, pilka, prysznic i wielkie lozko sterowane pilotem (duzo mozliwosci dobrania wygodnej pozycji), porod wspominam jak najlepiej, mila polozna, dobra opieka.. oddzial w ktorym sie pozniej lezy nie byl wtedy jeszcze wyremontowany, ale teraz podobno jest.. doradca laktacyjny, nauka przewijania i kapieli maluchow.. dziecko z mama w pokoju kiedy mama odpocznie po porodzie (zazwyczaj do 24h).. za doplata pokoje w nadstandardzie..

Fifejdy, mialy zla slawe, teraz podobno jest dobrze.. swiezo wyremontowany.. rodzily tam 2 znajome i nie narzekaly.. ale jedna, ktora rodzila 5-6 lat temu, wciaz nie moze sie otrzasnac i mowi ze to bylo tragiczne przezycie :?

teraz tez planuje rodzic w Vitkovicach..

Offline Wyświetl profil  

Super, dzięki za info!

Zaraz sprawdzę co gdzie jest. Ogólnie to we wtorek jadę na badanie do fetmed'u (znajduje się w Ostrava – Hrabůvka).

Widzę, że masz termin już tuż, tuż....:) chłopak czy dziewczynka?
Ja jestem po półmetku (20tt) i będzie to chłopak.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

termin zbliza sie wielkimi krokami, to fakt.. i dobrze.. to bedzie dziewczynka..

Offline Wyświetl profil  

Czesc dziewczyny, jestem z Ostrawy i chetnie z wami pogadam po polsku :-) Mam nadzieje, ze nie przeszkadza, ze jestem Czeszka. Lubie jezyk polski i nie mam okazji do rozmawiania. Na razie :-)

Offline Wyświetl profil  

Pięknie po polsku piszesz :)
Jesteś oczekująca mamusią? ja mam termin za 6 tygodni.
Będę rodzić w Opavě choć bardzo chciałabym w Ostravě ale nie miałam okazji zobaczyć szpitala a i do Ostravy ma ok. 40min jazdy.
Ja po urodzeniu wracam na okres macierzyński do Polski.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]