Dzisiaj jest śr kwie 01, 2020 10:34 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 775  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Powiem ci ze ja zaczelam chodzic na kurs dopiero od wrzesnia zeszlego roku. Z rozumieniem nie mam raczej problemow, troszke gorzej z mowieniem, ale to wszystko przez to, ze nie mam z kim za bardzo rozmawiac.
Ale ci powiem, ze jak mnie adrenalinka zalala dzis to mi poszedl taki slowotok :lol: :lol: i sama sie dziwie jak sprawnie mi poszlo, anie sie nie jakalam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jakos dajemy sobie rade moja mala jak rozmawia to nie ma juz akcentu polskiego ( chodzi do CE2 ma teraz 9 lat a zaczela chodzic do szkoly w wieku 4 lat) wiec jezyk ma super opanowany w mowie i w pismie az jej zazdroszcze :lol: my mamy mowe ale pismo kuleje :oops:

A wiecie moze dziewczyny (pytanie z innej beczki) do ktorego miesiaca w ciazy mozna latac samolotem?

Opanujecie ten jezyk ja sie nigdy francuskiego nie uczylam tylko ang, i niem wiec jak tu przyjechalam to nie rozumialam NIC a teraz jakos idzie! hihi

['][']

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hahaha dobre to!!! Ja poszlam do szkoly zaraz jak tu przyjechalam ale chodzilam tylko 3 miesiace bo godziny nie zgraly mi sie z praca. Potem jak juz nie pracowalam to jakos nie moglam sie zebrac zeby znowu zaczac chodzic a potem zaszlam w ciaze i pojechalam na troche do Polski a teraz to mi sie nie chce :oops: Siedze w domu i troche probuje sama sie uczyc ale jak nikt mnie nie pilnuje to postepy sa kiepskie :oops:
Jesli chodzi o latanie samolotem w ciazy to zalezy jak przebiega ciaza jesli prawidlowo to zdaje sie ze do 7go miesiaca chociaz to tez zalezy od linii lotniczych. Moja kolezanka musiala miec zaswiadczenie od lekarza w siodmym miesiacu ze moze leciec.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wszyscy mi mowia zeby ogladac fr tv( tak tez lapiesz jezyk) ale ja jakos wole nasze programy :wink:
Mika a twoja mala chodzi do przedszkola?

Pytam dlatego bo planujemy druga dzidzie i teraz sobie obliczylam ze jak by mi sie poszczescilo to rodzilabym w styczniu a na Boze Narodzenie planowalam leciec do Polski wiec to bylby 8 miesiac!

['][']

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak moja mala jest zapisana od poczatku. Ona nie miala problemow z aklimatyzacja.
Ja ogladam TV duzo, ale to juz nie daje tyle co konwersacja w moim wypadku, bo w tym kuleje :cry:
MAranellka zapomnij o samolocie w 8 miesiacu hehe, chyba by cie nie wzieli

Ostatnio zmieniony ndz kwie 29, 2007 6:35 pm przez Mika75, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wlasnie wiem ze powinnam ogladac francuzka telewizje ale mamy polska i jakos nie moge sie zmusic :wink: W osmym miesiacu to nie wiem czy cie wpuszcza na poklad chyba ze lekarz c napisze ze jestes np w szostym :wink: ale i to nie bedzie powiedziane ze cie wpuszcza.
Dzieci to maja fajnie. One nie musza sie meczyc tak jak my bo zaraz jezyk lapia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

misia a ty w jakim wieku jestes, jesli mozna wiedziec.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zobaczymy czy bocian do mnie przyleci gdyby tak bylo to zrezygnuje ze Swiat w Polsce , polece na Wielkanoc!
Fajnie ze Mike dalas mala do przedszkola ona raz dwa i zalapie jezyk!
Dziewczyny dla mnie Paryz jest strasznie duzy :shock: podziwiam was, ja bylam raz i jezdzilismy wszedzie metrem bo jazda autem byla okropna :evil:
A jak wy sie czujecie ze swoimi malenstwami? Obie jestescie w wymarzonym dla mnie stanie :D

['][']

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja sie czuje dobrze, o ile ktos mnie nie wkurzy, bo teraz niewiele mi trzeba zeby wpasc w furie :wink:
A tak na powaznie, ta ciaza jest odrwotnoscia mojej pierwszej. Ale to chyba dobrze. Teraz przeszly mi juz mdlosci, uczulenia na rozne zapachy i jest fajnie.
Kurcze Maranellka, ani sie obejrzysz a tez bedziesz gruba haha :wink: tego ci zycze.

Wiesz dla mnie Paryz to okropne miasto, dziekuje Bogu, ze tam nie musze mieszkac :lol: Moje male miasteczko (25tys mieszk) jest wystarczajace, nie ma tego zgielku, tego brudu jak w Paryzu trzeciej kategorii, jak ja to mowie o tych wszystkich enklawach zbieraniny z calego swiata. My za tym nie przepadamy. Chetnie przeprowadzilabym sie w twoje strony :D ale coz, tu nas interesy trzymaja :?
Apropos bociana, to poslalam mu wlasnie maila, zeby o tobie Maranellko nie zapomnial przy nastepnym kursie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jestem rocznik 80.
Mieszkalismy prawie rok w Paryzu i tez sie ciesze ze sie przeprowadzilismy do naszego miasteczka. Jest tu cisza i spokoj (mimo ze blisko lotniska) duzo zieleni park naprzeciwko. Super!
Jesli chodzi o moje samopoczucie w ciazy to nie jest zle. Teraz juz mi troche ciezko bo to prawie osmy miesiac bola mnie plecki i nogi ale jeszcze tylko dwa miesiace wiec wytrzymam :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Misia, najwazniejsze, ze nie bedziesz meczyc sia cale lato. Mnie to czeka i juz nie chce nawet o tym myslec, mam nadzieje ze nie bedzie 35 st jak swego czasu w zeszlym roku :lol:
Troche mnie kluje brzuchol ide sie polozyc, zajrze jutro z rana. Trzymajcie sie kobity.
Maranellka do roboty hihi :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tez sie ciesze ze nie bede sie meczyc przez lato z brzuszkiem :) ale teraz tez potrafi przygrzac sloneczko :wink: Dobrej nocki wam zycze dziewczynki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kochana jestes za tego bociana! :D :D Wiec zaraz ide brac sie do roboty hihihihihi :D :D :D
Trzymajcie sie dziewczyny cieplutko Buziaki!!!!

['][']

Ostatnio zmieniony czw lis 22, 2007 10:39 am przez Maranellka, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kurde Maranellka, przyjezdzam do Ciebie na wakacje hahaha :D
Ale sie masz fajnie! Jak ja uwielbiam takie klimaty, palemki, ciepelko :roll: az sie rozmazylam, ze dzien dobry zapomnialam napisac :oops: :lol:
Witajcie w nowym tygodniu :!:
Lece z mala do przedszkola

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie dziewczynki. Wstyd sie przyznac ale niedawno dopiero wstalam :oops: Ja tez lubie ciepelko i bardzo ci zazdroszcze Miranellka :roll: Chociaz teraz z moim brzuszkiem to wole w cieniu sie schowac :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Misia ty spiochu :lol: :lol:
ja to od siodmej na nogach, wiec dla mnie to juz polowa dnia.
Zaraz uciekam na probe teatru w naszym centrum. bo za 1,5 mies wystawiamy sztuke i teraz to juz tylko powtarzamy i powtarzamy.
Wpadne po powrocie.

Maranellka zyjesz po tych staraniach czy cie maz wykonczyl :wink: :lol: :lol:
Na razie dziewczeta.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mika to ty aktorka jestes? Musisz cos wiecej na ten temat napisac jak wrocisz :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc dziewczynki!!!! Zyje zyje!! hehehehe :lol: :oops: :lol: :oops:
Mika opowiedz cos o tym teatrze!!!!!! Ty to masz fajne zajecie!
Misia faktycznie tutaj laten jest STRASZNIE GORACO!!!! I lepiej posiedziec w domku niz wyjsc na dwor!
Juz teraz na plazach jest pelno ludzi (sezon sie zaczol)
Dziewczynki bede pozniej bo musze pare spraw jeszcze pozalatwiac!
Trzymajcie sie i buziaki dla was!!
Mika ma termin na pazdziernik a ty Misia to juz pewnie na ostatnich nogach? :P :P :P

['][']

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No Kochane wrocilam!
Zjadlam popilam i jak mam pisac to pisze :D bo moi ciagle cos ode mnie chca. Wygonilam ich na zakupy i moge na chwile klapnac.
A wiec:
u nas w centrum kultury, tam gdzie uczeszczam na francuski, dla tych ktorzy ucza sie jezyka od szesciu juz lat zorgannizowano zajecia teatralne, ktore maja za zadanie pomoc nam w nauce. Co roku, od stycznia przygotowuje sie sztuke, ktora w zasadzie my sami piszemy, tzn. na samym poczatku mamy tylko tytul i temat sztuki, potem robimy sobie improwizacje (takie rozne scenki w ktorych kazdy robi i mowi to co mu sie zywnie podoba byle w temacie :wink: ), a prowadzace skrzetnie notuja co ciekawsze scenki i teksty. Potem z tego wszystkiego sklecaja sztuke i my tylko juz powtarzamy i powtarzamy :lol:
Pracujemy z aktorka profesjonalistka, super babka, gra gdzies w teatrze, "bande son" tez nam robia dzwiekowcy z prawdziwego zdarzenia. Ogolnie jest fajnie, bo bardziej sie zzywamy na tych probach niz na normalnych lekcjach, no i wiecej mowimy oczywiscie.
W tym roku wystawiamy "Gare de l'Esperance"- akcja toczy sie na dworcu kolejowym. Ja mam 2 rolki: mlodej prostytutki (ale bedzie fajnie, prostytutka z brzuchem hehe :lol: , ale jak powiedzialam, ze jestem w ciazy i nie wiem czy to bedzie dobrze wygladalo to mi powiedzieli, zebym sie nie przejmowala :wink: ) i druga role bezdomnego faceta (bo jak na improwizacjach wyszlam i zaczelam grac bezdomnego grzebiacego w koszu to mi wszyscy powiedzieli ze musze byc w tym przedstawieniu SDF, bo tak jak ja to nikt nie grzebie w smietniku i nikt sie tak dobrze nie drapie hehe).
Na sztuke bedzie wstep wolny, co roku przychodza rodziny "aktorow", przyjaciele, troche osob ze swiata teatru :) no i wszyscy mieszkancy naszego miasteczka, ktorzy maja czas i ochote. To juz w polowie czerwca, ale szybko czas leci... a brzuchol rosnie hehe.
A wy dziewczeta jak sie czujecie?
Misia a ty gdzie rodzisz? W panstwowym czy w klinice?
No bo mnie sie nie udalo dostac do panstwowego i niestety wyladuje w prywatnej, przezyc tego nie moge, ale mowi sie trudno, co ma byc to bedzie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sorki ze tak pozno pisze ale musialam mieszkanie wysprzatac bo gosci mamy niespodziewanych z Polski jutro.
Termin porodu francuzki mam na 5go lipca w Polsce obliczyli mi na 26go czerwca wiec pewnie urodze miedzy tymi dwoma terminami :wink: Tez bede rodzic w klinice bo moj lekarz prowadzacy tam praktykuje i automatycznie bylam tam zapisana. Z tego co wiem to bede musiala zaplacic za anestezjologa jak bym chciala znieczulenie ( a bede chciala) i chyab reszta za darmo bo ubezpieczenie mam.
A z tym teatrem to fajna sprawa przynajmniej troche rozrywki masz :) Ja prawie calymi dniami w domu siedze :( No ale jeszcze troche i nie bede nazekala na nude :wink:
Dobranoc dziewczynki bo wy pewnie juz spicie.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 775  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]