Dzisiaj jest śr lut 26, 2020 1:06 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Zachodniopomorskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 637  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

ja w sumie jestem w domu, redukcja godzin i ważne rzeczy "odrabiam" w taki sposób... No i oczywiscie ciagle pod telefonem... Stwierdzili że wola dmuchać na zimne. Na poczatku ciaży okolo tygodnia w szpitalu na podtrzymaniu z rozpoznaniem poronienia. Wszystko skonczylo sie dobrze. Narazie tak mam do konca grudnia zobaczymy co powiedza potem...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Witam serdecznie i dołączam do grona szczęśliwych szczecinianek ;-)

I tak odrazu w skrócie może coś napiszę.
Myślę o porodzie w Schwedt . Teraz chodze do prywatnego gin na Majowe, Jarosława Pękały. Myśle o zrobiuniu usg połowkowego 4d (mój lekarz nie ma go w gabinecie) Który gabinet dziewczyny polecacie na takie usg ? Myśle o czymś raczej niedrogim tzn żeby wizyta zamknela się w ok. 200 zl

A i jeszcze jedno pytanko. Co sądzicie o szkołach rodzenia ? Warto się wybierać , może juz któraś z was ma takową za sobą. Jeżeli warto to do jakiej się udać w Szczecinie ?

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej, Katia. Co do usg to na poprzedniej stronie pisałyśmy, że polecamy dra Głaza. 4d kosztuje 150 zł. Ja o Schwedt nie myślę, za daleko o obcy język, nawet człowiek nie będzie mógł za bardzo się dowiedzieć i dopomnieć o coś :wink: . Za to coraz pewniej Pomorzany :)

Szkoły rodzenia są moim zdaniem bardzo przydatne, chodziłam przy pierwszej ciąży, na Orła Białego do Hanny Żółtowskiej. Cena 250 zł, ale są też darmowe przy szpitalach. Polecam...

Który tydzień?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Z tego co z znalazlam w internecie Dr. Głaz przyjmuje w gabinecie (prywatnie?) na ul. Kr Jadwigii.
Co do języka w Schwedt to na stałe jest zatrudniona tłumaczka w ciągu dnia, jest też obecna podczas porodu (jeżeli tylko rodzimy w jej godzinach pracy ;-)).
Te Schwedt to jeszcze nie do końca przemyślana decyzja, póki co bardziej opcja. Niedłudo mam zamiar wybrać się tam żeby wszystko obejrzeć i porozmawiać z lekarzami. Na pomorzany mam dosyć blisko, także też pewnie zawitam na odziale żeby zorientować się w warunkach itd.
Pierwszy dzidziuś także jeszcze zielono mi ;-)
Teraz mieszkam w centrum, właśnie niedaleko Kr. Jadwigii ale już niedługo czeka mnie przeprowadzka na prawobrzeże, dokładnie Pod Rudziankę.

Czas chyba żebym rozejrzała się właśnie za jakąś szkoła rodzenia...

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Witam Szczeciniaki

Ja obecnie w Szczecinie nie mieszkam, ale tu co jakis czas bede sie pojawiala na badania.

Jestem w siodmym tygodniu ciazy.

Czy moglybyscie mi podac numer do dr Glaza,
w najblizszym czasie chcialabym pojsc do niego na wizyte.
W jakie dni pan doktor przyjmuje?
Bede miala tylko poniedzialek i wtorek na zrobienie wszelkich niezbednych badan, na stale mieszkam w GB.

Wielkie dzieki
Pozdrawiam przyszle mamy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

dr GLaz przyjmuje we wt, sr i pt.
tel:4346252 od 16-20
0601758108
ulica Królowej Jadzi 22/1

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Darmowa szkoła rodzenia jest właśnie przy szpitalu na Pomorzanach, tylko nie wiem na ile dogodne są godziny spotkań.

Głaz przyjmuje na Królowej Jadwigi, na usg trzeba się telefonicznie rejestrować :D , ale warto.

Oleola, witamy, faktycznie będziesz miała mało czasu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aguutka, dzieki za numer, zadzwonie zaraz po pracy.

Czasu malo, postaram sie zrobic wszystkie testy w poniedzialek rano (o ile nie bede miala juz wynikow) a wizyte ustalic na wtorek.

Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze bez zadnych powodow do zmartwien.

Nie moge juz sie doczekac zeby zobaczyc co tam w brzuchu siedzi :)
Chyba jeszcze nie do konca wierzymy w to szczescie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Mam pewien dylemat. Na poniedziałek mam wyznaczona wizyte u mojego ginekologa i będe miała robione zwykłe USG. A bardzo chętnie chciałabym zrobić sobie 4D i tak myślałam o tym 4D tak w okolicach 20 tyg. Ale teraz zastanawiam się czy nie lepiej było by je zrobić już teraz ?
Jak dziewczyny myślicie, kiedy jest ono bardziej potrzebne?. Zakładam, że na taka przyjemność będę mogła sobie raczej pozwolić tylko raz w trakcie całej ciąży ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

3d/4d (czyli usg 3d ogladane w czasie rzeczywistym) warto zrobic dla siebie samej (no i oczywiscie tatusia, czy rodzenstwa). Mialam robione to badanie w ubieglym tygodniu. Efekt niesamowity, ale jezeli mozesz sobie na to pozwolic tylko raz - radzilabym poczekac do "polowkowego" Na pewno wiecej zobaczysz i wrazenia beda inne. Na dobrym zwyklym sprzecie lekarz jest w stanie okreslic wszystkie potrzebne parametry, a wynazlazek w postaci 3d jest tak naprawde dla nas i daje nam mozliwosc poogladania fasolki.
Jezeli macie jakies pytania - chetnie sie podziele swoimi wrazeniami.
Pozdrawiam
Ewa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Przeglądam przed chwilką filmiki z badań w okolicach właśnie 12tc a później z 20tc . I jednak wolę zrobić sobie to badanie w ok. 20tc , rzeczywiście widać o wiele więcej, no i myślę, że wtedy dokładniej się przyjrzymy maluszkowi i z łatwościa określimy jego płeć ;-)
Ehh tylko jeszcze trzeba tyle czekać na takie piękne obrazki ... ;-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

KatiaAno trzeba trozhe poczekac, ale na pewno efekt bedzie piorunujacy. Obejrzec tak wtraznie twarzyczke dziecka bedacego jeszcze w naszym brzuszku... Stwierdzialam tez z moim mezem, ze nie uda nam sie raczej nie poznac plci dziecka. jezeli tylko bedzie odpowiednio ulozone, to tu widac wszystko jak na dloni. Nawet tacy laicy jak my nie beda mogli sie pomylic

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć Katia-szn i oleola, i oczywiście wszystkie pozostałe dziewczyny. :)

Katia-szn, no to będziemy prawie sąsiadkami. Lubię spacerować na os. Nad Rudzianką i patrzeć jak domy rosną. :) A mogę wiedzieć, kiedy się przeprowadzasz?

Okazało się, że moja lekarka jednak nie pracuje w Schwedt, lecz w Nowogardzie. W Schwedt tylko asystowała przez jakiś czas, a podobno teraz tam jakieś zmiany - zmienia się właściciel szpitala. Też pomyślałam, że najlepiej pojechać i zobaczyć.
Wiesz może, jak wygląda przyjęcie do niemieckiego szpitala? Czy trzeba to mieć wcześniej "nagrane", czy wystarczy przyjechać z bólami?

Z tym USG w 20 tc masz rację. W 12 można zobaczyć całego dzidziusia jednocześnie, ale tak raczej dla zabawy. W 20 widać tylko np. brzusek i nóżki, potem brzuszek i główkę, ale wszystkie narządy sa już wykształcone i warto je wtedy zbadać.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

MamoPrzemka ;-) Zamierzam przeprowadzić się w okolicach Nowego Roku może przed świętami a może juz po samym nowym roku, ale chyba raczej przed.

Co do przyjęcia w Schwedt, z tego co czytałam na forum dziewczyny jeżdzą rodzić zazwyczaj umówione. Wcześniej umawiają się z lekarzem na obejrzenie odziału, podobno wszystko można się dowiedzieć podczas takiej wizyty.Można się również umowić na przyjazd przed terminem na c.c.
Ja na pewno pojadę do Schwedt obejrzeć odział tylko jeszcze dokładnie nie wiem kiedy.
Z bólami oczywiście przyjmują jak najbardziej, bo właściwie wg. prawa to NFZ pokrywa koszty porodu wtedy, kiedy jest on "nagły" (cokolwiek to znaczy) Oczywiśćie każdy poród może być porodem nagłym i szpital nie ma prawa odmówić przyjęcia żadnej ciężarnej.
Zresztą zapraszam do postudiowania wątku na forum "porod po niemieckiej stronie granicy dla wszystkich za darmo"

Zadra po tym jak pokazałam tatkowi filmiki z USG zastanawia się nad pójściem na takie badanie 2 razy. No i w poniedziałek udam się do gabinetu Dr.Głaza co by dowiedzieć się kiedy najszybciej mogłabym się umowić na taką wizytę ;-)
Ehh sama się jeszcze nad tym zastanawiam. Spokojnie przemyśle to sobie w czasie weekendu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczynki, mi Głaz proponował 4d w 21. tyg. Powiedział, że wtedy to ma sens, można nawet zobaczyć twarzyczkę. A jak robiłam zwykłe w 13. tyg. to zrobił dziecku takie fajne zdjęcie, nie widać twarzy, bo leży na brzuszku, ale plecki, główkę i rączki podłożone pod tułów...
A tatuś przeżył to, co widział na ekranie, zresztą mojej córce tez się podobało, bo była z nami a badanie przez powłoki brzuszne.
Następne mam po 20. listopada, mam nadzieję, że jakoś zleci :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kobiety, a czy mozecie podac mi namiary na USG 3d ? Jestem ze Stargardu i u nas nie ma niestety takiego sprzetu. Podajcie mi prosze lekarza, ktory robi te badanie, oczywiscie adres, ew.nr telefonu i najwazniejsze - cenę. Dziekuje serdecznie i czekam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Na górze strony :wink: Dr Głaz :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

I ja się tu dopiszę, może ktoś z moich okolic też się znajdzie. Mieszkam w Kamieniu Pomorskim, rodzić chcę w Gryficach.

Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc Dziewczyny :)
A ja melduje sie po czwrtkowym USG :D Bylo super. Od czwrtku caly czas chodze w skowronkach :) Widzialam pecherzyk a w srodku 10 mm zarodek. Najwazniejsze- widzialam jego male serduszko. Bilo sobie dzielnie. Prawie sie poplakalam ze szczescia :D

[*][*][*] Śpij spokojnie Kalinko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No to musi być piękny widok :D Ja dopiero za miesiąc... Ale ponieważ to jedyna rozrywka na zwolnieniu, nie mogę się doczekać... Narazie przeziębienie leczę. Okropność :(

Cześć Bella :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 637  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Zachodniopomorskie

Strefa czasowa UTC [letni]