Dzisiaj jest czw cze 21, 2018 11:40 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Zachodniopomorskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

jak juz pisalam w temacie o pozytywnych,bylam u wielu ginekologow i jeden zapadl mi w pamiec "zly".jest to Jarosław Danes.pierwszy raz spotkalam sie z nim an izbie przyjec w szpitalu gdy bylam w 4 miesiacu ciazy.byla chyda jak patyk zero brzucha a nogi naj balony,nie moglam chodzic.byla sobota wiec pojechalam do szpital bo obawialam sie ze moze byc zatrucie ciazowe.ten bez zadnych badan bez niczego powiedzial ze nic mi nie jest i odeslal do domu.drugi raz spotkalam go przy porodzie byl bardzo rozbawiony rozmowa z studentami i spojzawszy w moja karte ciazy zasmial sie glosno i powiedzial ze obeszlam chyba wszystkich ginekologow w miescie.cos w tym ejst bo gdy pracowalam to chodzilam do roznych lekarzy zaleznie jak mi pasowalo z praca.z nim tez miala kontakt kolezanka ktora rodzila 2 miesiace temu.kazal ejj przec przy 5 centymetrowym rozwarciu,gdzie ona miala wskazania do cesarki wogole gdyz jest bardzo amlutka a dziecko wielkie,i dopiero gdzy pekla jej blizna po poprzedniej cesarce zadcydowal od razu o cieciu.takze drogie przyszle ammy strzeszcie sie przed nim

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zdecydowanie nie polecam dr Rokoszak. Kolezanka ok 11 tc dostała krwawienia, a ze był to jej lekarz prowadzący od razu poszła do niego. Babka zbadaa ja i powiedziala ze wszystko ok i nie ma sie czym przejmować. To byl piątek.

W niedziele kumpela wylądowała w szpitalu (caly czas krwawila) i w mimo silnych lekow podtrzymujących ciaze we wtorek poronila. :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

HeXeN pisze:
TAMI_74 pisze:
perpetua20 pisze:
Świnoujście dr Czajkowska, wredna, niewychowana baba! Moze wiedze teoretyczna to ma ale coz z tego jak terroryzuje nie tylko swoich pracownikow ale pacjentki rowniez. Totalnie nie poleecam.
Aha! Najslynniejsze jej zdanie do pacjentki "Ja nie bede z pania rozmawiac bo mi szkoda na to swojego cennego czasu"

Podpisuje się dwoma rękoma po zdaniem koleżanki .
Dr.wredny babsztyl i taką glizde trzymają ciekawe tylko po co.:(

No i właśnie o tym mówię :P

ach ile porodów tyle doświadczeń
ale tami wydaje mnie sie że własnnie ona dobrze podeszła do twojego porodu i to dzieki niej nie byłas narażona na komplikacje wzrokowe
a Wojciechowski nawet sie nie przejoł tylko na siłe wywoływał poród

wiekszość z was znam ze szpitala, długo tam leżałam
może pani dr Cz nie posyła uśmiechów na parawo i lewo , ale konkretna i rzeczowa babka jest
dziekuje jej za przyjęcie porodu
przy innym lekarzu miałabym stres - że zbagatelizuje coś

do czarnej listy dopisuje WOJCIECHOWSKIEGO - który czesto nie przyjmuje swoich pacjętek , i ogólnie lajtowo podchodzi do wszystkiego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dorka* pisze:
HeXeN pisze:
TAMI_74 pisze:
perpetua20 pisze:
Świnoujście dr Czajkowska, wredna, niewychowana baba! Moze wiedze teoretyczna to ma ale coz z tego jak terroryzuje nie tylko swoich pracownikow ale pacjentki rowniez. Totalnie nie poleecam.
Aha! Najslynniejsze jej zdanie do pacjentki "Ja nie bede z pania rozmawiac bo mi szkoda na to swojego cennego czasu"

ale tami wydaje mnie sie że własnnie ona dobrze podeszła do twojego porodu i to dzieki niej nie byłas narażona na komplikacje wzrokowe

może pani dr Cz nie posyła uśmiechów na parawo i lewo , ale konkretna i rzeczowa babka jest

do czarnej listy dopisuje WOJCIECHOWSKIEGO - który czesto nie przyjmuje swoich pacjętek , i ogólnie lajtowo podchodzi do wszystkiego

w 100% Cie popieram...
co do dr Czajkowskiej i co do dr Wojciechowskiego..
dzieki jego lajtowemu podejściu do sprawy zatoru w piersi, mam wizyty u onkologa, biopsie..
i inne przyjemności.... i STRACH co dalej :evil:

ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dr Suchecki z Goleniowa Wszystkie zagrożone ciąże odrazu by usuwał zamiast ratować. Miły jest tylko dla swoich "prywatnych" pacjentek.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

olciaaa pisze:
Dr Jaskiewicz jest po prostu beznadziejna, nadaje sie tylko do wypisywania recept na tabletki anty i do niczego więcej. Mi powiedziała, że jestem trochę w ciąży i dała tabl na poronienie

Chciałam sprostować, ponieważ tabl. które mi pani doktor przepisała były jednak na podtrzymanie ciąży, czytając ulotkę musiałam źle coś zrozumieć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A myślałam, że negatywną opinię o dr Sucheckim z Goleniowa to tylko ja ma.
Arielko zgadzam się z Tobą w 100%.
Gość jest arogancki, złośliwy i liczący tylko na kasę i znajomków!
Pacjętki traktuje jak bezduszne przedmioty.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dorka* pisze:
HeXeN pisze:
TAMI_74 pisze:
perpetua20 pisze:

Ja miałam 'lekkie' problemy z ciążą. Mianowicie od 4miesiąca objawy zatrucia ciążowego, opuchlizna, bardzo podwyższone ciśnienie. Później pojawiło się białko w moczu ale to już wiedziałam wtedy gdzie mam się zgłosić-szpital w Kamieniu Pomorskim. Tu wątpie żeby mi pomogli skoro jakoś w 6miesiącu nie czułam ruchów syna przez ponad 48 godzin. Nic a nic. I nic nie pomagało, czekolada,przysiady. Po prostu się nie ruszał na nic nie reagował. Wystraszyłam się i zgłosiłam do szpitala. Po bezczelnym i aroganckim 'przyjęciu' przez położną(przyjęcie wyglądało tak że kazała mi czekać na korytarzu) czekałam godzinę na drewnianej ławeczce ze łzami w oczach i przerażeniem. Dodam że nie miała żadnych innych pacjentek w gabinecie. Po godzinie wzieła mnie i łaskawie osłuchała tętno dziecka komentując jaka to ja jestem panikara, jaka histeryczka itp. Po kolejnej godzinie na korytarzu przyszedł dr Maciesza który po badaniu stwierdził poronienie zagrażające. Położna jednak milsza wcale sie nie zrobiła,ciągle jechała mnie jaka to ja nie jestem i że 'zawracam niepotrzebnie głowe'. Rano przyszła Czajkowska, zakompleksiona głupia sz... nie dokończę. Dostałam texty w stylu ale po co pani sie tu w ogole zglosiła i czemu pani tu w ogole została to jej odpowiadam ze no to chyba ja się o to pani powinnam zapytać a ona do mnie a skąd ja mam to wiedzieć?! Sytuację naprostował dr Maciesza mówiąc że 'to ja pani kazałem tu zostać po stwierdzeniu poronienia zagrażającego' i mina suce zrzedła. Jednak zaraz po tej rozmowie kazałam wypisać się natychmiast ze szpitala na własne żądanie. I pojechałam do Kamienia. Od tamtej pory do Kamienia jeździłam kilkakrotnie, tam też rodziłam. Nie będę się rozisywać nad różnicami personalu tam a w Świnoujściu, podsumuję tylko tak:tu położne i lekarze pracują za karę, tam-z powołania.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

graża pisze:
A myślałam, że negatywną opinię o dr Sucheckim z Goleniowa to tylko ja ma.
Arielko zgadzam się z Tobą w 100%.
Gość jest arogancki, złośliwy i liczący tylko na kasę i znajomków!
Pacjętki traktuje jak bezduszne przedmioty.

Graża nie tylko my mamy takie zdanie na jego temat.
Dużo dziewczyn, koleżanek skarżyło się na niego.

Ja trafiłam do niego z przepukliną owodniową w 18 tygodniu ciąży.
Zamiast mnie pocieszać i próbować uratować moją ciążę to gdy ja płakałam on mi mówił czy ja się nie pogodziłam z tym że stracę to dziecko.Gdy leżałam
jeszcze z nadzieją że wszystko się cofnie, nagle zaczęłam krwawić, mieć skurcze. Po wezwaniu pielęgniarki kazała mi czekać na obchód i na lekarza.Mąż mój zadzwonił do niego żeby poszedł zobaczyć co się dzieje, to i tak przyszedł na obchodzie, nie powiedział co się dzieję tylko zjeb.... mnie że
nasyłam na niego swoich znajomych. Traktował mnie arogancko i tak że przez niego mało nie wylądowałam w psychiatryku.
Niestety straciłam tamtą ciąże:( :( :( :cry: :cry:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

perpetua20 pisze:

Jestem ze Świnoujścia. Chodziłam do tej pory do dr Czajkowskiej, teraz chcę zmienić lekarza. Podczas jednej z wizyt zapytałam się czy mam łykać duphaston jak zawsze. Powiedziała, że "nie", przyszłam na następną wizytę i zostałam skarcona za to, że nie brałam tego leku. Poza tym nie podoba mi się długi czas oczekiwania w kolejce u niej w gabinecie prywatnym. Pacjentki są rejestrowane co 10 minut. Czy 10 minut wystarczy na kompleksowe zbadanie pacjentki i zebranie wywiadu? uważam, że nie. Pierwsza pacjentka jest rejestrowana zdaje się o 15:30, następna o 15:40 i tak co 10 minut... a ostatnia prawdopodobnie o 20:30. Zawsze byłam przyjmowana jak i inne pacjentki z dużym poślizgiem. Ostatnio kiedy byłam u niej, weszłam a pielęgniarka powiedziała mi, że bardzo długo poczekam... a przecież przyszłam na 15 minut przed swoim czasem.... zostałam przyjęta z 1,5 godzinnym opóźnieniem..... brak słów..... policzcie sobie też, od każdej pacjentki bierze ok 100 zł, ja ostatnio zapłaciłam 80.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

zdecydowanie nie polecam Barbara Sylwista-Jaśkiewicz przyjmuje na nfz i nie chciala dac zwolnienia bo jak powiedziala "musze troche popracowac" nie interesowalo ja czy jestem w stanie i jaka mam prace, poza tym robila łache robiac usg zeby potwierdzic ciaze powiedziala ze nic nie bedzie jeszcze widac a ja widzialam bijace serduszko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! odradzam!!

poza tym zawsze doptrywala sie jakiejsc drozdzycy i przepisywala leki gdzie mi nic nie bylo!!!!!!!!!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ryyybcia pisze:
zdecydowanie nie polecam Barbara Sylwista-Jaśkiewicz przyjmuje na nfz i nie chciala dac zwolnienia bo jak powiedziala "musze troche popracowac" nie interesowalo ja czy jestem w stanie i jaka mam prace, poza tym robila łache robiac usg zeby potwierdzic ciaze powiedziala ze nic nie bedzie jeszcze widac a ja widzialam bijace serduszko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! odradzam!!

poza tym zawsze doptrywala sie jakiejsc drozdzycy i przepisywala leki gdzie mi nic nie bylo!!!!!!!!!!!!

dziwne, ja u niej bylam 1 raz w kwietniu, to sama mnie dopytywala czy potrzebuje zwolnienie itp. zrobila badania, pogadala, na koniec wcisnela mi do reki 3 siaty od sponsorow i z usmiechem jeszcze pozegnala.

jesli chodzi o usg to po 2-3 razy powtarzala co gdzie jak widac, na ostatnim pozwolila by byl ze mna maz i corka (dzieki czemu mogla zobaczyc rodzenstwo). przez 30 min probowala faktycznie dojrzec płec, bo sie dzidzia pupa schowala przy kregoslupie i widac bylo tylko do brzucha.

odnioslam pozytywne wrazenie kiedy u niej bylam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Do czarnej listy chcę dołączyć dr Kurdzielewicz i dr Głaz.

Nie zgadzam się co do dr Sylwistej Jaśkiewycz. Chodzę tam od 9 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Wyprowadziła mi cykl na tyle że teraz staram się o dziecko. zleciła mi bardzo dużo badań i udzieliła wielu informacji. USG robi bezboleśnie o cytologi mogę powiedzieć że w sumie nawet jej nie czuć.
Jedyny minus to długie kolejki tak dużo ma pacjentek że nie raz miesiąc trzeba czekać.
Bardzo polecam tą lekarkę.
Odnośnie drożdżycy to raczej przebiega bezobjawowo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja do czarnej listy chciałabym dopisać dr. Marię Zielińską która przyjmuje w szczecinie na nfz w WOMPie na Bolesława Śmiałego. Pojawiłam się u niej w ubiegłym roku po zrobionych 3ch testach ciążowych(pozytywnych) pani doktor nie potwierdziła ciąży , tylko kazała mi zrobić usg prywatnie na własny koszt(mimo iż w przychodni jest pracownia usg) żeby potwierdzić ciążę. Chodziłam do niej co 2-3 tygodnie, dodam że kobieta jest bardzo nieprzyjemna, ciąglę mnie obrażała, miała jakieś pretensje nie wiadomo o co(Nawrzeszczała na mnie chociażby za to że nie przyszłam do niej kiedy wymiotowałam dodając że jestem leniwa, bo jak ona była w ciąży to w 9tym miesiącu jeszcze pracowała w szpitalu i odbierała poród itp.) ciąglę wyprowadzała mnie z równowagi i doprowadzała do łez ale wg niej moja ciąża przebiegała cały czas pomyślnie. Na ostatnią wizytę trafiłam do niej w 13tym tygodniu z plamieniem z dróg rodnych - po badaniu ginekologicznym stwierdziła że wg niej wszystko jest w porządku ale na wszelki wypadek mam leżeć , przepisała mi Acard(?) i powiedziała że jeżeli nie przejdzie to mam jechać do szpitala. W domu dostałam okropnych bóli, krwawienie nie mijało, pojechałam do szpitala gdzie okazało się że ciąża była martwa - i tu najlepsze - od 6ciu tygodni!

Ostrzegam wszystkie przyszłe mamy przed tą niekompetentną kobietą

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja także nie polecam dr Marii Zielińskiej. Byłam u niej w tamtym roku także na Bolesława Śmiałego, ponieważ bardzo bolało mnie z prawej strony. Silny ból jajnika. Już od momentu wejścia, była bardzo niemiła i nieuprzejma. Opisałam jej moje problemy ginekologiczne,PCO i prosiłam o natychmiastowe skierowanie na usg wewnątrzmaciczne. Odmówiła, nie dała mi go. Pokłóciłam się z nią. Musiałam iść prywatnie i okazało się wtedy że mam dużą torbiel.Nie polecam jej, jest nieuprzejma, arogancka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

monic pisze:
Dziurawiec (imienia niepamietam ) przyjmuje na Kadłubka

Barbara Dziurawiec

Przyjmuje właśnie w przychodni na Kadłubka i również w szpitalu w Policach.

Niekompetentna i nieodpowiedzialna. Od 4 miesiąca ciąży miałam podwyższone leukocyty w moczu. najpierw dała antybiotyk i spadły trochę powyżej normy, ale w niedługim czasie znowu wzrosły i to bardzo dużo. Na co ona powiedziała, że to normalka w ciąży. W końcu w siódmym miesiącu ciąży wylądowałam na dwa tygodnie w szpitalu z odmiedniczkowym zapaleniem nerek i podejrzeniem posocznicy. Dwa tygodnie w szpitalu na antybiotykach.

Zmieniłam lekarza, ale musiałam zdobyć chociaż kseo karty od Dziurawiec, no i zaczęły się problemy bo położna powiedziała, że ona nie może dać mi do odkserowania, a w sekretariacie powiedzieli mi, że mi skserują ale na następny tydzień. Więc już miałam takie ciśnienie, że powiedziałam, że albo kserują na miejscu, albo pozwe lekarza o błąd w sztuce który zagrażał i mi i dziecku i wyobraźcie sobie, że czekałam mniej niż 5 minut. Kartę dostałam ładnie zszytą spinaczami i włożoną w kopertę, a sekretarka biła pokłony aż do ziemi. Ale jak przyszłam i grzecznie poprosiłam to mieli mnie w d... trzeba było straszyć.

Natomiast znajomej która poszła na pierwszą wizytę po tym jak zorientowała się że jest w ciąży powiedziała, że to dopiero 8 tydzień i to jeszcze wogóle nie ciąża i wszystko jeszcze może się zdarzyć.
Porażka jednym słowem. :x

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czesc dziewczyny, jestem tu nowa. Tak naprawde weszlam tu zeby podzielic się własnymi doświadczeniami o ginekolożce p. Sylwista-Jaśkiewicz, ale chetnie oczywiscie zostane na dluzej.

Strasznie dlugo zastanawialam sie na wyborem ginekologa, trafiłam własnie do wyzej wymienionej pani. Na pierwsza wizyte chcialam isc na NFZ lecz niestety dlugi termin oczekiwania zniechecil mnie, a to byl jakos 8 tydzien wiec chcialam wszytsko wiedziec, poslam wiec pewnego pieknego dnia prywatnie.

Odczucia jakie wiązały mnie z tą wizytą (ponownie stwierdzam ze poszlam prywatnie) strasznie mila kobieta, wszystko tlumaczy, mialam wrazenie ze zwiaze sie z nia na dluzej. USG zrobiła tłumaczyła wszystko po 3 razy, dopytywała sie kazdego szczegolu, strasznie spodobalo mi sie to stwierdzialam ze trafilam na kompetentnego lekarza.
Obawy zaczely sie dopiero kiedy powiedziala ze w ciągu całej ciąży bede miala TYLKO 3 badania moczu, morfologi, jak inne kobiety maja co 2-4 tygodnie. Zapisala tylko jakie badania mam zrobic, i nic.. ani żanego skierowania, ani nic.
No cóż, stwierdzialam ze moze da przy nastepnej wizycie. W kalendarzu zapisala termin wizyty+usg. Na koniec dała 2 torby z gazetami o maluszku. Byłam bardzo zadowolona, az sie dziwiał ze jest tak bardzo mila.

Druga moja wizyta, odbyła się na NFZ. Był to 12 tydzien, dlatego ginekolog musial zrobic badanie przyziernosci karkowej, i juz zaczal sie problem ze na wizyte jak i na usg powinnam sie zapisac, ale jak wół sobie zapisala w swoim kalendarzu. Fakt usg robila dosc dlugo, bo maluszek lezal na pleckach a niby powinien na boku. Dała mi skierowanie na mocz,krew,glukoze.. nie wytlumaczyła gdzie mam sie udac, do jakiej placowki, a sama pytajac byla oburzona ze niewiem. Zapytalam rowniez o cytologie, mialam robiona 1.5 roku temu dlatego stwierdzila ze nie musze, ale jak chce to 30zl kosztuje.
Ta wizyta byłam przerażona. I kompletnie ten ginekolog mi nie odpowiadał.

Przeczytałam cały watek znalazlam pare postow dot wlasnie tej ginekolog. I potwierdzam ze jest kobieta mila, ale tylko jak zaplacisz. Wtedy o mało to w tył nie wejdzie. Ale na NFZ kompletna klapa, jak dla mnie. Może na kontrolne wizyty jest wporządku, ale wg mnie na prowadzenie ciąży się kompletnie nie nadaje.

Szukam szybko innego ginekologa, zastanawiałam się nad lek.med. Adam Sokołowski, przyjuje w Falck'u - wiecie może coś kobitki na jego temat? Nie chce znowu isc do niekompetentnego lekarza.
Ciesze się ze mogłam niektorym kobietka pomoc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Odnowienie
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

To ja się dołączę. Nie polecę nikomu napewno dr. Kopczyńskiej która przyjmuje w WOMPie na Śmiałego. Poszłam do niej po 2 testach pozytywnych, i najpierw dostałam opiernicz że odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, a później że przyszłam tak późno. Generalnie przez 6 tygodni (od 5 tc poczynając) nie chciała potwierdzać mojej ciąży. Przy każdej wizycie jej badanie polegało na dotknięciu mojego brzucha, i stwierdzeniu " no coś tam może być, ale to w sumie tak jak przy okresie więc nie wiadomo" o USG musiałam się wręcz prosić, a od niej usłyszałam że po co i tak nie będzie nic widać, ale jak bym chciała do niej przyjść prywatnie to jak najbardziej, i że nawet zdjęcie dostanę. Jak poprosiłam o zwolnienie, bo pracowałam przy chemikaliach, to powiedziała ze nie dostane, i ze wypisze mi karteczke zeby przesuneli mnie na inne stanowisko. Tlumaczyłam jej chyba z dobre 15 minut ze u mnie w zakladzie takiej mozliwosci nie ma bo poprostu nie ma stanowiska bez stycznosci z chemikaliami, a jak jest to z kolei sie duzo dzwiga wiec tez odpada. Wypisala mi to zwolnienie z wielka obraza i od niechcenia. Jak przyszlam po nastepne to powitala mnie slodkim "czys ty babo zglupiala ze nastepne zwolnienie chcesz"

Kobieta która robiła mi USG też nie była miła. Hałaburda czy Hałabarda jakoś tak się nazywała, w każdym bądź razie kobieta nakrzyczała że nie mam ze sobą ręcznika i prezerwatywy, że ona nie jest hurtownia itp. Jak chciałam popatrzeć na ekran, to nakrzyczała że nie ja tu jestem od patrzenia, a jak spytałam czy dostanę zdjęcie to pożegnała mnie krzycząc "nie jesteśmy jakąś drukarnią" Generalnie uciekłam do dr. Lejman na Łokietka i jestem mega zadowolona!

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Dyiewcyznz a co mozecie powiedziec o dr. Misiak ze Stargardu?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Witajcie Drogie Mamy,

Niestety ginekolodzy to też ludzie, niekiedy straszni. Dlatego chciałbym coś zaproponować. A mianowicie gdy spodziewacie się dziecka wybierzcie się do ginekologa z mężem tj. ojcem dziecka. Na każdą wizytę możecie go z sobą zabrać. Gwarantuje wam że żaden lekarz w jego obecności nie pomyśli nawet o tym żeby się wami zająć w nieodpowiedni sposób! Po pierwsze będzie się bał zdenerwowanego ojca który w genach ma zakodowane dbanie i bronienie swojej rodziny, po drugie mama, często bardzo zdenerwowana już samą wizytą u gina, będzie czuła się pewniej i odważniej.

Jak najbardziej popieram tworzenia takiej list, niektórym to był bez mrugnięcia zabrał prawo wykonywania zawodu!

Pozdrawiam
Przyszły tata

PS. Ja z żoną chodzę na badania razem i zawsze jest miło i profesjonalnie (przynajmniej z mojego punktu widzenia), już nie możemy się doczekać naszego maluszka :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Zachodniopomorskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]