Dzisiaj jest wt gru 12, 2017 8:40 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Wielkopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość

Witam :)

Termin mam na 8 marca i zastanawiam się którym szpital wybrać. Zastanawiam się nad szpitalem na ul. Lutyckiej - jak tam jest ? co trzeba zabrać ze sobą do szpitala ?

Będę wdzięczna za opinie szpitali. Pozdrawiam :))

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Rodziłam na Lutyckiej, więc się na temat tego szpitala wypowiem.
- Oprócz swojej kosmetyczki (zaopatrzonej wg własnych upodobań) dorzuć do listy balsam do ust, bo ja np. miałam bardzo suche i szczypały po porodzie.
- stanik do karmienia, to chyba logiczne
- ręczniki (najlepiej duży i mały, a najlepiej po dwa z każdego rodzaju)
- ja miałam łazienkę w pokoju po porodzie, więc nie musiałam latać za daleko.
- klapki pod prysznic/do chodzenia po sali,korytarzu ew.
- szlafroczek (nie za gruby, bo tam gorąco jest, a po porodzie będziesz się pocić mocniej)
- dużo wody bo pić się chce non stop, poza tym położne mówią by dużo pić, by mieć pokarm
- dla dziecka w zasadzie krem do pupci plus chusteczki (pampki dostawaliśmy od szpitala 5szt/dzień, aczkolwiek ja wymieniałam na te domowe pampki bo dostawaliśmy rozm2 i był dla nas za duży ciut) ale zabierałam je do domu i miałam na zaś.
- ubranek dla dzieci nie musisz mieć, bo dadzą ci wszystko, ale ja jednak polecam! wiadomo jak to szpitalne.
- rożek też masz od nich - to taki kocyczek w zasadzie jest
- weź sobie pieluchy tetrowe ze dwie (przydadzą się choćby jako podusia dla dzidzi czy jako zatamowywacz mleka z cycka)
- podkłady są ogólnodostępne
- koszule w razie co szpitalną również możesz dostać - za moich czasów wszystko to było przygotowane na takim stoliczku na korytarzu i można było brać do woli.
- majtki siatkowe - dobre, ale na noc lub po obchodzie, bo położne ganią za nie, bo rana nie oddycha i się dłużej goi. Ale na noc wygodne. Nie musisz chodzić jak kaczka trzymając udami podpaski.
- polecam jakiegoś swojego jaśka czy coś pod głowę. wygodniej będzie.
- kubek swój plus sztućce.

no chyba tyle z tych rad.

15.03.2013 - 631g (23tc 2d)
09.05.2013 - 1830g (31tc 1d)
10.07.2013 - 3750g (40tc)
25.07.2013 - 4190g (2t 1d)
02.08.2013 - 4540g (3t 2d)
09.08.2013 - 4840g (4t 2d)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Wielkopolskie