Dzisiaj jest wt paź 17, 2017 6:49 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Wielkopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PRZEDSZKOLA
Awatar użytkownika

Witajcie,
zachęcam mamy, których dzieci chodzą już do przedszkola do umieszczania opinii o nich. Sama zamierzam posłać Lilkę do przedszkola jak skończy 3 latka i zastanawiam się gdzie, bo w okolicy (Naramowice) jest kilka interesujących na pierwszy rzut oka opcji,
Drogie mamy, piszcie czy jest fajnie, do której dzieci mogą tam przebywać, ile to kosztuje itd.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiesz - to głównie zależy od dziecka - czy mu się spodoba czy nie. Bo to ono tam przebywa.
Koleżanka z pracy opowiadała mi, że zapisali dziecko do najlepszego przedszkola w okolicy prywatnego i okazało się, że dziecko tam tak się źle czuło, że nie chciało chodzić mieli poprostu cyrki i przepisała go do innego i jak ręką odjął - więc niestety trzeba samemu się przekonać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

masz rację, ale chodzi mi o to żeby nawzajem ułatwić sobie trochę życie. Zanim zapiszę Lilkę to chciałabym wiedzieć jakie zajęcia są w tym przedszkolu, czy leżakowanie jest obowiązkowe, do której godziny dzieci mogą być w przedszkolu, jaka jest cena, itd. Tego wszystkiego można się dowiedzieć ze stron internetowych czy dzwoniąc po przedszkolach, ale po to są takie fora, żeby sobie pomagać. Jak po moim (świadomym) wyborze przedszkola Lilce nie będzie odpowiadać, to będę szukać dalej, ale od czegoś trzeba zacząć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Oj chyba rzeczywiście jeszcze nie zaczęłaś dzwonić. Obłożenie w przedszkolach państwowych jest tak duże, że tak naprawdę cieszysz się, że dziecko się dostało. W tym roku 500 dzieci (3 latków) nie dostało się do przedszkoli. Najgorsza sytuacja jest na winogradach.
Jakie są zajęcia dowiesz się na stronie danego przedszkola.
Odnośnie leżakowania to na przykładzie Piotrusia powiem Ci, że często nie dotrzyma do leżakowania - bo zasypia przed :) (narazie w żłobku) bo też jest. I tutaj jak dziecko nie chce spać. Bawi się zabawkami. Bo każde dziecko potrzebuje innej ilości odpoczynku.
Dzieci jak są w domu wstają stanowczo później a tu już około 6 - 7 zrywasz go z łóżka. Dorosły chętnie taką drzemkę w dzień by sobie uciął.
A potem nie jesteś w stanie zorganizować mu w domu tyle różnorodnych zabaw, które wymyślają Panie i oczywiście dzieci. Dlatego dzieci często już są tak zmęczone, że same padają. Leżakowanie nie polega na tym że dziecko musi iść spać ale leży sobie na łóżeczku i ogląda książeczkę. Jest to chwila wyciszenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Podbijam temat..Mam 3, 4 przedszkola gdzie dzieci mogłyby się dostać od grudnia..Ile kosztuje żywieniówka w poznaniu i jak to wygląda z opłatami..nie ukrywam, ze chodzi mi też o zniżki, macie, jeśli tak to od czego, tylko od opłaty stałej, czy od ogólnej kwoty??
Przy okazji mamy dzwońcie, sa miejsca dla 4, 5 latków.tych ostatnich przyjmują praktycznie wszędzie :lol: Ja obdzwoniłam dzisiaj 30 przedszkoli z rejonu stare miasto, jezyce jakby co służę informacją :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a mnie interesuja opinie o 2 przedszkolach tzn. "mały olimpijczyk" na ogrodach i przedszkole Nr 31 na Mielżyńskiego. Czy są na forum dzieci chodzące do któregoś z tych przedszkoli ??? Możecie mi coś więcej powiedziec odnośnie tych przedszkoli ??? jakie macie o nich zdanie ???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A ja mam pytanie czy są tutaj Mamy, których dziecko lub dzieci chodzą do Przedszkola nr 127 na os. Pod Lipami?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój syn chodził do 116 na Pod Lipami. Super wspomina przedszkole :) ja zresztą też. No ale to nie 127 - jak tam sprawa wygląda nie wiem ale moja Córa chodzi obok do żłobka i w żłobku się jej bardzo podoba :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A może ktoś mógłby powiedzieć coś o Przedszkolu Nad Różanym Potokiem?

Offline Wyświetl profil  

<regulamin>

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Filip od pół roku chodzi na os. Łokietka do grupy w bloku i wbrew obawom nie chce wracać do domu. Super tam je, a panie są świetne i kochają dzieci. Dyrektorka i pani zastępca tez bardzo fajne.

Wcześniej chodził rok do 5-cio godzinnej Motylarni Fundacji Familijny Poznań. Tutaj jesteśmy o wiele bardziej zadowoleni.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój synek chodzi do olimpijczyka już 4 rok i nie zamieniłabym tego przedszkola na żadne inne :) :) awantura jest jak nie może iść do przedszkola :) więc mi innej rekomendacji nie potrzeba :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czy jest tu mamusia, której dzieciaczek/dzieciaczki chodzą/chodziły do przedszkola nr 20 na Orła Białego?
Chciałabym bardzo zapisać od września tam mojego Tobika i chciałabym posłuchac opinii ogólnie o pkolu.

15.03.2013 - 631g (23tc 2d)
09.05.2013 - 1830g (31tc 1d)
10.07.2013 - 3750g (40tc)
25.07.2013 - 4190g (2t 1d)
02.08.2013 - 4540g (3t 2d)
09.08.2013 - 4840g (4t 2d)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Wielkopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]