Dzisiaj jest pn gru 11, 2017 6:55 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Wielkopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Czy możecie polecić jakąs szkołę rodzenia w Poznaniu?
Czytałam o kilku w necie, ale nie wiem co jest najlepsze?
Czy jest w Poznaniu jakas w ogóle darmowa szkoła tak jak w innych miastach? Bo o takiej informacji nie znalazłam.
O ile wcześniej trzeba się zapisać?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Polecam Ci Szkołę Rodzenia na Kasprzaka pod patronatem Św.Rodziny. Chodziliśmy tam z mężem w lutym-marcu i bardzo miło wspominamy zajęcia w niej. Są prowadzone przez Panią Beatę Sobalę, bardzo miłą położną z Kliniki, babka jest do rany przyłóż. Zawsze odpowiadała na nasze pytanie, radziła nawet jak ją bombardowałyśmy sms'ami z milionami pytań. Po porodzie odwiedziła mnie na oddziale poporodowym. Polecam z czystym sumieniem :)

Kosztowała dosyć dużo, 160zł/m-c, ale nie żałuję ani złotówki, bo poród wspominam bardzo miło. Po Szkole Rodzenia dostajesz zaświadczenie i uzyskujesz rabat na poród rodzinny w Klinice.

O darmowej nie słyszałam, tanio jest w Raszei ale nie znam nikogo kto by tam chodził...

Jak coś to pytaj na priv, chętnie odpowiem...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też za Anią78 polecam Szkołę Rodzenia na Kasprzaka. Ja chodziłam w pażdzierniku i listopadzie ubiegłego roku. Zajęcia dwa razy w tygodniu, raz teoria, raz gimnastyka. Pani Beata super babeczka trafiła się przy moim porodzie :D .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam lekarza z polnej o raczej będę rodzić na polnej, wiecie coś o tamtejszej szkole rodzenia, bo chyba też jakaś jest?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a kiedy do takiesz szkoły nalezy sie wybrac i ile to kosztuje??

Jazda Na Motocyklu Jest Najprzyjemniejszą Rzeczą Jaką Można Robić W Ubraniu!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zgadzam się z Anią i Ulalą. Tylko Szkoła Rodzenia na Kasprzaka...i Pani Beatka! :)

Honda-najlepiej w 7 miesiącu zacząć. A o kosztach pisała Ania-160 zł za miesiąc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My chodziliśmy do Szkoły Rodzenia na Polną. Tania nie jest z tego co widzę (jakoś się w innych nie orientowałam, byłam tylko i wyłącznie nastawiona na Polną) , kosztuje 300 zł. Zajęć było chyba 9 po dwie godziny, godzina ćwiczeń i godzina teorii.
Trudno mi porównywać bo w innych nie byłam, mi ta odpowiadała. Ćwiczenia fajne, teoria też, z lekarzami, położnymi z Polnej właśnie, troszkę różnych gadżetów typu smoczki, wkładki laktacyjne, kremiki, balsamy, masa ulotek i na koniec album dla dzieciaczka (Pierwszy rok życia dziecka). Acha no i rabat 50% na poród rodzinny.
A i zwiedzanie sal porodowych. Wszędzie nas zaprowadzili.

Ja osobiście nie żałuję.

A kiedy :?: Z tego co pamiętam to po 24 tygodniu. A ceny jak widać bardzo różne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to jeszcze mam troszkę czasu :) rodze w maju :D

Jazda Na Motocyklu Jest Najprzyjemniejszą Rzeczą Jaką Można Robić W Ubraniu!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Yskyerka czy były problemy z miejscami? z dużym wyprzedzeniem się zapisywałaś?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Były problemy z miejscami. Ja się zapisywałam dość szybko, nie pamiętam dokładnie kiedy ale chyba coś koło 15 tygodnia ciąży dzwoniłam i już mieli ludzi pozapisywanych.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Rodziłam na Polnej, szkoła rodzenia okzała sie jak dla mnie zbędna, wg mnie szkoda kasy, można bez tego urodzić malucha, trzeba tylko współpracować z położną :) wdech nosem-wydech buzią :wink:
ale to tylko moje zdanie, powodzenia.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja nie uważam szkoły rodzenia za zbędnej. Urodzić pewnie że się urodzi i bez SR ale moim zadaniem można się tam wiele nauczyć i to nie tylko o wdechu i wydechu. Dla mnie to była dobra szkoła, otwarcie oczu na pewne sprawy pielęgnacji, karmienia itp. Pewnie jak ktoś może liczyć na pomoc mamy czy teściowej to może nie będzie mu pomocna, ja na taką pomoc liczyć nie mogę, moja Mama nie żyje a teściowa niech lepiej mi schodzi z oczu. Dla mnie SR była szkołą do której warto było pójść.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć!!
Polecam szkołę rodzenia przy Zachodnim Banku Komórek Macierzystych. Zajęcia kosztują 220 zł, 8 spotkań, które prowadzi bardzo zaangażowana położna, profesjonalistka. W zajęciach mają udział - ginekolog, pediatra, psycholog, doradca laktacyjny. Zajęcia zawsze rozpoczynają się ćwiczeniami. Nie ma tłoku. jedno spotkanie prowadzone było w grocie solnej, "zwiedzanie" porodówki na Polnej. Gorąco polecam!! Informacje można znaleźć na stronie internetowej ZBKM lub proszę o kontakt na PW - wyślę nr telefonu.
Zgłosć można się wcześniej, udział w trzecim trymestrze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Słyszałam wiele dobrego o "dobrym początku" państwa Koszli i tam się zapisaliśmy z mężem koszt 350zl nam akurat pasuja opcje weekendowe i są to 4 spotk zblokowane. Więcej będę mogła napisać po 23.02 bo wtedy zaczynamy.
Czy któraś z Was chodziła do tej szkoły, albo coś o niej słyszała?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Goraco Polecam Malinowa szkołe Rodzenia w KORNIKU -REWELACJA .Połozna z polnej P. IWONKA

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czy ktoś może coś napisać o SR przy Centrum Jogi Marii Stróżyk? Interesują mnie zajęcia w soboty, a ich koszt to 350 zł za 5 spotkań - w tym 1,5 h wykładów i 1h jogi. Mam wrażenie, że to dosyć dużo w porównaniu z innymi szkołami, więc nie jestem pewna czy warto. Będę wdzięczna za opinie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja chodziłam do szkoły rodzenia na os Bolesława Chrobrego do "Dąbrówki". Szkolę prowadzi położna ze szpitala na Lutyckiej. Płaci się 30 zl po każdych zajęciach (jest ich 10).Ja byłam bardzo zadowolona i bardzo dobrze przygotowana do porodu.i akurat złożyło sie tak że ta pani położna była przy moim porodzie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

adena pisze:
Słyszałam wiele dobrego o "dobrym początku" państwa Koszli i tam się zapisaliśmy z mężem koszt 350zl nam akurat pasuja opcje weekendowe i są to 4 spotk zblokowane. Więcej będę mogła napisać po 23.02 bo wtedy zaczynamy.
Czy któraś z Was chodziła do tej szkoły, albo coś o niej słyszała?

i jak? W porządku? Nam polecili tę szkołę znajomi i zamierzamy chodzić tam od września. Widzę, że już podrożeli, bo teraz edycja kosztuje 400zł.

Offline Wyświetl profil  

Ja bardzo sobie chwalę tę szkołę rodzenia, pracują tam sympatyczne i miłe położne, bardzo mnie uspokoiły i wytłumaczyły mi przebieg całego porodu, dzięki czemu nie stresowałam się tam bardzo, to świetna szkoła, na zajęciach panuje miła i sympatyczna atmosfera. Polecam

Offline Wyświetl profil  

Ja miałam czas przed ciążą i osobiście wybrałam się do kilku szkół rodzenia w Poznaniu na wstępny wywiad i obejrzenie komfortu sal czy wyposażenia. Ważne też jest poszukać dobrego zespołu położnych które są polecane - zwłaszcza że ta osoba potem jest z Tobą do końca porodu na sali.

Podobało mi się najbardziej wraz z przyjaciółką wspólnie chodziliśmy - bardzo miły i profesjonalny personel ! w placówce zawsze dostępny podczas zajęć jest terapeuta, psycholog, położna, fizjoterapeuta na mięśnie by przygotować je pod ciążę. W dodatku super małe grupy gdzie jest uczucie że poświęcają się na zajęciach tylko Tobie.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Wielkopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]