Dzisiaj jest sob lis 17, 2018 1:54 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Świętokrzyskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Witam Dziewczyny mam na imie Daria chcialam zapytac czy znacie lekarke Urszule Kloc z Sandomierza?Mam u niej wizyte w środe bo prawdopodobnie zostane mama a nie znam lekarzy z sandomierza bo jestem ze staszowa.dziekuje i pozdrawiam :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj. :D
Ja do niej nigdy nie chodziłam, ale koleżanka chodziła kiedy była w ciąży.
Młoda Pani doktor,bardzo miła dla swoich pacjentek i z zaangażowaniem poprowadzi cię przez ciążę.
Duży plus to to, że pracuje w szpitalu, więc jeśli rodziła byś również w Sandomierzu to również w szpitalu by się Tobą opiekowała.
Minusem jest to, że nie posiada w swoim gabinecie aparatury do badania USG.
W ciąży taki badanie wykonuje się co najmniej 3 razy (jeśli wszystko będzie przebiegać dobrze), więc czeka cię bieganie ze skierowaniem na to USG.
Tak było jeszcze w tamtym roku. Być może coś się zmieniło i ma już tą całą aparaturę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wielkie dzięki Daissy,prawdopodobnie bede rodziła w Sandomierzu bo w Staszowie z tego co słyszę jest tragedia.A Ty rodziłaś w Sandomierzu?Jakie są tam warunki?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam wszystkich. Dopiero dołączyłam do forum jednak wcześniej trochę czytałam wypowiedzi. W związku z tym mam kilka pytań bo już za tydzień mam termin porodu.Jest to moja pierwsza ciąża i poród. Rodzić będę w Sandomierzu. W związku z tym mam pyt. do dziewczyn które tam rodziły. Czy standardową procedurą jest nacinanie krocza u pierworódek czy może da się tego zabiegu uniknąć a jeśli tak to w jaki sposób ( wiem że na gimnastykę i masaże jest już za późno). Czy można się "dogadać" z położną i jak to zrobić? :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam
Kapka- nacinanie to standardowa procedura. Lepiej jak Cię natną niż miałabyś pęknąć, wtedy będzie się gorzej goiło. Ja byłam nacinana, szybko się zagoiło. Z położną ciężko się dogadać bo przy porodzie jest lekarz, myślę że on ma więcej do powiedzenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam
Nacinanie krocza to standardowa procedura tylko w Polsce :roll: Chociaż i u nas juz walczy sie z tym .Mnie nacięto i źle zszyto w szpialu w Tarnobrzegu. Dzięki temu rana goiła się ponad 3 miesiące :shock: Zawinił lekarz zszywający i ten który szybciutko ściągał mi szwy i niczego złego nie widział. :roll: Dlaego czasami boli mnie w miejscu zszycia.
Z tego co wiem to jak trafi się na naprawdę dobrą położną, która różnymi sposobami będzie walczyć o nienacinane , to można uniknąć nacięcia. Tylko, ze takich położnych, które chcą jest mało....
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

darusia pisze:
Witam Dziewczyny mam na imie Daria chcialam zapytac czy znacie lekarke Urszule Kloc z Sandomierza?Mam u niej wizyte w środe bo prawdopodobnie zostane mama a nie znam lekarzy z sandomierza bo jestem ze staszowa.dziekuje i pozdrawiam :D

Dwa razy rodziłam Sandomierzu i nie narzekam. Niektórzy uciekają z Sandomierza do Tarnobrzega ale jest też i na odwrót. Kiedy chodziłam w ciąży do lekarza, poznałam tam dziewczynę właśnie z Tarnobrzega, która miała rodzić w Sandomierzu.
Jak wychodzi porównanie to ci nie powiem, bo takowego nie mam.
Mogę ci powiedzieć, że zarówno lekarze jak i położne są bardzo mili, pomocni. Gorzej jest z tymi pielęgniarkami, które są od dzieci.
Oj, u nich rzadko natrafisz na chęci do pomocy. Człowiek obolały po porodzie, ruszać się nie może a one tylko przychodzą i krzyczą jak dziecko płacze.

kapka, w Sandomierzu nacinanie krocza to standardowa procedura. Nikt nawet cię nie poinformuję ani w momencie przyjęcia na porodówkę, ani podczas porodu.
Powiem ci tylko tyle, że naprawdę nie ma się czego bać. Cięcie jest wykonywanie w takim momencie, że naprawdę nie poczujesz kiedy cię ciachną.
Z położną raczej na ten temat się nie dogadasz ponieważ tak jak pisała poprzedniczka, kiedy już zaczyna się akcja porodowa na sali jest lekarz, on odbiera poród i o wszystkim decyduje. Z lekarzem raczej się nie dogadasz, bo wiadomo kto zawsze ma rację.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Niestety jestem trochę zawiedziona bo tyle piszą artykułów o tym iż nacinanie krocza wcale nie jest konieczne, że wszystko zależy od położnej i tak naprawdę tego jak ona poprowadzi poród. Cóż nie chodzi mi o to że się boję bólu, tylko o to jak oni to wykonają ( mam nadzieję, że nic nie spartaczą). No trudno trzeba żyć dalej. Mam tylko nadzieję, że kiedyś to się zmieni i w Sandomierzu.
Pozostaje czekać na lepsze czasy lub na "nowocześniejsze" :wink: położne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja wczoraj byłam u lekarza i juz wiem na 100%ze zostane mama bardzo sie ciesze ale tez boje.Wiem ze bede miała cesarke bo wcześniej miałam zapalenie miesnia sercowego oby bylo wszystko ok.Teraz tylko musze sie zdecydowac na jakis szpital i kurcze nie wiem co robic sandomierz czy staszów?Dziewczyny a moze któras z was rodziła w staszowie? :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jak jest w Staszowie, nie mam pojęcia. Wiem tyle co ze słyszenia i nie są to pozytywne opinie.
Ale jeśli Ty jesteś ze Staszowa to napewno masz jakąś koleżankę, sąsiadkę czy znajomą, która może ci coś na ten temat powiedzieć.
Ja mieszkam dokładnie w Klimontowie i stąd nikt nie jeździ do Staszowa. Każdy wybiera Sandomierz lub Tarnobrzeg. Być może coś w tym jest ...

darusia jak tam wrażenia po pierwszej wizycie? Była gdzieś u siebie w mieście czy u tej Klocowej.

Acha dziewczyny z Sandomierza. Czy to prawda że Pani Petelewicz nie przyjmuje już w ogóle, nawet prywatnie.
Prowadziła mi obie ciąże i jestem z niej strasznie zadowolona. Wspaniały człowiek i lekarz. Teraz chciałam iść do niej porobić badania kontrolne a słyszę, że nie prowadzi już praktyki lekarskiej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja na pierwszą wizyte poszłam do lekarki w staszowie,dała mi skierowanie na badania(jutro je zrobie)a z wynikami to juz pojade do innego lekarza na pewno nie w staszowie.Dzisiaj się dowiedziałam ze w staszowie lekarze na niczym sie nie znaja a jedna lekarka zaraża dzieci na ginekologi gronkowcem jedno zmarło a dwoje jest niepełnosprawnych coś w tym jest bo jakieś 2 lata temu przecierz 2 dzieci miało sepsę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a wrażenia super dzidziusia jeszcze nie widać bo to 4 tydzien ale bardzo bardzo się ciesze :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pani Petelewicz nie prowadzi prakyki bo miała bardzo poważną operację.....
Co do Staszowa to w grudniu rodziła tam swoje drugie dziecko moja koleżanka i była bardzo zadowolona, o wiele bardziej niż z pierwszego porodu w Tarnobrzegu...
kapka mozże kiedyś nadejdą inne czasy i nie będą standardowo nacinać krocza.....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja po porodzie byłam na septyku przez 14 dni z moją dzidzią. Była na sali ze mną dziewczyna która rodziła w Tbgu, wypisali synka do domu z żółtaczką. Leczyła go w Sandomierskim szpitalu.W Tbgu septyka nie ma.Położna jedna stwierdziła że rodzą w Tbgu bo tam mają nowe kafelki a jak cos sie dzieje to lecą na ratunek do Srza.
Położne w Srzu są rózne, oczekują że my mamy wszystko wiedzieć, szczególnie kobiety które rodziły kolejne dziecko. Jak nie radziłam sobie z karmieniem to pomagały dopiero wtedy jak mój maluszek sie darł na cały oddział. Najmilej to wspominam panie kucharki :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Acha i jeszcze jedno- położne przy porodzie miałam super, trafiłam na dwie zmiany. Bardzo fajne kobietki. Rodziłam od 11 do 21 więc zdążyłam sie nasłuchać, nagadać i napatrzeć. Przy porodzie miałam doktora Siulika, ponoć mogłam trafić lepiej;) On dobrze robi cesarki, tak mówią.
I tak najgorsza jest pierwsza kupka, jak to przeżyjecie to potem już będzie z górki. I życzę każdej z przyszłych mam jak najszybszego opuszczenia tego przybytku ;
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tusiaaa ja rodziłam w Tarnobrzegu we wrześniu 2006 roku. Rodziła ze mną dziewczyna z moich stron i wypisali jej synka z żóltaczką do domu :roll: Wtedy bardzo szybko chcieli się pozbyc matek z dziećmi bo oddział miał być remontowany tj. malowany. No a niestety na orodówce zemna leżało parę dziewczyn po terminie, których dzieci wcale a to cale nie spieszyły się :lol: Połozne były super za to panie z noworodków (dokładie 2 ) troche nerwowe.
Ostatnio zastanawiamy sie nad rodzeństwem dla naszej córki i szczerze mówiąc nie wiem gdzie chciałabym urodzić........

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam!tez chodzilam pzrez 6 lat do Pani Petelewicz i wielka szkoda ze tak jej sie los potoczył.Zaczeła rowniez prowadzic moja 1 ciąże ale nie dokończyla:(
ja rodzilam 3 miesiace temu w Tbg kazdy mi radzil tam bo w sandomierzu niby gorzej.Ale chyba teraz jak bede miec kiedys 2 dziecko pujde do s-rza.jeżeli chodzi o tbg moge powiedziec ze estetycznie tam i bardzo czysto.Połozne bardzo mile i lekarze(choc kilku niemilych bym wyliczyla):)Fajnie jest to ze sa godziny odwiedzin praktycznie caly dzien nie ma limitu czasowego.Fajna sa sale jak rowniez porodowe.Ale jedynie co mnie tam dobilo to po porodzie sala nowowrodkowa tzn siostry z tego dzialu.Zero checi udzielenia pomocy i pretensje jak prosilam o pomoc w pokazaniu jak sie karmi dziecko.
Mialam ciecie cesarskie i po operacji 3 gdz przywiezli mi dziecko i kazali sie zamjowac juz nim jak ja nie mialam sily na nic nie mowiac o wstawaniu ze nie mogalam.Gdyby nie pomoc meza nie dalabym rady.A jak w nocy mąż zawiół tam dziecko zeby popilnowali bo ja nie mialam jak to go odesłali.
Nie wiem jak jest w s-rzu ale mam nadzieje ze lepiej.

A mam jeszcze pytanie dordzcie mi jakiegos dobrego ginekologa bo nie wiem gdzie sie udac.Oraz gdzie i kiedy przyjmuje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mniszka1604 ja tez poprosiłam o pomoc przy karmieniu, bo moja mała nie chciała jeść. Niestety w sobotę miała dyżur pani, która w odpowiedzi na moją prośbę potraktowała mnie niezbyt przyjemnie. Wieczorem miała dyżur inna, która bardzo chętnie pomagała, ale pewien niesmak pozostał.
Co do lekarza to ja też szukam jakiegoś dobrego.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny nie piszcie posta pod postem :!: :!: :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ktos moze jest jeszcze z s-rza!???????

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Świętokrzyskie

Strefa czasowa UTC [letni]