Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 9:23 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Świętokrzyskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość

Witajcie!
Jestem ze Skarżyska i nie mam bladego pojęcia gdzie mogą u nas być sklapy z akcesoriami dla przyszłych mam i ich Dzieciątek. Jeden znalazłam na Milicy, koło Żabki. Jedno stoisko jest na górze w SDH'u.... i czy to wszytsko? A gdzie może sie ubrać Kobietka,której zaczyna widac brzuszek?Przecież nie będę chodziła w zaciasnych spodniach;)
Pozdrawiam i czekam na wieści.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj,
Dawno mnie tu nie było. Ja mam 9-mies córeczkę i mieszkam w Skarżysku. Co do ubrań ciążowych to na 1 piętrze w SDH-u jest stoisko. Proponuję jednak wybrać się na Targ bo też jest jedno stoisko pod wiatą z ubraniami ciążowymi i jest naprawdę taniej. Całą wyprawkę dla córci kupiłam w Kielcach, bo tu było drożej. W Skarżysku są sklepy: w SDH-u na 1 i 2 piętrze, na ul. Niepodległości (jadąc do dworca to po prawej stronie w budynku na 1 piętrze), na ul. Sikorskiego (chyba) ulica, która prowadzi do Urzędu Miasta. Ja kupiłam wszystko w Kielcach w hurtowni na ul. Górnej, jest też duża hurtownia na ul. Łódzkiej (zjeżdżając z obwodnicy za Makro pierwsza w prawo). Mają tam o wiele większy wybór niż w tym zad... Skarżysku. Wózek kupiłam w komisie na Jarońskich (Kielce).
Mam nadzieję, że skorzystasz z tego małego przewodnika. Napisz coś więcej o sobie.
Pozdrawiam
Magda

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję Ci bardzo za informacje!Za tydzień będziemy z moim Marcinem w Kielcach to popatrzę w tych miejscach, o których piszesz.
My jesteśmy świeżo po ślubie i spodziewamy się naszego pierwszego Maleństwa.Dzieciątko ma przyjść na świat niby na dzień Matki (niezły bym miała prezent;)),ale ta data może się przecież zmienić. Oboje tu pracujemy,tzn ja jestem do porodu na zwolnieniu,więc czytam o ubrankach,wózkach itd na necie.Ogólenie to się ogromnie cieszymy i najchetniej to juz byśmy wszystko kupowali,...tylko,że rodzice torchę nas hamują;)Ale jak już zacznę dzidziusiowe zakupy,to...super:)
Pozdrawiam.Agata

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej Dziewczyny!
Ja tez jestem ze Ska i myslalam ze tylko ja jedna :D
Piratek-jest jeszcze stoisko ciazowe w Stempo ale jest tam bardzo drogo.Za zwykla bawelniana bluzke zaplacilam 80 zl!
A wyprawke dla dziecka kupilam w tym sklepie na Niepodleglosci co pisze Magda i jakos tanio mnie wyszlo az sie zdziwilam i oprocz tego dostalam znizke bo tak duzo kupilam i poduszeczke dla dziecka za darmo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W Skarżysku chyba zaczynają powoli rodzić,albo zachodzić w ciążę dziewczyny z wyżu demograficznego...hihihi Będą za parę lat pełne przedszkola ;)
Na tym stoisku w Stempo byłam,ale jak zobaczyłam bluzeczkę za 92 i 99 zł jakoś mi mina zrzedła (zżedła?).Tańszych nie było....jak mam sobie zmienic całą szafę,to bym chyba musiała się zaporzyczyć ;) No ale jakoś to byc musi!Mój Marcin zawsze marzył o skoku na bank ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Piratek-a w którym tyg jestes?
Dziewczyny a mogę spytac na jakiej ulicy mieszkacie?Ja na Górniczej,to znaczy teraz mieszkam w Anglii a jak przyjezdzam do Ska to własnie tam.
A co do ubrań ciążowych to na początku kupiłam 2 pary spodni i własnie tą jedną bluzkę ale potem stwierdziłam ze się nie opłaca bo bo jak nawet byłam w 9 miesiącu to chodziłam w sweterkach sprzed ciązy i super pasowały.Oczywiście te które były z bardziej rozciągliwego matariału.I z bluzkami było tak samo.No jedynie trzeba było tylko spodnie ciązowe kupić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja jestem już prawie w 12 tyg ciąży.A czemu pytasz?No a mieszkamy na Milicy,w małym,wynajmowanym i okropnie zimą zimnym mieszkanku;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja na 1-go Maja.
Spodnie ciążowe kupiłam na allegro, a bluzy to męża nosiłam i koszule, na allegro kupiłam też majtki ciążowe (w Tesco były 2x droższe), natomiast rajstopy ... to podpowiedź innych mam ... nosi się na odwrót (tzn. pupa z przodu) i nawet bardzo duży brzuszek się mieści. Ja w ciąży przytyłam 26 kg i ponad 50cm w pasie, więc naprawdę trudno już było pod koniec. Szkoda wydawać nie wiadomo ile pieniędzy na ciuchy, które się nosi 2, 3 miesiące. Ogrodniczki (spodnie i spódnicę) to kupiłam w ciuchach.
Zależy ile kto ma kasy do wydania, ale można naprawdę tanio się w ciąży ubrać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No ja właśnie szukam tańszych ubrań,gdyż wychodzę z tego samego założenia,że tych ubran znosić nie zdązę :) Na allegro ostatnio było wszytsko drogie....ale midopiero zaczyna być widać brzusio:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Piratek-pytałam z ciekawości :D
A z ubraniami ciążowymi to własnie tak jest-nie ma co szaleć.
Ja pod koniec ciąży chodziłam w bluzkach mojej mamy bo wtedy były na mnie dobre a po porodzie z koszulach mojego taty zeby łatwo było mi się dostać do piersi(zwłaszcza że mój mały spędzał przy nich większość doby).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kuszule taty powiadasz...w sumie nieżły patent.No ale spróbuję zakupić jakies mojemu Marcinowi,a potem bede mu podbierała ;)Narazie MUSZĘ sobie kupic jakieś spodnie i spódnicę,bo się ledwo mieszcze juz w te co mam ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Szkoła rodzenia jest w Szpitalu.
Do jakiego gin chodzisz? Bo mnie moja Pani doktor poinformowała (chodziłam do Miller).
Spotkania były w każdy wtorek, ale to prawie rok temu, więc nie wiem jak jest teraz, wystarczy zadzwonić na oddział gin-położniczy i Ci powiedzą.
Tak naprawdę w Skarżysku szkoła służy tylko temu żeby dostać papierek, bez niego mąż nie będzie mógł uczestniczyć przy porodzie. W szkole nie ma zajęć z oddychania ani żadnych ćwiczeń, ale są za to spotkania z położnymi ze szpitala. Jest nauka opieki nad noworodkiem, zwiedzanie oddziału położniczego, spotkanie z lekarzem ,który udziela wszelkich informacji o ciąży, jest też spotkanie poświęcone karmieniu piersią.
Ja chodziłam i byłam bardzo zadowolona, niestety jak już doszło do porodu to męża nie było w S-ku i byłam sama. Teraz się cieszę, że tak wyszło. Na tym forum są w zasadzie tylko pozytywne opinie o porodach rodzinnych, ale ja się cieszę, że męża nie było przy mnie.
Mam nadzieję, że te informacje Ci się przydadzą.
Jakby co to pisz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzięki za odp
Ja chodzę do dr Raczka. Polecono mi go i jestem narazie zadowolona.O szkołe rodzenia pytam,bo zawsze jak u niego jestem,to zapominam zapytać :)
Szkoda,że nie ma zajeć z oddychania,bo słyszałam,że bardzo pomagają.No a czy takie zajecia były odpłatne?I czy jest jakis termin kiedy przyszli rodzice powinni sie zgłosic??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A tak w sumie,to zwiedzanie oddziału i spotkania z połżnymi niebardzo mnie interesują,bo ja i tak niebędę na 99% tu rodziła.Bardziej mi zależy na cwiczeniach.... no ale z drugiej strony jak mam dojeżdżać na zajęcia do Kielc.... :( Ech to nasze zapyziałe Skarżysko... :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja jak byłam w szpitalu to dziewczyny mi mówiły że nie trzeba chodzic do tej szkoły rodzenia tylko wystarczy iść do tego lekarza który jest tam szefem(nie pamietam nazwiska) i on wypisuje to zaswiadczenie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak, to fakt, wystarczy iść do lekarza, albo na 1 spotkanie. Ja tak nie chciałam, uważałam, że to mi się przyda, tym bardziej , że chciałam rodzić w Skarżysku. Położne tu są naprawdę suuuuper :D . Chciałam się przed porodem jak najwięcej dowiedzieć, tym bardziej, że w tym zapyziałym mieście nie mam nikogo z rodziny, kto mógłby mi potem pomóc przy opiece nad dzieckiem. Bałam się, że jak wyjdę ze szpitala to sobie sama nie poradzę. Mąż ciągle wyjeżdża i jestem praktycznie sama. Mnie te spotkania bardzo pomogły.
Co do oddychania, rzeczywiście łatwiej by mi było gdybym umiała, ale położna nauczyła mnie oddychać w 2 minuty, nie jest to skomplikowane.
Dlaczego nie chcesz rodzić w S-ku?
W którym szpitalu będziesz rodziła?

Moja siostra mieszka w Kielcach i ma 2 dzieci (3 w drodze), rodziła na Kościuszki i na Czarnowie, teraz myśli nad Prostą, a tak naprawdę to nigdzie jej się nie podobało. Na Czarnowie miała taką opiekę, że mąż musiał ciągle u pielęgniarek interweniować. Na Kościuszki źle ją zszyli po cesarce i szwy puściły podczas drugiej ciąży.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Co do oddychania to rzeczywiście jest to proste jak drut.Ja jakoś sama wiedziałam jak mam to robić.Intuicja?Poza tym połozne rzeczywiście były miłe podczas porodu.Wspominam go bardzo dobrze(oprócz bólu oczywiście).
Ale poten na sali poporodowej to już nie było tak kolorowo.Musiałam o wszystko prosić a pielęgniarki ciągle powtarzały że nie mają czasu i piły sobie kawkę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć dziewczyny!

ale fajnie że jest ktoś ze skarżyska myślałam ze tylko ja :lol:

co do ubrań ciążowych w Kielcach na Sienkiewicza są 3 sklepy w których jest duży wybór ciuchów i są dużo tańsze niż u nas
ale z mojego doświadczenia powiem że opłaca sie kupić tylko spodnie, bluzki ciążowe miałam chyba 2, teraz jest taka moda że można kupić takie które i później się założy

a co do ubrań dla maluszka to naprawdę fajne ciuszki są w tesco na hali (w Kielcach) Cheeroke albo Tesco, jakość naprawdę super a bardzo tanie i ładne! ja za tandentny pajacyk w sklepie na Sikorskiego zapłaciłam 19zł a w tesco za 3 szt płaci się od 19 do 45 zł :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Magdaleno 1976: ja nie powiedziałam,że nie chcę rodzic w Skarżysku,tylko,że raczej nie bedę.A to z bardzo prostego względu,otóż mój lekarz prowadzący dyżuruje w Kielcach.Zreszta samych złych rzeczy sie nasłuchałam o oddziale w Sku,a raczej o ludziach tam pracujących.

No a co do ubranek dla Maluszka,to ja zawsze sprawdzam czy nie są made in CHina albo chrl...bo nie chce ,zeby mojemu dzieciatku wyrosły po dodatkowej rączce lub nóżce ;) Wiem,ze same chińskie badziewie jest w 5*10*15 - taki sklep ładnie bardzo wygladajacy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Piratek a w jakim ewentualnie szpitalu w Kielcach będziesz rodzic?

ja rodziłam na Prostej, mój lekarz tam kiedyś pracował i koleżanka tam rodziła, dlatego wybrałam ten szpital

poród był rodzinny więc chodziliśmy tam na szkołę rodzenia - fajna sprawa ale trochę przereklamowana ponieważ zajęcia o oddychaniu były tylko raz a tak tylko spotkania z położnymi i lekarzami, ale warto z 2 powodów:
1. dla faceta-żeby "obeznał" się z sytuacją - wiadomo że my czytamy na ten temat mnóstwo
2. zeby poznac położne - one sa najwazniejsze przy porodzie, mozna sie umowic z polozna ze przyjedzie do porodu

ogólnie moge polecic ten szpital - sala do porodow rodzinnych full wypas bo zwykle lozka to raczej narzedzia tortur;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Świętokrzyskie

Strefa czasowa UTC [letni]