Dzisiaj jest sob wrz 21, 2019 8:47 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Śląskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1444 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

DZIEWCZYNY TERMIN PORODU MAM NA 1 GRUDNIA WIEM ZE TO SPORO CZASU ALE PEWNIE PRZELECI, MAM DYLEMAT GDZIE RODZIC CZY ESCULAP CZY WYSPAŃSKI?? NA 100%WYKLUCZAM WOJEWÓDZKI!!!!!!!!!
PROSZE O PORADY DZIĘKI

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja na ten temat moge się wypowiedzieć....

całą ciążę byłam nastawiona na wyspiańskeigo, chodziłam do lekarza, który tam przyjmuje, jednak kilka dni przed porodem rodziła w wyspiańskim moja znajoma, która nie wspomina tego zbyt miło(nieciekawe połozne, długo ją trzymali, po porodzie była na sali z kobietami w ciąży, brak pomocy i tak dalej) i w ostatniej chwili(a byłam już po terminie 5 dni) zdecydowałam się na esculapa.to był strzał w dzisiatkę, pojechałam tam na badanie(mimo, że nie byłam pacjentką wcześniej) i stwierdziłam, że rodzę tam..

jestem zadowolona, znieczulenie wychwalam pod niebiosy, bo mały nie chciał długo wejśc w kanał i nie wyobrażam sobie tego w szpitalu(trwało by bardzo długo, bo znieczulenie przyspieszyło poród) no i nie mam traumy porodowej :lol: :lol: tzn. mogę juz miec drugie dziecko i nie boję sie porodu...

jednak jest to klinika i nie maja takiego sprzętu jak w szpitalu i trzeba się z tym liczyć....decyzja nalezy do ciebie :P :P :P :P :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzieki pola 81 ja juz byłam na wizycie w esculapie u doktora Biernackiego mam nadzije ze bedzie wszystko ok

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jeśli miałabym wybierać ponownie, to znowu wybrałabym Wyspiańskiego-pola81, przykro mi, że Twoja znajoma miała takie przeżycia, ja jednak poród tam wspominam naprawdę miło. Położne były wspaniałe, cierpliwe i pomocne, to samo lekarka, która była przy porodzie, rozmawiały ze mną i baaaaaaaaaaaaaardzo mi pomogły przy porodzie! To, że Twoja znajoma była w sali z ciężarnymi-nie uważam, że to coś złego, poza tym możliwe, że to było wtedy, gdy był natłok na Wyspiańskiego-ja byłam ostatnią pacjentką, jaką przyjęli, resztę odsyłali pod Szyndzielnię-tyle było chętnych, więc to też o czymś świadczy :) po porodzie opieka też rewelacyjna, naprawdę musiała mieć jakiegoś pecha ta dziewczyna!
A co do Esculapa-tam bym się nigdy nie zdecydowała rodzić ze względu na brak sprzętu w razie czego...a nigdy nie wiadomo, co się stanie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja również jestem za wyspiańskim zwlaszcza ze co szpital to szpital maja sprzęt lepszy, nie spotkałam się ze złym traktowaniem, na dodatek mój dzidziuś miał niespodziewane problemy i dzięki Bogu że rodziłam w szpitalu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziunietka...nie wiem co do szpitala...moje kolezanki (a pare ich rodzlo) to wszystkie w wyspianskim i super...co do eskulapa to powiem Ci jedno (moj tata jezdzi tam na wezwania z wojewodzkiego) i wszystko ok jesli nie ma zadnych powiklan i jest bez problemu..pamietaj jednak ze w razie wszelkiego problemu czy to z dzidzi czy to z Toba i tak przyjedzie po Ciebie karetka bo tam nie maja wystarczajacego sprzetu aby zrobic kompletne badania...a w przypadku takiego maluszka niesterty kazda minuta sie liczy nie mowiac o jakims transporcie karetka...a skad masz pewnisc ze na 100 % bedzie ok? wiec ja bym sie zastanowila czy to dobry pomysl..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzieki dziewczyny mam straszny mętlik w głowie, zdecydowałam sie na Esculapa dla tego że nie chce rodzić w Wojewódzkim a tak może się zdarzyć jeśli nie będzie miejsc na Wyspiańskiego. Moja kuzynka rodziła 2 razy w Esculapie i była bardzo zadowolona.
MUSZE SIĘ POWAŻNIE ZASTANOWIĆ :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

szczerze powiedziawszy nie rodziłam w BB, ale gdybym miała tu rodzić, to esculap- za przemawia możliwość znieczulenia czy wyboru cc, no i nie męczą długo jak akcja nie postępuje. co do braku sprzętu dla dzieci- ja rodziłam w małym szpitalu, gdzie nie ma takiego sprzętu (szpital powiatowy) i jakoś nic ikomu nigdy się nie stało, także...
zresztą z relacji rodzących w BB dziewczyn to polecam zdecydowanie właśnie ESCULAP :lol:

no i dziewczyny sorki, ale to biedolenie o tym, że coś może się stać, że karetka itd... moja ciotka jest położną w szpitalu, gdzie rodziłam i powikłania zdarzają się niezwykle rzadko...a skąd pewność, że w szpitalu, gdzie jest odpowiedni sprzęt dobrze zdiagozują i udzielą pomocy, skoro trzymają kobiety po ponad dobę bez wód płodowych :?: :?: :?: :?: a niedotlenienia, niestety nie odwrócisz.... a to najczęstrze powikłanie przedłużającego się porodu :!: :!: :!:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja zdecydowałam się rodzić w Eskulapie, 24 paź mam tam wizytę u doktora Biernackiego, może któraś zna?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kasiabist
jak urodzisz to daj mi znac bede bardzo wdzięczna bo ja nadal sie wacham gdzie rodzić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziunietka ja mam termin na 4 grudnia, ale już obniżył mi się brzuch więc chyba urodzę wcześniej, za tydzień w środę jadę tam na wizytę kwalifikującą do porodu, napisze jak było jeśli jesteś zainteresowana.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja jeśli donoszę i nie będę rodzic wcześniaka ( w co coraz bardziej wątpię, tzn...ze uda mi sie dotrwac do 37 tyg) to tylko Eskulap bo niestety w innej sytuacji wojewódzki :(

Kasiabist
ja tez mam 24.10 wizytę u Biernackiego w Eskulapie na 16.15
:lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Isztar6
ja jestem godzinkę po tobie na 17.15, ciekawe jaki jest ten lekarz? no właśnie to mnie martwi że w przypadku przedwczesnego porodu chyba trzeba jechać gdzie indziej, bo czytałam na forum że tam nie mają odziału patologii noworodka i w przypadku komplikacji przewożą do wojewódzkiego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

rozmawiałam z nim przed chwilą przez telefon i powiedział że to zależy...musi ocenić wagę dziecka i powiedział że dobrze by było aby już mi podano sterydy w razie czego na rozwój płucek u dziecka...we wtorek oceni jakie mam szanse donosić i od którego tygodnia moge przyjechac rodzić w Eskulapie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: poród
Awatar użytkownika

A dlaczego tak źle się wyrażacie o wojewódzkim?, ja tam zamierzam rodzić (nowoczesny, spoko warunki), choć na 100% nie zdecydowałam jeszcze. Eskulap odpada bo tam nie ma wystarczajacego sprzętu...a mozna mieć pecha i trafić na jakies komplikacje. Do Wyspiańskiego nie jestem przekonana - jakiś mam niewytłumaczalny uraz (mama tam latatemu poroniła przy porodzie z winy lekarzy, a poza tym ten szpital wydaje mi się posepny)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Isztar a w którym jesteś teraz tygodniu? mi od jutra zaczyna się 34, też się boję przedwczesnego porodu bo mi mówią że mi się brzuch obniżył. A jak jest u ciebie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no to ja mam do wojewódzkiego uraz...tak po prostu...
Na początku ciąży po kilku dniach spędzonych na patologii wyszłam na własne żądanie bo nie mogła tam wytrzymać...jakas taka ogólna olewka panowała.
teraz tez powinnam być w wojewódzkim...odmówiłam przyjęcia na patologię, nie mam ochoty mieć tam dodatkowego stresu do tego wszystkiego a wszystkie leki jakie mogę brać juz biorę ( z ta różnicą, że w szpitalu dostałaby pewnie kroplówkę...)

jestem w 32 tyg. skurcze cały czas mimo fenoterolu, no-spy, relanium i magnezu...szyjka 1 cm....

a i małe rozwarcie też...

Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2007 1:55 pm przez Astarte, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o wojewódzki to moja kuzynka tam rodziła rok temu, męczyła się cały dzień i noc i nie chcieli jej zrobić cesarki, dopiero jak już była totalnie wyczerpana to jej zrobili. Teraz bardzo boi się kolejnej ciąży mimo iż chciałaby jeszcze mieć dzieci.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kasiabist odpisałam ci wyżej :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Isztar napisz po wizycie w Eskulapie co z twoim maleństwem. Życzę powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1444 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Śląskie

Strefa czasowa UTC [letni]