Dzisiaj jest sob wrz 21, 2019 8:18 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Śląskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3857 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 189, 190, 191, 192, 193  Następna
Autor Wiadomość

kajusiaw to fakt, że w gliwickim szpitalu jak jest wszystko ok z mamą i dzieckiem to trzymają tylko dwa dni, mnie też wypisano po dwóch dniach, ale z tego bardzo się cieszę, bo był 23 grudnia i na wigilię przynajmniej byłam już z malutką w domu :) myślę, że jeśli jest wszystko dobrze to nie jest za wcześnie, lekarze wiedzą co robią. ze skierowaniem od lekarza do porodu to jest tak, że dostajesz skierowanie i mozesz zgłosić się z nim do jakiego szpitala chcesz. ja przynajmniej tak miałam. aczkolwiek jeśli masz z góry wybrany szpital to lekarz może wpisać na skierowaniu ten właśnie szpital. nie wiem czy to coś ułatwia czy nie. w każdym razie gdyby poród zaczął się nagle to przyjmą Cię raczej wszędzie, nawet bez skierowania, chyba że zaczyna się bardzo wcześnie i w danym szpitalu nie mają sprzętu do ratowania życia wcześniaczków. ale o tym nie ma co mysleć na zapas zwłaszcza jak wszystko z ciążą ok :)

rzasia widzę, że Ty też zadowolona z porodu w Gliwicach, fajnie, uważam, że lekarze i położne tam zasługują na pochwałę za swoja pracę, a szpital na lepszą opinię niż miał do niedawnia, bo teraz jest tam naprawdę w porządku i fajnie rodzić. ja naprawdę dobrze wspominam mimo, że sam poród miałam długi i męczący, to bardzo mi pomagano, w trakice i po.

co do Pyskowic to się nie wypowiem, bo nie wiem nic, co prawda kumpela tam rodziła, ale pracuje tam jej mama, więc pewnie była traktowana specjalnie, także jej opinia sie nie sugeruję ;)

pozdrawiam gliwickie mamusie :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A jak tak czytam wasze opinie, to może rzeczywiście zdecyduję się na Gliwice?
Jak na razie o tym nie myślę, bo długa droga jeszcze przede mną i nie wiadomo jaka będzie. Jutro idę na wizytę do mojego lekarza i zamierzam zapytać czy mogłabym otrzymać już L4. Sytuację w pracy mam nie ciekawą odkąd zaszłam w ciążę ciągle się szefowa czepia a ja nie radzę sobie z tymi emocjami i od razu stres mnie bierze, nie kiedy ryczę :oops: Sami chcieliby, abym poszłam już na L4, ale to zależy co powie lekarza.

A może któraś z was wie jak to jest do końca z tym zwolnieniem. Czy mogą wezwać cię do ZUS-u na kontrolę? I czy w przypadku zwolnienia masz siedzieć ciągle w domu albo możesz sobie gdzieś pojechać odpocząć?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

ja wiem, że znajoma tak miała, że miała kontrolę z zusu podczas bycia na L4 w ciąży i cieszyła się, że była w domu w tym czasie, bo ponoć inaczej mogą być problemy. ale nie wiem, czy to nie dlatego, że ona miała L4 tak zwane leżące czy jakie tam inne jeszcze. nie wiem za dobrze jakie są rodzaje L4 i czy w ciąży są jakieś inne, bo ja w ciąży nie pracowałam i L4 nie było mi potrzebne. wiem na pewno, że jak się ma leżące L4 to trzeba być w domu cały czas, a zus lubi sobie ponoć kontrolować kobiety w ciąży, więc nawet wypad po zakupy może okazać się pechowy. ale uważam, że na pewno lepiej być na zwolnieniu niż męczyć się w pracy! chodzi przecież o zdrowie dziecka, a stres mu bardzo nie służy. także kochana jak szefowa taka niewyrozumiała to lepiej weź to zwolnienie...

a jakbyś chciała urodzić w Gliwicach i zależy Ci na znieczuleniu zewnątrzoponowym to polecam wybrać się tam wcześniej i ustalić co i jak w tym temacie, bo z tym akurat miałam problem. poprosiłam w trakcie porodu o znieczulenie i się okazało, że nie dostanę, bo jakaś konsultacja anestezjologiczna jest potrzebna, a ja nie miałam. i cały długaśny poród męczyłam się bez znieczulenia, myślam że oszaleję i umrę. zresztą w każdym szpitalu gdzie planujesz rodzić lepiej się dowiedzieć jakie mają zasady. no ale o rodzeniu na razie nie myślisz, więc się w szczegóły tego tematu wdawać nie będę ;)

a jak się w ogóle czujesz? masz/miałaś mdłości?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Czuję się ogólnie dobrze, mdłości jakieś tam miałam. Dwa razy wymioty mnie spotkały.
Właśnie wróciłam od lekarza i za 3 tyg mam mieć badanie na niewydolność szyjki macicy.
A od 3 czerwca dostanę już L4 i mogę sobie leniuchować spokojnie :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

a to teraz na wizycie pewnie miałaś badaną przezierność itp? czyli badania genetyczne, tak? a czemu na niewydolność szyjki? masz z nią jakieś problemy czy tak profilaktycznie?
fajnie, że idziesz na L4, korzystaj ile wlezie, pierwsza ciąża jest jedyna, niepowtarzalna i najpiękniejsza :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Badanie szyjki jest obowiązkowe tak mi powiedział lekarz prowadzący. On zawsze je wykonuje pacjentkom. A badanie genetyczne za nami już. Na razie jest OK.
Właśnie zamierzam leniuchować ile wlezie :) Mój luby chciałby mnie wywieźć na wieś do teściów, ale ja będę się zapierać nogami i rękami żeby nie jechać, bo tam nudy takie że blee... A poza tym zawsze mogę mieć kontrolę z ZUS-u :P

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

a no profilaktyczne badanie szyjki to tak, sama miałam robione chyba na każdej wizycie, myślałam, że coś bardziej szczegółowego masz na myśli ze względu na podejrzenie niewydolności ;) ale dobrze, że wszystko u Ciebie ok. no jeśli obawiasz się kontroli z zusu to lepiej w domu siedzieć ;p zwłaszcza jesli wyjazd do teściów się interesująco nie zapowiada ;) kontrole pewnie nie są aż tak częste, ale na moja znajomą akurat trafiło, pechowa jakaś :P

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Te badanie szyjki to pewnie robią przez pochwę :)
kurcze strach się przyznać ale nigdy nie miałam takich badań robionych :oops:
Nigdy nie wiadomo kiedy wezwą cię na kontrolę, więc lepiej siedzieć w domku.
Ja akurat należę do domatorek i wolę leżeć do góry brzuchem, a trzeba korzystać bo potem to już będzie ciężko.
Czemu brzuch nie chce mi urosnąć, w ogóle nic nie widać, że jestem w ciąży :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kajusiaw pisze:
To ile dni po porodzie leżałaś w szpitalu?
A w ogóle to jak to jest z tym przyjęciem do szpitala, dostajesz skierowanie od lekarza i jedziesz obojętnie do którego ci pasuje? Pytanie tylko gdzie cie przyjmą.

kajusia w szpitalu w Gliwicach spędziliśmy 13 dni.

Skierowanie od lekarza dostajesz, choc oczywiście jesli jest akcja porodowa, a ty skierowania nie masz, to i tak cie przyjmą.

A jeśli chodzi o ZUS - przyjść mogą do domu, bo w domu robia kontrolę. Jesli masz L4 leżące, to lepiej być w domu. Jeśli jest "chodzące" to spoko, zawsze możesz sie wytłumaczyć, że na spacerze byłaś, albo na zakupach. Ja kontroli nie miałam na szczęście.

A brzuszek urośnie, jeszcze będziesz miała go dość :wink: :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

rzasia to trochę leżałaś długo, ja nie wiem jak bym dała radę tyle wytrzymać.
Czekam, czekam na rośnięcie brzuszka :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

dałabys radę, dała. Dla dziecka wszystko :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

kajusiaw jesli chodzi o takie podstawowe badanie szyjki to ono jest normalnie na fotelu ginekologicznym przez pochwę, lekarz sprawdza po prostu ręcznie czy wszystko z szyjką ok. czasami niektórzy jeszcze mierzą jej długość na usg. a o brzuch się nie martw, w pierwszej ciąży bardzo wolno rośnie i późno sie pojawia, ja to właściwie nawet w 18 tygodniu ciąży nie miałam mocno widocznego brzucha ciążowego i tez się martwiłam, a nie było o co. w pierwszej ciąży to normalne że wyraźny brzuszek ma się dopiero około 20 tygodnia, więc jeszcze sporo czasu masz :) a potem faktycznie możesz miec juz go nie raz dosyć, bo to spory balast który się długo nosi ;)

odnośnie kontroli z ZUSu to tak jak rzasia pisze, oni nie wzywaja tylko do domu przychodzą :) jak masz leżące l4 to nie mogą cię nawet wezwać, bo wg l4 nie możesz wstawać na dłużej.

a pobyty w szpitalu to niefajna sprawa, ja dwa razy leżałam już w ciąży, za każdym razem na 4 dni, obserwacja i strasznie mi się dłużyło. no ale trzeba zakładać, że poród będziesz miała bez komplikacji i wyjdziesz jak ja po dwóch dniach z maleństwem ;) a w ciąży to jesli nie chcesz wylądować w szpitalu to lepiej z byle czym nie biegać na izbę przyjęć, bo od razu zostawiają "na wszelki wypadek" i trzymaja 4 dni, bo dopiero po tylu dniach NFZ im zwraca kasę za pacjenta. ja raz poszłam bo miałam "gorączkę" 37,5 i wymiotowałam (jak to w ciąży) i tak dla własnego świętego spokoju mnie zatrzymali... leżałam 4 dni bez sensu, bo "gorączka" zresztą jeszcze w dniu przyjęcia minęła. więc z takimi głupotami nie warto się tam fatygować, bo tylko sie można do szpitala położyć niemal na życzenie ;p no ale ja jak każda kobitka po raz pierwszy w ciąży wszystkiego się bałam.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To prawda, że będzie się miało dosyć później tego brzuszka, bo jakby nie patrzeć to trochę waży i robi się ciężki hihi...
Ja to chucham i dmucham na zimne, żeby wszystko było OK bez konieczności leżenia w szpitalu podczas ciąży, ale nigdy nie wiadomo co cię czeka. Do grudnia mam jeszcze trochę czasu i jestem ciekawa jak się będę w lato czuła.
No ale jak masz L4 chodzące to mogą się cię wezwać na kontrolę w każdej chwili przecież.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

myslę że w lato będziesz czuła się dobrze, bo wcale jeszcze brzuszek nie będzie duży, miałam jak wiesz podobny termin porodu do Twojego i w lecie czułam się właśnie najlepiej, brzuszek był jeszcze niewielki i w sumie drugi trymestr ciąży - najmniej dolegliwości. ja to nawet z moim M na skuterze śmigałam, chociaż wiem, to akurat było lekkomyślne, zwłaszcza na dziurawych polskich drogach :P ale wtedy tak jakoś nie myślałam nad tym i nawet ze szpitala jak byłam drugi raz na obserwacji w 22 tc to mnie mój M na skuterze odebrał. no tak czy siak jak sobie przypomnę jak czasem szalałam w ciąży to aż mi się włos jeży na głowie. jednak to też najwyraźniej dowód na to, że prawidłowej ciąży raczej niewiele zaszkodzi. no ale teraz to się już tyle naczytałam o odchodzących nagle wodach płodowych i akcjach porodowych w 22 tc, że chyba bym wolała plackiem leżeć, choć to by znowu była przesada w drugą stronę... z brzuszkiem to może będzie ciężko dopiero na jesień ;) ale nadal się sporo da, ja pod koniec października spokojnie po lesie na grzyby chodziłam, a to był początek 8 miesiąca. więc nie zawsze jest tak, że się ledwie łazi, 9 miesiąc może, wtedy się zaczyna naprawdę uciążliwie robić, ale wszystko do przeżycia :D pamiętam 10 dni przed porodem jeszcze szorowałam mieszkanie i malowałam ściany w pokoju i to na stojąco, więc nie mogło być tak tragicznie :P najgorsze było zakałdanie butow, schylać to się jakoś nie mogłam aż tak nisko i bez pomocy bym chyba w tym temacie nie podołała hehe, zwłaszcza że zimowe buty to były, takie do kolan. ogółem jednak mogę Cie pocieszyć - z terminem porodu na grudzień powinnaś mieć udane lato, nawet upały nie powinny jeszcze bardzo doskwierać, przynajmniej tego Ci życzę :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja to teraz jeszcze póki brzuszka nie ma to na rowerku z moim sobie jeźdzę :)
Powolutko, unikamy górek byle prostą drogą sobie jechać.
Na pewno ten 9 m-c należy do najcięższych, ciężko się już chodzi, daleko nie dojdziesz.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

pamiętam z czasu swojej ciąży, że z tym rowerem to zdania były podzielone, mi jeden gin mówił, że trochę mogę, drugi że kategorycznie nie, nawet mimo tego, że zdrowa fizjologiczna ciąża. więc w sumie nic nie doradzę w tej kwestii skoro nawet lekarze nie są zgodni ;) ja robiłam wszystko na wyczucie po prostu, miałam jakąś dziwna intuicje odnośnie tego co mi może zaszkodzić a co nie :P chociaż może mi się wydawało i miałam po prostu szczęcie :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja pytałam oto położną. Można jeśli oczywiście nie ma zagrożenia plamieniami. Na chwilę obecną stwierdziłam, że na razie daruję sobie jeżdżenie. Odpoczywam teraz na L4 w domu, mam zwolnienie chodzące, więc niczym nie muszę się martwić.
Muszę za to się wybrać po większe ciuchy, bo dżinsy już uciskają brzuszek.
W GCH jest sklep dla ciężarnych i można coś wybrać.
A może któraś z was zna jeszcze jakiś inny?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

jeśli chodzi o ciążowe ubrania to ja chodziłam w sukienkach i po prostu w legginsach kiedy było cieplo, a na chłodniejsze dni kupilam sobie dwie pary dżinsów ciążowych w H&M w Forum. to sa takie dżinsy mające gumkę na wysokości bioder po prostu, bez pasa ciążowego na brzuch, dzięki czemu chodzę w nich do dnia dzisiejszego mimo, że juz od dawna w ciąży nie jestem, one się nadają fajnie też na co dzień dla nieciężarnych. dlatego bardzo polecam ten fason, sprawdza się i w ciąży i po :) można kupić na dziale H&M mama, w sumie nie wiem jak teraz, ale myślę, że powinny być takie. tych z pasem na brzuch nie kupowałam, bo pas się przydaje ewentualnie pod koniec ciąży, wcześniej mi zwisał z brzucha, potrzebowałam już czegoś co by nie uciskało brzucha, ale pas doszywany do takich klasycznych ciążowych spodni jeszcze był za luźny, więc strzałem w dziesiątke były te bez pasa, z gumą na wysokości bioder. jeśli o bluzki chodzi to wiadomo, że starczy kupić o rozmiar czy dwa większe jak brzuszek rośnie i tyle, ja tam nie kupowałam specjalnych ciążowych bluzek czy sukienek. a w GCH nawet nie byłam, mimo że mój M mial tam wtedy sklep komputerowy :P

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To nawet nie wiedziałam, że w Forum jest coś dla ciężarnych w H&M. To chyba na piętrze jest ten sklep? Nie bardzo kojarzę układ sklepów, bo dawno tam nie byłam. Pracowałam kiedyś tam w Deichmanie, ale tylko pół roku. Będę musiała tam zajrzeć co mają ciekawego, myślę że ceny też jakies przystępne będą. Jeszcze pewnie czeka mnie też wybór jakiejś kurtki na jesień i zimę. Chociaż wolałabym urodzić tak szczerze w listopadzie, to wtedy nie trzeba zaopatrywać się w grubsze ciuchy.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

tak, te ciążowe ciuchy w H&M są na pietrze, trzeba ruchomymi schodami na górę wjechać i tam są dziecinne i ciążowe, taki mały ten dział ciążowy ale jest, jak ja kupowałam to były promocje, dwie pary spodni za 110 zł kupiłam. więc w sumie polecam :) z kurtka miałam problem faktycznie, w końcu kupiłam sobie za 35 zł jakąś puchową czarną w carrefour, rozmiar niby XXL, ale az tak wielka nie była, bo i ja nie byłam jakas mega wielka :P tylko oni tam maja te chińskie rozmiarówki. ogólnie mówiąc zakup mi się wtedy udał, bo po ciąży też ta kurtka na mnie jakoś specjalnie nie wisi i nie wygląda na taką tanią. a jak będziesz rodzić pod koniec listopada to już pewnie niestety i tak cieplejsza kurtka będzie potrzebna, bo pierwszego potrafi już naprawde zimno być.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3857 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 189, 190, 191, 192, 193  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Śląskie

Strefa czasowa UTC [letni]