Dzisiaj jest sob wrz 21, 2019 8:18 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Śląskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15391 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 770  Następna
Autor Wiadomość

witam serdecznie.. jestem z Jastrzębia Zdroju z województwa śląskiego. Jestem w 21 tygodniu ciąży i chciałam zapytać Was do jakich lekarzy chodzicie lub chodziłyście i gdzie chcecie urodzić lub gdzie Wasze maleństwo przyszło na świat :D Ja planuję urodzić w Żorach, bo o naszym jastrzębskim szpitalu słyszałam raczej niepochlebne opinie... ale zobaczymy jak to będzie :wink: niedługo wybieram się na usg 3d do Medicusa-myślę, że cena jest przystępna i zawsze warto mieć taką pamiątkę Pozdrawiam i mam nadzieję, że jest ktoś jeszcze :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Zapraszam Cię na forum dziewczyn z Rybnika i okolic

http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... start=2580

Ja zbliżam się już do końcówki.
Moja bratowa była n 3D w Medicusie.
A planuję rodzić w Wodzisławiu.
Pozdrawiam i zapraszam :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzięki za zaproszenie, postaram się kiedyś was odwiedzić i popisać, ale mam kiepski dostęp do netu i klikam z pracki 8)
Wodzisław? no ja słyszałam same superlatywy o porodówce więc też to będę musiała przemyśleć...
a Twoja bratowa była zadowolona z tego USG 3d? kosztuje 150 zł i trzeba swoją płytkę dvd- tak mi powiedzieli-ciekawe ile będzie nagrania?i zapomniałam zapytać czy jakieś zdjęcia też dostanę? bo parametry podobno określają wszystkie bardzo dokładnie..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Po porodzie napewno napiszę - jak było w szpitalu w Wodzisławiu.

Bratowa była raczej zadowolona. Całe USG trwało ok. 30 minut. Dostała 2 zdjęcia oraz nagranie z płytki - ale na tej płytce naprawdę niewiele jest.... kilka ujęć... malutko...

No i jeszcze jedna rzecz - na tym 3D powiedziano jej, że będzie miała córkę, a teraz wyszło, że jednak będzie syn :wink:

Jednak porównując cenyi jakość innych USG, choćby tego z Żor czy Rudy - to warto udać się do Jastrzębia.

Ja miałam to USG robione w Rybniku i płaciłam 120 zł (w styczniu). Byłam zadowolona.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Majówka no czasem tak bywa, że lekarze się mylą :wink: ja też bym chciała poznać płeć,bo ciężko tak kupywać ubranka nie znając :roll: i wolałabym żeby lekarz się nie pomylił :D no ale coż...nie od nas to zależy... cieszę się, że mogę iść na to usg, mój mąż także (to dla niego pierwszy raz, bo nawet na zwykłym jeszcze nie był)
widzę że ty też znasz płeć maluszka :wink: ale zazdroszczę, że już niedługo będziesz mogła go przytulić..ja muszę jeszcze poczekać..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Daniela - ale nawet nie zdajesz sobie sprawy z faktu, jak ta końcówka się dłuży..... wcześniej to leciało jak z bicza.... a teraz to wszytsko juz boli, trzaska... :?

A takie USG z mężem to świetna sprawa.... mój był zachwycony jak mógł zobaczyć na własne oczy maluszka :D ....a szczególnie ucieszyła go wiadomość, że będzie to syn.... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

powiem Ci szczerze, że mi też ciągnie się ten czas troszkę, choć rzeczywiście początkowo leciał szybciuteńko- ale to ta euforia :wink: czas chciałabym sobie zająć już urządzaniem pokoiku ale czekamy jeszcze na płeć..mój mąż liczy na córeńkę :D
ja uciekam..będę pojutrze..ciekawe, czy napisze ktoś jeszcze :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Trzymaj się cieplutko :-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja jestem z Jastrzębia :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć Jastrzębianki ;)
Ja mam wielki sentyment do tego miasta, bo najpiękniejsze chwile swojego życia spędziłam tam właśnie :D
od urodzenia do końca szkoły średniej wychowywałam się w Jastrzębiu
całe dzieciństwo i młodość spędziłam w tym pięknym miasteczku :D:D:D

mam tam kupę znajomych, obecnie mam 28 lat i dużo z nich jest na etapie porodów albo malutkich dzieci
koleżanki polecają Dr Murową a z pediatrów Dr Jastrzębską (ją akurat znam osobiście - bardzo fajna babeczka)
natomiast co do porodu w jastrzębskim szpitalu - niestety nie zdecydowałabym się na to miasto po tym co słyszałam

ale najpierw o USG:
warto dokładne zrobić i pomierzyć maluszka na każdym zalecanym etapie
- pom: 12 - 14 tyg ciąży
- pom: 18 - 22 tyg ciąży
- po 30 tyg ciaży
(niestety w Jastrzębiu trzeba za takowe zapłacić ) - tu w Katowicach moja ginekolog daje skierowanie na badanie USG prenatalne - bardzo dokładne (3 x w ciazy wykonywane) - gdzie prywatnie płaci sie za takowe 150 zł - tu robiłam je 3 x na kasę chorych ze skierowania
o porodzie:
w Jastrzębiu przy porodzie nie ma wyboru: robią każdej kobiecie czy chce czy nie lewatywę - co mnie zszokowało
no i nie mozna liczyć na miłą pomoc po porodzie pielęgniarek na noworodkach - są wyjątki jak wszędzie - ale malutko (ale to akurat problem wielu szpitali, w tym do którego idę rodzić w Katowicach jest pod tym wzgledem tak samo)
i często o jastrzębskiej porodówce słyszałam, ze za późno decydują się na cc jak poród jest skomplikowany i dzidzia traci tetno
niestety znam osobę, która tak straciła swojego maluszka, bo cc była za późno :(

ale nie ma szpitali idealnych - ale są z lepszą opinią - i jesli macie mozliwość to wybierzcie według sumienia swojego

zszokowała mnie moja kuzynka - 30 kwietnia z nią rozmawiałam w Jastrzebiu jak byłam u nich - ma termin na lipiec: USG robi tylko u ginekologa swojego - nie znam i nie pamietam nazwiska -
sama powiedziała, że na tym USG widac tylko serduszko jak bije, bo to taki ekranik 10 cm x 10 cm i jej lekarz uważa, ze dokładne USG jest niepotrzebne kobietom ciężarnym, bo kiedyś rodziły bez USG i wszystko było okay a on sprawdza sobie na tym sprzecie tętno, bo nie ma czym innym sprawdzić .... dla mnie to było szokujące, ale moja kuzynka uważa tak jak i ten lekarz ... więc pozostawie to bez komentarza co do jej odczuć

powiem tylko od siebie, ze ja chciałam dokładne USG, bo w naszym XXI wieku jak jest możliwe dzieki takiemu USG:
- wykrycie na wczesnym etapie ciąży wad genetycznych - niezaleznych od kobiety,
- mozna sprawdzić czy wszystko sie wykształciło poprawnie u maluszka,
- mozna sprawdzić struktury wszystkich narządów wewnętrznych
i gdyby cokolwiek (poza wadami genetycznymi, na które nie mamy wpływu) było nie tak, to odpowiednia profilaktyka zastosowana zaraz po porodzie lub nawet w trakcie ciąży daje maluszkowi szanse na normalne zycie, albo uratowanie go w ogóle
- przy wadzie genetycznej kobieta ma wybór: urodzić dziecko chore i skazane na smutne zycie - ale będąć przygotowana na to psychicznie (mam na mysli zespół downa, zespół Edwardsa, wodogłowie i jeszcze kilka innych co mozna wykryć) lub wg własnego sumienia usunąć ciąże wtedy kiedy jeszcze jest to dozwolone i możliwe

ale to tylko moja opinia o USG dokładnym
na szczęscie wg tych 3 USG, które juz za mną maluszek jest zdrowiutki

trzymajcie sie ciepło Jastrzebianki :D:D:D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aniaaaa pisze:
Ja jestem z Jastrzębia :D

Aniaaa,zapraszam Cię w takim razie do nas do Rybnika i okolic....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Daniela80 ja jestem z Jastrzębia :) do ginki chodziłam prywatnie do dr Jolanty Woźniak niestety nie rodziłam w J-biu więc nie powiem Ci jak wyglądają tam warunki na razie mieszkam na dolnym śląsku ale cały sierpień i tydzień września będę w J-biu :)
co do USG 3D jest robione prywatnie w medicusie tyle wiem ja nie robiłam, bo nie czułam takiej potrzeby :D a na normalnym USG dowiedziałam sie , zę będę mieć córcię i no i mam
jeśli masz jakieś pytania to pytaj pozdrawiam :)
Co do wad genetycznych to usg 3d nie jest wcale rewelacja wszystkie wady genetyczne da sie wyłapać na normalnym usg 2d i nie wiem skąd to głupie przeświadczenie, ze 3d jest w tym lepsze Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej :D ja jestem z jastrzębia i będę rodzić w tym mieście :wink: chodzę tu do szkoły rodzenia i jak na razie nie wydaje mi się by było tak tragicznie jak niektórzy opisują :wink:
Szpital jak szpital...jaka opieka? już wkrótce sama będę miała okazję się przekonać :wink: Z tego co wiem to w pierwszej fazie porodu można kobiecie chodzić, pić, skakać na piłce, brać prysznic...druga faza porodu może odbywać się na łóżku ale także na krzesełku (polecane przez położne- ochrona krocza)pirzonekz tego co zdążyłam się już dowiedzieć to raczej lewatywę robią położne na życzenie pacjentki, ale rzadko... Poród rodzinny jest bezpłatny, szkoła rodzenia także :D
magdulka ja też chodzę do tej pani doktor i jak na razie nie narzekam :wink: czy prowadziła całą Twoją ciążę :?: usg miałam robione tylko u niej, nie zdecydowałam się na 3d w medicusie... i wszystko było w porządku, ale płci dzidziusia nie znam...w 20 tc pani doktor powiedziała, że córeczka, ale tydzień temu mówiła, żeby się nie nastawiać, bo może być niespodzianka :D a ja chciałabym z jednej strony wiedzieć, ale z drugiej już tak mało zostało, że chyba poczekam :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bet_tinka prowadziła całą , moją ciążę i wszystko było ok u mnie też nie było wiadomo czy córcia czy synek :lol: 8) dopiero na ostatnim usg przed porodem jak sprawdzała ułożenie dziecka to się okazało, że córcia, niestety nie rodziłam w Jastrzębiu tylko w Wałbrzychu ?(na razie mieszkam na dolnym śląsku choć jadę na cały sierpień i połowę września z małą do j-bia ) więc nie powiem Ci jak jest w tamtejszym szpitalu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Fajniutka ta twoja maleńka :D jak ja bym chciała już tulić swoje maleństwo :roll: ułożone jest główką w dół, bo już na ostatnim usg było widać i strasznie się cieszę, bo chcę urodzić siłami natury :) póki co kupuję ciuszki dla obu płci, choć przeczuwam, że będzie dziewczynka- zobaczymy, czy moje przeczucia się sprawdzą :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bet_tinka to już coraz bliżej masz porodu choć końcówka to sie dłuży nie miłosiernie :? ja na sam koniec to fioła dostawałam a jutro moja małą juz pół roku kończy szybko to leci :wink:
Ja też miałam przeczucie, ze córcia i sie sprawdziło
A jeśli mogę spytać to dokładnie skąd jesteś tzn ulica lub osiedle :D i ile masz lat
przepraszam jeśli jestem niedyskretna i pytam o takie rzeczy pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

napisałam Ci magdulka na priva :D
no dłuży się, dłuży... ale jakoś wytrzymam...szkoda tylko, że takie upały- dają mi w kość :wink: strasznie :cry:

i Wszystkiego najlepszego dla Anulkiz okazji półroczku :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bet_tinka też wysłałam Ci priva :) dziękujemy z Anu za życzonka z okazji pół roczku nawet nie wiesz jak mi to szybko uciekło :oops: miałam taką tyci córcię,a teraz mam już duże dziecko, które kocham nad życie :D
moja koleżanka w czerwcu rodziła syna w Jastrzębiu i nie narzeka na opiekę ( za którą nikomu nic nie płaciła) więc chyba najgorzej nie jest :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witajcie dziewczyny!ja jestem z Pawlowic-jestem w 22 tygodniu ciazy.zastanawiam sie gdzie rodzic?ktory szpital polecacie?na badania chodze do medicusa-moja ciaze prowadzi doktor Czuczman-jest super lekarzem-polecam!moze on tez przyjmuje porody?nie zapytalam jeszcze...pozdrawiam Was serdecznie!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj :)
u mnie dzień porodu zbliża się wielkimi krokami, będę rodzić w Jastrzębiu więc na pewno opiszę później swoje doświadczenia :wink: póki co chodzę tam do szkoły rodzenia i na razie jestem zadowolona... niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć, czy Czuczman też odbiera porody w szpitalu. Największą rolę odgrywa i tak dobra położna, a te ze szkoły rodzenia są naprawdę sympatyczne :D Lekarz to w sumie tylko przyjmuje pacjentkę, bada i na sam koniec szyje jeśli zajdzie taka konieczność :)
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15391 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 770  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Śląskie

Strefa czasowa UTC [letni]