Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 2:13 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Łódzkie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: poród w wodzie
Awatar użytkownika

Cześć dziewczyny :) jestem obecnie w 29tc i chciała bym rodzić w wodzie czy w naszej kochanej łodzi jest ktoś kto niedawno rodził w taki sposób i ma jakieś doświadczenie w tej kwestji ??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

kropka 26 ja rodzilam w 2006 roku. Poród miał byc w wodzie w MAdurowiczu. Zaczęło sie pod górkę, gdy okazało sie ze porod w wodzie prowadzi tylko prof. LAudański. Oczywiście spotkanie z nim w szpitalu nie było możliwe więc umówiłam się na wizytę prywatnie. OD razu zaproponował prywatną szkołę rodzenia ( prowadzoną przez tą samąpołóżna co w MAdurowiczu) ponieważ ja chodziłam do szkołu rodzenia w MAdurowiczu, stwierdziąłm ze nie ma sensu chodzic tam i płacić kase. Prof kazał mi przyjsc na wykład o porodzie w wodzie( krótki filmik, więcej wiedziałam o porodzie z internetu) ale wykład kosztował 100zł. Oczywiście prof zaproponował żebym do końca ciąży przychodziła do niego prywatnie. Ja miałam bardzo dobrą lekarkę( w dodatku państwowo i nie chciałam zmieniać) więc poszłam do niego na 2 ostatnie wizyty przed porodem . I chyba dlatego w dniu porodu, Profesor sie rozchorował i nie przyjechał. Mogłam więc być w wodzie tylko do pełnego rozwarcia, a rodzić na łóżka. Niestety poród postepowal bardzo wolno przez 5 godzin nie miałam nawet 4 cm rozwarcia wieć do wanny wejśc nie mogłam jak rozwarcie było na 4,5 cm pozwolili mi wejsc ale wtedy zaczeły sie bóle parte a przy braku rozwarcia ból był tak silny że woda nie pomogła ( w końcu zrobili mi CC bo wypadła pępowina i mały zaczął sie dusić)
Jeszcze jedno. W MAdurowiczu wanna jest wciąż ta sama od ponad 10 lat. W innych szpitalach widzialam zdjecia to wygląa to dużo lepiej (nowoczesne wanny z hydromasażami) tu jest tylko woda.
Ale spróbuj, dowiedz się jak to teraz wygląda może sie coś zmieniło. MAm nadzieję> Daj znać jakie efekty :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzieki za odpowiedz :) Chyba nic się nie zmieniło bo nadal poród w wodzie odbiera tylko ten sam jeden pan i wanny napewno też nie wymienili Ja też chodzę do lekarki państwowo i nie mam zamiaru chodzić do niego prywatnie z tego co dowiedziałam się do tej pory to musze isc do niego na konsultacje do 31tc (100zł)i oczywiście ten wykład.. ciekawe czy bedzie wymagał żebym przychodziła do niego prywatnie już do kończ ciąży ....tak jak Tobie niedługo się przekonam! Szkoda że tak niewielu lekarzy jest lekarzami z powołania wszyscy tylko na kase czekają :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

kropko życze powodzenia nie licz że na tej jednej wizycie się skończy- niestety

Offline Wyświetl profil  

Hej, może któraś rodziła w czmp w łodzi w wodzie. Proszę o opinie i podpowiedzi.

Obrazek

[*] 6tc - 9tc prawie listopadowa mama 2010,
[*] 5tc 04-02-2014

Offline Wyświetl profil  

A to poród w wodzie w czmp jest już możliwy? Wow, kiedy ja byłam w ciązy takie coś nie wchodziło w rachubę. Do dziś strasznie żałuję :(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Poród w wodzie jest możliwy, tylko zwykle kosztuje sporo, bo to przecież "nietypowa" prośba i odstępstwo od reguły. Trzeba odpowiednie warunki stworzyć, a nie dal każdej mamy jest to możliwe.

Offline Wyświetl profil  

Ja też zamierzam rodzić w wodzie i na razie szukam informacji i czytam o tej metodzie. Ale chyba zdecyduję się na jakąś prywatną klinikę.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Łódzkie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]