Dzisiaj jest pt paź 20, 2017 7:09 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Site Admin
Awatar użytkownika

Czas szybko leci, w tym roku wybieramy gimnazjum.
Może ktoś z Was przerabiał już temat i może powiedzieć na co zwracał uwagę przy wyborze?
W Warszawie gimnazjów wiele, ranking jest, ale i tak trudno się zdecydować...
Myślimy raczej o przedmiotach ścisłych (matematyka, chemia), informatyka i języki obce. Ważny jest sport, a wiec odpowiednie warunki. Pierwszy język to angielski, jako drugi język chciałby hiszpański.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Teraz już pewnie większość zdecydowała. Wyniki testów znane. My wybraliśmy gimnazjum o profilu sportowym. Syn kocha piłkę nożną, nauka idzie mu średni więc niech ma chociażby jakąkolwiek motywację do dalsze
Niektóre gimnazja biorą pod uwagę jedynie wynik testów a co jak komuś naprawdę nie poszło. Bo tak się zdarzyło u syna w klasie, że bardzo dobra uczennica kompletnie zawaliła testy. Dostała o połowę punków mniej niż na próbnych????!!!!
A jak Wasze pociechy poradziły sobie z testami :?:

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

Tak, to prawda niektóre dzieci tak się zestresowały na tym "właściwym" teście, że nie poszło im tak dobrze jak powinno, bo w rzeczywistości wiedzę mają. U nas trafił się przypadek, że dziecko nie przyszło :shock:
Mój syn dostał 34 punkty. Cieszę się z wyniku, choć mógł dostać więcej. Gimnazjum wybrane, o kierunku szumnie nazwanym matematyczno-fizycznym, ale generalnie wszystkie klasy przerabiają podstawę, a tylko dodatkowo zwiększają ilość godzin tych przedmiotów kierunkowych. Najbardziej ucieszył mnie wynik z angielskiego, dostał się do grupy zaawansowanej. Jako drugi język wybrał włoski. Według mnie mógł swobodnie pójść na francuski (lepszy wybór liceów potem), ale chyba bardziej podobała mu się Pani od włoskiego ;) Tak mu się trafiło, że miał rozmowy rekrutacyjne z obiema paniami uczącymi języków dodatkowych.

Offline Wyświetl profil  

Ja wybrałam dla dziecka szkołę profilowaną, czyli konkretnie skupiającą się na muzyce, bo moje dziecko ma na tym punkcie bzika. Oprócz normalnych lekcji, będą mieli gros warsztatów muzycznych i odpowiednie przygotowanie do dalszej ewentualnej kariery.

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

Fajnie jak dziecko ma sprecyzowane zainteresowania, a nie słomiany zapał :) zazdraszczam...
moje próbują, szukają, testują nowe rzeczy, wiec co chwila mam inne hobby (no może nie co chwila ale przez rok lub 3 lata w zależności od tego jak im się podoba) chłopcy się nadal nie sprecyzowali docelowo, natomiast córka idzie w kierunku plastycznym.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

eva a co my rodzice możemy innego zrobić jak dziecko ma takie czy inne zainteresowania. Ja mam tylko jedną odpowiedź - wspierać o ile to możliwe.
Każdy jest inny i próbuje swoich sił - zresztą z nami dorosłymi też tak jest. Nieprawdaż???
Póki co najstarszy chwali sobie wybór. Mają 10 godzin w-f tygodniowo.
Jedynie co mnie przeraziło to iż nie wpadłam na to, że dzieci w tej szkole od 4 klasy maja dwa języki obce. U nas jest tylko jeden. No i teraz niemiecki musi nadrabiać :(
Najmłodszy już teraz wie, że pójdzie to tego samego gimnazjum a średni - nie wiadomo

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]