Dzisiaj jest wt gru 12, 2017 6:32 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Site Admin
Awatar użytkownika

Czy w Waszych szkołach jest podobnie?

W oddziałach przedszkolnych nie można uczyć pisania literek i zadawać prac domowych?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Niby nie wolno.
Moja chodzi do przedszkolnej zerówki. dzieci poznają literki i uczą się pisać, czytać.
W 5 i 6 latkach są książki, ćwiczenia.
Ale już w szkolnej zerówce totalna olewka, dzieci po mimo że mają zakupione książki nic w nich nie robią :roll:
Dlatego ciesze się że zostawiłam ją w przedszkolu. Już czyta krótkie zdania :D mam nadzieję że zapał do nauki czytania i pisanie jej nie minie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

No właśnie, w przedszkolu u mnie też tak było. Jeśli dzieci chciały to "Ciocie" z nimi pracowały i uczyły je czytać i pisać, ale nic na siłę.
Poza tym w przedszkolu mają więcej czasu, lepiej jest to zorganizowane niż w szkole.
Szkolna świetlica to u nas horror...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Dokładnie.
Dlatego ja powiedziałam, że nie dam jej do szkolnej zerówki. Nasłuchałam sie opinii koleżanek i nie żałuję swojej decyzji. Świetlica to tez podobno horror.
Najlepsze jest to że jedna z zwolenniczek darmowej edukacji wypomniała mi ze ja płace a ona nie.
Więc jej przedstawiłam argumenty, że ja płacę ale moje dziecko ma śniadanie, obiad, podwieczorek zapewnione. oraz jest 9 godzin w przedszkolu. Jej dziecko jest 5 ale musi mu dać w domu śniadanie, zrobić drugie śniadanie do zerówki. obiad wykupić albo ugotować w domu. więc podliczając to co wyda przez cały miesiąc to wyjdzie podobny koszt. Dziecko nic nie umie, bo tam za mało czasu i jest dużo krócej. O zgrozo spędza pozostały czas na świetlicy.

Oczywiście nie wszystkie świetlice są takie bo w pozostałych szkołach są o wiele lepsze warunki w zerówkach. tylko niestety rejonizacja to spore utrudnienie przy wyborze zerówki/ szkoły. dlatego wolałam zostawić w swoim przedszkolu niż dawać do przypisanej rejonie zerówki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hm, ja np nie mogłam ot tak zostawić sobie Pati w przedszkolu, musiała iść do szkolnej zerówki lub pierwszej klasy. W 5-cio latkach w przedszkolu pisać ani czytać się nie uczyli, tzn coś tam robili, zadania z książek które mieli, jakieś szlaczki, zgadywanki...
Nie wolno uczyć w zerówce pisać ani czytać bo to mają dzieci robic w 1 klasie.Zeróka ma przygotować do nauki pisania i czytania. Teraz nauczycie dzieci tego a w pierwszej klasie za rok będą sie nudzić, będą poznawać wszytsko od początki, szlaczki, literki itp ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To nie jest tak, że nie wolno. Wolno. Kupowaliśmy książki do nauki liter i cyfr i całe zestawy do szlaczków i innych takich. Więcej się bawią niż uczą, fakt, ale jednak coś tam pracują. Prac domowych nie ma.
Starszy skończył zerówkę z umiejętnością czytania i pisania (poziom oczywiście taki ledwo ledwo, ale zawsze).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Moja nie chodziła do "zerówki" bo prostu z przedszkola poszła do pierwszej klasy. Ale uczyła się w przedszkolu, literek, cyferek i pisania takich podstaw. Także pierwsze o czymś takim słyszę :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

...bo to jest tak, że nie wolno ale i tak się to robi, dzieci w 5-cio latkach mają zeszyty ćwiczeń i tam robią różne zadania i to jest wstępna nauka, wrowadzenie do nauki czytania i pisania. U mojej córki w 5-cio latkach nie uczyli się liter, sylabizowali, głoskowali, wystukiwali rytmy itp- nauka czytania, robili szlaczki, rysowali, kolorowali- wprowadzenie do pisania, nic więcej. Liter nauczyła sie sama, podczas zabaw i ze zwykłej ciekawości. Nie wiem jak jest w tak zwanych zerówkach, bo Pati poszła do pierwszej klasy, tzn nie wiem jak jest naprawdę, bo zasadniczo niczego dzieci nie powinny się uczyć tylko dalej nauczyciel powinien kontynouwać to co dzieciaki miały w przedszkolu w 5-cio latkach, czyli szlaczki, sylaby, głoski itp. Troche to głupie, bo dzieciaki idąc do pierwszej klasy w wieku 7 lat więszości umieją czytać i pisać a będą musiały uczyć się tego od nowa bo taki jest program...program który moim zdaniem jest po to aby poslać dzieci po 1 kl w wieku 6 lat. Pierwsza klasa teraz spełnia funkcje starej "zerówki" a "zerówka" teraz jest niczym innym jak kontynuacją przedszkola.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Tak, u nas Pani też ma się zapytać na zebraniu czy może dzieci więcej nauczać i czy może im dawać karteczki z ćwiczeniami do domu, oczywiście nieobowiązkowe, ale jak dzieci będą chciały to żeby sobie ćwiczyły rączkę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiki chodziła do zerówki szkolnej. Byłam i jestem! bardzo zadowolona z tego czego się tam uczyła. Była tam w prawdzie tylko 5 godzin, ale uczyli się sporo, były książki, były ćwiczenia - zadań domowych nie było, ale dzieci sporo się uczyły. Były ćwiczenia ze szlaczkami. Świetlica u nas jest SUUUPER :D Dzieci i rodzice są bardzo zadowoleni.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

To tylko pozazdrościć!

Mój najmłodszy dostał ostatnio pierwsze szlaczki w zeszycie, poleciał robić zaraz po przyjściu ze szkoły.
Potem oglądam, oglądam i coś mi się za równe te kreski wydały, a on na to że odrysował od klocka - cwaniaczek....:D
Teraz dostał takie zawijasy, więc od linijki nie da rady ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

eva Przykre jest to, że bywa naprawdę różnie, że zerówca zerówca nie równe, że przedszkole inne od drugiego, że gorsze, że inne o wiele, wiele lepsze, ale tak to już jest.

A Twój synek, to faktycznie poradził sobie doskonale, od klocka robić szlaczki, no na pewno równiutko Mu to wyszło :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

U niego w klasie jest chłopczyk który czyta, więc od jakiegoś czasu przychodzi i męczy mnie żebym go zaczęła uczyć czytania, tylko kiedy ja mam to zrobić, jak mam jeszcze dwoje starszych do sprawdzenia... eh! ale muszę się zmobilizować.
A część dzieci kredki nie potrafi poprawnie trzymać, współczuje tej Pani, jak ma ogarnąć tak zróżnicowaną klasę.
Szkoda, że jest tylko jedna Pani w szkole, a nie tak jak w przedszkolu dwie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U Wiki w klasie też są dzieci, które już perfekcyjnie czytają, no fajnie kurcze, też bym chciała żeby Wiktorka naukę czytania miała już opanowaną, ale .. jest kilka 'ale' :lol: Każde dziecko ma swoje tempo, jedno szybciej to pojmie, drugie potrzebuje troszkę więcej czasu, no i ważna sprawa - ile temu dziecku poświęca się czasu na tą naukę czytania. Ja nie ukrywam, że u nas teraz jest troszkę czas ograniczony, mam pod opieką dwóch małych chłopców, jestem nianią i ... staram się jak mogę by poświęcić Wiki odpowiednią ilość czasu. Uważam, że naprawdę nie jest źle, idziemy do przodu we wszystkim, a to najważniejsze przecież :)

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Zerknęłam co pisałyście . Do września jeszcze niby sporo czasu.
Dziś byłam młodą wpisać na listę do "zerówki" szkolnej.
Ciekawe jak będzie u nas...
Nie mam pola manewru bo w przedszkolu gdzie chodzi teraz zerówki nie ma.
Teraz niby realizuje ten rok przygotowania przedszkolnego ale no jeszcze na rok pójdzie powiedzmy na to samo.

Offline Wyświetl profil  

U nas też nie wolno. Więc uczę trochę sama, bo to paranoja

Offline Wyświetl profil  

Moja córka chodziła do przedszkolnej zerówki, uczyli się literek. Mieli karty pracy tzw. książki.
Rysowali szlaczki, uczyli się sylabizować i literować.
Córka sama się nauczyła pisać dzięki przedszkolu i czytać po prostu zaczęła składać literki , a dzieciom które szły do szkoły panie dawały literki i szlaczki do domu dodatkowo jak ktoś chciał.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Moja córa dwa lata chodziła do szkolnej zerówki...poszła rok szybciej więc dlatego "powtarzała" klasę...
Mieli książki kupione i niby nie wolno uczyć pisać i czytać...ale literki w książkach były do pisania...no i samoistnie nauczyła się tez czytać...
Ja jestem z tego bardzo zadowolona...ciekawe co by to było jakby teraz w pierwszej klasie miała poznawać dopiero litery i uczyć się czytać...z tak już poszła troszeczkę przygotowana...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]