Dzisiaj jest wt gru 12, 2017 8:42 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Witam,
Moja córka idzie do pierwszej klasy i chciałam ją posłać dodatkowo na lekcje języka angielskiego. Myślicie,że warto i takie lekcje są efektywne? Bardzo chciałabym, by córka władała biegle co najmniej jednym językiem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Możesz ją wysłać do szkoły nauki angielskiego gdzieś w pobliżu domu lub szkoły podstawowej, żeby nie tracić czasu na dojazdy. Zwróć uwagę na kompetencje wykładowców, dobrze żeby był przynajmniej jeden nativ prowadzący lekcje i aby były w formie zabawy, żeby Ci się mała nie zanudziła.
Jeśli masz fundusze to zdecydowanie polecam naukę indywidualną - daje lepsze efekty i szybciej dziecko się uczy. Samo nawet nie rejestruje kiedy zaczyna mówić i śpiewać piosenki po angielsku :)
Ważna jest nauka pisowni, nie tylko wymowa, będzie jej łatwiej w szkole, bo w większości za późno zabierają się do nauki pisania wyrazów po angielsku i efekt jest taki, ze owszem dziecko powie coś po angielsku ale za nic poprawnie nie napisze tego co powiedziało.
najwygodniej jest jednak jak ktoś przyjeżdża do domu, bo nie traci się czasu i dziecko nie jest tak zmęczone jeśli np zaczyna późno lekcje i potem długo jest w szkole a następnie jeszcze jedzie na zajęcia z angielskiego. Moje dzieciaki o 18.00 to już nie rejestrowały co do nich Pani mówi ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

eva, napisz proszę ile kosztują takie takie indywidualne lekcje?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jasne, że warto. Widzę to po moim łobuziaku. W lutym zapisałam go na zajęcia do Szkoły Języka Francuskiego, chodził cały semestr, a zajęcia podobały mu się aż tak bardzo, że zapisałam go także na kursy letnie. Na początku lata byliśmy u brata we Francji i młody "szpanował" językiem przed wujkiem. Odpowiadał też na proste pytania szwagierki, czasem też sam próbował o coś ją zapytać po francusku. Ładnie mu szło. Pomagał sobie polskim i gestykulacją, ale naprawdę jestem pod wrażeniem tego ile wynosi z tych zajęć.
Jeśli dziecko jest chętne - zapisuj. Najgorsze jest zmuszanie dziecka do nauki albo przemęczanie go, zawsze przynosi odwrotny skutek.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Cena zależy od miasta i od nauczyciela. W Warszawie 1 dziecko chyba najtaniej to ok. 60 - 100zł za 1h.
Wg mnie jeśli przychodzi np 2-4 dzieci, to też może być, bo nauczyciel sprawdzi wszystko dokładnie co każde zrobiło i przepyta, ale też mają rywalizację między sobą, a ponadto fajniej można zorganizować różne zabawy, a cenę podzielić.
Jak już jest grupa 15 dzieci to jest to mniej efektywne.
Każde dziecko uczy się inaczej, jedno od razu mówi, a inne kumuluje wiedzę ale nie jest takie śmiałe, dopiero po jakimś czasie okazuje się, że potrafi.
Na pewno pomocne są np. gry na komputer w j. angielskim typu Magic English. To seria bodajże 20 płyt z nauką języka na podstawie bajek Disney. Super.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

eva pisze:
Cena zależy od miasta i od nauczyciela. W Warszawie 1 dziecko chyba najtaniej to ok. 60 - 100zł za 1h.
Wg mnie jeśli przychodzi np 2-4 dzieci, to też może być, bo nauczyciel sprawdzi wszystko dokładnie co każde zrobiło i przepyta, ale też mają rywalizację między sobą, a ponadto fajniej można zorganizować różne zabawy, a cenę podzielić.
Jak już jest grupa 15 dzieci to jest to mniej efektywne.
Każde dziecko uczy się inaczej, jedno od razu mówi, a inne kumuluje wiedzę ale nie jest takie śmiałe, dopiero po jakimś czasie okazuje się, że potrafi.
Na pewno pomocne są np. gry na komputer w j. angielskim typu Magic English. To seria bodajże 20 płyt z nauką języka na podstawie bajek Disney. Super.

Dzięki :)
Zastanawiałam się właśnie nad takim rozwiązaniem, musze popytać mam kolegów z klasy mojego syna, może byłyby zainteresowane.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kasia - jeśli znasz średnio jakiś język obcy to może spróbuj sama nauczyć podstaw :)
Kup jakąś książkę czy płyty z podstawami dla dzieci i w domu sama poćwicz raz czy dwa razy w tygodniu :) Ja tak robiłam i Młody się nauczył podstaw. Robił to co w szkole jeszcze raz ze mną i dodatkowo z innej książki z ćwiczeniami. Dobrze mu szło (i nadal idzie).
Chociaż wiem, że zajęcia z kimś 'obcym' mogą mieć lepszy skutek bo dziecko z nauczycielem nie będzie tyle dyskutować co z mamą...
Ale na początek może to wystarczy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kasjo pisze:
Kasia - jeśli znasz średnio jakiś język obcy to może spróbuj sama nauczyć podstaw :)
Kup jakąś książkę czy płyty z podstawami dla dzieci i w domu sama poćwicz raz czy dwa razy w tygodniu :) Ja tak robiłam i Młody się nauczył podstaw. Robił to co w szkole jeszcze raz ze mną i dodatkowo z innej książki z ćwiczeniami. Dobrze mu szło (i nadal idzie).
Chociaż wiem, że zajęcia z kimś 'obcym' mogą mieć lepszy skutek bo dziecko z nauczycielem nie będzie tyle dyskutować co z mamą...
Ale na początek może to wystarczy?

Własnie tak robimy, na razie tłuczemy to co robią na lekcjach plus rozszerzenia wedle mojego pomysłu.
Młody trochę marudzi i narzeka, że przecież tego nie mieli na lekcji, więc nienbefzie się tego uczył...., ale ja nie daję za wygraną.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wytrwałości i cierpliwości zatem :)

Offline Wyświetl profil  

Moim zdaniem na wszystko przychodzi odpowiedni czas i jak najbardziej warto rozpocząć naukę języka obcego u dziecka w jak najwcześniejszym wieku. A w przedszkolu nie macie takich zajęć? Nawet na zasadzie tych dodatkowych?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]