Dzisiaj jest wt gru 12, 2017 10:03 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

U nas pani w pierwszej klasie gdzie moja Ewa chodzi tylko wymyślila białe koszulki na WF a tak to samowolka :) Każdy łazi jak chce.W piątej klasie mam dwie starsze i sie zastanawiam kiedy zobaczę w klasie farbowane włosy... Koleżąnki córka jako czternastolatka sobie już farbowała.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas w szkole każda klasa ma inny kolor koszulki na W-F z logo szkoły :) Każde dziecko ma po jednej koszulce takiej, a z praniem, spokojnie dajemy radę, nie ma żadnego problemu :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Wyprać i wysuszyc koszulke na w-f to pikuś.Gorzej jak chodzi o pranie mundurka.Czasem na drugi dzień nie wyschnie i wtedy jest problem.
Ale pomysł koszulek na w-f z logo szkoly to niegłupi pomysł.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

achatinka pisze:
marti126 pisze:
U nas w szkołach są mundurki i bardzo mi się to podoba- skromnie i gustownie bez wyróżniania się, nie ma rewii mody i problemu z dyskotektowym wyglądem w szkole :)

U nas tez były kiedyś mundurki. Na szczęście nie za czasów moich córek. Urwanie D było z szyciem bo ktoś nieźle zarobił,ceny kosmiczne. A na zmianę drugi ewentualnie? Horror ze zdobyciem. I co? Rok czasu wytrzymały,potem poszły do lamusa/

U nas nie ma najmniejszego problemu z zakupem- w niemalże każdym sklepie odzieżowym są,ceny mniejsze i większe zależy jaka firma

Moja córa od września idzie do szkoły i już większą część wyprawki mam skompletowaną wiadomo że jeden komplet nie wystarczy trzeba mieć ich więcej na zmianę ,podobnie jak normalnych ubrań nie widzę różnicy przecież w mundurku czy też nie trzeba dać codziennie świeże nie będzie chodziło dziecko kilka dni w jednym komplecie ,teraz po przedszkolu codziennie jest przebierana bo o ile do malowania dostają fartuszki tak wychodząc do ogrodu aby się pobawić wracają czarni i wszystko do przebrania :mrgreen: Odnośnie mundurków jeszcze to kupowałam na wyprzedaży -50% wiec nie zapłaciłam dużo bo specjalnie kupowałam jak nadarzyła się okazja w dobrej cenie zakupić porządnej firmy (która wiem że się sprawdzi bo jakościowo jest super)

U nas mundurek wygląda tak: spódniczka/sukienka szara/czarna/granatowa lub spodnie w tych samych kolorach bluzeczka biała koszulowa lub polo biala lub błękitna z kołnierzykiem ,czarne pantofelki,rajstopy jednolite szare/czarne/białe/granatowe do tego sweterek wkładany przez głowę/rozpinany w kolorze szkoły

Na ciepłe dni takie sukieneczki w kratkę http://www.next.co.uk/x512708s7#140223x51 w kolorze obowiazującym w danej szkole

Póki co dla corki mam już większość kupioną: 5 koszulek polo,3 koszule z dłg rękawem,3 z krótkim ,2 z 3/4 3 sukienki,4 spódniczki,2 sweterki wkładane i 2 rozpinane- dokupię jeszcze spodnie 2-3 pary,strój na W-f,pantofelki i tenisówki sportowe na WF i drobiazgi typu rajstopy,skarpetki białe czyste ,nową torbę na lunch i wyprawka będzie gotowa

Z Logo szkoły nie kupuję bo podobno jakościowo nie zachwycają a drożej niż w sklepach...
Wystarczy że będą w odpowiedniej kolorystyce i kroju nie musi być loga,nie jest obowiązkowe

Pomijając wzgledy praktycznie bardzo mi sie podoba jak wyglądają dzieci w szkolnych mundurkach :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Jeżeli szkoła nie narzuca konkretnego wymogu w kwestii ubioru oraz mundurka,to śmiało można poszukać czegoś ciekawego w dobrych sklepach internetowych,tam będziemy mieć po prostu największy wybór w kwestii ubran,odzieży dla naszych dzieci.

Offline Wyświetl profil  

Nie wiem, ale u nas nikt chyba specjalnie nie zwraca na to uwagi i według mnie dzieci są jakoś przyzwoicie ubierane - nie ma żadnej mundurkowej tradycji i dobrze.
marti126- to weź kup kilka takich kompletów, plus jeszcze zimowe, letnie wersje itp. Przecież to strasznie drogo wyjdzie :O Taka droższa rzecz jaką teraz kupiliśmy, to był różowy plecak ze smyka za 89, ale na naszym targowisku i tak nie było specjalnie tańszych: <ciach!/lady_in_red> Nie wiem co to za piosenkarka na tym, nie wnikam, ale to przeciez nie ja mam chodzić szczęśliwy do szkoły. Resztę rzeczy też kupowaliśmy w marketach, sporo zostało z zeszłego roku typu piórnik, przybory więc nie jest źle.

achatinka - to na wf same koszulki jeszcze ok. Niech poczują drużynowy klimat, ale mundurki to moim zdaniem droga przesada.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

W naszym najbliższym gimnazjum do którego syn nie chciał są mundurki - koszulki polo i bezrękawniki. W tym do którego chodzi nie ma takiego obowiązku. Jedynie na w-f muszą mieć białe lub zielone koszulki.
Z tego co słyszałam od innych mam nie byłoby problemu gdyby te mundurki nie były takie drogie. Dodatkowo w zeszłym roku coś nie tak było z jakością tych koszulek i większość się jakoś zdeformowała po kilku praniach.
A jak wy chodziliście ubrani do szkoły bo ja pamiętam, że do IV klasy musieliśmy nosić mundurki i tarcze i dla wszystkich była to norma i nikt nie protestował

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

U mojego syna w gimnazjum standardowy strój to biała koszula (długi rękaw), gimnazjalny polar i ciemne spodnie, moga być jeansy, ale nie podarte ;), jeden dzień mają dowolny strój, ale bez wygłupów.
Z początku spory wydatek i nie byłam zbyt szczęśliwa, ale teraz mój syn stwierdził, ze to nawet wygodniej, bo przeciera oczy rano, myje się i nie ma problemów z wyborem stroju, zakłada "standard" i leci na przystanek :)

Offline Wyświetl profil  

U moich dzieciaków w szkole nie ma wymagań tego typu. Jedynie co buty na jasnej podeszwie. Na wf jedynie określa się, że ma być strój sportowy.

Offline Wyświetl profil  

W szkole do której chodzi moje dziecko nie ma mundurków czy też jakiś szczególnych wytycznych jeśli chodzi o ubiór. Dziecko ma być ubrane przede wszystkim schludnie i odpowiednio. Dlatego ja sporo rzeczy kupuje w [reklama] bo mają tam odpowiednie rzeczy do szkoły. Poza tym jak odbierałam swojego dziecko to nie widziałam, żeby dzieciaki były jakoś wyzywająco czy nieodpowiednio ubrane. Raczej bym powiedziała że rodzice dbają o to, a dzieciaki chyba też już są świadome że pewnych rzeczy sie nie zakłada do szkoły :)

Offline Wyświetl profil  

ottkja pisze:
U moich dzieciaków w szkole nie ma wymagań tego typu. Jedynie co buty na jasnej podeszwie. Na wf jedynie określa się, że ma być strój sportowy.
mamy podobnie, strój dowolny (ale bez przesady), na wf buty jasna podeszwa i strój sportowy + obowiązkowo u dziewczynek na wf związane włosy, no i kategoryczny brak makijażu. Nie pilnujemy dzieciaków jak się ubierają do szkoły, grunt, żeby ciuchy były czyste :) wytworów typu mini spódniczki czy wydekoltowane bluzeczki w szafie córy nie ma więc decyzja jak się do szkoły ubierze należy do niej, czasem jest to bluza z kapturem, a czasem bez okazji strój galowy, bo właśnie na taki ma danego dnia ochotę

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]