Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 4:06 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Maluchy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

niby drobiazg, a jednak potrzebuje pomocy....

w domku mamy 22 stopnie, czyli raczej cieplo, tak mi sie wydaje...
i teraz mam problem, poniewaz ja moja 2,5letnia corke ubieram na krotki rekawek i dlugie spodnie, moim zdaniem jest ok, ja chodze w bluzce na ramiaczkach....
ale od moich tesciow ciagle slusze zebym ubrala dzieci bo zmarzna (mam jeszcze synka 8 miesiecy)

prosze o rade, jak byscie Mamusie ubraly dzieci przy takiej temperaturze w domu?? bo juz zgupialam:((((

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie to zależy od dziecka :) Bo starszy w długim rękawie by się przegrzał, a młodszy w krótkim by zmarzł. Różnie odbieramy temperaturę, czy raczej różne mamy upodobania.
A zaobserwowałaś, żeby Twoje dziecię marzło na krótki rękaw? Ma lodowate łapki, cieknie z nosa? :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzieki za odpowiedz!!
co chwila sprawdzam czy nic jej nie jest, znaczy czy raczki i plecki cieple, z noska nie leci,
mala jest alergikiem wiec raczej zalezy mi na tym zeby sie nie przegrzewala...

niestety tez nie mowi, bo prawdopodobnie jest opozniona, wiec nawet nie moge jej zapytac:(

w sumie odkad przestala byc niemowlakiem to rzadko choruje, dwa razy o ile dobrze pamietam miala katar...

do niedawna mieszkalismy w mieszkanku gdzie bylo kolo 18stopni,wiec ubieralam na dlugi rekaw, czasem nawet sweterek, a teraz sama nie wiem, zwlaszcza ze ciagle slysze, ze pewnie malej zimno:((((

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kieruj się swoimi obserwacjami i intuicją. A głosy... jak głosom zimno, niech się ubiorą.
Oczywiście lepszy chłód niż przegrzanie.
Ale skoro nie zauważyłaś, żeby mała marzła, to i chłód nie wchodzi w grę.
Zresztą sama wiesz po sobie... Ja nie umiem po domu chodzić w długim rękawie, a mam podobną temperaturę. I nie upieram się, żeby dzieci odczuwały temperaturę tak jak ja. Kiedyś obydwaj synowie mieli podobnie, więc chodzili w krótkich rękawkach. Z czasem Michałowi się pozmieniało, chudzielec się zrobił, nawet na słońcu mu zimno :lol:
Ty wiesz, jak ubrać swoje dzieci :D Ty je masz obok na co dzień i je obserwujesz.

Offline Wyświetl profil  

jen85 pisze:
ale od moich tesciow ciagle slusze zebym ubrala dzieci bo zmarzna (mam jeszcze synka 8 miesiecy)

Mój tata też tak ciągle powtarza.
Ja wychodzę z założenia, że jak dzieciak się rusza, czasem więcej niż ja to powinien być ubrany tak samo jak ja. Jak dzieciak mniejszy i leży to + jedna warstwa.
Ale mój tata twierdzi, że tam niżej na poziomie dwulatka jest chłodniej i są przeciągi, więc powinna być cieplej ubrana.
Ja tam wolę nie przegrzewać. Inni ludzie mają na "swoim poziomie" tak chłodno jak Marta u nas na dole i się nie przeziębiają, więc luzik.

ObrazekObrazek

TABELA CZERWCÓWEK 2010

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

22 stopnie to dużo, pamiętaj,że dziecko non stop jest w ruchu. Ja bym też krótki rękaw zakładała. Ja mam w domu chłodno ok 17 stopni. I Ar czasem nawet lata na krótki rękaw, małż też :wink: tylko ja siedzę w dwóch swetrach :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Wsumie to zalezy. Bo ja mieszkam w bloku i jak mam 22 stopnie
w domu to upal.

Natomiast moja babcia mieszka w kamienicy i jak ma 20 stopni to zimno
brrr ...

Aleee mowiac o bloku gdzie nie jest wysoko sufit 22 stopnie to cieplo
dla 2,5 latka.

Spokojnie mozna ubrac rybaczki i bluzie z krotkim rekawem ;)

Offline Wyświetl profil  

krótki rękaw zdecydowanie! nie przegrzewajmy dzieci. 20 stopni to optimum dla dziecka. Przy 22jeśli już np. cienka, ale naprawdę cienka bluzka z bawełny z dłuższym takim 3/4. Albo tunika ale już z podkolanówkami a nie spodniami :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Maluchy

Strefa czasowa UTC [letni]