Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 12:53 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82
Autor Wiadomość
 Tytuł:

byłam u dorego dermatologa , kazała wyeliminować:
-mleko i wszystko co ma w składzie mleko, serwatkę, np. magragyny , białe pieczywo
-jajka
-cytrusy
-czekolada , kakao
-warywa i owece drobnopestkowe czyli np. ogórek , pomidor, porzeczki , truskawki , poziomki, arbuzy etc.
-przyprawy poza niewielką ilością soli i pieprzu
-orzechy
-kurczaków, wołowiny , cielęciny
-wędlin, podrobrobów, konserw, etc.
-poru, selera
Do picia tylko woda i sok jabłkowy , nie mogę też np. herbatki z anyżem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

zapomniałam dodać ...jeszcze dieta bez ryb morskich i słodkowodnych

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: BICOM !!!

Witajcie Mamuśki !!!

Wchodze tu od trzech dni i zdążyłam przeczytać wszystkie 82 strony o tym temacie :). Jedno co moge Wam powiedzieć to na swoim przykładzie (dosłownie i w przenośni), że korzystałam z BICOMU jak niektóre z Was i efekty były rewelacyjne. Długo sie wachaliśmy z mężem, ale nasz mały Kacper był tak wysypany, że nic nie pomagało. Zdecydowaliśmy się na odczulanie. Odczulałam Kacperka i siebie samą. On miał wiele alergenów pokarmowych w tym mleko i latkoze, białko jaja, kilka owoców i warzyw. Miał też uczulenie na kurz i roztocza. Ja natomiast miałam problem z pyłkami. Chodziliśmy na odczulanie okolo 3 miesiecy (gabinet w Zabrzu prowadzili ludzie z Dolego Śląska). Jak ręką odjął. Teraz mały ma 3,5 roku, jego skóra jest gładziutka. Jednak od tego roku męczą go jakieś pyłki bo przez dłuższy czas meczył go katar z drobnymi przerwami. Chciałabym wrócić na BICOM i to sprawdzić. Jednak mieszkam od niedawna w nowym miejscu i... szukam.

Do Mona2222 jeśli możesz podaj mi prosze adres lub jakieś namiary tego BICOMU w Bolesławcu. Bardzo mi zależy. Z góry dziękuję.

W jednej kwestii nie mogę się z Wami zgodzić. Jeżeli ktoś ma uczulenie na mleko, bądź laktoze wcale nie oznacza to, że jest uczulony również na cielęcine i wołowine lub odwrotnie. To są zupełnie inne substancje.

Pozdrawiam serdecznie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam !!!
Moja córcia jest podejrzana o skazę białkową ,dieta w takiej sytuacji jest na początku dość rygorystyczna ...wypada nic nie jeść .
Ja ze swojej diety wykluczyłam nabiał i wszelkie jego pochodne ,mięso wołowe i ryby morskie ,ponoć słodkowodne mogę jeść ... jest lepiej bo małej poznikała wysypka ,mam nadzieje że nie pójdzie na próżno moje wyrzeczenie :? :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam
Przybywam z pytaniem do Was, bo przeszłyście już tyle, że na pewno coś poradzicie.
Wiki nie je produktów mlecznych od bardzo dawna. Od tygodnia daje jej danonki, aby sprawdzić, czy jest jeszcze uczulona. I już sama nie wiem. Dostaje jogurt ok 10 i jednego dnia ok 17-18 wyskoczą jej dwie, trzy kropki na policzku, które za chwilkę znikają, a innego dnia żadnych oznak skazy.
Co radzicie, dawać jej ten jogurt czy się wstrzymać na jakiś czas?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Joaskad niewiem jak to u innych dzieciaczków było ale moja Małgosia mogła jeśc jogurty tak koło 1,5 roku. Nic jej nie było po Bakomie, Jogobelli - często z ziarnami zburz czy płatkami. natomiast po Danonku - nawet jednej wyżeczce to tak ją wysypywało że historia.
Przetestuj jogurty innej firmy...
Kiedyś słyszałam że Danonki mają procentowo największą zawartośc mleka w proszku ;-( Kolega obdarował mnie taka informacją po szkoleniu w firmie ;->

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzięki As77 za podpowiedź. Na pewno spróbuje z innymi jogurtami. I mam jeszcze jedno pytanie. Z suwaczków wynika, że masz dwoje dzieci. Córeczka miała skazę, a czy synek też ją ma? Pytam tak z ciekawości, bo planuję więcej dzieci i zastanawiam się czy następne też będą miały skazę.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Małgosia miała stwierdzona skazę już w 3 tygodniu życia. Normalnie policzki aż jej spływały ropna wydzieliną. Jak to zasychało wyglądało jak lukier w odcieniu żółtawym. Jeszcze mając 3 latka nie piła mleka. Kiedy poszła do przdszkola to troszke próbowała mleko i nic jej nie było. Ale nie jest fanką mleka, natomiast jogurty lubi.
Teraz wystrzegałam się surowego mleka w czasie ciąży. Znajoma położna powiedziała że to mogło byc tez przyczyna tak silnej alergii na nabiał. Tomaszek ma już ponad 5 miesięcy i narazie nie ma objawów skazy białkowej. Zobaczymy jak zaczne go dokarmiac sztucznym mlekiem. Narazie tylko na (.)(.) więc wszystko jest dobrze :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

joaskad pisze:
Witam
Przybywam z pytaniem do Was, bo przeszłyście już tyle, że na pewno coś poradzicie.
Wiki nie je produktów mlecznych od bardzo dawna. Od tygodnia daje jej danonki, aby sprawdzić, czy jest jeszcze uczulona. I już sama nie wiem. Dostaje jogurt ok 10 i jednego dnia ok 17-18 wyskoczą jej dwie, trzy kropki na policzku, które za chwilkę znikają, a innego dnia żadnych oznak skazy.
Co radzicie, dawać jej ten jogurt czy się wstrzymać na jakiś czas?

Joaskad myślę że Danonki to nie jest produkt dla twojego dziecka ....gdyz jest on dla dzieci powyżej Trzeciego roku zycia ...poszukaj innych jogurtów bardziej odpowiednich

As77 mleko jest bardziej uczulające niz jego przetwory totez lepiej nie podawać go dziecku na początku wprowadzania nabiału :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jana68 wiem że mleko niefermentowane uczula...
Natomiast moja położna mówiła że jest taka teoria - kiedy matka w czasie ciąży "nadużywa" jakiegos pokarmu to dziecko może byc nadwrażliwe na ten produkt.
Ja podczas pierwszej ciąży piłam sporo mleka a pozostałych produktów nabiałowych unikałam....
Jaka w tym prawda nie wiem, ale teraz starałam się jeśc sporo serów, jogurtów byle nie świeże mleko :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny! Zrobiłam tak,że zmieniłam na jogurty jogobelli i bakomy.Po trzech dniach dawania ok, ale... Dałam wczoraj serek Danio (bo tylko on mi został) ok 10, a wysypkę dostała dziś rano. Zniknęła po 15-20 min sama. Myślicie, że to od nabiału? Bo nie wprowadziłam niczego innego. Ale z doświadczenia wiem, że one tak szybko nie mijają. Raczej mi to alergie kontaktową wygląda

Jak będą takie chwilowe wysypki radzicie nie dawać jogurtów, czy dawać. Już sama nie wiem co mam robić. Chciałabym dawać jej te jogurty, ale nie chcę jej krzywdy zrobić.
Proszę o odpowiedź

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Często lekarze stawiają od razu szybką i najczęściej błędną diagnozę co do wysypki u dziecka. Sama miałam taki przypadek. Mianowicie twierdzono, że moje dziecko ma skazę białkową, a był to po prostu rumień toksyczny noworodków, który utrzymywał się ponad 3 tygodnie od porodu. Byliśmy u mnóstwa lekarzy i w końcu pewna neonatolog postawiła taką diagnozę i kazała nic nie robić w tym temacie. Faktycznie wszystko ustąpiło i chociaż jeszcze po miesiącu wysypało go czasami to potem całkowicie ustąpiło. Oczywiście był okres, ze prawie nic nie jadłam, tylko same bułki, ale wtedy to było jeszcze gorzej, więc niepotrzebne były te katusze. Teraz często się słyszy, że dziecko ma skazę białkową, a faktycznie to najlepiej i najprościej postawić taką diagnozę. Nie zlecić badań, testów tylko od razu dietkę dla matki albo i nawet odstawienie od piersi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam.
Chyba wypada mi dołączyć do grupy, od dzisiaj jeste,m na rygorystycznej diecie (podobnie jak Aniaolawa na tej stronie, pierwszy post od góry)- zero mleka i przetworów, wołowiny, cielęciny, kurczaków, jajek, cytrusów, czekolady, selerów, itp.
Synka wysypało po kakao (zjedzonmym przeze mnie), ale juz wczesniej miał zmiany wysypkowe, ponieważ ja jestem silnym alergikiem więc o niego też wygląda na alergię.....
Mam pytabnie do mam, które też stosują taką dietę- co właściwie jecie, czym smarujecie np chleb, co na obiad itp? Bo sama jak na razie nie mam żadnych pomysłów.....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Madeleine - byłam na diecie eliminacyjnej przez trzy miesiące - jadłam chleb z wędliną drobiową, dżem, np. wiśniowy, morelowy, [miodu nie wolno], na obiad ziemniaki, kasze, ryż z warzywami gotowanymi - marchew, fasolka szparagowa, z mięs wyłącznie drób, [zero ryb]
na poczatku to dość monotonne, ale pomału wprowadzałam te "mniej podejrzane" produkty i trochę udało sie dietę urozmaicić... wszystko zależy od tego jaką postać skazy ma maluch - mój wyrósł z niej prawie całkowicie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie wpadłam tu z zapytaniem jakie są objawy skazy białkowej?? Mój mały od jakiegoś czasu robi kupke z krwią i śluzem. Byliśmy u pediatry i niby wszystko Ok. zrobiliśmy badanie posiew kału wyszedł ujemny, morfologia OK., Ja postanowiłam wtedy wrócić do diety rygorystycznej. Po tygodniu było lepiej. Wczoraj znów krew i śluz. Dodam, że od początku jadłam nabiał i było dobrze maly ma 4 miesiące i 10 dni. Nie ma zmian skórnych, kolek, zaparć itd.
Wczoraj zjadłam to, na czarno zaznaczyłam to co mogło go uczulić ale to tylko moje przypuszczenia.
- 2 bułki z salami ale jem je od kilku dni i było OK,
- paluszki
- kawa zbożowa,
- kawa rozpuszczalna 1 szklanka ale piłam też 2 dni temu z odrobiną mleka i było OK.,
- paluszki drobiowe z Sokołowa ale jem je cały czas i było Ok.,
- kanapki smaruje Delmą ale było Ok.,
- od tygodnia pije soczki marchwiowe z jabłkiem( od wczoraj z bananem)wcześniej z brzoskwinią albo pomarańczą i było spoko,
- no i 1 drożdźówka z serem i 1 kawałek sernika
- przed wczoraj zjadłam drożdźówke z jabłkiem i wypiłam sok z jabłek.
- 3 żelki,

Dzięki za pomoc.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć!

Z przykrością dołączam do grona mam dzieci ze skazą białkową :(

Wczorajdopuściłam do siebie myśl, ze to jednak skaza, myślałam, że tylko uczulenie na cytrusy (córka miała i bardzo szybko przeszło, a poza tym cytrusy łatwo z diety wyeliminować i człowiek tak bardzo nie cierpi...), ale chyba jednak skaza. W przyszłym tygodniu idziemy do lekarza na szczepienie, to się dowiem więcej, ale już pomału przechodzę na dietę. Tylko, że wszystko co mam w domu jest z mlekiem:(

No mam nadzieję, ze chociaż schudnę... ;):)
Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

To nie jes tak że jak coś zjemy to zaraz dziecku cos wyskoczy na bużce.Czasami może to być po paru dniach spożywania danego produktu.Znam przypadek ,że stwierdzono u dziecka skaze w wieku 10 miesięcy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czesc dziewczyny!
Od kiedy mój synuś w 2 miesiącu życia okazał się alergikiem, skaza białkowa przeczytałam Wasz wątek. Później trochę odpuściłam!
Ja w takiej sprawie - mam w domu 5 opakowań zamkniętych oczywiście BEBILONU PEPTI 1. Czy któraś nie chciałaby odkupić go w rozsądnej cenie?? Jeśli znajdzie się ktoś taki - piszcie na priw!!
POzdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Witam sie moj synek ma prawie 4 miesiace i karmie go piersia i ma niestety skaze to okropienstwo bo ciagle nie wiem co moge jesc
Kuz nic z nabialu i pochodnych a nie wiecie czy kukurydza to ma duzo bialka bo zastanawiam sie mu bad podaniem juz ziemniaczka z kukurudza i nie wiem czy moge

Doradzie mi co moge juz mu wprowadzac aby bylo bezpiecznie

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]