Dzisiaj jest śr wrz 20, 2017 6:21 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1639 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dziewczyny napiszcie co dokladnei jecie przy skazach białkowych karmiąc jednoczesnie piersia.Mam Core 6 tyg i prawie nic nie jem bo po wszytkim jej wyskakuja krostki na całym ciele.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wiataj mój mały tez ma skaze białkowa ja juz od 2 miesiecy nie jem nabiału pod żadna postaciaczyli mleko , sery, jogurty, kefiry itp) cieleciny tez nie zaleca sie jesc, do smarowania chleba można urzywac np ramy, napoczatku jest cieszko ale teraz to juz sie przyzwyczaiłam tylko ż ejuz pomału na wedli nie moge paczec. a od lekarza dostałam do picia mleko bebilon pepti 1 a teraz to juz wieczorem i mały je dostaje.

Zycze wytrwałości

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Malinka a czy jesz np schab pieczony wlasnej roboty, jablaka, banany , dzem.Bo u mni edieta to wyglada tylko tak : chlebek z wedlina , zupa na filecie z ryzem i gotowana marchewka i tez pijam ale nutramigen.A ty cos wiecej jesz?? To pewnie ciasto drozdzowe jest wykluczone?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej kasiaroll widze ze mamy podobne problemy z dzieciaczkami- gronkowiec+ skaza baiłkowa. Ja juz 3 m-ce na ostrej diecie, mieska sobie pieke sama (najczesciej udziec indyczy, szynke wieprzowa), jestem straszym lakomczuchem na slodkie a ze nie moge jest ani jajek, ani czekolady, ani masla to jem duzo dzemów z naszych polskich owoców. Czasami piekę sobie ciasta lub ciasteczka, zamiast jajek uywam SINLAC'a a zamiast masła margarynę, są całkiem niezłe- używam do nich maki ryżowej i/lub kukurydzianej. Polecam jedzenie brokułów bo maja duzo wapna (ja nie piję żadnego sztucznego mleczka, biorę witaminki ale tez niezbyt regularnie). Z owoców jem tylko jabłka i banany, ze świerzych warzyw tylko sałatę, a oprócz tego gotuję sobie na parze mrożone warzywka- brokuły, marchewki, fasolki, kukurydzę, groszki. Mam nadzieję, że opis mojego jadłospisu ci pomoże :) jego zaletą jest to, że ładnie spadają kilogramiki zgromadzone w trakcie ciązy, ja dobrze się czuję, a mój synek bardzo ładnie przybuera na wadze :) tylko brakuje mi CZEKOLADY :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marta Witaj a co na obiadek jadasz ,i czy to co mi podalas jadlas od pewnego tyg czy od samego poczatku?jak mozesz to podaj mi przepis na ciasta jakie robisz.Tez jestem Łakomczuchem i juz bez czekoloday zyc nie moge :D
A co u ciebie z tym gronkowcem, Czym go leczycie? Bo moja młoda wybrała serie zastrzyków i nadal siedzi w niej ten piorun , teraz ma kropelki do nosa na to dziadostwo.Ja tez wybralam, antybiotyki.
Z góry dzieki za odp duzo mi to dało cos nowego w koncu mozna zjesc :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Heh hej :) cieszę się, że mogę pomóc bo sama wiem, ze to wcale tak niełatwo coś wykombinować przy tej diecie.

Ja robiłam sobie szarlotkę:0,5 szklanki cukru, 1 kostka margaryny, 3 szklanki mąki, 3 łyżeczki proszku do pieczenia, no i tu włascie SINLAC+ woda- tyle, że robilam to na oko, więc niestety nie moge podac szczegółów... ciasto zagniesć- 1/3 ciasta zamrozic, 2/3 wklepac na blachę. Jabłka tarkowałam i podgrzewałam na małym ogniu z niewielka iloscią cukru, układałam na ciescie i potem tarkowałam tą zamrożoną 1/3 ciasta.

i okrągłe ciateczka: 0,5 szklanki mąki kukurydzianej, 0,5 szklanki mąki ryżowej, 50 g margaryny bezmlecznej, 0,33 szklanki wody, 3 czubate łyżki Nestle Sinlac,( i ja dodawałm jeszcze na oko cukru pudru). Na tależu położ margarynę i posyp ją mąką a następnie posiekaj. Do wody wsyp Sinlac i dodaj do mąki wymieszanje z margaryną. Zagnieć ciasto i uformuj z niego kulkę- włóż ją do zamrażalnika na 15 minut. Po wyjęciu z zamrażalnika formuj z ciasta małe kulki a następnie rozlaszcaj na placuszki o grubości ok 1 cm na blasze. Piecz w piekarniku o temperaturze 200 C przez 15 minut. Ciasteczka można polukrowac, ja sobie je smarowałam dżemem :lol:

I mój ulubiony przysmak- otóż znalzłam u nas w sklepie gotowe ciasto francuskie- nie ma zadnego zabronionego składnika, robie sobie z niego ciateczka- warkoczyki, koszyczki, co mi tam do głowy przyjdzie i jem z miodem lub cukrem pudrem. To jest zdecydowanie najpyszniejsze, ale tez zdecydowanie najmniej zdrowe z tych przysmaków.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jeśli chodzi o obiadki to jem: ryże/ kasze/ makarony (od ziemniakow Filipka boli brzuszek) i do tego jakieś zrobione mięsko, albo pieczone, albo np kotleciki mielone/ klops (z Sinlac'iem zamiast jajka), a także ryby słodkowodne- najczęsciej pstrąg. Jak juz nie moge patrzeć na mięso to robie sobie sosik z warzywek duszonych z niewielką ilością oleju i przypraw- z kaszką kus kus albo makaronem. Czasami smaże sobie "kotlety schabowe" w samej bułce tartej. Czasami tez mama gotuje mi zupki- zwłaszcza rosołek, krupnik i warzywną, to miła odmiana i bardzo dobra dla naszych dzieciaczków :) -oczywiście niezbyt duzo przypraw...

Na początku jadłam same gotowane i pieczone rzeczy- nawet rybkę sobie piekłam, teraz dość często zdarza mi się jest coś smarzonego i Filipek nie ma po tym problemów. W trakcie kolek nie jadłam tez swiezych owoców i warzyw bo to powodowalo wzdęcia.

Ale sie rozpisłam hoho :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja juz nie wiem co mam jeść a czego nie, nie jem produktów mlecznych, jajek, ryb. a i tak czerwone kropki na czole są. może wiecie jak je wytępić :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

O dzieki Marta wielkie bedziemy powoli testowac jedzonko , wiec moze nie wykituje :D Wczoraj wlasnie zjadlam troche zmarzniete ziemniaki i mala miala meksyk zołądkowy i biegunke a dzis ja wysypało biedna.... a ty tez widze ziemniakow nie jadasz....
Kama moja Julcia tez non stop ma wysypke i tez nic nie jadam, kropki przejda z cazsem tak mi powiedziano ale najwazniejsze zeby brzuszek jej nie bolał i kupy byly normalne...wiec bede testowac
Marta a jakie dzemy jesz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

takie na bank bezpieczne to wisniowy i czarna/czerwona porzeczka, malinowy, jeżynowy. Co do jagodowego nie jestem pewna- chyba maly mial po nim zatwardzenia, a po czeresniowym chyba wysypke, ale nie wiem czy to od tego na 100 procent.

Aha i jeszcze czasami jem sobie winogronka, ale w nieduzych ilosciach :)

A co do ryb, to nasza pani doktor mowi, ze uczulają ryby morskie, a nasze słodkowodne spokojnie mozna jesc i przynajmniej u nas sie sprawdza, bo jadlam sporo i karpia i pstrąga i sielawy.

A ziemnkai nie idą Malemu do tej pory :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Marta a co to jest sinlac i gdzie to można kupić? Moja Mała prawdopodobie tez ma skazę,a ja bez ciasteczek nie mogę żyć :oops: ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej Mido, Sinlac to jest produkt firmy Nestle dla dzieci na diecie bezmlecznej i bezglutenowej. Wpadłam na pomysł robienia sobie posiłków z tym własnie produktem bo dostałam kiedyś książeczkę z przepisami na jedzonko dla dzieci. Ja go sobie kupilam w supermarkecie, to jest coś takiego jak np kaszka ryżowa, tylko, że dla bezglutenowców :)

A jak wy sie czujecie na takiej diecie? Ja na początku w sumie miałam sie calkiem spoko, ale ostatnio już naprawdę mocno tęsknię za czekoladą.... majonezem... czasami az mnie zazdrość zżera jak wszyscy na około jedza pyszne ciasta albo sałatki :wink: czasami zdarza mi się wziąc jakiegoś gryza albo łyzeczkę czegoś zakazanego...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej ja juz wytrzymac nie moge bez slodyczy dlatego w week robie ciasteczka z twojego przepisu.Dzis bylam u pani doktor tej z panstwowki i pozwolila mi jesc dzemy i powoli cos wprowadzac nowego wiec jest szansa smakolyk, myslalam o bialej czekoladzie ale to tez mleko wiec nici.Jak mi ktos powie ze nie wiem co to komuna i jak ciezko bylo to go wysmieje oni chociaz jedli czekoladki za kartki a ja nie moge :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hehe :) ja to ciagle chodze glodna jak wilk, ile bym nie zjadla dalej jestem glodna i jak te czekoladki tak sobie leza na stole i ja tak ciagle na nie patrze... ehh ciezko jest chwilami :wink: ale czego sie nie robi dla tych naszych pociech :)

jakby wam sie trafil jakis fajny pomysl na urozmaicenie naszej diety to koniecznie dawajcie znac, bo ja juz po tych 3 miesiacach ostrej diety to potrzebuje nowosci :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jejciu co my nie zrobimy by nasze dziecaki były zdrowe.

Ostatnio strasznie wysypało mojego małego a tak uwazam.Niedługo dostane swira przeciez samej wody nie bede piła w koncu ten pokarm musi byc wartosiowy.
Ale djeta to robi swoje ja szybko zgubiłam kilogramy z ciazy i teraz to nawet waże mniej niz przed ciaża :D to akórat pozytyw całej tej skazy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny jak juz wysypie wasze malenstwa po czyms co zjadamy to czym smarujecie buzie? i czy wogole tez na codzien smarujecie.Bo ja dzis dla odmiany dostalam oksykort ,moja Julcia ma juz tarke w tej chwili na buzi i klatce , tym razem to po ziemniakch i chyba tez bo tej nowej rama olivia ech....
Tez juz schudlam 16 kg po ciazy wazylam sie na szczepieniu dzis i ucieszylam sie bo moja waga domowa zawyza 2kg. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja niczym sie smaruje, od kiedy przestalam jesc te wszystkie zakazane rzeczy ( 3 m-ce temu) to nigdy nie wysypalo malego jakos strasznie, jak troche wysypie to po jakims czasie samo zchodzi. Mi pomoglo na poczatku zapisywanie wszystkiego co jadlam- pisalam chyba z poltorej miesiaca wszystko i dzieki temu ulozylam sobie diete ktora jest ok i bardzo rzadko zdarzaja sie jakies wpadki.

A jedyny raz jak go mocno wysypalo to bylo po szczepionce- ponoc sa one robione na bazie bialka kurzego i moga uczulac i najgorsze jest to, ze dlugo sie utrzymuja w organizmie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no własnie mojego wysypało po szczepionce i juz walczymy z wysypka 2 tygodnie mam masc robiona w aptece uzywamy jej co drugi dzien. ostatnio bylismy u innej dr. i przepisała masc ze sterydami ale ja jej nawet nie wykupiłam az tak strasznej wysypki niema żeby az takie mocne maści uzywac.

Ostatnio znalaząłm forum gdzie bardzo duzo pisza o skazie i azs
to link do tej stroy:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/forum/index.php

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej u nas wczoraj była szczepionka narazie nic nie widze ale dobrzez wiedziec ze taki efekt moze byc.Ja dzis sprubowałam dzem morelowy bo ponic mozna i jak narazie to mnie pogonilo do toalety ........dawno czegos innego nie jadłam.Zobaczymy u malej.Narazie jest wysypana i smaruje ja od wczoraj oxsykortem, z buzi schodzi ale z klatki narazie nic nie ruszylo sie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dopiero kilka dni jestem na diecie, a już nie mam co jeść :? . Przynajmniej takie mam wrażenie. W dodatku pediatra nie potrafi powiedziec, czy wysypka mojej córci to skaza, czy trądzik noworodkowy czy coś jeszcze innego. Na wszelki wypadek mam wykluczyć nabiał.
Powiedzcie mi, jak długo schodziło uczulenie po wprowadzeniu diety? I czy skaza moze być tylko na buzi, bo moja Mała nie ma żadnej wysypki poza twarzą.
Marta, polecam ciasteczka owsiane w co jedzą styczniowe mamusie. Zakupię ten sinlac i biorę się do pieczenia, tzn. poproszę mamę :mrgreen: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1639 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 82  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]