Ciąża, objawy ciąży, macierzyństwo, dzieci
http://www.forum.e-mama.pl/

Nerwowość synka i preferowanie jednej piersi bardziej.
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?f=36&t=59367
Strona 1 z 1

Autor:  Luna87 [ wt kwie 09, 2013 10:47 am ]
Tytuł:  Nerwowość synka i preferowanie jednej piersi bardziej.

Dziewczyny, mam problem.. (w sumie jedyny jak narazie..)
Mój synuś ma 2 tygodnie. Na początku odciągałam pokarm i podawałam w butli, plus dokarmiałam bebilonem szpitalnym.
Głównie dlatego, że tydzień byliśmy w szpitalu razem a 2 tygodnie byłam przed porodem.. Byłam wykończona psychicznie i taka metoda się sprawdzała.
Teraz jesteśmy już tydzień w domku i cycujemy się przez nakładki.
Problem jest tego rodzaju, że synus jest strasznie niecierpliwy i nerwowy. Wiadomo, aby mleczko popłynęło trzeba chwycić i zassać a jak nie leci od razu jest straszna awantura, nie do uspokojenia wręcz. I kończy się butlą ze sztucznym.
Podobnie jest z preferencją co do piersi. Z prawą radzi sobie szybciej - szybciej chwyta, ssa, lewa jest jakby 'gorsza'.
Czuję się wyrodnie i strasznie przeżywam to, kiedy nie mogę podać mu mleczka z piersi. Laktator nie odciąga mi tak dobrze jak synek.
Potrafię nim ściągnąć z obu piersi max.50-60. a synek zjada już 90-100ml. Kiedy ciągnie bezpośrednio z piersi najada się, bo ładnie śpi, nie płacze.

Czy któraś miała problem z takim nerwuskiem? Jak sobie poradzić?

Autor:  gusia84 [ wt kwie 09, 2013 11:10 am ]
Tytuł:  Re: Nerwowość synka i preferowanie jednej piersi bardziej.

Moja Zosia na początku też nie lubiła się z lewą piersią. Oszukałam ją przystawiając ją spod pachy. Ssała aż miło. Doradca laktacyjny podpowiedziała, że może to być z różnych powodów - od tego, że dziecku tak po prostu wygodniej, tak może leżała w brzuchu (na jednym boku) przez co preferuje leżenie na prawym boku a nie na lewym itd itd. Może też być (choć nie wpadaj w panikę) że coś się naciągnęło podczas porodu w szyjce czy rączce - i malucha zwyczajnie boli jak leży przy lewej piersi. Spokojnie - u mojej Zosi preferencje przeszły gdzieś o tygodniu. Widocznie jeśli ją coś istotnie bolało to jej przeszło samo.

Autor:  Luna87 [ wt kwie 09, 2013 8:14 pm ]
Tytuł:  Re: Nerwowość synka i preferowanie jednej piersi bardziej.

gusia dziekuje za odpowiedź.
Mojego chyba nic nie boli, bo niekiedy się zaciąga, nie ma tak, że praktycznie wcale nie zje z tej piersi. Po prostu jak jest zdenerowany, to koniec..

Autor:  cyckijakmarzenie [ wt kwie 23, 2013 12:20 pm ]
Tytuł:  Re: Nerwowość synka i preferowanie jednej piersi bardziej.

Nie da się ukryć, że [karmienie piersią to nie taka prosta sprawa jak by się mogło wydawać, tym bardziej, że maluchy też nie zawsze chcą współpracować i bywają niecierpliwe. Mój maluszek nie je za dużo, ale często. Używam laktatora, żeby mieć mleko na później i dzięki temu nie muszę za każdym razem karmić piersią. Porcje może są mniejsze, ale częstsze i to pasuje mojemu Wojtusiowi.

Autor:  mammamia [ ndz maja 03, 2015 7:14 am ]
Tytuł:  Re: Nerwowość synka i preferowanie jednej piersi bardziej.

Odświeżam temat. Moja córa tez preferuje jedną stronę. Ma 3 tygodnie i wygląda na to, że problem sam nie zniknie. Staram się przykładać do lewej piersi częściej, ale zawsze zje tylko trochę i już widzę, że lewa pierś produkuje mniej mleka. Macie Mamusie jakieś rady?

Autor:  fifolek13 [ ndz maja 03, 2015 12:50 pm ]
Tytuł:  Re: Nerwowość synka i preferowanie jednej piersi bardziej.

Moze zmien pozycje karmienia.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/