Dzisiaj jest wt wrz 26, 2017 2:53 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dziewczyny, mam problem.. (w sumie jedyny jak narazie..)
Mój synuś ma 2 tygodnie. Na początku odciągałam pokarm i podawałam w butli, plus dokarmiałam bebilonem szpitalnym.
Głównie dlatego, że tydzień byliśmy w szpitalu razem a 2 tygodnie byłam przed porodem.. Byłam wykończona psychicznie i taka metoda się sprawdzała.
Teraz jesteśmy już tydzień w domku i cycujemy się przez nakładki.
Problem jest tego rodzaju, że synus jest strasznie niecierpliwy i nerwowy. Wiadomo, aby mleczko popłynęło trzeba chwycić i zassać a jak nie leci od razu jest straszna awantura, nie do uspokojenia wręcz. I kończy się butlą ze sztucznym.
Podobnie jest z preferencją co do piersi. Z prawą radzi sobie szybciej - szybciej chwyta, ssa, lewa jest jakby 'gorsza'.
Czuję się wyrodnie i strasznie przeżywam to, kiedy nie mogę podać mu mleczka z piersi. Laktator nie odciąga mi tak dobrze jak synek.
Potrafię nim ściągnąć z obu piersi max.50-60. a synek zjada już 90-100ml. Kiedy ciągnie bezpośrednio z piersi najada się, bo ładnie śpi, nie płacze.

Czy któraś miała problem z takim nerwuskiem? Jak sobie poradzić?

Offline Wyświetl profil  

Moja Zosia na początku też nie lubiła się z lewą piersią. Oszukałam ją przystawiając ją spod pachy. Ssała aż miło. Doradca laktacyjny podpowiedziała, że może to być z różnych powodów - od tego, że dziecku tak po prostu wygodniej, tak może leżała w brzuchu (na jednym boku) przez co preferuje leżenie na prawym boku a nie na lewym itd itd. Może też być (choć nie wpadaj w panikę) że coś się naciągnęło podczas porodu w szyjce czy rączce - i malucha zwyczajnie boli jak leży przy lewej piersi. Spokojnie - u mojej Zosi preferencje przeszły gdzieś o tygodniu. Widocznie jeśli ją coś istotnie bolało to jej przeszło samo.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

gusia dziekuje za odpowiedź.
Mojego chyba nic nie boli, bo niekiedy się zaciąga, nie ma tak, że praktycznie wcale nie zje z tej piersi. Po prostu jak jest zdenerowany, to koniec..

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nie da się ukryć, że [karmienie piersią to nie taka prosta sprawa jak by się mogło wydawać, tym bardziej, że maluchy też nie zawsze chcą współpracować i bywają niecierpliwe. Mój maluszek nie je za dużo, ale często. Używam laktatora, żeby mieć mleko na później i dzięki temu nie muszę za każdym razem karmić piersią. Porcje może są mniejsze, ale częstsze i to pasuje mojemu Wojtusiowi.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Odświeżam temat. Moja córa tez preferuje jedną stronę. Ma 3 tygodnie i wygląda na to, że problem sam nie zniknie. Staram się przykładać do lewej piersi częściej, ale zawsze zje tylko trochę i już widzę, że lewa pierś produkuje mniej mleka. Macie Mamusie jakieś rady?

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Moze zmien pozycje karmienia.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]