Dzisiaj jest ndz wrz 24, 2017 2:00 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

jeśli gdzieś na forum jest taki wątek to proszę o linka
albo jakieś złote rady
bo mam depresję normalnie
po narodzinach młody miał 16.6 bilirubiny po lampach przy wyspisie 12,5
we wtorek wróciliśmy do szpitala , poziom ze środy 14,4 bilirubiny we wtorek nie mogli Mu pobrać krwi ale lekarka mówi ,że miał między 16-17 bilirubiny.. potem spadek na 12.6 i w sobotę rano 10.02 a po 6 h lamp wczoraj o 20 10.32 :shock: ordynatorka mówi,że coś nie halo i wynik niewiarygodny hm
u nas na dziecięcym miał 31 h lamp
mam Go niby karmić ale się boję w piątek był na mm i spadło z 12.6 na te 10.02 a jak był na cycu to przez dwa dni z 14.4 na 12.6 czyli cyc blokuje
na szczęście infekcje wykluczone i obyło się bez antybiotyku
a był mega zółty
daje Mu MM ... ale żal mi cyca.. bo chcę karmić .. pozdrawiam Siwulkę i Pelinę i dzięki za pw i słowa otuchy

jeżeli któraś z Was miała podobny problem to proszę o rady..

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

basiu, moja Zosia miała dużego krwiaka po porodzie na głowie, to był spory rezerwuar krwi z jeszcze nie przerobioną bilirubiną. Uwalniało to się długo - patrząc po zdjęciach to mała mając 6 tygodni miała jeszcze żółtą skórę. Tylko, że kurczaczku, u Ciebie są spore wahania tej bilirubiny... Może mało wysysa tego mleka od Ciebie? Jednak z butli łatwiej, krócej je a jednocześnie dostaje większą dawkę jedzonka i stąd może lepsza reakcja?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

wypija mi całe piersi..jak ściągnę to jest z obu tak 80-90ml i chyba się najada , bo pije 30 minut i potem śpi.. ponoć mleko matki zawiera jakiś enzym który wolniej rozkłada bilirubinę, ja od piątku podaję MM i dałam z 3-4 razy cyca. Boję się karmić bo nie chcę by znów było jakieś 16 bilirubiny.. to mnie załamuje.. ech .. marudna jestem jak nie wiem co.. :(

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

kochana u nas też tak było. ja tylko dwa razy podałam mieszankę. w tym czasie zbadali poziom bilirubiny. był w normie, więc pozwolono mi normalnie karmić i niczym się nie przejmować. w wypisie mam napisane rozpoznanie:żółtaczka noworodkowa nasilona inhibitorem w mleku matki. w zaleceniu: karmienie tylko piersią.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Basiu teraz kuzynka moja ma to samo jej kazali na zmianę karmić raz pierś raz mm po tygodniu ma zbadać poziom bilirubiny
Co do mm to ma zalecone mleko pre nan

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja daję gerber 1, i fajnie je pije.. wypił już w sumie 1 opakowanie i nie zauwazylam bóli brzuszka itp , kupka też ładna.. no i dałam dzisiaj cyca.. bo On sie wtedy uspokaja.. i tak szuka tego cyca .. to dalam.. a po kąpieli pił na golaska :) fajnie takiego golaska trzymać na sobie :)
Mam nadzieję ,że będzie dobrze.. za tydzień mam kontrolę w poradni. Usg jamy brzusznej ma ok, próby wątrobowe tez ok
echh
że też takie coś się musi dziać :?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Na mm się nie znam wcale trójka dzieci i wszystkie na piersi
Napisałam jakie mleko lekarze kazali podawać czemu takie a nie inne nie wiem

Sama przez prawie miesiąc sztucznie utrzymywałam laktację bo córcia to wcześniak z 33tc poleżała sobie w szpitalu
Udało utrzymać mleczko w domu przez pół dnia karmiona moim lecz z butelki a cudowne nakładki uratowały mi życie
Ja szczęśliwa że karmię
Córcia że ma swojego smoka (chyba po miesiącu odstawiłyśmy nakładki )

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]