Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 2:46 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Moja corcia ma 2 lata i 3 mies. i juz wyobrazam sobie wasze opinie na ten temam, wiem, karmie za dlugo,ale mala nie chce pic nic innego,je wszystko,ale do picia tylko cycki. jest naprawde bardzo do tego przywiazana,bardziej niz do mnie czy taty. jak jej nie dam mleka tylko zaproponuje cos innego robi smutna minke i placze kilka godzin az sasiedzi mi policje wzywaja! do tego mala ma napady leku jak to pani psycholog stwierdzila. niestety musze odstawic ja od piersi ze wzgledow zdrowotnych,prosze napiszcie mi jak to zrobic bez szoku dla malej,tabletki wstrzymujace tabletki nie wchodza w gre bo moge nie dac rady i podac jej jeszcze kilka razy tego cyca i nie chce jej zaszkodzic

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Pisząc na forum publicznym trzeba się liczyć z tym ze ktoś może nas ocenić.
Nie zawsze taka opinia może nam sie spodobać.

Ja też długo karmiłam córkę 2 lata i 25 dni.
Tylko ja od początku próbowałam zapoznać ją z butelką, której nie chciała. nie chciała tez żadnej mieszanki. Ale wiedziałam, że nadejdzie taki dzień, że będzie trzeba zakończyć karmienie, więc się nie poddawałam.Udało nam się w końcu po roku dobrać butelkę (TT) ale piła z niej tylko wodę. Mleka nadal nie chciała. Dopiero jak pojawiły się mleka smakowe.Nie wiem czy jest to mleko w sprzedaży, bo to było dawno.Polubiła junior miodowe, nie pamiętam już firmy.
Pierś oczywiście była cały czas miłym dodatkiem.
Tylko twoja córcia jest już za duża na butelkę. Nie wiem czy warto uczyć pić z butelki, bo po roku i z tego będzie trzeba oduczyć.

Próbowałaś podawać picie z łyżeczki, kubeczka? Może odciągnij trochę mleka na łyżeczkę, albo do kubka.
Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia i cierpliwości.

Na pewno trzeba zrobić to stopniowo, rezygnując z jednego karmienia.
Nie wiem jak to u was wygląda. ile razy mała pije z piersi.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No wlasnie u nas bylo tak samo,nie umiala pic z butelki,nauczyla sie po pierwszych urodzinach i juz wtedy probowalam ja karmic modyfikowanym zwyklym i smakowym-miodowym i waniliowym nestle i truskawkowym bebiko ale jej nie smakowaly, mala w dzien nie pije nic,w nocy i nad ranem co godzine jak z zegarkiem w reku wstaje do karmienia,butelka na spiocha tez nie przejdzie,mala pije ze zwyklego kubka ale tylko moje mleko,a ja nie bede mogla po lekach jej podawac,nie wiem moze nasmaruje sutki cytryna zeby nie chciala brac ich do buzi?

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Ale to co przy obiedzie, śniadaniu, kolacji nie dajesz jej nic do picia?
Kurcze no nie mogę ci napisać, że jest ok, jak nie jest. Ona musi pic jakieś inne płyny niz twoje mleko. Moja jak nie chciała butelki to podawałam z łyżeczki wodę, sok. Potem uczyłam z szklanki. Ale mała piła i do tej pory woli wodę od soków.ale do śniadania czy kolacji jest herbata albo kawa inka. cycuś to był taki dodatek po jedzonku albo jak chciała się przytulić. rano jak wstała i do spania.

Weź ją do sklepu niech sobie wybierze jakiś soczek, albo wybierze kubek i do niego nalej wody, soku, herbaty. Po łyczku po łyżeczce i się nauczy. Powiedz jej że cycusie są chore i muszą odpocząć. Ze teraz będzie piła co innego.

Offline Wyświetl profil  

czerwona kartka
Awatar użytkownika

A dlaczego wcześniej nie odstawiłaś od cycka?
Wiesz jakbyś nie dawała cycka to by musiała nauczyć się pić inaczej. Teraz jest już na tyle duża, że powinnaś jej powiedzieć, ze jest duża i powinna pić z kubka. W jej wieku już dawno powinna mieć wprowadzone inne napoje niż mleko, nawet soczki z rurką powinna pić. Bo co zrobisz jak pójdzie do przedszkola :D

Dzieci też trzeba postawić przed faktem dokonanym. Ja pewnego dnia schowałam butelki i nie było. Córa musiała się nauczyć, ze w nocy jak chce pić to tylko z kubka. I była walka z jej strony, płacz ale się nie poddawałam. Bo najważniejsze to być stanowczym.

Powodzenia i życzę Ci byś szybko odstawiła od cycusia.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Już mniejsza z tym, że karmisz tak duże dziecko. Ale w nocy?? Sama robisz sobie krzywdę. Zapewne gdybyś zechciała być stanowcza, udałoby się.
Nie zgodzę się z fifolkiem w kwestii stopniowego odstawiania po jednym posiłku. To jest duże dziecko, nie niemowlak, któremu rozszerza się dietę. Dziecko powinno pić wodę. Gdyby Cię traktowała jako dodatek, to pół biedy. Ale skoro nie chce pić nic więcej, to się sytuacja robi nieprzyjemna.
Tak jak fifi pisze - do sklepu, niech wybierze sobie kubek, bidon, filiżankę i niech wie, że decyzja jest ostateczna. Sama też musisz być przekonana, że chcesz to zrobić.
Odstawiając małą od piersi, nie robisz jej krzywdy. Wręcz przeciwnie. Mała musi nauczyć się pić wodę i inne płyny.
Dasz radę! Może lepiej, żebyś wzięła te leki. Ciebie samą by to zmobilizowało. Powodzenia :) I dziel się postępami.

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

xez masz racje, po tym jak napisała że mała nic innego nie pije oprócz cycka, to definitywnie dla dobra dziecka trzeba zakończyć karmienie!!

Mercy wiesz to indywidualna sprawa ile karmić chce mama. Często dziecko samo rezygnuje z piersi zanim my podejmiemy taka decyzje. a czasami trzeba zadecydować samemu.
No ale nie podawać nic innego do picia tylko pierś :roll: No nic jest, jak jest.
Nie ma co krytykować, bo każdy ma prawo popełniać gafy wychowawcze. Teraz już wie, ze to niemądre. myślę że zrobi teraz to co trzeba.

Dobry pomysł z ta rurka. My mieliśmy taki bidonik na spacery.(bardzo łatwy w w utrzymaniu)

lilith_iksabe dasz radę i do dzieła

Offline Wyświetl profil  

czerwona kartka
Awatar użytkownika

fifolek13 wiesz każdy karmi ile chce, mi to wsio wisi, ale nie dawać pić dziecku to już przesada. Bo mleko to nie napój tylko jedzenie bardziej.
Woda i herbatka jest potrzebna i powinno się już dawać od dawna.

No niestety człowiek uczy się na błędach, ale skoro ktoś czegoś nie wie to szuka w google.
Od tego jest ten internet.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nie róbmy z dziewczyny potwora. To nie chodzi o to, że dziecko nie dostawało nic do picia, tylko jedzenie, bo mleko to jedzenie, a nie picie. Nie. Pokarm matki to płynny pokarm, więc się dziecko nie odwodniło, jak widać. Problem w tym, że nie można człowieka karmić piersią w nieskończoność i skoro pierś staje na przeszkodzie innym płynom, to trzeba się pozbyć piersi. Dziecko musi rozwijać się wszechstronnie. Samodzielne picie to jeden z etapów rozwoju. Poza tym mała terroryzuje matkę, a to już nie jest fajne ;) Jedzenie po nocach w tym wieku to już szaleństwo.
No i tak na koniec, dziecku tak na prawdę konieczna jest woda. Herbatka już nie :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To nie jest tak ze jej nie daje picia,woda,soki,herbatki zawsze od rana stoja uszykowane dla niej codziennie w kubkach ald jak tylko sprobuje to zaczyna pluc albo ja zbiera na wymioty i tak ma od urodzenia kiedy chcialam jej podac herbatke z kopru wloskiego. no i je codziennie na obiad 1 danie rosol,codziennie stoje i gotuje rosol

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dramat :roll: Od wody też ją zbiera na wymioty?
Ma jakieś inne problemy? Problemy zdrowotne?

Offline Wyświetl profil  

czerwona kartka
Awatar użytkownika

lilith_iksabe pisze:
To nie jest tak ze jej nie daje picia,woda,soki,herbatki zawsze od rana stoja uszykowane dla niej codziennie w kubkach ald jak tylko sprobuje to zaczyna pluc albo ja zbiera na wymioty i tak ma od urodzenia kiedy chcialam jej podac herbatke z kopru wloskiego. no i je codziennie na obiad 1 danie rosol,codziennie stoje i gotuje rosol

A nie myślałaś, ze ona cwaniakuje i robi to specjalnie?
Bo wie, ze jak tego nie zje, wypije to dostanie cyca.

Rosół dla 2 letniej dziewczynki to zdecydowanie za mało :shock: je coś oprócz tego? Nie ma anemii?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jest zdrowa, je oczywiscie wszystko,zawsze robie dwa obiady i jedno z nich to rosol i drugie danie to najczesciej jakies mieso lub ryba z warzywami,robilam jej badania,nie ma anemii ani zadnego wyglodzenia,lekarz mowi ze wszystko gra,ze nie ma odwodnionego organizmu bo w nocy duzo pije tylko ja chce zeby w dzien tylko pila i co innego niz cyca,bo od jutra biore antybiotyki i nie moge jej karmic. chyba poprostu zrobie tak ze od dzis nie ma cyca i bede musiala wytrwac kilka dni i sluchac jej placzu. serce mi chyba peknie

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Wytrwaj dla dobra Was obydwu :-{: Dasz radę. Wytłumacz małej najpierw o co chodzi. Powiedz, że jest duża, że nie może tak być, że nie pije niczego innego, bo każdy duży człowiek musi. Będzie się denerwować, to wiadome. W końcu to duża zmiana. Płacz to i tak nic. Oby tylko zechciała pić co innego. Trzymam kciuki.

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

lilith_iksabe Dasz radę. Serce pęka jak każdej matce ale dla waszego dobra to jest konieczne. Tylko musisz być konsekwentna i sie nie poddawać.
Bez płaczu sie nie obejdzie, nie ma co na cuda liczyć, zbyt duża zmiana w jej życiu. Łatwo nie będzie ale my w ciebie wierzymy. Powodzenia.
Napisz jak wam idzie.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Poszłam do Rossmmana, kupiłam dziobek do kubka niekapka Lovi, wziełam mała do kuchni,posadziłam ja w foteliku do karmienia,zrobiłam jej herbatke rozpuszczalna, posmakowalam na jej oczach i powiedzialam "jaka pyszna herbatka,ona jest moja czy twoja?".
mała mi wyrwała ja z rak i wypiła za jendym razem cała! a przed podaniem herbaty domagala sie smutno piersi o ktorej calkiem zapomniala. niestety najgorsze przed nami-noc. chyba ta herbate bede musiala jej zrobic w butelce bo w niekapkach sa takie dziurki odpowietrzajace i na leząco bedzie jej kapac na oczy :-P jeszcze nie wiem co zrobie, moze sprobuje poprostu podac jej w zwyklej szklance,jak na chwile usiadzie to chyba za bardzo sie nie rozbudzi. a swoja droga nie wiedzialam ze odstawienie od piersi bedzie takie przykre dla mnie,ale mus to mus, przeciez nie bede karmila jej do wieku szkolnego,ale to moje pierwsze dzidzi i strasznie wszystko przezywam. mam tylko nadzieje, ze mala nie bedzie sie czula odrzucona albo więź miedzy nami nie bedzie z tego powodu slabsza...

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

no jakiś krok do przodu. Nie podawaj jej butelki w nocy! Bo jest na to za duża. Powinna spać całą noc. Ewentualnie w szklance możesz dać jej wody, nic po za tym. Nie utrudniaj sobie życia jeszcze bardziej.
Nie traktuj jej jak niemowlaka ona sobie z tym poradzi i ty te z musisz.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Gratuluję, byle do przodu :)

Cytuj:
mam tylko nadzieje, ze mala nie bedzie sie czula odrzucona albo więź miedzy nami nie bedzie z tego powodu slabsza...

Nie traktuj siebie przedmiotowo. Nie jesteś chodzącą piersią. A Wasza więź nie jest oparta wyłącznie na tym, że małą karmiłaś.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

tez mysle ze bez sensu ja przyzwyczajac do butelki zeby zaraz musiec odzwyczajac, dam znac rano jak wygladala pierwsza noc bez piersi. juz dostalam nawalu, troche odciagam mleka ale tylko po 10ml zeby tak mnie nie bolaly

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Ja odstawiałam stopniowo. Nie miałam noża na gardle i piersi nie ucierpiały.

Idź do lekarza niech ci przepisze tabletki. I tak nie będziesz już małej karmić, więc po co masz sie męczyć.

Napisz jak nocka

Z cycusiem, czy bez i tak będziecie szczęśliwe. Mamy co karmiły butelką tez mają wieź z dzieckiem. Więc nie ma co przesadzać. Ciężko ci, to normalne, jak sie kończy jakiś etap w życiu.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]