Dzisiaj jest ndz wrz 24, 2017 2:14 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

witajcie...
moim problemem sa płaskie brodawki....we wczesniejszej ciąży nie karmilam piersia..raz ze bylam po cc i z pokarmem bylo kiepsko, dwa ze brodawki były płaskie i mimo kapturkow karmienie nam nie szło...

teraz juz pojawila sie siara i mysle jakby tu sobie pomóc...
może zakup laktatora by pobudził te moje ciężkie do uchwycenia brodawki.... :roll:

bardzo prosze o rade Was doświadczone kobitki:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

gajdunia, ja mam taki problem. Dzieci karmiłam przez kapturki aventu. Synka ponad 3 miesiące, córkę cały czas. Synek po 3 miesiącach bez jakiegokolwiek problemu załapał gołą pierś i tak cycaliśmy się aż do roku. Córkę próbuję przystawiać bez kapturka ale nie chce tak ssać :( Więc widać, że i tak wiele zależy od dziecka. Kiedy byłam w drugiej ciąży to bardzo chciałam spróbować karmić bez nakładek. Od razu w szpitalu przystawiałam Dorotkę do gołej piersi. Niby wszystko robiłam dobrze, Młoda głęboko chwytała sutek (doradca laktacyjny był przy przystawianiu i nie miał zastrzeżeń), a i tak miałam je poranione do krwi... Urodziłam córę w sobotę o 0:35 a pokarm ruszył dopiero w nocy z poniedziałku na wtorek - więc jak na to, że urodziłam ją naturalnie i bez wspomagaczy i leków i od razu przystawiałam ją do piersi - to i tak czekałyśmy... Niestety kiedy we wtorek dostałam nawału, to córcia nie chciała już w ogóle chwycić piersi. Poddałam się i zaczęłam używać nakładek... Moje dzieci przez kapturki jedzą bez problemu, nie mam też zaburzeń laktacji. Tak samo pilnuję, żeby głęboko chwyciły pierś i opróżniały ją do końca.
Jeśli teraz jesteś w ciąży, to raczej nie używaj laktatora żeby wyciągnąć brodawki. Drażnienie ich może powodować skurcze a Tobie jeszcze trochę zostało czasu w dwupaku. Po prostu kiedy urodzisz to próbuj dawać gołą pierś. Pamiętaj że musisz dziecko na nią "nadziać" kiedy ma najszerzej otwartą buźkę. Powinno mocno się przyssać i zassać brodawkę do środka. Jeśli chwyci za płytko, to nie pozwól mu ssać - przyłóż je jeszcze raz. Kiedy dostaniesz nawału i dziecku będzie ciężej chwycić pierś, to odciągnij palcami trochę pokarmu - zmiękczysz tak otoczkę i wyciągniesz trochę sutek. Ale przede wszystkim musisz wierzyć, że Ci się uda, że Wam się uda. Ja przetrzymałam krwawiące brodawki, zapalenie piersi, zastoje, da kryzysy laktacyjne kiedy piersi były po prostu puste.. Moje dzieci nie znają smaku mleka modyfikowanego ani nie wiedzą jak się piej z butelki. Nie poddaję się i cały czas próbuję przystawiać Młodą bez kapturka. Trzymam kciuki za Was!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

NETII :) moj synek za nic nie chcial ssac przez te nakładki....moze teraz sie uda...powiedz mi...czy te z aventu maja jakies rozmiary?? bo takowe mialam ,niepamietam czy to byl avent wlasnie....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

gajdunia, Ty z lutówek 2008 jesteś, co? :) Avent ma chyba dwa rozmiary. Ja miałam za każdym razem te mniejsze, bo i piersi nie mam ogromnych i sutków też. A te większe to podobno bardzo duże są i dzieci sobie z nimi nie radzą. Sąsiadka ma kapturki z Medeli i one mają trochę krótszy ten wypustek i szerszy niż z aventu. Jak się Dorota porządnie zassie, to potrafi wciągnąć tak bardzo sutek w kapturek, że wypełnia cały, więc jakbym miała te z medeli to by miejsca zabrakło :)

Offline Wyświetl profil  

chyba tak jak mowisz, jedynie kapturki i laktator pomoga, polozna w szpitalu (jedna dziewczyna miala taki sam problem) twierdzila, ze brodawki sie wyrobia, tylko trzeba cierpliwosci

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja też miałam ten problem i za radą przyjaciółki używałam nakładek na sutki na początku karmienia żeby ułatwić dziecinom chwytanie piersi. Potem z czasem trochę sobie "wyciągnęłam" brodawki laktatorem, a trochę dzieci się nauczyły co i jak, i za jakiś czas odstawiłam nakładki i karmiłam bezpośrednio. Także jest nadzieja :)
Warto tylko dobrze dobrać te nakładki. Przy pierwszym synku miałam z dwóch różnych firm, już nie pamiętam jakich, ale obie pary słabe - jedna sztywna jak plastikowa miska, nie przylegała dobrze i pokarm wypływał bokami; druga z dziurkami zrobionymi tak, że sutki się przez nie zasysały i bolało jak nie wiem. Przy drugim synku używałam osłonek z ...i były naprawdę spoko - miękkie i wygodne. Miały fajny patent, wycięcie pod noskiem dziecka, żeby dotykało buzią do skóry a nie do gumy.

Offline Wyświetl profil  

Mi już w szpitalu położna kazała chodzić do laktatora elektrycznego, aby "wyciągnąć" trochę te sutki. Ale dopóki nie kupiłam osłonek, to nie było mowy o przyssaniu się małej :/ Kupiłam osłonki Chicco, mniejszy rozmiar (miałam nawet podczas karmienia mały biust-tzn. wtedy był właściwie normalny:)). Karmiłam nimi przez miesiąc i jak córka ładnie piła, to czasem szybko wyciągałam pierś i dawałam jej taki wydłużony sutek do buźki. Nie było to najprzyjemniejsze na świecie ;) Ale po około 1,5 miesiąca karmiłam już całkiem bez osłonek :) Mi poleciła osłonki ... przyjaciółka i rzeczywiście spełniły swoją rolę, nic nie bolało, dobrze dopasowywały się do piersi - więc polecam!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]