Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 1:02 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość

Jak w temacie. Nie karmię już prawie 9 miesięcy a nadal mam mleko. Mało, ale pewnie jak bym znowu zaczęła to byłoby więcej. Jak długo to może jeszcze potrwać? Dodam, że mała sama zrezygnowała z karmienia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam jeszcze sporo mleka a nie karmie od stycznia 2011 :roll: też się martwię słyszałam że to może oznaczać problemy z tarczycą :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja nie karmie od maja 2011 i mimo brania bromergonu nadal mam pokarm w piersiach.

Huzia, Guciowa a bylyscie z tym u gina?
ja na zatrzymanie laktacji dostalam wlasnie bromergon. U mnie co prawda nie pomogl, ale moze wam pomoze.

Czytalam tez duzo na ten temat i znalazlam, ze jak mleko pojawia sie tylko przy scisnieciu piersi to znaczy, ze jest dobrze. Gorzej jak samo leci. Bylo tez, ze moze byc to wynikiem podwyzszonej prolaktyny, ale radzilabym wybrac sie z tym do gina :)

Obrazek

23.01.09 (*)9t3d

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja po zakończeniu karmienia jeszcze przez dobrych kilka miesięcy, gdy wyciskałam miałam "pokarm". Czytałam, że może takie coś utrzymywać się nawet do roku. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam
ja tez mam ten problem
nie karmie juz 8 tygodni i wciaz musze miec w prawej piersi wkladke laktacyjna
najgorzej jest jak zaczynam corke karmic butelka oczywiscie to mi normalnie kapie tak jakbym piersia karmila
4 tygodnie temu mialam robione usg macicy to lekarka mi powiedziala ze wciaz mam obraz taki jakbym karmila piersia...dodam ze nawet miesiaczki jeszcze nie dostalam...
bralam bromergon, pilam szalwie i nic
co robic???
kolezanka mi poradzila zeby sciagnac laktatore ale boje sie ze pobudze...poza tym piekielnie mnie boli sciaganie laktatorem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ale po co ściągać laktatorem? Masz nabrzmiałe piersi pełne mleka? Jeśli aż pękają to można lekko ściągnąć to uczucia ulgi, ale nie więcej. Odciąganie do pustej piersi tylko pobudzi laktację...

Może trzeba zmienić lek skoro tamten nie pomógł? ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Słyszałam, że lekarze w Niemczech zabraniają pić miętę kobietom, które karmią piesią, bo może wstrzymać laktację.

Może warto spróbować?

Ja nadal karmię, ale za jakieś 2 m-ce będę kończyła tę przygodę i będę wtedy próbowała z miętką. :wink:

grzybek co to znaczy: obraz taki, jakbyś wciąż karmiła piersią? Czyli że macica jeszcze Ci się nie obkurczyła po porodzie?

Czy karmienie piersią ma jakiś wpływ na wygląd macicy?

Pozdrawiam.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

.

huzia pisze:
Jak w temacie. Nie karmię już prawie 9 miesięcy a nadal mam mleko. Mało, ale pewnie jak bym znowu zaczęła to byłoby więcej. Jak długo to może jeszcze potrwać? Dodam, że mała sama zrezygnowała z karmienia.

Być może masz podwyższoną prolaktynę;
Kiedy ja nawet w ciąży nie byłam, to mi mleczko '' leciało'' :wink:

Albo po prostu - Twój organizm potrzebuje więcej czasu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Syna skończyłam karmić w styczniu 2009 roku, mleczną wydzielinę w piersiach miałam do momentu kiedy zaszłam w drugą ciążę (styczeń 2012) Prolaktyna w normie, tarczyca leczona unormowana, mleko obecne :lol: Nie lało się to po piersiach, ale po naciśnięciu na brodawkę wydzielina wypływała. Nie chciałam zażywać leków hamujących laktację, bo one działają tylko kiedy się je zażywa a po ich odstawieniu problem wraca. W codziennym życiu mi to nie przeszkadzało, w zajściu w ciążę też nie, więc to "olałam" :lol: Ciekawe jak teraz będzie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie też to długo trwało, synka skończyłam karmić we wrześniu 2008, a do października 2010 ( do zajścia w drugą ciążę ) mialam mleko i to np jak malutki synek kolezanki plakal to lecialo :oops: :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Kochane, ja już po drugim dziecku :) i ten sam problem, choć już nie nazwałabym tego problemem. Drugie urodziłam w styczniu 2010, karmiłam pół roku (:() a mleko zniknęło chyba z tydzień temu. A co do leków powstrzymujących laktację to szczerze odradzam. Jakiś czas temu zaprzyjaźniłam się z blogiem <spam> - ta kobieta wie wszystko o karmieniu piersią więc polecam poczytać, m.in. o naturalnych sposobach na powstrzymanie laktacji.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Karmiłam niecałe 4 miesiące, a mleko całkowicie zanikło dokładnie po miesiącu od dnia, w którym synek postanowił wypiąć się na pierś.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]