Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 8:26 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dziewczyny mam nietypowe pytanie

Po mojej drugiej ciąży trochę mi się więcej przytyło. Niestety zostało mi jeszcze do zrzucenie do mojej idealnej wagi 10kg, to tej sprzed ciąży około 6kg. Niestety dieta odpada (karmię piersią - mała ma 3miesiące).

W poprzednim tygodniu byłam na fitnesie i ku mojemu zdziwieniu Pani instruktorka powiedziała, że jeśli karmię piersią to pierwsze mleko po silowni muszę wylać. Czy to prawda? Moja mała jest strasznie zżarta a mleka sztucznego z butli nawet nie tknie, a nie mam aż tyle, żeby sobie odciągnąć bo wszystko na bieżąco jest wypijane przez córkę.

Co myślicie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hmm totalnie nie mam doswiadczenia w tym temacie ale cos moze w tym byc.
Moj kiedys chcial oddac krew i nie mogl wlasnie z powodu tego ze byl 3 dni wczesniej na silowni.. podobno jakies zwiazki uwalniaja sie podczas cwiczen ktore 'psuja' krew.. wiec moze tak samo jest z mlekiem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kaczuszka, ja chodzę na siłownię od 3,5 tygodni.

Chodzi o to, że po nadmiernym wysiłku w Twoim mleku będzie kwas mlekowy (to on powoduje np zakwasy w mięśniach), mleczko zmieni smak na kwaśno-gorzki i dzidzia nie będzie chciała pić.

Ale to przy nadmiernym wysiłku! Wysiłek umiarkowany jest jak najbardziej wskazany! A Ty chyba nie chcesz się katować?

Jaki to jest wysiłek umiarkowany? Taki, po którym nie padniesz.
Napiszę Ci, jak wygląda mój trening, po którym ani razu nie miałam problemu z mlekiem.

20 min bieżnia,
10 min wioślarz,
pełen trening na nogi (5 ćwiczeń, każde po 3 serie, w serii średnio 15 powtórzeń),
powyżej 200 półbrzuszków.

A pani instruktorka powinna trochę doczytać, zamiast doradzać takie bzdety.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Łobuz "olałam" Panią instruktor i zapisałam się jakieś 3 tyg temu na inną siłownię. Kuzynka po AWFie podpowiedziała mi jakie mogę mieć max tempo, żeby najwięcej spalić i się nie zmęczyć i tego się trzymam. Także od 3 tygodni codzienne 2 godzinki spędzam na siłowni i żadnych problemów z karmieniem nie zaobserwowałam.

Robię po 20 bieżni, rowerek, stepter, wioslarz, brzuszki i potem na 10 minut na wibro i masażer

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kaczuszka, ja też ostatnio rozmawiałam z koleżanką po AWFie i też podpowiedziała, jak ćwiczyć, żeby jak najwięcej spalić. Z tego, co widzę, Twoja kumpela doradziła Ci podobnie, jak mi moja. :wink: Nieco zmieniam trening od nast, tygodnia - przede wszystkim bieżnia, wioślarz i brzuszki.

Tylko że ja ćwiczę 2 x w tygodniu max po 1,5 godzinki. Ty przy takim tempie schudniesz już po tygodniu! :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ćwiczyć owszem, ale pod okiem fachowca. Tzw samowolka może poczynić więcej szkód niż pożytku. chodzę na siłownie i korzystam z usług trenera personalnego <ciach/> Dzięki temu widzę efekty i wiem, że nie robię sobie krzywdy a tym bardziej dziecku.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]