Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 8:52 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Łobuz ja tez jakbym mogła tobym skorzystała z rocznego macierzyńskiego tez mam prace która mnie satysfakcjonuje ( bo w zawodzie) niestety kasa mała wiec chce do końca macierzyńskiego znaleźć sobie nowa( lepiej płatną) mam nadzieje ze sie uda bo czeka nas prywatny żłobek albo niania wiec koszta masakryczne a dlaczego nie rozłożysz sobie płacy na 80% przez cały rok macierzyńskiego ?
Marysia z tymi kosztami to rzeczywiście masakra ja tez bym chciała pracować w domu albo dorywczo żeby chociaż z mała w domu dłużej być niestety mam taki zawód ze nijak w domu pracować myślała o założeniu własnej firmy ale boje sie zaryzykować a kredyt na 30 lat ehhh....
Zdrówka życzę

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam serdecznie

My już ponad 2 miechy się karmimy. Były wzloty i upadki ale jesteśmy na prostej :)
Jeśli pozwolicie dołączę do Was ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Lady_bug grudniówko :)
Co tam u Ciebie słychać ? ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witaj karla!
Gratuluję uporu. Oby tak dalej!
Jak tam Niunia? Zdrowa?
My ostatnio zaliczyliśmy choróbsko - pierwsze tej zimy - oby ostatnie!

Lady_bug a tak można? Rozłożyć sobie płacę na cały rok w każdym m-cu płatne 80%???
Bo myślałam, że to jest już ustawowo narzucone: pierwsze 6 m-cy 100% płatne, a następne 6 m-cy 60%.

Krótko po antybiotykoterapii małego sponiewierała nas wszystkich po kolei jelitówka. Podła ta dolegliwość... :x

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas wszystko ok. Malutka zdrowa. Dziękuję, że pytasz.
Dzisiaj walczyłam z butlą. Mała kiedyś jadła z butelki a dzisiaj zrobiła cyrk jakiego nigdy nie widziałam.
Chciałam w najbliższym czasie gdzieś wyjść bez małej na babski wieczór ale cycków nie odkręcę :D

Współczuję tej ciężkiej przeprawy miejmy nadzieję, że szybko nie wróci ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A my ciągle nie możemy dojść do ładu z małym brzuszkiem... :(
Mały codziennie robi 3-4 luźne kupy.
Zaczęłam podawać mu lek osłonowy po niedawnej antybiotykoterapii, nifuroksazyd i smectę.

Na szczęście apetyt dopisuje, pije też całkiem sporo: do każdego posiłku szklankę/ prawie szklankę napoju, w międzyczasie również mu podaję.

karla jednym razem się nie uda, następnym mała załapie smoczek. A mleko podajesz swoje, czy mm?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ooo, dzień dobry, można dołączyć? :)

Lady_bug, karla - witam grudniówki! :D

moja Magda na cycku od samego początku :) pierwszy miesiąc trzymałam w miarę równą dietę, a teraz stopniowo wprowadzam nowości i póki co mała na nic nie ma uczulenia. przez 6 tygodni było bardzo ciężko i mnóstwo razy myślałam, czy nie odpuścić, ale teraz cieszę się, że jednak dałam radę. miałam masakryczną nadprodukcję pokarmu, trzy razy przeszłam zapalenie piersi, mała mi się krztusiła przy każdym karmieniu, horror. teraz nadal mleko mocno leci (jak wypuści sutka to fontanna...), ale produkuje już tyle, ile mała potrzebuje żeby się najeść no i ona już większa, więc rzadziej zdarza jej się zakrztusić. na wadze przybiera pięknie, ostatnio ważyłam ją niecałe 2 tygodnie temu, to było 5800g :)

chciałabym karmić minimum rok :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Milva twoja magda to większa od mojego :lol: Krynio nadal tylko na piersi i ma 5,5..ale myślę że 12 dni szpitala i antybiotyku dożylnego go troszkę przyhamowało..Olbrzymem to on nie będzie, bo jego rodzeństwo w jego wieku już do 7 kg dobijało :mrgreen:

Ja mimo karmienia dostałam okres, najpierw się zdziwiłam i wystraszyłam, ale policzyłam i przed pójściem do szpitala młody przesypiał mi 7 do 9 godzin w nocy - wtedy pewnie miałam owulację i no i teraz bach..poszła w las moja antykoncepcja :P: ale coś za coś..przynajmniej w nocy się wyśpię, więc jakoś szczególnie nie narzekam..wcale się nie łudziłam że po 3 ciąży okres będzie niezauważalny, ale mogłoby chociaż trochę mniej boleć :x

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Łobuz podaję moje i modyfikowane. Tak jak piszesz czasami złapie ale wqrza się, że to nie cycek. Rumianek też popija z butli i lepiej jej idzie niż mleko

milva witaj grudniówko :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Fajnie macie laseczki, że już kolejne swoje maluszki tulicie do piersi.

Ja na razie mam jednego Łobuza i jestem na etapie starania się o kolejnego, ale szczerze powiedziawszy ciążę i poród ktoś inny mógłby za mnie przejść, a potem oddać mi moje dzieciątko. :P:

milva współczuję zastojów pokarmu w piersiach, też to przechodziłam parę razy, miałam nawet raz antybiotyki na zapalenie i ropnia w piersi! :shock: Tak skatowałam cycek, że ściągnęłam ropę laktatorem, a powyleczeniu się dowiedziałam, że ropnie leczy się... chirurgicznie! :shock:

marysia a dlaczego maluszek był na antybiotyku i 12 dni w szpitalu??? Co się działo?

karla może czasem mała chce właśnie jakiegoś innego napoju, niż mleczka i dlatego herbatka dobrze jej idzie.

Mnie niestety rozłożyło... :evil:
Jestem na L4.
Lekarzowi zapowiedziałam, że żadnych antybiotyków i mocnych leków NIE WYKUPIĘ, bo staram się o dziecko i nie chcę ani cienia ryzyka.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Łobuz Krynio miał zapalenie płuc, oskrzeli i górnych dróg oddechowych..i tak dobrze że na 12 dniach się skończyło bo nie było jakoś tak groźne i powikłane..no ale nadal kaszle zobaczymy co jutro pediatra na kontroli powie..trzymajcie kciuki bo 2 raz w szpitalu nie wysiedzę :?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

marysia w szoku jestem... To bardzo niebezpieczne u takiego malca... A gdzie on się tak załatwił jako noworodek????

Wiesz, ja też wylądowałam jako noworodek w szpitalu z zapaleniem płuc. Ciągle pamiętam opowieści mamy i babci, że musiały mnie szybko ochrzcić, bo nie wiedziały, czego się spodziewać... To straszne...

Jak tam na kontroli z malutkim?.. Co powiedział lekarz????
Ja bym się bardzo, bardzo zamartwiała o ten utrzymujący się kaszel u takiego małego dziecka...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Łobuz pewnie złapał od starszaków, oni też w tym czasie mieli zapalenie oskrzeli/płuc. Kiedyś też z zapaleniem płuc było gorzej, boja babcia przez to straciła 3-miesięczną córeczkę. Ale jak dzieci leżały pozawijane w bety i dwie pielęgniarki były na cały oddział to co się dziwić że śmiertelność była większa. teraz wiadomo, ze dzieci trzeba dużo nosić, oklepywać i właśnie dlatego rodzice w szpitalu sa bardzo potrzebni bo moga to robić non stop. Ja się kaszlem też niepokoję, ale na dzisiejszej wizycie okazało się ze jest taki sam stan jak tydzień temu - pojedyncze szmery najprawdopodobniej od wydzieliny z którą ciągle się użeramy. mamy podtrzymać inhalacje z ventolinu i wychodzi na to, że kolejny astmatyk mi rośnie :?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Więc pozostałe dzieciaczki tez astmatycy? Szkoda, już na samym starcie mieć utrudnione w życiu...

Dobrze, że kaszelek niegroźny. A nawilżasz w domku powietrze? To bardzo pomaga przy kaszlu.

U siebie niestety nie widzę zmian na lepsze, dodatkowo wczoraj zaczął mnie kaszel łapać... A w poniedziałek muszę do pracy... :cry:

Offline Wyświetl profil  

czesc dziewczyny,
można się dołączyć?
nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz zauważyłam ten wątek ;)
marysia87, moja też złapała zapalenie płuc w 8 dobie życia, 11 dni spedzilysmy w szpitalu. Ostatnio przechodzila zapalenie oskrzeli.

karmimy się cycusiem, od czasu zapalenia pluc dokarmiam ją 2x dziennie butlą, niedawno przerabiałyśmy kryzys lakt. Rewelacji nie ma, jednak nie poddaję się z cycusiem i codziennie walczymy o mleko :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Łobuz no niestety astmę dostali ode mnie w spadku :? Z nawilżaniem to jest tak że boję się dodatkowo nawilżać bo pozbyliśmy się wilgoci a i tak suszę pranie w domu więc boje się przegiąć w drugą stronę. mnie się wydaje że suchego powietrza nie mamy chyba.
Kuruj się jeszcze niedziela przed tobą, syrop z cebuli, może jakieś apteczne saszetki na przeziębienie ci pomogą? Nie znosiłam chodzić do pracy przeziębiona :evil:

allseeingajj a dlaczego dokarmiasz? Nie pozwolili ci jak była chora karmić? Mnie chcieli zabronić, ale im się nie udało..Ładnie pił i isę nie dławił to chyba dlatego w końcu pozwolili. W szpitalu było dużo takich maluszków kilkutygodniowych - my to ze starszych byliśmy, chociaż większość dzieci na mm była i dużo większych. My przez szpital nic nie przytyliśmy ale teraz tydzień po mamy już 200 g prawie do przodu.

Myślę że uda mi się do 6 miesiąca karmić tylko (.)..ciekawe jak to będzie dalej..Córę karmiłam tylko 3 miesiące więc nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało :roll:

Offline Wyświetl profil  

zaczęłam dokarmiać, bo okazało się, że przez ten czas jak po porodzie byłyśmy w domu to mała nic nie przybrała na wadze i często płakała, że za mało. Ona ogólnie należy do dzieci pulchnych i dużo jedzących. No i tak zostało. Chciałabym karmić chociaż do 5tego miesiąca, czy się uda - nie wiem, ale od paru miesięcy Ala dostaje 2 butle mm i więcej nie wymaga i na masie ładnie przybiera.
W szpitalu siedziałam przy niej całe dnie, a jak zwolnił się pokój to jeszcze tydzień 24/7 i karmiłam z piersi normalnie. Tyle, że stres zrobił swoje i mleka było dużo mniej.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

allsee a jak teraz Twoja córcia? Zdrowa?
Przy kryzysach laktacyjnych przystawiaj małą bardzo często, ja to robiłam nawet co 20 minut! Po 1,5 tygodnia wszystko się unormowało. No i pij bardzo często.

Mnie katar jeszcze trzyma, chociaż już jest słabszy.
Ale za to synio mi się zagilał i teraz on ma zatkany nosek... :|
Nie wiem, czy to przez tą pogodę: raz +10 stopni, a nazajutrz -5, czy może już coś zaczyna pylić i to reakcja alergiczna?..

Offline Wyświetl profil  

Łobuz, życzę Wam szybkiego powrotu do zdrowia. Pogoda to jedno ale wydaje mi się, że zakichani i kaszlący wszędzie ludzie to drugie.
Alicja jakoś 2 tygodnie temu przechodziła zapalenie oskrzeli, ale nie było jakoś strasznie. Mały katar i pokasływanie, 2 dni nie wymuszała noszenia na rękach. Podawaliśmy Bactrim i naprawdę jestem zadowolona, że udało się nam bez antybiotyku (ale probiotyk też podawałam, bo mała od syropu albo wapna dostała biegunki).
Co do laktacji, przystawiałam ją non stop 2 dni i wróciło do takiego stanu jak przed kryzysem - czyli 2 butle po 150 ml. Teraz dostaje jeszcze 3-cią i ona jest zadowolona i ja. Nie męczymy siebie nawzajem, a znosić jej humorki 1,5 tygodnia chyba nie dałabym rady :roll:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

allsee gratuluję kolejnej ciąży, będziesz miała niewielką różnicę wieku między dziećmi!

Ja niestety muszę wstrzymać staranka o kolejnego malucha...
Zdrowie mi się posypało, najpierw muszę z nim dojśc do ładu... :cry:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]