Dzisiaj jest ndz wrz 24, 2017 2:06 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65  Następna
Autor Wiadomość
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Witajcie,
karmie piersia od miesiaca mojego 2 miesiecznego synka (wczesniej dokarmiałam Enfamilem), powiedzcie mi, czy przyrost wagi 680g (na samej piersi) przez ostatni miesiac to dobrze? -czy za mało? :(
Synek ssie piers około 7 min, kazda, po czym zaczyna sie denerwwac, ale przystawiajac ponownie - nie chce.. boje sie, ze nie dojada :( a chcałabym bardzo karmic tylko piersia.. pomozecie? :)
pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Mój tez przybiera niewiele urodził się z wagą 3470kg ze szpitala wychodziliśmy miał 3170
a teraz 6750kg.
Jednak jest taki filigranowy i pediatra jest zadowolona :wink:
Najlepiej sprawdzić ile masz mleka w piersi tzn ściągnąć laktatorem i wtedy się okaze czy jest ok.
Tylko ja też czytałam że dziecko potrafi ściągnąć 30ml więcej jak laktator

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Fiolka laktatorem ściągam różnie 60-120 czasem 180.. Ale średnio koło 100.. Z czego jak maly denerwuje się przy piersi..bore laktator i ściągam 10-15 :(:(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ale z jednej czy z dwóch ? w sumie ja na początku z jednej wyciągałam ok 60ml tylko tak jak mówię laktatorem chyba nie da się wszystkiego.
Może buntuje się przy piersi bo wolał butlę z której fajnie szybko leci i nie trzeba się męczyć?

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Nie, z butelki idź nie chce jeść..

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dziewczyny, to prawda, że laktator nie ściągnie nigdy do końca mleczka z piersi.
To dlatego przy dłuższym używaniu, mleko zacznie zanikać. Oczywiście jeśli stosuje się sam laktator, bo jeśli również przystawia się malucha - nie ma się czego bać.

U mnie często było tak, że po ściągnięciu laktatorem, gdy już nie leciała ani jedna kropelka do butelki, przystawiałam synka - i on jeszcze nieźle się napił!

Aguncia pisałam całkiem niedawno, że taki bunt przy cycusiu przechodzą chyba wszystkie maluchy bez wyjątku. :wink: Każda mama się wtedy martwi i zastanawia nad przyczyną. Ja też się martwiłam. Ale wystarczy być cierpliwą i wytrwałą, a maluszkowi przejdzie.

Fiolka z rozszerzaniem diety powolutku - małymi kroczkami do przodu. Nasz musiał spróbować jakiejś nowej rzeczy parę razy, by ją zaakceptować.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jest lepiej :) Woli na gęsto bardziej dodaje mu kleiku, zaczęłam też owoce dawać oraz świeże też aby nie miał takiej typowo papki bo mu nie pasuje :D
Łobuz (bo chyba tylko Ty zaglądasz) a dawałaś kaszki?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No pewnie.
Nasza pierwsza - sinlac - bezglutenowa, bo Adaś był atopikiem i musiałam bardzo uważać z rozszerzaniem dietki. No i jeszcze zwykły kleik ryżowy, potem na zmianę z kukurydzianym.

Owoce wprowadzałam stopniowo i ostrożnie.
Nasz mały tak się do nich przyzwyczaił, że do dziś wsuwa świeże owocki parę razy dziennie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Też musimy specjalne, próbowałam mleczno ryżową ale od razu miał suche policzki
z warzywkami na razie nie ma problemu a owoce powoli
jednak on i tak tego nie chce jeść za dużo

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Fiolka spokojnie, nie śpieszcie się!
To tak, jakby ktoś chciał teraz Ciebie przyzwyczajać do kuchni, której nie znasz: rekinów, ośmiornic, smażonych pająków. To są dania, które ludzie jedzą w innych częściach świata. Trzeba by się najpierw do nich przyzwyczaić, może potem by się to polubiło?.. 8) :lol:

Spróbuj z kaszką bezmleczną. Ja też długo nie dawałam tych mleczno-ryżowych.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No niby tak ale mama moja panikuje że musi coś innego jeść a przecież na siłe mu nie dam :/
Ja daję tą z Bobovity minima.
Takie bez mleczne ryżowe robiłaś na swoim pokarmie?
Najpierw dawałaś mleczko potem słoiczek czy odwrotnie? :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Często dodawałam swoje mleczko po stałych posiłków synkowi. Do kaszek, warzyw, obiadków. Mój mały dopiero w 9 m-cu życia pierwszy raz dostał mleko modyfikowane, a i tak były to małe ilości.

Twoje mleczko rozpuści nawet najbardziej gęste obiadki - musisz to wiedzieć. A kleiku ryżowego na swoim mleczku nie zrobisz - możesz wsypać mnóstwo kleiku - a po paru minutkach i tak wszystko będzie pływało. :wink:

Tak działa nasze mleczko. Próbowałaś już?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej dziewczyny!

Moja pierwsza dziecine karmilam piersia.. niestety trwalo to ok. miesiaca, z uwagi na to ze mala slabo przybierala na wadze (wrecz chudla) lekarz zalecil karmienie butla... Zastanawiam sie czy taki sam scenariusz bedzie przy drugim dziecku... Moze nie jestem stworzona do karmienia piersia... slaby pokarm czy cos... Oczywiscie bedziemy probowac, ale jak to jest, moze byc tak samo jak z corka? Pozdrowienia.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Łobuz ja pytałam czy karmiłaś przed czy po obiadku, a nie czy dodawałaś do :wink:
No właśnie próbowałam z kleikiem kiedyś i jakie było moje zdziwienie kiedy ciągle było rzadkie :lol:

evemik ja nie pomogę bo żadna ze mnie specjalistka, sama miałam niezłe przeboje z karmieniem

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

evemik gdy kiedyś dziewczyny mi mówiły, że laktacja zaczyna się w głowie, to śmiać mi się chciało...
Ale to prawda! Trzeba mocno chcieć, wierzyć, że się uda i pokona wszystkie trudności - i powinno być dobrze! :wink:
Trzymam kciuki, bo mleczko mamusi to najlepsze, co możemy dać naszym maluszkom. :wink:

Fiolka to tośmy się zrozumiały!... :lol:
Gdy zaczęłam wprowadzać stałe posiłki - na początek jeden dziennie, to zastąpiłam nim jedno karmienie piersią i nie dokarmiałam już po obiadku. Ani przed.
Nie zapominaj tylko o piciu! Gdy wprowadza się stałe posiłki maluchowi, trzeba od razu podawać również i picie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To mam odpowiedz chyba czemu mój nie chce.
Karmię go a po około godzinie próbuje dać coś nowego. Jak na głodnego dawałam to się buntował i w ogóle nie lubi w leżaczku siedzieć najlepiej na kolanach :roll:
Wody mu próbuję codziennie podawać, kiedyś się od razu krzywił teraz nawet pije :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Fiolka każda mama podaje posiłki, jak jej wygodnie, ale przyznam szczerze, że na kolanach nie pociągnęłabym na dłuższą metę... Jednak gdy maluch siedzi w foteliku do karmienia - jest znacznie wygodniej. Przynajmniej nie zwiewa mi teraz, gdy już sam bryka. :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Oczywiście że zgadzam się ale mój jak się go wsadzi w leżaczek od razu protestuje :/ dzikus
za to kaszkę ładnie je, przynajmniej tyle
mam zamiar wyeliminować jedno karmienie tzn. 2 śniadanie

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

heheheee... :twisted:
Prawdziwe protesty to poznasz koleżanko dopiero, jak dzieć wkroczy w bunt dwulatka...
:lol: :lol:

My to właśnie przerabiamy... :am:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Łobuz to fakt my tez przezywamy prawdziwy bunt dwulatka ale stanie w kącie 2 minuty pomaga od razu :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]