Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 8:28 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

pastek pisze:
jak tylko zobaczysz dzieciątk oto pokochasz je całą sobą

O to mi właśnie chodzi! Niektóre kobiety nie czują instynktu macierzyńskiego ani wielkiej miłości ani w ciąży, ani nawet parę miesięcy po porodzie, a potem są cudownymi matkami i przyjaciółkami. Niejeden raz O WIELE LEPSZYMI, niż te rozpieszczające i poświęcające się bez reszty dziecku. Mam na to mnóstwo przykładów. Nie ma co bawić się w sąd nad czarownicami i osądzać z góry.
Dziecku się nic nie stanie, gdy będzie prawidłowo karmione butlą.

A co do mięty, dowiedziałam się o tym dopiero od niemieckich lekarzy, bo w Polsce rzadko o tym mówią.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Łobuz ale tu nikt nie robi sądu nad czarownicą i nikt nie mówi ze dziecku coś będzie jak będzie karmione butelką .
ale jędza wyraźnie napisała co sądzi o tym wszystkim .
i ja rozumiem ze ktos zaskoczony ciążą moze czuć różne rzeczy że może nie być szczęśliwy a potem zupelnie inaczej jest ale jakoś nie sądzę by tak było w tym przypadku. Obyś miała rację .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mamcia21 pisze:
ja rozumiem ze ktos zaskoczony ciążą moze czuć różne rzeczy że może nie być szczęśliwy a potem zupelnie inaczej jest ale jakoś nie sądzę by tak było w tym przypadku.

Spokojnie :wink: Życie zweryfikuje wszystko! :) Ludzie zmieniają zdanie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jestem zaszokowana :shock: Na szczęście ludzie często zmieniają zdanie. Mam nadzieję, że tak też będzie w tym przypadku.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jędza pisze:

Nie mam ochoty na stany zapalne, pogryzione sutki, a później na operację plastyczną żeby skorygować te zwisy do pasa. Posłużę za 'inkubator' tak dobrze jak to się da, ale od reszty 'ręce umywam'.

i wreszcie po latach! przeczytałam szczerą odpowiedź, szczere przemyślenie dot. karmienia piersią.

Zaraz pewnie Cię tu zjedzą, ale nie martw się. Mleczko z butelki też jest ok, ja tak syna wykarmiłam i dzieciak zdrowy jest wesoły. Nie daj się stłamsić.

Trzymaj się ciepło "Jędza".

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

marutka pisze:
Jędza pisze:

Nie mam ochoty na stany zapalne, pogryzione sutki, a później na operację plastyczną żeby skorygować te zwisy do pasa. Posłużę za 'inkubator' tak dobrze jak to się da, ale od reszty 'ręce umywam'.

i wreszcie po latach! przeczytałam szczerą odpowiedź, szczere przemyślenie dot. karmienia piersią.

Zaraz pewnie Cię tu zjedzą, ale nie martw się. Mleczko z butelki też jest ok, ja tak syna wykarmiłam i dzieciak zdrowy jest wesoły. Nie daj się stłamsić.

Trzymaj się ciepło "Jędza".

Ciebie tez zaraz zjedzą ;)

DosiaSamosia co cie tak szokuje? że dziewczyna szczerze na pytanie odpowiedziała?
Mnie szokuje brak tolerancji w naszym społeczeństwie. Czy każda kobieta musi pragnąc zostać matką? Musi rwać się do karmienia piersią i zmieniania pieluch?
Mnie szokuje porzucenie dziecka na śmietniku, ale w postawie Jędzy nie widzę nic szokującego - nie chce dziecka, ale jest w ciąży i zamierza urodzić, a nie robić krzywdę.
I nie mnie, tobie czy komukolwiek ją oceniać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a mnie po moim baby bluesie nawet dziecko w śmietniku już nie szokuje :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kika84 pisze:
a mnie po moim baby bluesie nawet dziecko w śmietniku już nie szokuje :cry:

mnie jednak szokuje, mimo ze baby blues tez przeszłam...
Bo niestety oznacza to, że zbyt słabo dba się o młodą matkę i zostawia się ją z tym problemem samą...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jejku karmienie piersią to nie obowiązek i nie potwierdzenia matczynego instynktu
Jedne chcą bardzo karmić a nie mogą
Inne nie chcą a mają nadmiar pokarmu
To decyzja indywidualna
Może koleżanka zmieni decyzję jak dzidziuś będzie

Sama wykarmiłam 4 dzieci (dla 2 byłam "krową dojną") mòj młodszy syn skończył z cyckami niedawno karmiłam 3 lata i 2 miesiące
Nie mam wiszących cyckòw po same kolana - są na miejscu - może już nie takie jędrne jak przed ciążami - nie wstydze się ich dla mnie i mojego męża są ok

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pasia masz rację, mnie chodziło o to, ze kobieta na prawdę może sobie nie poradzić i jakaś magiczna siła decyduje za nią, choćby nie wiem jak czekała i kochała maleństwo tuż przed przyjściem na świat

Awantura a to masz szczęście, albo metodę, podziel się nią więc proszę, bo ja karmię 4 miesiące a moje piersi ah :roll: coś strasznego

ja nie miałam stanów zapalnych, pogryzionych sutków i inny historii, więc to nie reguła, że będą

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kika84 podstawa to dobry stanik 24h no i geny też
A i faktem jest że każda ciąża zmienia naszą figurę jednej w bardziej widoczniej innym mniej a są szczęściary ktòre mają lepsze figury niż przed ciążą
Niestety nie mamy na to wpływu
Jedne przystają 1kg czy 5kg inne 40 kg ( tyle w 1 ciąży miałam w drugiej tylko 24 kg )

A i pogryzionych też nie miałam od początku ciąży ćwiczyłam sutki
Jedyne bòle to wtedy jak moje dzieci przespały karmienie a mleka było dużo

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kika84 pisze:
ja nie miałam stanów zapalnych, pogryzionych sutków i inny historii, więc to nie reguła, że będą

Awantura pisze:
A i pogryzionych też nie miałam

Dziewczyny, wlałyście trochę otuchy we mnie, bo właśnie takich historii w karmieniu cycem najbardziej się boję! :)

A co do zastopowania laktacji najlepiej poradzić się lekarza.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Łobuz to od dziecia zależy ja miałam taką sutkową budowę, że myślałam, że jak już to tylko przez kapturki jeśli w ogóle bo moja mama i babcia nie karmiły bo laktacji nie miały, no i mój mały sobie poradził, pół godziny po porodzie już wiedział co i jak :wink:

Awantura aj geny, stanik noszę ale co z tego :?
aha ja sutków nie ćwiczyłam bo myślałam że nie dam rady karmić

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

przepraszam, że się wtrącam, ale ja właśnie walczę żeby laktację pobudzić dlatego tak sobie czytam i tu trafiłam. Myślę, że Jedza nie jest tak do konca pozbawiona ciepłych uczuć dla swojego dziecka, Zamieściła kalendarz ciąży...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny karmienie piersią nie jest straszną rzeczą ani obowiązkiem matki
dziewczyny które się zdecydują i chcą karmić to super - pamiętać należy o diecie - ale nie takiej że się katujecie - bo to nie na tym polega - trzeba dużo pić i pomału wprowadzać nowe produkty do własnej diety - oczywiście sprawdzać reakcję dziecka
a hartowanie brodawek w ciąży - wiem bolesne -najlepiej robić to pod prysznicem - zabawa brodawkami raz w lewo raz w prawo wyciągamy, wgniatamy a potem raz zimną raz ciepłą wodą - Naprawdę działa

Znowu dziewczyny które nie chcą karmić - muszą pamiętać o tym że każde wyjście z dzieckiem wiąże się z braniem ze sobą dodatkowego tobołka w postaci torby z mlekiem, butlami a i o tym żeby zawsze zabrać więcej bo "5" minut dłużej posiedzicie a mleka brak i się zaczyna jazda

jak macie pytanie to piszcie na pw albo podeślijcie adres gdzie tu można pogadać na temat karmienia piersią chętnie pomogę

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dla tych co sie boją karmienia:
pamiętajcie, że myszkując w necie natrafiacie głównie na "problemy", opisy trudności, porady na kłopoty. bo kiedy sie pyta lub szuka podpowiedzi? kiedy coś idzie nie tak! ale uwierzcie, większość karmiących mam, które znam, nie ma ŻADNEGO problemu z karmieniem i czerpie z tego radość :) ja osobiście karmię już 13miesięcy i nie wyobrażam sobie piękniejszych chwil w życiu. miałam cc, początkowo pokarmu brakowało, ale moja Córcia miała tak silny odruch ssania, że juz w czwartej dobie miałam nawał pokarmu i potem nigdy mi go nie zabrakło. jesli chodzi o gryzienie sutków, to Córunia ugryzła mnie raz, kiedy eksperymentowała do czego służy to coś co jej wyrosło w buzi. w zeszłym tygodniu miałam wypadek i dwie doby spędziłam w szpitalu, strasznie się bałam, że mleko stracę, ale ściągałam laktatorem i na szczęście udało mi się utrzymać laktację. trzeba było widzieć radość Córuni kiedy karmiłam ją po powrocie (to było pierwsze nasze tak długie rozstanie), jadła i uśmiechała się do mnie na przemian :) wszyscy padali ze śmiechu :)
karmienie nie zawsze wiąże się z problemami. często jest wielką radością :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Awa - dodam tylko że taki bliski kontakt z dzieckiem jest BEZCENNY - taka pempowinka łącząca matkę i dziecko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Witam,
po poprzednim porodzie okazało się, że nie będe mogła karmić. Właśnie miałam nawal. Brałam Bromocorn przez miesiąc - skutki uboczne były straszne, mleko lało się strumieniami... Przeżyłam koszmar, laktacja nie chciała się zatrzymać. Do tego wyrzuty sumienia, że mam tyle pokarmu, a nie mogę....
Teraz tez już wiem, że nie będę karmiła. Liczę na to, że leki podane zaraz po porodzie zahamują laktację.
Czy ktoś był w podobnej sytuacji?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Odświeżę temat jeśli można.
To jak to w końcu jest z tą laktacją? Czy jak się dziecka od początku nie przystawia do piersi to mleko będzie napływało do piersi? Czytałam, że jeśli nie chce się karmić piersią to mleka w ogóle nie będzie i już. I nie będzie potrzebny ani laktator ani prochy po których oczywiście "coś" będzie dolegać (jakbyśmy miały mało "skutków ubocznych"). Nie mam laktatora bo byłam przekonana, że jak nie będę karmić piersią od początku to nie będę miała problemu z laktacją a termin tuż tuż. Czy to się sprawdza u wszystkich kobiet tak samo? Że nawet jak się dziecka ani razu do piersi nie przystawi to pokarm i tak się nagromadzi? Czy są mamy które obyły się bez problemu bo pokarm sam zanikł po paru niewielkich "wyciekach"?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Stonka mi sie wydaje, ze to zalezy od organizmu kobiety, czy mleko cieknie, czy tez nie. Sa kobiety, ktore po porodzie sn maja problem z karmieniem i sa takie, ktorym po cc leci z piersi jak z kranu (ze sie tak wyraze), a mowi sie, ze po cc trudniej o laktacje.
Jesli wiesz, ze od poczatku nie bedziesz dziecka karmic to laktacja nie powinna sie za bardzo rozkrecic. Bledem jest sciaganie laktatorem, bo to pobudza laktacje. Jesli juz dojdzie do tego, ze bedziesz czula pelne piersi to dla poczucia ulgi odciagnij troche recznie mleka.

Na zahamowanie dobre jest picie szalwii. :)

Obrazek

23.01.09 (*)9t3d

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]