Dzisiaj jest śr wrz 20, 2017 6:22 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witajcie

Czy jest możliwość 'wpłynięcia' na to by laktacja w ogóle nie wystąpiła? Interesują mnie metody naturalne jak i farmakologiczne. W którym momencie ciąży poinformować gina, że nie będę kamić piersią ?

Pzdr :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj!
Nie wątpliwie nasuwa mi się pytanie, czemu nie chcesz karmic piersią ? Jak masz ochotę to napisz :wink:

Tu masz linku do wątków w których może znajdziesz odpowiedź.
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0

http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... 63&start=0

http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=34704

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jędza są leki na zahamowanie laktacji, ale od razu Ci powiem że jeżeli rodzisz w polskim szpitalu to nastaw się na ciężką walkę :roll:
Jeżeli nie będziesz miała wyraźnych wskazań to tych leków nie dostaniesz, a do tego połozne potraktują Cie jak wyrodną matkę :evil:
Na szczęście ze szpitala szybko sie wychodzi :wink:
Nie znam innych metod na zahamowanie laktacji jak nie przystawianie dziecka do piersi, chociaz to będzie troche trwało. no i zakup sobie laktator, bo jednak trochę mleka będziesz musiała odciągnąć, żeby zapalenia nie dostać...

A może jak urodzisz i hormony dojda do głosy to jednak zdecydujesz sie karmić i będzie Ci to sprawiac przyjemność? Tego Ci życzę, jak i tego żebys trafiła na dobre położne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

pasia ja rodziłam dwa razy w szpitalu państowym w polsce za każdym razem leżały ze mną dziewczyny na sali które nie chciały bądź nie mogly karmić i nie słyszałam by ktos je traktował jako wyrodne albo zeby im robiono uwagi położne poprosiły o podpisanie zgody na karmienie butelką i już .

jędza a dlaczego nie chcesz karmić? bo może jest czego się boisz co cię martwi i jakbyś poznała drugą strone medalu nie byłabyś taka pewna swej decyzji.

nie prowadzę tu jakiegoś namawiania poprostu chciałabym poznać twoje powody

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mamcia ciesze się że tak było :) bo to oznacza że nasz kraj dąży do lepszego :D
Ja próbowałam karmic, ale miałam CC i miałam mało pokarmu, więc młody był dokarmiany...
I na którejs ze zmian nocnych, jak zadzwoniłam po butelkę -po uprzednim oproznieniu obu piersi - usłyszałam, że powinnam sie bardziej postarać...
Ciekawe co mogłam jeszcze zrobic?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Prześledziłam cały dział o laktacji zanim założyłam swój topic, jednak brak w nim info na temat mnie interesujący.
Niemniej Zlota dziękuję za dobre chęci. Piszą dziewczyny o sposobach odstawiania etc.
Niestety nie wyczytałam jak to zrobić 'od samego początku'.

Mamcia poniekąd mam nadzieję, że i w moim przypadku będzie podobnie jak z Twoimi współtowarzyszkami na sali.
W sumie to mój 'oddział' był kiedyś na 3 miejscu w rankingu akcji Rodzić po ludzku, ale to było w 2006 roku, a ja rodzić będę 5 lat później. Nie mniej ordynator jest ten sam, nota bene to mój lekarz prowadzący..........gwarantuje mi wielki komfort psychiczny i intymność w czasie wizyt. Choć z innej strony to tylko 'facet', który będzie mi robić cc, a reszte spraw przez dni kilka to raczej różne babki 'załatwiają'............ a jak wiemy kobiety potrafią być bezwzględne..........ale ja się tak łatwo nie dam
:D
pasia251 dzięki za info.....nie miałam zamiaru kupować laktatora w swoim przypadku.

A dlaczego nie chce karmić...............dlatego, że nie poświęcę swojego ciała bardziej niż to jest konieczne. Sama ciąża jest dla mnie koszmarem, którego nie mogę wytrzymać psychicznie.........fizycznie jest lepiej, ale pierwsze miesiące to istne tortury były.
Nie mam ochoty na stany zapalne, pogryzione sutki, a później na operację plastyczną żeby skorygować te zwisy do pasa. Posłużę za 'inkubator' tak dobrze jak to się da, ale od reszty 'ręce umywam'.

Pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jędza osobliwe masz podejście do macierzyństwa, ale to Twoja sprawa.
Mnie zahamowanie laktacji zajeło ok dwóch tygodnia, ale potem jeszcze się przez jakis czas zdarzało, że jak brałam małego na ręce to mleko ciekło...dlatego potrzebne były wkładki :roll:
A tak szczerze, to samo karmienie piersi Ci nie zniekształci - one zmienia kształt już w czasie ciąży... i wcale nie jest powiedziane, że pozostana jędrne mimo niekarmienia...
Zamiast laktatora możesz tez w trakcie masażu wyciskać nadmiar mleka, na tyle żeby pierś nie była twarda, ja uzywałam do tego pieluchy tetrowej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jędza
Cytuj:
A dlaczego nie chce karmić...............dlatego, że nie poświęcę swojego ciała bardziej niż to jest konieczne. Sama ciąża jest dla mnie koszmarem, którego nie mogę wytrzymać psychicznie.........fizycznie jest lepiej, ale pierwsze miesiące to istne tortury były.
Nie mam ochoty na stany zapalne, pogryzione sutki, a później na operację plastyczną żeby skorygować te zwisy do pasa. Posłużę za 'inkubator' tak dobrze jak to się da, ale od reszty 'ręce umywam'.
Trochę mnie zszokowałaś :shock: Nie oceniam jednak. Mam pytanie, jeśli mogę i jeśli masz ochote odpowiedzieć. Czy Twoja ciąża była planowana/chciana?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

pasia myślę że samo jasno zakomunikowanie swoich oczekiwań sprawia że położne przyjmuja inne nastawienie no ale to tez tylko ludzie wiec na róznych można trafić

jędza zadziwiłaś mnie bo mniemam że nie chciałaś dziecka skoro masz takie podejście to po co je rodzisz?
ja ci mogę powiedzieć tyle że piersi zmieniają sie już na etapie ciąży od hormonów a nie od karmienia. i zapewniam ze nie będą takie same nawet jeśli nie tknie ich dziecko. poza tym wiek też robi swoje . nie rozumiem twego nastawienia na uwielbienie swego wlasnego ciala .z wiekiem i tak ci obwisną.
ja szanuję twoją decyzje nie chcesz nie karm tyle ze twoje powody nastawienie do ciąży sa dla mnie dziwne.
ja mam duży biust karmie drugie dziecko i piersi sa ok . może nie w kanonie twojego czy czyjegoś piekna ale sa normalne.
aha i ja nie poświęcam swego ciała teraz karmiąc dziecko ani będąc w ciąży .
uważam że jesteś nie pogodzona ze swoim stanem i albo powinnaś skorzystać z pomocy psychologa albo sie zastanowic nad sobą. jesli nie zmienisz nastawienia to twoje dziecko nie będzie szczęśliwe . już teraz nie jest bo teraz ma tez odczucia i wie ze mama go nie kocha.
wiesz dziecko nie jest rzeczą nie powinno się go mieć bo należy bo wpadka. nie wiem czemu masz dziecko ale szkoda mi i ciebie i dziecka. ciebie bo tracisz czas jakim jest ciaża na zastanawianie sie czy ci się ciało nie popsuje zamiast nad tym ze to cud ze z dwóch malńkoch komórek tworzy sie zycie które na zawsze bedzie twoja częścią a dziecka bo od samego poczatku jest nie chciane i przezywa twoje niezadowolenie razem z tobą.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

OOooooo i odezwały się matki polki. Nie założyłam tego tematu by mnie oceniano, bo to Waszym interesem nie jest, a po to by zapytać i poradzić się osób, które przerobiły na własnej skórze, tudzież posiadają wiedzę z tematu mnie interesującego.

Nie masz wiedzy, nie pisz, nie zaśmiecaj topicu.
Nie chcesz odpowiedzieć, nie pisz, nie zaśmiecaj.

Mamcia piszesz:
Cytuj:
nie powinno się go mieć bo należy bo wpadka

Poruszasz bardzo ważną kwestię. Nie mam 25 lat by podejmować tak ważne życiowe decyzje, tylko dlatego, że 'wypada'.
Natomiast kwestia 'wpadki'..............no cóż, żyjemy w bardzo dzikim kraju, gdzie aborcja jest niedopuszczalna. Oczywiście w Europie można zrobić zabieg, ale nie każdego stać na taki wydatek w danym momencie. Istnieje też sporo tańsza alternatywa jak zamówienie z serwisu WOW tabletki ru-486, ale tu trzeba bardzo dobrze znać swój organizm i nie mieć przeciw wskazań do jej zażycia. Tym bardziej, że przyjmuje się ją zazwyczaj w zaciszu domowym, a nie pod lekarska opieką.
Istnieje jeszcze coś takiego jak antykoncepcja, ale i ona nie raz zawodzi. A zabieg sterylizacji w Polsce też jest zakazany.
Mogłabym wiele jeszcze napisać, ale to nie ten temat.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jędza własnie to próbowałam Ci na początku powiedzieć - nastaw się słowa krytyki, bo nie unikniesz jej na pewno :?
Oj wcale Ci nie zazdroszczę - ludzie potrafia byc naprawde okropni.
Nastaw się, że wiele razy będą Cie pytać czemu nie karmisz i że będziesz robić za wyrodna matkę -nie karmi, chociaz może...

Naszemu społeczeństwu daleko do tolerancji, jak napisałaś to dziki kraj... :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Wybór sposobu karmienia to twoja prywatna sprawa. Ale tak jak piszą dziewczyny jakbyś nie zrobiła to i tak nikomu nie dogodzisz.

Ja karmiłam długo piersią i tez słyszałam, że po co?
Jak mała miała dwa miesiące wtedy miałam pierwszy kryzys laktacyjny, dziecko wisiało na cycku cały czas, usłyszałam od teściowej "dziecko głodzisz daj butelkę"
Ty masz być zadowolona nie reszta narodu :wink: szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, nic na siłę. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Fifolek zgadzam się z Tobą w 100% :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

pasia fifolek jak napisałam ja jestem za tym żeby mama karmiła jak chce nie zależy mi na tym zeby jędza karmiła dziecko piersią.
fifolek ja ciągle słyszę jedszcze cyca dajesz a mała ma 18 miesiecy a dzieci z butli jedzą do 6 lat u znajomych ale to ok
mnie tylko razi podejscie do dziecka jako do rzeczy której się nie chciało tragedii która niszczy ciało itp.

jędza no widać złą antykoncepcję wybrałaś ,bo ten kraj jednak nie taki dziki tylko może ludzie którzy uważają się za bardziej światowych od innych tacy nie są.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Jędza- :shock: karmienie piersia zależy sporo od chęci i nastawienia, wydaje mi się, ze Tobie i tak nie grozi, skoro Ty nawet nie chcesz tego dziecka. I bardzo mu współczuję.

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jędza, dość radykalne podejście do ciąży - ale zetknęłam się z takim już niejeden raz w życiu! Kiedyś nawet sama podobnie myślałam (choć nie identycznie).

Dziewczynki drogie, nie złośćcie się na siebie wzajemnie. Nie musimy rozumieć powodów postępowania innych, aby być na tyle wyrozumiałe, żeby uznać, że inni mają prawo mieć swoje powody.

Ile jest kobiet na świecie - tyle przeróżnych nastawień do ciąży i odczuć w ciąży. Jedne się cieszą, jak szalone, inne beczą, jeszcze inne wciąż myślą :"warto było?"

Na zahamowanie laktacji są lekarstwa. I lekarze łaski nie robią przepisując je kobiecie. Moja "ciotka" dostała bez żadnego "ale" pomimo, że w małej pipidówie.

Mi się wydaje, że Jędza - pomimo swojego dzisiejszego sceptycyzmu - będziesz szczerze kochała swoje dzieciątko. :wink: Jeśli dobrze zrozumiałam, masz małą "burzę" róznych myśli w głowie z powodu ciąży. Jeśli nie - przepraszam. Tylko te piersi... No raczej już nie będą wyglądały, jak przed ciązą... Mimo tego, że nie będziesz karmiła... :ysz:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przepraszam, że piszę post pod postem, ale zniknęła mi już funkcja "zmień".

Jeszcze jedno mi się przypomniało - laktację skutecznie wstrzymuje herbata miętowa.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jędza - kup w aptece tabletki bromergon są bez recepty, skutecznie zahamują laktację (sama je brałam na zasuszenie pokarmu jak małego odstawiłam), skutek uboczny to zawroty głowy i wymioty dlatego trzeba je brać na noc, można jeszcze pić herbatę z mięty i szałwii, nosić obcisły biustonosz. a jeśli nie chcesz dziecka to zostaw je w szpitalu "po co masz się poświęcać" i je wychowywać, na pewno trafi się rodzina która je pokocha i będzie skora do poświęceń, podczas cc dogadaj się z lekarzem to podwiąrze ci jajniki (ze względu na wskazania lekarskie) i po problemie 8)

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

emi co jja widzę moje gratulacje :) zajrzyj na stary wątek i napisz co u ciebie kochana :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja myślę, że nieprzystawianie i nastawienie wystarczą.... i szybko laktacja zaniknie, przeciez wiele kobiet nie może karmić z różnych przyczyn i szybko im pokarm zanika.
Jędza ja rozumiem, że można nie cieszyć sie z ciąży.. .zwłaszcza gdy krzyżuje plany w życiu, ale jestem pewna, że jak tylko zobaczysz dzieciątk oto pokochasz je całą sobą i będziesz najszczęśliwsza i będziesz z radością się "poświęcać" (niekkoniecznie z karmieniem ;) )

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]