Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 8:25 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

zabka25-jesli akceptuje butelke to raczej podaj jej wode przegotowana niz herbatke w celu ewentualnego dopojenia. Ze smoczkiem nie namawiam, to Twoja decyzja. A to, ze wypluwa po zasnieciu to dobrze.

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Mała przybierac chyba dość dobrzer. Sończyła 4 tyg. Niestety z jedzeniem nic sie nie poprawia non stop na cycku. Jedynie chwile odpoczynku w nocy ok 4 h i jak jest na spacerze to 3 godz.
Myślałam ze to że ciągle jest przy cycu to to że mało pokarmu ale problem jest chyba inny (ona chce być przytulona).
Dziś o 12 miałam już dość jej ciagłego jedzenia więc zapakowałam ją na spacer. Przed samym wyjściem wziełam ją do odbicia a ona mi chlusneła na plecy. Na spacerze spała 3 godz. Póżniej jadła do 17 non stop. O 17 tatuś dał jej 120 ml modyfikowanego bo wychodziłam i myślalam że jest głodna a ona mu to ulala i chciała dalej. Ja muśle że ona nie ma umiaru może pić i pić choć już nie jest głodna. Smoka wypluwa,nie pasuje jej żaden.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

zabka25-hmmm...nie wiem co doradzic...moj jadl czesto i dosc dlugo ale wygladalo to tak, ze jak sie naciagnal to zasypial, i wypuszczal sutek, odbijalam go, jak sie obudzil dawalam drugiego cyca, jak nie-lulu. A kontaktowalas sie z poradnia laktacyjna?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Agoos pisze:
zabka25 A kontaktowalas sie z poradnia laktacyjna?

Niestety u mnie w mieście nie ma takiej poradni ( dzwonilam do poradni dla kobiet w ciąży czy coś takiego funkcjonuje - niestety nie)
Dzwoniłam do pewnej położnej stwierdziła że to normalne że chce wisieć, ale zaproponowała zeby sprobować po jedzeniu dać smoczek i pieluszkę którą w czasie karmienia przytulam do piersi.
Do smoczka powoli zaczyna się przekonywać może się uda.
No i ten sposób położnej chyba jest skuteczny. Śpi troszkę więcej (co prawda po 20 - 30 min narazie, ale zawsze coś). Na spacerze nawet więcej jak 3 h.
Rozmaiwałam z koleżanką która urodziła 2 tyg wcześniej, miala ten sam problem i jej smok pomógł - mam nadzieję że nam też się uda.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

zabka25-Coreczka potrzebuje Twojej bliskosci, chocby tylko poprzez zapach, wiec pieluszka jak najbardziej! Niestety pozwalanie wiszenia na cycu moze sie zle dla nich skonczyc. Powodzenia!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

W miesięczniku twoje dziecko jest przedstawiony taki sam problem który ja mam.
Odp.... wiszenie przy piersi nie jest zachowaniem prawidłowym, może niekiedy świadczyć o problemie i może wymagać wizyty w poradni laktacyjnej. Moze to świadczyc o zbyt płytkim chwytaniu piersi, dziecko ssące zbyt plytko nie opróżnia piersi prawidłowo, więc nie najada się w odpowiednim czasie. Stąd chęć co ciągłego ssania.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

zabka25-czyli generalnie odp. dotyczy tego od czego zaczelysmy rozmowe na tym watku. Jesli dziecko sie napije i naje (czyli oprozni piers-wyciagnie obie fazy pokarmu), po odbiciu podajesz(proponujesz) mu druga-jesli odmawia-najedzone, mozna pokarm sciagnac. Jesli nadal glodne - powinno pojesc rowniez z drugiej piersi.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A jeżeli moje dziecko w wieku 6 tygodni opróżniało obydwie piersi i dalej było głodne to co miałam robić?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tut W wieku 6 tygodni następuje najczęściej ksiażkowy kryzys laktacyjny. A ja mam takie inne pytanie - bylaś, jak Ci tu sugerowano u psychologa?? A w Poradni Laktacyjnej??

Amelia Małgorzata 14.04.2010.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

tut83-przeciez sugerowalas na innym watku, ze Twoje dziecko jest wyjatkowe, moze to bylo przyczyna? :lol:
Gu78 ma racje, w wieku ok 6 tyg. pojawia sie pierwszy kryzys laktacyjny.

zabka25-przypomnialo mi sie, a co z tym wedzidelkiem?bylas u lekarza?Bomoze malutka faktycznie za plytko zasysa sutek?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Byłam ale lekarz (chirurg dziecięcy) stwierdził że jest ok, mamy przyjść jak mała skończy 5 m-cy bo gdyby teraz podciął to w 5 m-cu znów by musiał. Wydaje mi się że dosyć głęboko trzyma bo jak chcę jej zabrać to musżę trochę powalczyć żeby jej z buźki wyjąć.

W poniedziałek umówiłam się w poradni laktacyjnej (znalazłam 75 km od mojej miejscowości - spróbuję) a nóż coś się w tej kwestii zmieni. Mam nadzieję że mała mi sie nie rozłoży. Przeziębiłam się i przy okazji maluchy. Mała ma lekki katar, ale jesli temperatury nie będzie miała to jadę.

Mała ma 5 tyg. waży ok. 5 kg więc jest chyba ok. Śpi dalej gł. na spacerze. Teraz przy przeziębieniu daję jej pierś non stop jak tylko chce.
5 tygodni dałam radę to i do poniedziałku wytrzymam.
Zobaczymy co mi doradzą.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

tut83 pisze:
A jeżeli moje dziecko w wieku 6 tygodni opróżniało obydwie piersi i dalej było głodne to co miałam robić?

Jak moja mala opróżnia jedną to daję jej drugą, jak opróżni drugą to znów wracam do pierwszej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

zabka25-nie mam za wiele do dodania, bo wszystko co napisalas jest w porzadku. Skoro sama widzisz, ze mala dobrze chwyta piers i dobrze sciaga pokarm to byc moze jest to jedynie kwestia "dopieszczenia" sie na cycu. Niektore dzidzie po prostu jedza wolno, miejmy nadzieje, ze z czasem "przyspieszy" :) A jesli nie chcesz a nia "walczyc" przy wyjmowaniu piersi - wsun jej do dziubka opuszek malego palca(Twojego). Ja uzywalam swojego 3 tygodnie zamiast smoczka :) -dziala niezawodnie!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Gu78 sama se idź do psychologa.
ze mną jest wszystko w porządku.

Skoro jest kryzys w 3 miesiącu to dziwne bo ja go jeszcze nie mam od 4 tygodni odciągam taką samą ilość mleka i nie zanosi się na mniej.

I to nie prawda że takie małe dzieci się nie przyzwyczajają do noszenia na rękach. Moje dziecko jak nie weźmiemy w odpowiedniej pozycji to ryczy więc nikt mi nie powie że potrzebuje tylko ciepła. A poza tym jak wie że jak płacze to się ją weźmie na ręce i dlatego czasami robi histerie bez powodu, a nie z tego że ją coś boli.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tut83 Przepraszam - nie chciałam Cie urazic. Nie czytalam wszystkich Twoich postów, tylko te tu na Laktacji, a i tak chyba nie wszystkie, ale mocno uderza mnie sposób w jaki piszesz o córce - raczej delikatnie mówiąc bez czułości, poza tym mam wrażenie, ze czasem posądzasz ją o złosliwośc czy złą wole - a to sie raczej nie zdarza u trzymiesieczniaków... Ale to tylko moje zdanie. Nie znam Cie i nie chcę oceniac. A sama do psychologa chadzałam swego czasu, owszem, ale ja widziałam problem który mialam i chciałam go rozwiązac... A kryzys laktacyjny w 3miesiącu moze wystapic, ale nie musi.[/b]

Amelia Małgorzata 14.04.2010.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Gu78-moje zdanie jest podobne do Twojego. I czytalam posty tut83 na innych watkach. Coz...ciezko pomoc komus, kto pyta, po to aby sie wszystkich odpowiedzi czepiac...i twierdzic, ze jej dziecko jest inne niz wszystkie pozostale. I niech tak zostanie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

tut kryzys to nie mniej pokarmu w piersiach tylko większe zapotrzebowanie dziecka na mleko, dlatego ssie częściej, daje do organizmu bodziec by było więcej mleka. Ty odciągasz laktatorem więc o czym my tu mówimy.

a czytałaś o szybkim pionizowaniu? to właśnie efekt u twojego dziecka, nosiłaś pionowo i teraz tak się przyzwyczaiło, co nie jest dobre w tym wieku.
Po drugie pisałaś że ma napięcie mięśniowe. Reakcje dziecka dają sygnał ze robisz coś źle.
Ale cóż uczymy się na błędach. Ty i tak jesteś zamknięta na nasze rady, wiesz lepiej więc pytaj lekarza a nie nas skoro my tylko krytykować potrafimy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To nie tylko ja ja w pionie trzymam tylko wszyscy u których na rękach jest jak zaczyna marudzić, w poziomie zaczyna się wydzierać i rozpychać i rozciągać. Ja ją wole w poziomie trzymać ale ona nie chce, jak się zaczyna drzeć, po prostu ostatnio zaczaiła że ją tata do snu na rękach nosi i to wykorzystuje, kładzie brodę na ramieniu i zasypia. Skoro 3 miesięczne dziecko nie jest takie jak opisuje to również nie powinno się przyzwyczaić do butelki, wg mnie to na tym samym polega że wybierze coś lepszego.

Jeżeli chodzi o trzymanie w pionie to po co te chusty robią i nosiki.
Ta chusta i tak jest tylko dobra do pójścia na chwilę do sklepu, bo nic w niej zrobić w domu z córką nie mogę bo mam za krótkie ręce. Najlepiej jak by mi na plecach siedziała albo na biodrze, jak mam ją nosić.

Czyli mogę sobie to mleko tak odciągać do śmierci? Ale jak nie odciągam to mnie bolą cycki i sutki jak mi mleko co jakiś czas wypływa, nie jest to przyjemny ból.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

tut sorry że zapytam ile ty masz lat ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

wnioskując z nicku 27

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]