Dzisiaj jest pn lis 20, 2017 11:01 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

tut83-no ja mam Oilatum junior dla dzieci z egzema jeszcze z uk ale pewnie to bedzie podstawowy z tej serii-krem do buzi.
Emolium zreszta tez godne polecenia!
Moj krostek od smoczka nie miewal ale faktycznie-maly to problem, pozdrawiam!

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Pewnie że bym chciała tylko piersią (lepsze dla malucha i wygodniejsze dla mnie), ale uwierz mi czasem już mam dość. Jak wstała o północy tak do 7 z przerwami jadła, budzenie nic nie daje otworzy oczy na moment i dalej śpi i ssie. Teraz jest i tak o tyle dobrze bo tatuś jest w domu i wszystkim się zajmuje ale jak wróci do pracy to dojdą jeszcze inne zajęcia niż samo karmienie malej. Mam nadzieje że przez najbliższe 2 tygodnie wszystko się unormuje i będzie jadła normalnie. W środę ma przyjść połozna i pediatra to zobaczę co one powiedzą. Myśle że jeśli chodzi o ilość pokarmu to jest wystarczająca bo np. po kapieli zjadła i zasnęła a ja odciagnęłam jeszcze ponad 80 ml, tylko pytanie czy treściwe?
Problemu z dostawianiem nie mam, tak mi się przynajmniej wydaje, Ładnie łapie, może problemem jest to że ma króciótkie wędzidełko i to przeszkadza jej w ssaniu (w czwartek mam kontrolę u chirurga dziecięcego). Tylko z drugiej strony jak po kąpieli przed 20 zasnęła tak śpi już ponad 3 h i myślę że do północy dociągnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

zabka25- wierze Ci :lol: ja karmilam 7 m-cy i rowniez miewalam dosc :) cyckowanie to ciezka praca ale jak dla mnie-przynoszaca satysfakcje :)
Jesli to wedzidelko-nie obedzie sie bez interwencji lekarskiej. Moj mlody z kolei mial tak silny odruch ssania, ze gdybym mu pozwolila-mietolil by cyce 24h/24h. Ale w 3 tyg. zycia dalam smoka i karmienia sie zaczely normowac. A moze malej chce sie pic - nie jest jej za goraco w nocy? A mleko na pewno jest tresciwe, mleko matki jest dopasowane do dziecka i jego potrzeb. Pytanie - czy mala wyciaga te druga faze i sie najada, czy tylko pierwsza faze i gasi pragnienie?
Daj znac co powiedzial lekarz i czy jest lepiej, pozdrawiam!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Agoos pisze:
zabka25- wierze Ci :lol: ja karmilam 7 m-cy i rowniez miewalam dosc :) cyckowanie to ciezka praca ale jak dla mnie-przynoszaca satysfakcje :)
Jesli to wedzidelko-nie obedzie sie bez interwencji lekarskiej. Moj mlody z kolei mial tak silny odruch ssania, ze gdybym mu pozwolila-mietolil by cyce 24h/24h. Ale w 3 tyg. zycia dalam smoka i karmienia sie zaczely normowac. A moze malej chce sie pic - nie jest jej za goraco w nocy? A mleko na pewno jest tresciwe, mleko matki jest dopasowane do dziecka i jego potrzeb. Pytanie - czy mala wyciaga te druga faze i sie najada, czy tylko pierwsza faze i gasi pragnienie?
Daj znac co powiedzial lekarz i czy jest lepiej, pozdrawiam!

Byłam u chirurga z wędzidełkiem mamy przyjść jak mała będzie miała 5 m-cy.
Pediatra była 5 minut nawet nie zdążyłam zapytać o karmienie.
Dziś dzwoniłam do szpitala tam gdzie rodziłam i babka od nowordoków kazała mi dawać jej jeść przez 30 min( max. 1 h) i budzić ją jeśli zasypia.(bo zrobiła sobie z cycka smoka) po tym czasie gdy mała będzie dalej chciała dać jej smoczek. Mam w domu tomme tippee i mała go nie chce, dziś siostra ma kupic mi nuka zobaczymy czy ten zaakceptuje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

zabka25-czyli dobrze doradzila, bo lepsze danie smoka niz pozwolenie na zmasakrowanie sutek!Sprobuj malej posmarowac smoka swoim mleczkiem, moze wtedy sie przekona. Pozdrawiam!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Mała smoka nie chce.
A do tego jest coraz gorzej z pokarmem. Zaczyna malej go brakować, musiałam ją wczoraj dokarmić 60 ml (mleka ściągniętego, które miałam zamrożone). Nie wiem czy powodem jest to że 2 dni miałam grypę żołądkową i się trochę odwodniłam.

Nie wiem w jaki sposób zwiększyć laktację.
Piję herbatkę Hippa, biorę tabletki Lactinatal, wody niegazowanej piję ok 5 l, dziś nawet karmi spróbowałam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Na pewno grypa zoladkowa miala wplyw na ilosc pokarmu. Ja ze swoim 2 razy to przechodzilam, z tym, ze oboje chorowalismy. Coz...pozwalalam mu wisiec na mnie do bolu, az sie najadl, bo modyfikowanym wtedy gardzil. Nawet jeden dzien spedzilam calkowicie w lozku, ograniczajac sie w zasadzie jedynie do...karmienia- siebie i malego :)Jedynie to pomoglo, niestety z herbatkami itp. mam mieszane doswiadczenia. Jak Ty dajesz rade 5 litrow dziennie w siebie wtloczyc? :roll: Pozdrawiam!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Sama się zastanawiam i to wody za którą nie przepadałam. Nawet nie zdawałam sobie sprawy że tyle piję, tylko mój mówi że dopiero wczoraj przyniósł zgrzewkę a nastepnego dnia nie było już. Jak położe się do karmienia małej to potrafie cała butelkę wypic.
Dziś mi mleka starczyło zobaczymy co będzie dalej.
Wieczorem dałam małej zjeść a potem ściągnełam z 1 piersi (ta metoda 7 5 3) 40 ml wiec szału nie ma i do tego pierś mnie tak boli że szok.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

zabka25-oj niedobrze, masuj, zrob ciepla kapiel, cieple oklady na piersi, byc moze jakis kanalik sie przytkal. Karm, odciagaj i pokarm sie zwiekszy. Dobrze, ze duzo wody pijesz. Nie wiem jaka u Ciebie dzis aura, u mnie od rana leje, jak nie masz nic lepszego do roboty, wskakuj z dzieciem pod kolderke i relaksik :lol: Odpoczynek na laktacje rowniez pomaga!Pozdrawiam!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

mała zasnęła ok. 21, to o północy ją obudzilam i jadła jak długo nie wiem bo przysnęłam razem z nią. I tak do ok. 9 co jakiś czas jadla. Musiałam jechać z nią do chirurga więc jadła i z piersi i dałam jej 40 ml z wczoraj co ściągnęlam i 40 ml (o 10 ściągnęłam). Najadła się i zasnęla tak ok. 10.20 i spała tak do ok. 14. o 14 Dałam jej odmrożone w butli 110 ml (zjadła z tego 80 ml) i śpi. A ja w tym czasie ściągnęłam 100 ml (ta metoda 7 5 3) z obu piersi po 3,5 h. Więc wychodzi na to że powinno jej wystarczać. Może to że ona tak dlugo je to przez ten czas zdąży się już mleko przetrawić i znów jest glodna. A w każdej pieluszce jest kupa, nie wiem czy to nie za często.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

zabka25-nie, nie za czesto-ja mialam tak samo ze swoim w pierwszym miesiacu- do 12 kupek na dobe, czyli po kazdym karmieniu. Pokarm jest lekkostrawny i masz racje-jak dziecko dlugo je to przez ten czas zdazy sie strawic ale to tylko swiadczy o dobrej przemianie materii. Z czasem sie to unormuje. Przynajmniej nic jej nie zalega, nie musisz sie martwic zaparciami!Pozdrawiam!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Nie wiem już w jaki sposób zwiększyć laktację?

Mała cały czas przy piersi. Zaczęła o 23 i tak z przerwami na drzemki jadła do ok. 9. O 9 dałam jej jeszcze 40 ml z butli sciagnietego i pospała do ok. 12. I od poludnia znów przy piersi z kilkuminnutowymi drzemkami.
o 19.30 zaczęła tak krzyczeć że dałam jej 60 ml ściągniętego ale to było mało i dorobiłam jej sztucznego zjadła 60 ml. Dopiero przed chwilką zasnęła.

Staram się ściągać laktatorem ale nie mam a to czasu (metoda 7 5 3) udało mi się tylko rano i w ciągu dnia nie dałam już rady bo nie było kiedy.
U mnie w miescie nie ma poradni laktacyjnej. Nie wiem gdzie zwrócić się o pomoc.
Myśle o laktatorze elektrycznym ale sama nie wiem czy to ma sens, czy to cos pomoże?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

zabka25-mysle, ze elektryczny ma sens, choc nie polece Ci zadnego konkretnego, bo sama "jechalam" na recznym tommee tippee. Daj sobie troche czasu, musisz sie zregenerowac po chorobie, chyba najlepsze na zwiekszenie laktacji to ograniczenie stresu i karmienie, karmienie, karmienie, no i pompowanie laktatorem w miedzyczasie...polecane jest rowniez picie wody, herbatek laktacyjnych i takie tam...na mnie nie dzialaly ale na pewno nie zaszkodzily. Nawalow laktacyjnych zycze, daj znac czy sie poprawilo!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Tylko że ja już chyba wszystko stosuję; woda, herbatki hippa na laktację, kompot jabłkowy, lactinatal i znalazlam nawet po pierwszym synku granulki homeopatyczne ricinus communis 5 na zwiększenie laktacji, w miarę możliwości ściagam laktatorem.

Jutro kupuję elektryczny waham się pomiedzy medela a aventa ale chyba na ten drugi sie zdecyduje.
Zobaczymy czy to pomoże. Mam nadzieje ze tak.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Powodzenia wiec zycze, tez te homeopatyczne zakupilam ale w koncu nie uzylam. Jakos mnie ta homeopatia nie przekonuje...a cieple oklady, prysznic?Mnie czasem pod prysznicem mleko samo tryskalo, sama nie wiem czy bardziej pod wplywem ciepla czy odprezenia?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

też nie pomaga mam okład który podgrzewa sie w mikrofali.
a w kapieli to goraca woda polewam piersi i nic.
Kłade sie spac moze jak odpoczne bedzie lepiej

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Trzymam kciuki i daj znac jak idzie!Wg mnie odpoczynek i relax to podstawa udanej laktacji. Wiem, wiem, czasem ciezko o jedno i drugie, zwlaszcza na poczatku ale trzeba korzystac jak tylko sie da!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

U nas jakoś powolutku do przodu. Mała może być non stop przy cycku, zaczynam się zastanawiać czy to się wyreguluje? Nie można nic przy niej zrobić. Od 6 do 16 spała ok. 1h na spacerze (po tym jak oprócz cycka dostala mojego mleka z butli 100 ml) a potem 20 min i 15 min. O 16 po cycku musiałam dokarmić ją 90 ml sztucznego enfamilu. Narazie śpi czyli już 3,5 h.
Laktator elektryczny kupiłam ale za bardzo nie mam czasu używać go.
W nocy potrafi zjeść z jednej piersi i spać ok. 2h. Z drugiej mogę wtedy ściągnąć na rano, czemu w dzień tak nie zje i nie pośpi.
A najgorsze jest że jak nie śpi to je. A jak nie je to zaczyna się płacz (ma sucho). Oczywiście przystawiona do cycka jest zaraz spokojna.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

zabka25-wyglada na to, ze "pieszczocha"z Twojej malej :) Probujesz jeszcze ze smoczkiem? Podawaj jej w nocy i drugiego cyca-jak odmowi, znaczy, ze najedzona.W sumie to nienajgorzej, ze Ci spi w nocy a jest aktywna w dzien :) Ja mojego musialam tego nauczyc, bo on mial odwrotnie :lol:
Wyreguluje sie ale na to potrzeba czasu, mysle,ze to nie glod ale potrzeba bliskosci z mama + potrzeba ssania. Poza tym coraz cieplej sie robi, wiec moze czasem mala potrzebuje sie po prostu napic. W koncu najpierw z cyca leci "picie", dopiero w drugiej fazie "papu" :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Smoczek odrzuca, jedyne kiedy mozna jej go wcisnąć to po jedzeniu na spacerek, w wózku "zablokowany" pieluszką żeby nie wypluła, jak zaśnie to go wyrzuca.
Mam już kupione 3 róznych firm i żadnego nie akceptuje.
Zastanawiam się nad herbatką czy czasem jej nie podać. Ale z drugiej strony nie chciałabym jej zapychać herbatką, bo jeśli rzeczywiście jej moje mleko nie starcza to już wolę podać jej jedną porcję sztucznego żeby była najedzona a nie zapchana.
Zobaczę na szczepieniu jak przybiera i zobaczę co powie pediatra. Mam nadzieje że będzie dobrze i te 3 tyg do szczepienia damy radę

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]