Dzisiaj jest pn lis 20, 2017 11:05 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Xezbeth pisze:
Nie, nie leciało mi litrami na początku. Również nie miałam pokarmu. Urodziłam wcześniaka i był z karmieniem duży problem na początku. Bo maluch był słaby, pierwszą dobę karmiony przez sondę, nie umiał ssać, a ja nie miałam pokarmu. Łatwo się domyślić, że mój synek dostawał również mleko modyfikowane, w międzyczasie walczyłam o laktację. Chociaż w szpitalu, w którym rodziłam, nikt się moją laktacją nie interesował, ani tym, czy dziecko umie ssać.
I szybko pozbyłam się butelki.
Zastanów się nad swoją dietą. Może jesz coś, co dziecku szkodzi. Bywa, że alergia objawia się nadmiernym ulewaniem.
Dziecko jest zdenerwowane, kiedy mu po żołądku szaleją pęcherzyki powietrza.
Jest mnóstwo możliwości. Tylko trzeba mieć chęci. Jeśli ich nie masz, to może rzeczywiście lepsze będzie karmienie sztuczne.
Możesz wybrać się do poradni laktacyjnej i tam porozmawiać z doświadczonym doradcą laktacyjnym, który Ci wszystko wytłumaczy.
W ogóle karmienie sprawia Ci jakąkolwiek przyjemność? Ta bliskość z maluszkiem?

i dalas rade?ja jestemw podobnej sytuacji:(walcze o pokarm ale jest go coraz mniej buuujuz nie wiem co robic czasem mam chec sie poddac:(

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja przez 3 tyg utrzymywałam laktację dziecko w szpitalu i tylko pół godziny dziennie mogłam być przy małej i zero bliskości prócz głaskania po główce czy rączkach to było wszystko
W domu żeby nie zwariować to robiłam wszystko żeby zabić czas i co 2 godziny w dzień w nocy co 3 odciągałam pokarm
Początki były ciężkie ale zdjęcie mojej kruszynki w które się wpatrywałam i myśl że moje mleko dla niej jest najlepsze przynosiło efekty z każdym "dojeniem"
I tak z nocy potrafiłam do 2l mleka ściągnąć (i tylko to nocne zawoziłam do szpitala)
Reszte mleka wylewałam
Udało się moja córcia na piersi i oby jak najdłużen (no nie ponad 3 lata jak Kuba)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

podbudowalas mnie,,,co 2 godziny mowisz,,,rety to czesto,,ja nie zawsze moge,,,ale teraz jak od przyszlego tyg mala ma byc na miejscu w szpitalu to bedzie bardziej realne...jak jestem w domu probuje co 3 godziny...i ciesze sie jak mam na jedno karmienie ilosc czyli 50 ml:)aktualnie nieciekawie jest...ale caly czas mam nadzieje ze jak mala bedzie blisko i potem w domu to sie jakos unormuje,,
Zosie karmilam do czerwca tego roku,,,jeszcze jak bylam w ciazy na poczatku zanim trafilam I raz do szpitala ciagnela cyca od czasu do czasu :lol:

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie nastaw się psychicznie na karmienie to robi bardzo dużo
No co 2h odciągałam litrami z jednej piersi teraz już Marysia unormowała mi laktacje bo z 1 piersi karmiłam a z 2 mi leciało

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie jak teraz Awantura napisała to przypomniały mi się takie techniki-podłączanie dwóch laktatorów na raz (pewnie w domu nie masz dwóch ale jak bedziesz w szpitalu) to taki sygnał dla piersi/mózgu :wink: że jest duże zapotrzebowanie, druga sprawa to zdjęcie lub kocyk i powąchać. Trzecia to oczywiście ZAWSZE trzeba opróżniać piersi do końca. Ja robiłam tak, że opróżniałam każda pierś, potem wracałam do 1, znowu do drugiej i potem ewentualnie jeszce raz (to chyba 7,5,3 min powinno trwać-na cycuch :wink: ).
Mi było dość trudno rozbujać laktację dla dwójki-i zajęło mi to ok tygodnia, ale potem juz było ok.
I myślę, że jak ciężko Ci znaleźć czas w ciągu dnia, to może w nocy będzie ci łatwiej sie motywować?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]