Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 6:26 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Mam takie pytanie czy któraś z was tak miała. Karmię od 2 tyg. piersią jak dziecko mi ssie to tego mleka się zbiera mniej, piersi są cały czas miękkie. Jak odciągam laktatorem ręcznym to piersi się stają twarde i czuję że jest mleko. Karmię jedną piersią a potem z drugiej przeważnie odciągam, generalnie mleko mi się robi co 6 godzin, dziecko karmię co 3 raz cyckiem raz butelką. Jak karmie dziecko to piersi robią się twarde dopiero po 6h.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Bo dziecko ssie lepiej niż laktator i piersi powinny być miękkie, jaki masz laktator? Poczytaj sobie temat karmienie mieszane i karmienie swoim mlekiem, ale nie piersią. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to skoro ssie lepiej to mleko tez powinno lepiej się produkować, a po dziecku mam miękkie piersi po 3 h a twarde to sie robią tak po 6 h niekarmienia. Laktator mam ręczny Tommee tippee i taki mi wystarcza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kobieta nie jest mechaniczną maszyną do produkcji mleka :roll:
Gruczoły mleczne produkują tyle, ile potrzebuje dziecko. Produkcja mleka odbywa się również w czasie karmienia, a stymulowana jest procesem ssania. Nie koniecznie musisz to czuć. Jak będziesz miała twarde piersi non stop, po każdym karmieniu, między karmieniami, to się nabawisz zastoju, zapalenia... nie jest to przyjemne, więc nie domagaj się twardych piersi, bo to nie jest ok.
Miekkie piersi to znak, że dziecko elegancko ssie, a produkcja dostosowana jest do potrzeb malucha. Bo mleko wcale nie ma się zbierać w piersiach...

Czy Twój niepokój związany jest wyłącznie ze stanem piersi?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tut ja mam to samo moje piersi tez sa miekkie chyba ze mala sobie zrobi dluzsza przerwe to wtedy sa twarde ,tez sie balam ze mam moze malo pokarmu (bo przy pierwszym dziecku bylo zupelnie inaczej )az zapytalam polozna czy cos jest nie tak ale mnie uspokoila , bo jesli mala sie najada to jest ok i piersi wcale nie musza byc nabrzmiale
pozdrawiam

25.06.2008 godz 13:15 4600g 63cm 10pkt apgar
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Generalnie jak odciągam to zawsze 90 ml z jednej piersi, i dziecko tyle zjada. teraz zaczęła mnie bolec lewa pierś nie była twarda odciągnęłam trochę mleka i nie pomogło, gorąca woda też nie dalej nie wiem co robić. Chodzi tez o to że jak moje dziecko je z butelki to mniej ulewa i nie ma zazwyczaj czkawki po każdym karmieniu, a jak ssie cyca to połowę ulewa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Z piersi dziecko zjada więcej niż z butelki. Bo z butelki zaspokaja tylko głód i cześć. Natomiast przy piersi spędza więcej czasu, zaspokaja również potrzebę bliskości, przy okazji jeszcze podjada. No chyba, że się dziecku odmierza czas, zgadując w którym momencie jest już najedzone.

Gorąca woda pobudza produkcję mleka...
A ból, to też zależy jaki. Jeśli czujesz, że w piersi jest za dużo pokarmu, to po prostu przystaw malucha.

Być może maluch więcej ulewa i miewa czkawę po ssaniu z piersi, bo słabo łapie pierś i łyka więcej powietrza. Sprawdzaj, czy maluch chwyta pierś głęboko.
W jakiej pozycji karmisz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

tut83- chyba nie zbyt dobrym pomyslem jest karmienie na poczatku raz piersia, raz butelka. Dlaczego?Bo dziecku moze sie niezly metlik zrobic i moze odzwyczaic sie od cyca. Z butli jest latwiej-mleko samo plynie, mala moze przestac sie wysilac przy cycu. Moja rada-nie rozleniwiaj dziecka, zrezygnuj z butli na poczatku!Niech sie porzadnie nauczy ssac cyca, a praktyka czyni mistrza, z czasem pokarm sie unormuje, piersi przestana bolec! A jak raz jej podajesz piers a raz butle to ona raz uklada buzke do ssania inaczej a potem znowu inaczej i stad pewnie czkawka i ulewanie, bo nie tak chwyta piers.

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pierś ssie dobrze ma traumę po szpitalu bo ja głodzili i musiałam walczyć o mleko. Strasznie się denerwuje. Ona nie potrzebuje bliskości, cyc jej potrzebny tylko do jedzenia jak się naje to puszcza. Jest nerwusem i chce jeść tu i teraz i nie da się jej uspokoić, czasami je z cycka i jest jej za mało i muszę dorabiać mleko. Ona nie jest grzecznym potulnym dzieckiem, który leży przy cycku. Ciepła woda mi nie pomogła okazało się że musiałam mleko odciągnąć bo resztki zostały i dlatego mnie bolało, bo dziecko nie wyciągnęło wszystkiego. Karmię ja na siedząco, klasycznie albo na leżąco, ale zawsze jej się ulewa i dla mnie to jest nie ekonomiczne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tut proponowałabym najpierw karmić piersią a potem dawać mleko modyfikowane. Jeśli ulewa twoje mleko, a z butelki nie znaczy, że za płytko łapie pierś. Moja przyjaciółka ma miesięcznego synka jest po cc mleka nie ma wystarczająco w piersiach, ale używa takiej butelki
Obrazek
bardzo fajny patent butelkę zawiesza na szyi ten wężyk przykłada do brodawki dziecko ssie pierś a jak czuje i widzi, że mały jeszcze głodny to puszcza mleko z butelki dziecko nadal stymuluje pierś i jednocześnie je mleko modyfikowane :)
daj córeczce czas :) Karmienie piersią jest jak najbardziej ekonomiczne, trzymam kciuki, aby wam się udało.
W razie pytań pisz :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

tut83-tyle, ze do pewnego wieku dziecko ulewa tak czy inaczej, czy to bedzie mleko z piersi czy modyfikowane (ekonomiczne to to nie jest ale pomysl sobie ,ze jeszcze bardziej nieekonomiczne jest ulewanie modyfikowanego za ktore sie slono placi) .Sprobuj ja odbic w czasie karmienia, i znow przystawic do cyca. Ona potrzebuje bliskosci tylko pewnie frustruje sie przy wyciaganiu mleczka i stad Twoje wrazenie,ze chce tylko sie najesc i do wiedzenia. Daj jej troche czasu, niech sie do tego cyca przyzwyczai. Moj synek tez jadl raptownie lapczywie i czesto, wkurzony ze mu za duzo mleka na raz leci itp. ale to sie powoli wszystko unormowalo tylko trzeba cierpliwosci. Im bedziesz mala czesciej przystawiac tym szybciej wszystko sie uspokoi, a najwazniejsze- Ty postaraj sie byc cierpliwa i spokojna bo w Twojej glowie jest klucz do udanego karmienia. Mleko produkuje sie caly czas, nigdy nie ma tak, ze laktator lub dzidzia wyciagnie wszystko. Masuj czesto piersi, jesli czujesz zbytni ucisk to odciagaj, zawsze takie mleczko mozesz mrozic i podawac butelka, choc tak jak Ci pisalam poprzednio, ja bym na razie sie tej butli pozbyla, i spokojniutko karmila mala na zadanie zeby wszystko sie unormowalo. Bo jak Ty sie denerwujesz to mala odbija to jak membrana i zamiast udanego karmienia jest klapa. Pozdrawiam! :lol:

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tut83 pisze:
ma traumę po szpitalu bo ja głodzili

Słucham?
Cytuj:
Ona nie potrzebuje bliskości

Każde dziecko potrzebuje bliskości.

Cytuj:
Ciepła woda mi nie pomogła okazało się że musiałam mleko odciągnąć bo resztki zostały i dlatego mnie bolało, bo dziecko nie wyciągnęło wszystkiego.

Pisałam Ci, że ciepła woda to nieodpowiedni sposób. Bo ona pobudza produkcję mleka...

Cytuj:
Karmię ja na siedząco, klasycznie albo na leżąco, ale zawsze jej się ulewa i dla mnie to jest nie ekonomiczne.

Sorry, ale dzieci ogólnie są strasznie nieekonomiczne.
Kosztuje Cię coś produkcja pokarmu w osobistych piersiach, że dziecku żałujesz, bo ulewa? :evil:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

xez :brv: miałam to napisać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jestem po CC i mleko zaczęło mi lecieć w 4 dobie a ze szpitala wyszłam w 5, może wam to od razu leciało litrami?Była dokarmiana w szpitalu i jak była głodna to się wydzierała wniebogłosy aż sina się robiła a nie jest to zdrowe jak się tak kilka razy na dzień robi. Daje jej swoje mleko z butelki, ona nie potrzebuje bliskości cycka, smoka ssie, jak potrzebuje bliskości to się przytula i jej to wystarczy. Nie powiedziałbym ze karmienie piersią jest bardziej ekonomiczne skoro dziennie zużywam 4 wkładki laktacyjne które paczka 20 szt kosztuje 16 zł. a mleko modyfikowane 18 zł na 4 dni więc na to samo wychodzi. Chodzi o to że się jej ulewa i potem znowu głodna jest a ja mleka nie mam i nie wmówicie mi ze się coś unormuje. Jak ona potrafi teraz zjeść 120 ml a ma 3 tygodnie. Jestem w takiej sytuacji że tata musi raz na 2 tygodnie nakarmić mlekiem modyfikowanym z butelki. Zaparcia ma czasami więc muszę jej dać kopru a w cycku go nie mam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tut urodziłam córkę na początku pierwszej sesji odciągałam mleko i tata karmił Anu
po pierwsze każde dziecko potrzebuje bliskości
dwa skoro leci Ci mleko i zużywasz wkładki znaczy, że mleka masz dużo :!:
trzy zmień dietę to i zaparcia się skończą pij herbatkę koperkową ty a nie dawaj jej dziecku
cztery nie miałam cc a mleka też jakoś specjalnie dużo nie miałam córka była przez pierwszy tydzień non stop na piersi + laktator

Wiesz co dla mnie to nie dziecko ma problem z ulewaniem tylko ty z chęcią karmienia piersią nie chcesz i szukasz wymówki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie, nie leciało mi litrami na początku. Również nie miałam pokarmu. Urodziłam wcześniaka i był z karmieniem duży problem na początku. Bo maluch był słaby, pierwszą dobę karmiony przez sondę, nie umiał ssać, a ja nie miałam pokarmu. Łatwo się domyślić, że mój synek dostawał również mleko modyfikowane, w międzyczasie walczyłam o laktację. Chociaż w szpitalu, w którym rodziłam, nikt się moją laktacją nie interesował, ani tym, czy dziecko umie ssać.
I szybko pozbyłam się butelki.
Zastanów się nad swoją dietą. Może jesz coś, co dziecku szkodzi. Bywa, że alergia objawia się nadmiernym ulewaniem.
Dziecko jest zdenerwowane, kiedy mu po żołądku szaleją pęcherzyki powietrza.
Jest mnóstwo możliwości. Tylko trzeba mieć chęci. Jeśli ich nie masz, to może rzeczywiście lepsze będzie karmienie sztuczne.
Możesz wybrać się do poradni laktacyjnej i tam porozmawiać z doświadczonym doradcą laktacyjnym, który Ci wszystko wytłumaczy.
W ogóle karmienie sprawia Ci jakąkolwiek przyjemność? Ta bliskość z maluszkiem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bliskość nie polega tylko na dawaniu mleka piersią! Trzymam ją na rękach w nocy czasami śpimy wszyscy razem żeby potem nie była tylko mamy córcią. Nie stosuje żadnej diety bo jak nic nie jadłam to ja się źle czułam i ona też. Jak jadła modyfikowane to było jeszcze gorzej, nie zamierzam z niczego rezygnować bo na dobre mi to nie wyjdzie. Kiedyś nie stosowano diet, nasze mamy wszystko jadły i wszyscy żyjemy. No jak dziecko je z jednej piersi albo jak odciągam to leci z drugiej wiec używam wkłądek, nocą też sobie leci raz mniej, raz więcej i nie jest powiedziane że tego mleka jest dużo, to jest oczywiste że przez 4 godziny się tego mleka nazbiera i zaczyna kapać, albo po kąpieli też kapie i trzeba coś w ten stanik włożyć zanim odciągnę albo nakarmię. Jak już pisałam jest zachłanna i chce dużo zjeść. Herbatek nie będę pić bo mi bo nich niedobrze i mam rozwolnienie. I pierwsze słyszę że ulewanie jest oznaką alergii.
To położne i lekarze zalecają karmienie piersią a poradnie laktacyjne są płatne więc wszystko się mija z celem, a wcale nie jest to udowodnione naukowo że jest najlepsze, jak dziecko ma chorować to i tak będzie chorować.
Nie chcę karmić modyfikowanym na razie je moje, i raz dziennie modyfikowane bo też nie można od razu dać dziecku samego modyfikowanego trzeba je przyzwyczaić po woli to akurat na 3 miesiąc będzie już jeść tylko modyfikowane.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

tut zdecyduj się w końcu. Raz piszesz że masz miękkie piersi, raz że ci z nich leci i używasz wkładek :roll: nie wiem po co dokarmiasz jak masz pokarm,

czy dziecko spada na wadze? ulewanie to może być efekt tego właśnie alergii na jakiś pokarm, który ty właśnie jesz. Kiedyś nie było diet ale nie było tyle konserwantów w jedzeniu.
A to co jesz ma wpływ na zachowanie dziecka. Karmiłam małą ponad dwa lata. Z piersi mi leciało prawie do roku. Na początku właśnie też ulewała, ale u mnie to było przyczyną że łapczywie jadła i nałykała się powietrza, mleko leciało pod takim ciśnieniem że się nie nadążała połykać. Zmieniło się to jak zmieniłam pozycję karmienia tak by jej było łatwiej. Kładłam się na pół leżąco a ją na siebie, skończył się kłopoty. Jak karmiłam ja na leżąco to odciągałam troszkę by pierś była miękka i mogła łatwiej i dobrze złapać pierś.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tut83 rozwalasz mnie po prostu :roll:
To że nie słyszałaś, by ulewanie było objawem alergii, nie znaczy, że tak nie jest... Bo jest. Nietolerancji, alergii...
Cytuj:
nie zamierzam z niczego rezygnować bo na dobre mi to nie wyjdzie. Kiedyś nie stosowano diet, nasze mamy wszystko jadły i wszyscy żyjemy.

Dobrze, że niedługo przechodzisz całkowicie na karmienie modyfikowanym, bo z takim podejściem...........
Bez komentarza po prostu.
Nie rozumiem, po co w ogóle pytasz o cokolwiek na forum. Kolejny raz wszelkie rady wrzucasz do kosza, uznawszy wszystkie za bezużyteczne, bo Ty wiesz najlepiej. Więc po co pytasz? Oszczędź nasz czas, skoro już wszystko wiesz.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja kupiłam wkładki laktacyjne za 6zł 30szt :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]